Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P Çevrimdışı

parson35

Yeni Üye
5 Kas 2016
7

Hocam panasonic klimayı alıyorum yarın ne dersin. 35 metrekare salon panasonic etherea kit e-21 qke. Yalnız bugün keşif için geldiler günlük 4-5 saat çalışmaya elektrik faturasına aylık 100 lira ek maliyet getirir dedi. 90 lira zaten normal fatura geliyor 190 lira çok olmaz mı 4-5 saat için.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

parson35' Alıntı:
Hocam panasonic klimayı alıyorum yarın ne dersin. 35 metrekare salon panasonic etherea kit e-21 qke. Yalnız bugün keşif için geldiler günlük 4-5 saat çalışmaya elektrik faturasına aylık 100 lira ek maliyet getirir dedi. 90 lira zaten normal fatura geliyor 190 lira çok olmaz mı 4-5 saat için.

parson35 kardeşim merhabalar hoşgeldin.biraz kafanızı karıştırabilirim.sizin ilk listenize baktım ve ben diyorumki   Mitsubishi SRK 63 ZR-S  bu klimayı yabana asla atmayın.fiyatları net olarak aldınızmı.ethera ile arasındaki fark ne kadar.

inverter klimalarda klima ne kadar yakar kimse kestiremez.birçok etken gireceği için işin içine şunu yakar bunu yakar demek hata olur.ama ne varki 3-4 saat çalıştırmada inverterden faydalanamazsınız tam anlamıyla.yani en çok enerjiyi tüketecek zamanlar ilk saatler sonraki saatlerde klima kendisini kısacağı için ortalama değeri düşük olacaktır yakıtın.

kaldıki mecburen öyle kullanacağız derseniz genede o parayı yakar diyemeyiz.evin yalıtımından havanın şartlarından ayarladığınız iç ortam sıcaklığına kadar vs vs değişir.m2 niz büyük aldığınız klimada orayı iklimlendirmek için mecburen çalışacak ve btu büyük o yüzden 9000 btu bir klimanın yakıtını beklemeyin tabiki.tüketim ister istemez artı yönünde olacaktır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Dün geceden bu yana telefondan dh mobil uygulaması ve tarayıcıdan admin  beye 2 satır yazacam, ama yazdırmıyor 1 kelime yazamadan klavye kayboluyor , donup kalıyor her iki yerde de anlam veremedim. Buraya rahatlıkla yazabiliyorum, oraya yaşamıyorum. Admin tarafından bir kısıtlama gibi birşey mi yapıldı acaba siz anlarsınız bu işten.

warrior33 hocam merhaba.foruma giremediğim için bu aralar konuşamadık sizinlede.ben iyisimi selamlarınınzı topluca alayım aleyküm selam.hocam gree iadesi oldu yanlış anlamadıysam değillmi.tamda okumadım yazıları.size çok söyledim zamanında üstüne basa basa gree ve siz aynı denklem içinde olmayın vs hatırlıyorsanız.

bütçesi olan için me zaten tartışmaya çok açık değil.sotada gerekli şeyleri yazmış.bütçe durumu elvermiyorsa missionu size öncesindede tavsiye etmiştim şimdikte ediyorum.bakın gerçekten bu fiyata böyle klima yok piyasada.bu kadar net konuşuyorum.tabı bu yazdıklarımdanda me ile missionu bir tudmayalım.ama mission hiç yabana atılır bir klima değil.daha 3 gün önce forum üyemiz pm atmış memnun olduğuna dair.bu güne kadar çok tavsiye ettim birtane şikayet dönmedi.inşallahta dönmez gene.orta bütçeli güzel klima gerçekten.

herşeyin başı para hocam.para oldumu sınırılarda çok genişliyor ister istemez.ama ne varki bizler ayağımızı yorganımıza göre uzatmak durumundayız.yaşam standartlarımız belli malesef.az bir standardın dışına çıktıkmı kaçan kaçıyor bize :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Aynen öyle üstad ,hatırlarsanız 1 aylık araştırma sonucunda forumda klima başlığına ilk yaptığım yorumda ,eurowent sertifikalı klima üreticisi midea nın mission modelini almaya karar verdim, demiştim. Siz değerli forum üyeleri nin görüşlerinizi almak istiyorum dediğimde ilk yorum yapan siz olmuş ve bilinçli bir kişi ve doğru bir tercih yaptığımı ifade ederek şahsını onure etmiştiniz. Hatırlarsınız ki gree almak gibi bir düşünce içinde olmadığımı ve satıcının Panasonic satmak istemeyip zorla mideaya yönlendirme si , Panasonic satmak istememesi beni rahatsız edip sinirlendirmesiyle para iadesi alıp bir hışımla gidip gree almıştım. Yaşayacakmış yaşandı bitti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Satici Tam Ipneymis
Neyse Parani Kurtardin Gerisi Onemli Degil

Allahtan, Biz Klima Üzerine
Alim Satim Isleriyle Ugrasmiyoruz
Kafamiz Rahat

Ugrasmiyorum Satmiyorum Diyip
Laf Cambazligi Yapan Lavuklarda Mevcut

Yok Eltimin Dukkani
Yok Gorumcemin Dukkani
Benim Uzerime Degil Diyenide Goruyoruz

Saticidan Fikir Almak Kadar Tehlikeli Birsey Yok Su Ulkede

P Çevrimdışı

parson35

Yeni Üye
5 Kas 2016
7

ghostkiller1' Alıntı:
parson35' Alıntı:

parson35 kardeşim merhabalar hoşgeldin.biraz kafanızı karıştırabilirim.sizin ilk listenize baktım ve ben diyorumki   Mitsubishi SRK 63 ZR-S  bu klimayı yabana asla atmayın.fiyatları net olarak aldınızmı.ethera ile arasındaki fark ne kadar.

inverter klimalarda klima ne kadar yakar kimse kestiremez.birçok etken gireceği için işin içine şunu yakar bunu yakar demek hata olur.ama ne varki 3-4 saat çalıştırmada inverterden faydalanamazsınız tam anlamıyla.yani en çok enerjiyi tüketecek zamanlar ilk saatler sonraki saatlerde klima kendisini kısacağı için ortalama değeri düşük olacaktır yakıtın.

kaldıki mecburen öyle kullanacağız derseniz genede o parayı yakar diyemeyiz.evin yalıtımından havanın şartlarından ayarladığınız iç ortam sıcaklığına kadar vs vs değişir.m2 niz büyük aldığınız klimada orayı iklimlendirmek için mecburen çalışacak ve btu büyük o yüzden 9000 btu bir klimanın yakıtını beklemeyin tabiki.tüketim ister istemez artı yönünde olacaktır.

Valla arada biraz fark var. Panasonic 4650 tl Mitsubishi 5400 tl civarı. Mecburen 4-5 saat çalıştıracağız ki evde yokum bütün gün. Sanırım panasoniği alacağım yarın. Teşekkür ederim yorumların için.

J Çevrimdışı

Jwin

Yeni Üye
6 Mar 2016
3

@adventurer0008, Mitsubishi electrice kötü diyorsunuz. D sınıfı diye foto atıyorsunuz ben bunların cevaplarını verdim sizde bunu gördünüz mesajım uzun süre dursada cevap vermediniz foruma girdiğiniz halde.

qE63LZ.png

Fakat sayın Adoya taraflı desenizde hiç değil tam aksine Mitsubishi Electric aleyhine taraflı görüntüsü var haksızlık etmeyiniz. Sizin mesajlar dururken benim mesajlarım silinmiş bir kez daha. Siinen mesajımı Google önbelliğinden çıkarabildim.

Siz klimacısınız ben klimacı değilim Mitsubishi electric klimamda yok benim.

@adventurer0008, Size tüm belgesiyle sorabilirmiyim Daikin Shira klimalarda kompresör neden DAIKIN değilde, Gree kompresör kullanılımış? Siz hiç en alt seri Mitsubihi Electric klimalarda bile başka marka kompresörü gördünüzmü?

rEpzO7.png

kEpyAq.png

Kimse demesin atışma var, fotomontaj var. Burada ters bir şey yazmıyorum bu mesajımında silinmesini istemiyorum. İsteyen daikin sitelerini kendiside araştırıp görebilir. Bende link veriyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

parson35' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Valla arada biraz fark var. Panasonic 4650 tl Mitsubishi 5400 tl civarı. Mecburen 4-5 saat çalıştıracağız ki evde yokum bütün gün. Sanırım panasoniği alacağım yarın. Teşekkür ederim yorumların için.

arada kayda değer bir fark varmış .hayırlısı diyelim şimdiden.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşlar, Me nin kampanya fiyatları hakkında detaylı bilgi si olan varsa paylaşabilir mi.

Aleykûm selam teşekkür ederim sağlık sıhhat dilekleriniz için Bende cümlesiylse sizede sağlık sıhhat dilerim.

Bilgim olmamı.

http://klima-forumu.1111995.n5.nabble.com/MITSUBISHI-ELECTRIC-KASIM-2016-KAMPANYASI-td991.html

http://klimatavsiyeforumu.10tl.net/showthread.php?tid=47

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Çok teşekkür ederim üstadım, saygılarımla selamlıyorum. Yüksek müsadenizle günün anlam ve önemi dolayısıyla bir şeyler paylaşmak istiyorum.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün ölümünün 78. yıl dönümünde, rahmetle, minnetle, saygıyla anıyor, yüce Allah C.C. den rahmet diliyorum.
Şiirlerini severek okuduğum, hemşerisi olmaktan gurur duyduğum ölümünün 32. yılında geçtiğimiz 4 Kasımda andığımız şair Ümit Yaşar Oğuzcan' ın Atatürke yazmış olduğu şiirini paylaşmak istiyorum.

Mustafa Kemal’i düşünüyorum;

Yeleleri alevden al bir ata binmiş
Aşıyor yüce dağları, engin denizleri.
Altın saçları dalgalanıyor rüzgarda,
Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri.

Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında
Destanlar yaratıyorlar cihanın görmediği
Arkasından dağ dağ ordular geliyor
Her askeri Mustafa Kemal’i gibi

Gelmiş geçmiş kahramanlara bedel
Hükmediyor uçsuz bucaksız göklere.
Al bir ata binmiş yalın kılıç
Koşuyor zaferden zafere…

Ölmemiş bir kasım sabahı
Yine bizimle beraber her yerde
Yaşıyor dört köşesinde vatanın,
Yaşıyor damar damar yüreklerde.

Altın saçları dalgalanıyor rüzgarda;
Mavi gözleri ışıl ışıl, görüyorum.
Uykularıma giriyor her gece.
Ellerinden öpüyorum.

Ümit Yaşar Oğuzcan

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Çok teşekkür ederim üstadım, saygılarımla selamlıyorum. Yüksek müsadenizle günün anlam ve önemi dolayısıyla bir şeyler paylaşmak istiyorum.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün ölümünün 78. yıl dönümünde, rahmetle, minnetle, saygıyla anıyor, yüce Allah C.C. den rahmet diliyorum.
          Şiirlerini severek okuduğum, hemşerisi olmaktan gurur duyduğum ölümünün 32. yılında geçtiğimiz 4 Kasımda  andığımız şair Ümit Yaşar Oğuzcan' ın Atatürke yazmış olduğu şiirini paylaşmak istiyorum.

Yeleleri alevden al bir ata binmiş
Aşıyor yüce dağları, engin denizleri.
Altın saçları dalgalanıyor rüzgarda,
Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri.

Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında
Destanlar yaratıyorlar cihanın görmediği
Arkasından dağ dağ ordular geliyor
Her askeri Mustafa Kemal’i gibi

Gelmiş geçmiş kahramanlara bedel
Hükmediyor uçsuz bucaksız göklere.
Al bir ata binmiş yalın kılıç
Koşuyor zaferden zafere…

Ölmemiş bir kasım sabahı
Yine bizimle beraber her yerde
Yaşıyor dört köşesinde vatanın,
Yaşıyor damar damar yüreklerde.

Altın saçları dalgalanıyor rüzgarda;
Mavi gözleri ışıl ışıl, görüyorum.
Uykularıma giriyor her gece.
Ellerinden öpüyorum.

Ümit Yaşar Oğuzcan

İ Çevrimdışı

İbrahim

Yeni Üye
10 Eki 2016
17

ghostkiller1' Alıntı:
İbrahim' Alıntı:
Selamun Aleyküm.
Cümlenize işlerinizde kolaylıklar dilerim. Sonbahar geldi, çocukların hastalığı başladı.Negatif iyon meselesine bağlı Tuz lambası aldık neticeye bakalım. Hani şu klimalarda negatif iyon meselesi var ya biz onu direk alalım dedik
Rabbim dermansız dertlerden korusun, cümlenizi muhabbetle selamlarım

aleyküm selam ibrahim kardeşim.evt malesef hastalık ayları başladı çocuklar için özellikle.tuz lambasının faydasını çok gören ve olduğunu söyleyen insanlar var.şahsen bende çok merak edenlerden biriyim gerçekten bir olumlu etkisi varmı.bu merakıma nazaran henüz alıp deneyebilmiş değilim.inşallah söylenenler gibi olumlu etki olur sizler için.amin kardeşim cümlemizi korusun rabbim dermansız dert verip derman aratmasın .bu konudaki fikirlerinizi ilerleyen günlerde paylaşırsanız sevinirim.

Selamun Aleyüm. Cümlenizi muhabbetle selamlarım,Rabbim işlerinizde kolaylıklar versin. Sevgili kardeşim negatif iyon meselesine baktık tuz lambasını aldık.Yatak odasına ki oda ufak sayılır oraya taktık ve 6-7 -kiloluk tuz lambası. Kendimde yattım,çocukları da yatırdım, hanıma da denettim hiç bir değişiklik göremedim. Yani tamamen psikolejik bir durum. O kadar yorum yazmışlar övmüşler falan filan. Bizde dedik herhalde faide sağlar. Yok kardeşim değişen birşey yok. Anlamadım ya bizde bir arıza var millet normal ya ben normalim millette sürü psikoljisi var. Viks e devam, zencefilli bala devam, gerisi hikaye. O kadar övmüşlerki bu kadar bağımsız yorumlar olunca insanda alıyor ve ŞEHİR efsanesi başlıyor :) Allah c.c. işlerinizde kolaylıklar versin,Rabbime emanet olunuz

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
@İbrahim bey geçmiş olsun öncelikle. Cumleten hayırlı akşamlar. Kaliteli iki kilo balın içine 400 gram kök zencefili rendeleyin, 200 gram kök zerdeçal da rendeleyin, toz tarçın istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz zararsızdır son olarak isteğe bağlı karanfil ekleyip karıştırın . Çocuklara yedirmek veya çay gibi içirmek zor olabilir, Çay olarak karışımdan 1 kupa bardak isteğe bağlı 1 veya 2 tatlı kaşığı hazırladımız karışımı ekleyin ancak su sıcak olmasın ılık olsun , aşırı sıcak su karışımdaki mineral, vitamin vs. zarar verebilir. İsteğe bağlı 1 tatlı kaşığı balda tekrar ekleyebilirsiniz. Çay olarak kullanımda bardakta kalan pozaları karanfil haricinde yemenizi tavsiye ederim. Yalnız internetten araştırın bu bitkileri kullanımda bazı rahatsızlıklar ve kan cıvıtıcı ilaçlarla aşırı kullanması tehlike arz ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendirir , ciğerleri temizler ve genel anlamda bir çok faydası vardır. Balla karışım yapmayıp, sabah akşam zencefil zerdeçal kabuk tarçın karanfil limon kabuğu kaynatıp dinlendikten sonra ılık bir durumda iken 1 çay kaşığı bal ekleyip içebilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt