Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

icebergar' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar Formun nerdeyse tüm sayfalarını okudum ve edindiğim bilgiler neticesinde fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum.

Konya bölgesinde bulunan ofisimiz için klima ihtiyacımız bulunmakta. İklimsa keşif yaptırdık ve 2 adet src-35mp-s kodlu klimayı tavsiye ettiler bugün ise ME keşif için gelecek. Klimamız ağırlıklı ısıtma (konya soğukları malum) yazın ise azda olsa soğutma için kullanılacak.

Sorum ise:
- Ofisimiz en üst kat üzerimizde çatı mevcut çatı içi yaklaşık 3 m yüksekliğinde ve yaklaşık 300 m2 genişliğinde 

- dış üniteleri bu alana koyarak kışın ısınmada çok yüksek ücretli klimalar almadan verim elde edebilirmiyiz nede olsa dış alan kadar soğuk olmayıp kara maruz kalmayacaklar.

- Yoksa mutlaka dış üniteleri açık alana koyup ME Daikin Toshiba gibi iyi bir klima mı almamız gerekli? Aldık desek Konya bölgesinde iş yapacak klima olarak neleri tercih edebiliriz?

Uzun zaman araştırma yaptık ve şuan bu konuda gerçekten bilgiye ihtiyacımız var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Iyi Aksamlar Hosgeldiniz

3yil Konyada Yasadim Universite Eğitimi için
-20 Gördüğümu Hatırlıyorum
Tabi Bu Uç Soguklar

Bu Soguklar Klima Randimanli Calismaz
Biliyorsunuz -10 Geldimi Hava Klimalar Cartaya Cekmeye Baslar
Odayi Isitmadigini ve Fazladan Tuketim Yaptığını Goruruz

Simdi Ne Yapilabilir

Durum 1
Yuksek Seviye Bir Klimali Alinir -25 calisabilme ozelligi Olan
Keyfe Bakilir
Mitsubishi Electric Olacakti

Durum 2
Orta Seviye Klima Alinir Opsiyonel Olan Karter Isitici Taktirilir
Kompresor Yardimci Olunur Isitmada

Durum 3
Cati Konusu Mantikli Ama Odaya Surekli
Soguk Hava Verecek Olan Dis Unite
O Hacmi Sicakligini Nekadar Dusurur Kestiremiyorum

Ufak Bir Yer Olsa Olmaz Derik ama 300m2
Olabilirligi Var

Konyada SRK35ZMP Oneren Hangi Salak Merak Ettim
Giriş Seviyesi Klimalar Sizin Isinizi Gormez
Donar Kalir

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

icebergar' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar Formun nerdeyse tüm sayfalarını okudum ve edindiğim bilgiler neticesinde fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum.

Konya bölgesinde bulunan ofisimiz için klima ihtiyacımız bulunmakta. İklimsa keşif yaptırdık ve 2 adet src-35mp-s kodlu klimayı tavsiye ettiler bugün ise ME keşif için gelecek. Klimamız ağırlıklı ısıtma (konya soğukları malum) yazın ise azda olsa soğutma için kullanılacak.

Sorum ise:
- Ofisimiz en üst kat üzerimizde çatı mevcut çatı içi yaklaşık 3 m yüksekliğinde ve yaklaşık 300 m2 genişliğinde 

- dış üniteleri bu alana koyarak kışın ısınmada çok yüksek ücretli klimalar almadan verim elde edebilirmiyiz nede olsa dış alan kadar soğuk olmayıp kara maruz kalmayacaklar.

- Yoksa mutlaka dış üniteleri açık alana koyup ME Daikin Toshiba gibi iyi bir klima mı almamız gerekli? Aldık desek Konya bölgesinde iş yapacak klima olarak neleri tercih edebiliriz?

Uzun zaman araştırma yaptık ve şuan bu konuda gerçekten bilgiye ihtiyacımız var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
icebergar kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.öncelikle çatıya dış üniteyi koymanız avantaj olur.fakat düz mantık çalışan bir klimayla rezil olursunuz konya soğuklarında.düz mantıktan kastım alt katagori hatta orta katagori klimalar.yani siz klimayı kundağada sarsanız klima klima olmadıktan sonra nafile iş yapmaz.size adam gibi  klima lağzım.

kısacası me bu işin piridir.-25 e kadar çalışan modelide mevcut olmuş olup diğer klimalarla karşılaştırılması bana göre yanlış olur.işin özü bende cebimde rahat etsin diyorsanız me alın rahatınıza bakın.her klima her alanda heryerde adam gibi çalışmaz.adı klima olan teneke parçaları sizi yanıltmasın kardeşim.marifet teneke almakta değil klima gibi klima almakta.

P Çevrimdışı

parson35

Yeni Üye
5 Kas 2016
7

Herkese merhabalar. İzmir de 35-40 metrekarelik salon için dört klima arasında kaldık. 

1.PANASONİC ETHEREA KIT-E21-QKE

2.Toshiba Suzumi RAS 22 S3KV

3.Toshiba Daiseikai RAS 16 N3KVR

4.Mitsubishi SRK 63 ZR-S

Isıtma amaçlı kullanılacak. Akşamları 4-5 saatliğine. Fiyatları birbirine çok yakın acaba hangisini tercih etmeliyiz.

I Çevrimdışı

icebergar

Yeni Üye
3 Kas 2016
3

ghostkiller1' Alıntı:
icebergar' Alıntı:

Sorum ise:

icebergar kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.öncelikle çatıya dış üniteyi koymanız avantaj olur.fakat düz mantık çalışan bir klimayla rezil olursunuz konya soğuklarında.düz mantıktan kastım alt katagori hatta orta katagori klimalar.yani siz klimayı kundağada sarsanız klima klima olmadıktan sonra nafile iş yapmaz.size adam gibi  klima lağzım.

kısacası me bu işin piridir.-25 e kadar çalışan modelide mevcut olmuş olup diğer klimalarla karşılaştırılması bana göre yanlış olur.işin özü bende cebimde rahat etsin diyorsanız me alın rahatınıza bakın.her klima her alanda heryerde adam gibi çalışmaz.adı klima olan teneke parçaları sizi yanıltmasın kardeşim.marifet teneke almakta değil klima gibi klima almakta.

Değerli Fikirleriniz için çok çok teşekkür ederim. 

ME den arkadaşlar keşife geldiler termal kamera lazer metre v.s ile keşif yaptılar MSZ-SF35VE /MUZ SF35 klimanın bizim için yeterli olduğunu söylediler. Bi proğram kullanıyolar ve konya kış değeri -12 imiş. Dış ünitenin çatı içine konmasına gerek görmediler ve dış alana koymayı tavsiye ettiler. 
Keşif arkadaşları klimanın ısıtması ile ilgili bir sorun yaşamayacağımı konya için bu klimanın yettiğini söylediler. 

Fiyat olarak 4.250 TL ve bu fiyata 6-7 taksit yapıcaklar.

- Sadece aklıma takılan konu tüketim meselesi oldu. Keşif ekibi mitsubishi klimaların -5 de de - 15 dede aşağı yukarı aynı tüketim olacağını en fazla %2 lik bi tüketim değişebileceğini söylediler. Bu kısım şuan için sadece aklımda soru işareti olarak kaldı. ben sadece düz mantık -15 de tüketimin sürekli yüksek olacağını düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. 

Sota Kardeşim cevabın için çok teşekkür ederim. fazla alan olmaması için buradan cevap yazdım
"Konyada SRK35ZMP Oneren Hangi Salak Merak Ettim Giriş Seviyesi Klimalar Sizin Isinizi Gormez Donar Kalir" ME de aynı şeyi söyledi. Bu bilgiyi de veren İklimsa Bayisi idi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

@icebergar Arkadasim
-12 iklim Ortalamasindir Hava Durumu Degiskendir
Ben -20 Dereceye Sahit Oldum Konyada Defalarca
Bu Gibi Donemlerde SF Serisi Yetersiz Kalir
Diye Dusunuyorum

Birazdaha Bilgi Verebilirmisiniz
Kullanilacak Alan m2
Kullanilacak cephe
Yalitim durumu

Gunluk Kac Saat Calisacak
Bana Kalirsa hic Kapatilmamali

Buarada Sf35 icin Cok Fazla
Sf42 Alinir O Paraya

Aklin Yolu Birdir ZMP Cogu Teneke Klimadan Iyi Olsada
O Iklim Sartlarini Kaldiramaz

I Çevrimdışı

icebergar

Yeni Üye
3 Kas 2016
3

Sota' Alıntı:
@icebergar Arkadasim
-12 iklim Ortalamasindir Hava Durumu Degiskendir
Ben -20 Dereceye Sahit Oldum Konyada Defalarca
Bu Gibi Donemlerde SF Serisi Yetersiz Kalir
Diye Dusunuyorum

Birazdaha Bilgi Verebilirmisiniz
Kullanilacak Alan m2
Kullanilacak cephe
Yalitim durumu

Gunluk Kac Saat Calisacak
Bana Kalirsa hic Kapatilmamali

Buarada Sf35 icin Cok Fazla
Sf42 Alinir O Paraya

Aklin Yolu Birdir ZMP Cogu Teneke Klimadan Iyi Olsada
O Iklim Sartlarini Kaldiramaz

Tabiki 17 şer m2 iki adet oda 2.70 m tavan yüksekliği
İki odada tamamen güney cepheye pencereli pencereler ısı cam dış cephe yalıtımlı
Ofisimiz 7*24 açık sürekli olarak çalışacak klimalar. 

Fiyat konusunda konya da tek bayi olduğu için nasıl bir alternatifim olur bilemiyorum. Gerekirse farklı bir ilde seyahat edip alabilirim veya internetten.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

17m2 Alanda Surekli Kullanimda
SF35 Yeterli Gelir
-15 Kadar Idare Eder
Ama dahada Sogursa Hava Yetersiz Gelebilir

-5 ile -15 Ayni Tuketmi Yapar Demek Bilgidin Kara Cahillik

Hava Sogudukca Cihazdaki Verim Kaybini Paylasiyorum

+7 Derecede 4.0kw
-10 Derecede 2.9kw
-15 Derecede 2.2kw

1kw demek 3412 btu demektir

Baska Sehirden Alma Sansiniz Cok Dusuk
Internetten Zaten Satisi Yok Bu Markanin

Siki Pazarlik Yapacaksiniz
Forumumuzda Daha Ucuza Alan Cok Arkadas Oldu

C Çevrimdışı

cesar020

Yeni Üye
5 Kas 2016
4

herkese merhaba. bu hafta içerisinde klima alacağım ve pek bilgili olmadığım için kafam çok karışık. piyasayı biraz araştırdığımda en son baymak elegant plus 18 modelinde karar kıldım ancak hala tam emin değilim. ankarada oturuyorum ve salonda kullanmayı düşünüyorum. salonum 25 metrekare kadar. cephe ise güneybatı. ancak güney olan tarafta sadece bir kapı var ve balkona açılıyor. geri kalanı duvar. batı tarafında fransız cam var ve camlar çift cam ağaç doğrama. genel anlamda soğutma ve kışın da ısınmaya yardımcı olarak kullanacağım. kombi çalışıyorken klimayla destekleyip olabildiğince diğer odaların da klima ısısından faydalanmasını istiyorum. bu nedenle salonumun kapısının karşısına taktırmayı düşünüyorum. kapının karşısı düz bir koridor ve 2 oda ve yatak odası bu koridora açılıyor. içerilere bu şekilde ısı yayılır diye düşünüyorum. maksimum bütçem 2700 lira civarı ve kışın kombiyle birlikte kullanılacağından enerji verimliliği yüksek olan yani faturayı çok yormayan bir şey olsun ki doğal gazı fazla arttırmadan elektrik faturama ek yaparak daha iyi ısınayım istiyorum. bilmiyorum bu fiyata çok şey mi istiyorum ya da imkansız mı bu istediğim :) bir de kesinlikle hem iç hem de dış ünitenin ses seviyesi düşük olsun istiyorum. tüm bu isteklerimi karşılayan düşündüğüm bütçe içinde olan cihaz baymak elegant plus 18.000 btu gibime geldi ama yine de sizlerin de düşüncelerini almak isterim. ne önerirsiniz arkadaşlar?

C Çevrimdışı

cesar020

Yeni Üye
5 Kas 2016
4

cesar020' Alıntı:
herkese merhaba. bu hafta içerisinde klima alacağım ve pek bilgili olmadığım için kafam çok karışık. piyasayı biraz araştırdığımda en son baymak elegant plus 18 modelinde karar kıldım ancak hala tam emin değilim. ankarada oturuyorum ve salonda kullanmayı düşünüyorum. salonum 25 metrekare kadar. cephe ise güneybatı. ancak güney olan tarafta sadece bir kapı var ve balkona açılıyor. geri kalanı duvar. batı tarafında fransız cam var ve camlar çift cam ağaç doğrama. genel anlamda soğutma ve kışın da ısınmaya yardımcı olarak kullanacağım. kombi çalışıyorken klimayla destekleyip olabildiğince diğer odaların da klima ısısından faydalanmasını istiyorum. bu nedenle salonumun kapısının karşısına taktırmayı düşünüyorum. kapının karşısı düz bir koridor ve 2 oda ve yatak odası bu koridora açılıyor. içerilere bu şekilde ısı yayılır diye düşünüyorum. maksimum bütçem 2700 lira civarı ve kışın kombiyle birlikte kullanılacağından enerji verimliliği yüksek olan yani faturayı çok yormayan bir şey olsun ki doğal gazı fazla arttırmadan elektrik faturama ek yaparak daha iyi ısınayım istiyorum. bilmiyorum bu fiyata çok şey mi istiyorum ya da imkansız mı bu istediğim :) bir de kesinlikle hem iç hem de dış ünitenin ses seviyesi düşük olsun istiyorum. tüm bu isteklerimi karşılayan düşündüğüm bütçe içinde olan cihaz baymak elegant plus 18.000 btu gibime geldi ama yine de sizlerin de düşüncelerini almak isterim. ne önerirsiniz arkadaşlar?

forumu biraz daha kurcalayınca nasıl az tercih edilen ve sıkıntılı bir modele yoğunlaşmışım fark etmiş oldum :) midea modelleri için güzel yorumlar yapılmış genelde o halde yukarıdaki sorumu midea için değiştiriyorum. elegance 18'lik modeli mi yoksa blanc 18'lik modeli mi önerirsiniz arkadaşlar? ikisi arasında yaklaşık 700 lira fark var. bu fiyat farkına değecek kadar fark var mı iszce aralarında? ve benim kullanma koşullarım göz önüne alındığında hangisi daha mantıklı? şimdiden çok teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

parson35' Alıntı:
Hocam banada bi tavsiye verebilirmisin onceki sayfaya yazmistim 4 klima modelini :)

Tartismasiz Panasonic Etherea Tek Gecerim
Yuzlerce Yorum Bulabilirsiniz Kullancilarla Ilgili

Durumunuz Musaitse ME Bakabilirsiniz

C Çevrimdışı

cesar020

Yeni Üye
5 Kas 2016
4

cesar020' Alıntı:
cesar020' Alıntı:

forumu biraz daha kurcalayınca nasıl az tercih edilen ve sıkıntılı bir modele yoğunlaşmışım fark etmiş oldum :) midea modelleri için güzel yorumlar yapılmış genelde o halde yukarıdaki sorumu midea için değiştiriyorum. elegance 18'lik modeli mi yoksa blanc 18'lik modeli mi önerirsiniz arkadaşlar? ikisi arasında yaklaşık 700 lira fark var. bu fiyat farkına değecek kadar fark var mı iszce aralarında? ve benim kullanma koşullarım göz önüne alındığında hangisi daha mantıklı? şimdiden çok teşekkür ederim.

ben de bi tavsiye alırsam çok memnun olurum :)

P Çevrimdışı

parson35

Yeni Üye
5 Kas 2016
7

Sota' Alıntı:
parson35' Alıntı:
Hocam banada bi tavsiye verebilirmisin onceki sayfaya yazmistim 4 klima modelini :)

Tartismasiz Panasonic Etherea Tek Gecerim
Yuzlerce Yorum Bulabilirsiniz Kullancilarla Ilgili

Durumunuz Musaitse ME Bakabilirsiniz

Valla ME ve Daikin bütçeyi çok zorlar. Salon ve mutfak birlikte olduğu için 24 lük almamız lazım yaklaşık 40 metrekare. Toshiba suzumi 22 yi düşünüyorduk ama panasonic diyorsanız ona yönlenelim. Panasonic içinde teknik servis konusunda baya şikayet var internet ortamında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt