Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

excil35

Yeni Üye
28 Eki 2016
2

iyi akşamlar izmirde ikamet ediyorum lojman çıktı doğalgaz yok. önceliğim ısıtma olacak LG Sirius İnverter Klima AS-W126J1R0 12000BTU modelini fiyatından dolayı tercih etmek istiyorum. 85 m2 iki adet alacağım tavsiye eder misiniz. teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

niceali24' Alıntı:
arkadaşlar merhaba.Klima tavsiyesi aldıktan sonra siteye uğrayamadım dostlardan özür diliyorum.klimayı  (ME mzs 42)kullnamaya başlayayım yorumları göndereyim.herkese sağlıklı günler diliyorum

Hocam GuleGule Kullan

Herzaman Bekleriz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

excil35' Alıntı:
iyi akşamlar izmirde ikamet ediyorum lojman çıktı doğalgaz yok. önceliğim ısıtma olacak LG Sirius İnverter Klima AS-W126J1R0 12000BTU modelini fiyatından dolayı tercih etmek istiyorum. 85 m2 iki adet alacağım tavsiye eder misiniz. teşekkür ederim.

Iyi Aksamlar LG Sirius Sogutmasindan ve Tuketim Olarak Az Yakmasindam Memnun Kaldik
Ama
Isitma Icin Birşey Soylemem Dogru Olmaz
Daha Test Edemedik

85m2  2 tane 12lik Klima Yeterli Gelmez
Soğutmada Serinligi Hissedilir ama isitmada
Isinamazsiniz
Cok fazla Kör Nokta Kalacagi icin
Isindim Diyemezsiniz

Mumkunse evin krokisini ekleyebilirmisiniz buraya

E Çevrimdışı

excil35

Yeni Üye
28 Eki 2016
2

bu kadar becerebildim yıldızlar klima yerleri.

Y4X2G6.jpg

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

Pazar akşamı gittigidiyor üzerinden Baymak Elegant Plus 12000 sipariş ettim. 1669 TL. 85 TL indirim, 1585 TL kredi kartına tek çekim aldım, 100 TL parapuanıda düşersek 1485 TL'ye almış oldum.

Uzun zaman klima araştırdım, ailem Arçelik almayı istiyordu. Fiyatı uyguna denk geldi ve daha önce gelen arçelik servisi biraz tipsiz yere montaj yapılabileceğini söylediği için mecburen ucuzunu aldım. Yani evin ve balkonun kullanışlılığı biraz kötü. Bu durumda iyi klima almak istemedim, bu ilk klimamız olacak, Media Mission modeli hala aklımda, Arçelik'ten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Siparişi verdikten sonra hata mı yaptım dedim ama bakalım hayırlısı, inaşallah üzmez bizi.

Kargocular iki paket getirdiler, ayrıca montaj paketinin olması gerekmiyor muydu? Boru ve dış ünite ayakları vs, üçüncü pakette gelmiyor mu?

A Çevrimdışı

ahmed

Yeni Üye
1 Eki 2016
23

Teşekkür ederim hocam sf 42 peşin olunca 4100 e aldık perşembe kurulum olacak şimdiden hepinize çok teşekkür ederim Sağolun

İ Çevrimdışı

İbrahim

Yeni Üye
10 Eki 2016
17

Selamun Aleyküm.
Cümlenize işlerinizde kolaylıklar dilerim. Sonbahar geldi, çocukların hastalığı başladı.Negatif iyon meselesine bağlı Tuz lambası aldık neticeye bakalım. Hani şu klimalarda negatif iyon meselesi var ya biz onu direk alalım dedik
Rabbim dermansız dertlerden korusun, cümlenizi muhabbetle selamlarım

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

İbrahim' Alıntı:
Selamun Aleyküm.
Cümlenize işlerinizde kolaylıklar dilerim. Sonbahar geldi, çocukların hastalığı başladı.Negatif iyon meselesine bağlı Tuz lambası aldık neticeye bakalım. Hani şu klimalarda negatif iyon meselesi var ya biz onu direk alalım dedik
Rabbim dermansız dertlerden korusun, cümlenizi muhabbetle selamlarım

aleyküm selam ibrahim kardeşim.evt malesef hastalık ayları başladı çocuklar için özellikle.tuz lambasının faydasını çok gören ve olduğunu söyleyen insanlar var.şahsen bende çok merak edenlerden biriyim gerçekten bir olumlu etkisi varmı.bu merakıma nazaran henüz alıp deneyebilmiş değilim.inşallah söylenenler gibi olumlu etki olur sizler için.amin kardeşim cümlemizi korusun rabbim dermansız dert verip derman aratmasın .bu konudaki fikirlerinizi ilerleyen günlerde paylaşırsanız sevinirim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

excil35' Alıntı:
Y4X2G6.jpg

bu kadar becerebildim yıldızlar klima yerleri.

excil35 kardeşim öncelikle bu iş iki klimayla çok zor olur.olsa bile iki 12 likle gene çok zor olur.kaldıki büyük btu bile alsanız sürekli çalışmaları gerekiyor hiç kapatmamanız gerekiyor.bu durum size yüksek fatura olarak geri dönecektir.birde alacağınız klimalara dikkat etmezseniz incir ağacını ocağınızın ortasına diker klima.

ayrıca belirlediğiniz klima yerlerini değiştirmeniz iyi olur.direk kapıya bakabilecek şekilde olması iyi olur karşı odanın rahat iklimlenmesi için.sizin işiniz büyük bir risktir.soğutmada iş kolay ama ısıtmada hiçte kolay değil.nasılki kombi kullanımında iki petekle evi ısıtamazsanız her odaya yada bölüme petek takılıyor ve açılması gerekiyor ise klimada bu şekildedir.

yani klimanın doğal üstü bir becerisi fonksiyonu yok.sadece peteğe göre ölü sıcaklık dağılımı değilde daha aktif bir dağılım yapıyor.herkez isterki tek klimayla olsun bu işler ama zor gerçekten.tabi alıp denemek sizlerin tasarrufunda.şahsen ben önermiyorum.öyle bir kullanımın gerçekten yararlı olduğunu bilsem bende evimde 4 klima kullanmazdım.kısacası artısıda eksiside size ait böyle bir işte.en güzeli bir keşif ekibi çağırın herhangi bir markadan gözle görüp incelerler ve kefil onlar olabilir ancak.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ahmed' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam sf 42 peşin olunca 4100 e aldık perşembe kurulum olacak şimdiden hepinize çok teşekkür ederim Sağolun

ahmed kardeşim hayırlı olsun klimanız.Rabbim güle güle kullanmayı nasip etsin sağlıkla uzun yıllar inşallah.seçiminiz gerçekten iyi ve bunu zamanla sizde anlarsınız .kurulum sonrası montaj foto ve fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

coderMX' Alıntı:
Pazar akşamı gittigidiyor üzerinden Baymak Elegant Plus 12000 sipariş ettim. 1669 TL. 85 TL indirim, 1585 TL kredi kartına tek çekim aldım, 100 TL parapuanıda düşersek 1485 TL'ye almış oldum.

Uzun zaman klima araştırdım, ailem Arçelik almayı istiyordu. Fiyatı uyguna denk geldi ve daha önce gelen arçelik servisi biraz tipsiz yere montaj yapılabileceğini söylediği için mecburen ucuzunu aldım. Yani evin ve balkonun kullanışlılığı biraz kötü. Bu durumda iyi klima almak istemedim, bu ilk klimamız olacak, Media Mission modeli hala aklımda, Arçelik'ten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Siparişi verdikten sonra hata mı yaptım dedim ama bakalım hayırlısı, inaşallah üzmez bizi.

Kargocular iki paket getirdiler, ayrıca montaj paketinin olması gerekmiyor muydu? Boru ve dış ünite ayakları vs, üçüncü pakette gelmiyor mu?

alınmışa birşey söylemek yanlış olur.o yüzden hayırlı olsun diyelim.baymağa o kadar uzak bir forumuzki inanın kaç parça paket geliyor içinden ne çıkıyor bilmiyoruz.

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

@ghostkiller1

Yazın baya bir araştırdım, sizin forumunuzdanda destek aldım. Media Mission almaya karar vermiştim, n11'den kampanya beklerken, yaz bitti, kış geldi.

Daha önce eve gelen arçelik servisi biraz biçimsiz bir yeri klima montajı için uygun görünce, pahalı klima almak içime sinmedi. Siparişi verdikten sonra bir kaç defa iptal etmeyi düşündüm, ama fiyatından ve kampanya koşullarından dolayı iptal etmedim. Hayırlısı olsun artık.

Ama inşallah bir sonraki klimam Midea Mission olacak.

I Çevrimdışı

icebergar

Yeni Üye
3 Kas 2016
3

Merhaba arkadaşlar Formun nerdeyse tüm sayfalarını okudum ve edindiğim bilgiler neticesinde fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum.

Konya bölgesinde bulunan ofisimiz için klima ihtiyacımız bulunmakta. İklimsa keşif yaptırdık ve 2 adet src-35mp-s kodlu klimayı tavsiye ettiler bugün ise ME keşif için gelecek. Klimamız ağırlıklı ısıtma (konya soğukları malum) yazın ise azda olsa soğutma için kullanılacak.

Sorum ise:
- Ofisimiz en üst kat üzerimizde çatı mevcut çatı içi yaklaşık 3 m yüksekliğinde ve yaklaşık 300 m2 genişliğinde 

- dış üniteleri bu alana koyarak kışın ısınmada çok yüksek ücretli klimalar almadan verim elde edebilirmiyiz nede olsa dış alan kadar soğuk olmayıp kara maruz kalmayacaklar.

- Yoksa mutlaka dış üniteleri açık alana koyup ME Daikin Toshiba gibi iyi bir klima mı almamız gerekli? Aldık desek Konya bölgesinde iş yapacak klima olarak neleri tercih edebiliriz?

Uzun zaman araştırma yaptık ve şuan bu konuda gerçekten bilgiye ihtiyacımız var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt