Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

İbrahim' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
aleyküm selam ibrahim kardeşim.evt malesef hastalık ayları başladı çocuklar için özellikle.tuz lambasının faydasını çok gören ve olduğunu söyleyen insanlar var.şahsen bende çok merak edenlerden biriyim gerçekten bir olumlu etkisi varmı.bu merakıma nazaran henüz alıp deneyebilmiş değilim.inşallah söylenenler gibi olumlu etki olur sizler için.amin kardeşim cümlemizi korusun rabbim dermansız dert verip derman aratmasın .bu konudaki fikirlerinizi ilerleyen günlerde paylaşırsanız sevinirim.

Selamun Aleyüm. Cümlenizi muhabbetle selamlarım,Rabbim işlerinizde kolaylıklar versin. Sevgili kardeşim negatif iyon meselesine baktık tuz lambasını aldık.Yatak odasına ki oda ufak sayılır oraya taktık ve 6-7 -kiloluk tuz lambası. Kendimde yattım,çocukları da yatırdım, hanıma da denettim hiç bir değişiklik göremedim. Yani tamamen psikolejik bir durum. O kadar yorum yazmışlar övmüşler falan filan. Bizde dedik herhalde faide sağlar. Yok kardeşim değişen birşey yok. Anlamadım ya bizde bir arıza var millet normal ya ben normalim millette sürü psikoljisi var. Viks e devam, zencefilli bala devam, gerisi hikaye. O kadar övmüşlerki bu kadar bağımsız yorumlar olunca insanda alıyor ve ŞEHİR efsanesi başlıyor :) Allah c.c. işlerinizde kolaylıklar versin,Rabbime emanet olunuz

ve aleyküm selam ibrahim kardeşim.bende merak ediyordsum bu konuyu bilginiz için çok teşekkür ederim.bende ortada kalımştım bu tuz lambası işi için demekki neymiş psikolejikmiş anlaşılan.o yüzden sizin ve warrior hocamın dediği gibi doğal yollara devam :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Cumleten hayırlı akşamlar arkadaşlar nasılsınız iyi misiniz. @Şota Adana da 12000 btü ve 9000 btü Midea Missionlar ne kadar

A.slm Hayırlı Aksamlar

Cok Sukur Iyıyız , Sen Nasılsın

Yarın Arar Fıyat Alırım Sana

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Eyvallah üstad derya klimadan kalmayacağım kesin acelemde yok bakalım Midea satan iklimsacı var akşam aradım telefonu yönlendirdim fiyat listesi yok dediydi bakalım yarın karşılaştıralım Me Sf 9000 btude fiyat alırsan sevinirim.

A Çevrimdışı

Andromeda

Yeni Üye
15 Kas 2016
2

Merhaba, İzmir/Dikili'de ısıtma amaçlı kullanılacak, 28 m2 lik salon+amerikan mutfak, tam güneye bakan 4,3 metre cephe ve güneş gören 2 pencere ve camlı balkon kapısı var doğramaları komple pvc çift cam yaptırdık. Zemin üzeri 1. kat, zeminde işyeri var, sağında solunda ve üzerinde bitişik başka daireler var. Fujitsu ASYG18L 18000btu alacaktım, ısıtmada değerleri çok yüksekti, ancak Toshiba'nın multi klimasındaki kampanyayı gördüm ve ondan sipariş ettim.

1 adet Toshiba Multi İnverter Dış Ünite  RAS-2M18S3AV-TR
Soğutma (Kw/h &Btu/h)    :    (22.178)     Isıtma (Kw/h &Btu/h)    :    (28.272)

1 adet Toshiba Multi İnverter İç Ünite  RAS-M16N3KV2-TR
Soğutma Kapasitesi (Max. BTU/h) : 17028    - Isıtma Kapasitesi  (Max. BTU/h) : 23499

1 adet Toshiba Multi İnverter İç Ünite  RAS-M10N3KV2-TR
Soğutma Kapasitesi (Max. BTU/h) : 10900   - Isıtma Kapasitesi (Max. BTU/h) : 17710

16'lık olanı 28 m2 salon+mutfak olan odaya, 10'luk olanı 13-14 m2 kadar olan yine güney cepheli yandaki odaya taktırmayı düşündüm. Ama ikinci odadaki pek fazla kullanılmaz, genellikle 28 m2'lik odadaki 16'lık sürekli açık olur.
Evde yaşlı anne ve babam oturuyor, sıkıntı yaşasınlar istemiyorum. Sizce uygunmudur, siparişimi değiştirebilir yada iptal edebilirim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Andromeda' Alıntı:
Merhaba, İzmir/Dikili'de ısıtma amaçlı kullanılacak, 28 m2 lik salon+amerikan mutfak, tam güneye bakan 4,3 metre cephe ve güneş gören 2 pencere ve camlı balkon kapısı var doğramaları komple pvc çift cam yaptırdık. Zemin üzeri 1. kat, zeminde işyeri var, sağında solunda ve üzerinde bitişik başka daireler var. Fujitsu ASYG18L 18000btu alacaktım, ısıtmada değerleri çok yüksekti, ancak Toshiba'nın multi klimasındaki kampanyayı gördüm ve ondan sipariş ettim.

Soğutma (Kw/h &Btu/h)    :    (22.178)     Isıtma (Kw/h &Btu/h)    :    (28.272)

Soğutma Kapasitesi (Max. BTU/h) : 17028    - Isıtma Kapasitesi  (Max. BTU/h) : 23499

Soğutma Kapasitesi (Max. BTU/h) : 10900   - Isıtma Kapasitesi (Max. BTU/h) : 17710

16'lık olanı 28 m2 salon+mutfak olan odaya, 10'luk olanı 13-14 m2 kadar olan yine güney cepheli yandaki odaya taktırmayı düşündüm. Ama ikinci odadaki pek fazla kullanılmaz, genellikle 28 m2'lik odadaki 16'lık sürekli açık olur.
Evde yaşlı anne ve babam oturuyor, sıkıntı yaşasınlar istemiyorum. Sizce uygunmudur, siparişimi değiştirebilir yada iptal edebilirim.

Hoşgekdiniz sefalar getirdiniz forumumuza.işin gerçeği alınmışa çok laf söylemeyi sevmiyorum.size kim önerdi keşif vs yapıldımı bilemiyorum ama 28+ amerikan mutfak diyorsunuz mutfak kaç m2 onuda belirtebilirseniz iyi olur.

İşin özü ben ev için multi klima işine sıcak bakmıyırum hiç bu güne kadarda önermedim.sizide sanırım iki iç üniteli ve adının toshiba olması cezbetti.bakın bu multi toshibanın en alt kademesi.yadi adı gibi kendi de yukarlarda olan bir klima değil.fiyatı iyimi derseniz iyi.iş yaparmı derseniz yeri uygun olduğunda yapar.ama dediğim gibi kapasitesi zayıf bir klima.tek ünitede çok sorun olmayabilir belki ama iki ünite ve ısıtmada çok soğuklarda ne yapar onu bilemiyorum.bana göre sınıfta kalır.izmir için belki kurtarabilir.

Hazır almışsınız iptal edin diyemem ama en azından yeterli gelebileceğine toshiba bayi veya servislerinden garanti alın yani onaylatın derim.

Fujitsuya gelirsek on numara 18 lk klima.artık piyasada bu klimanın mudili kalmadı desem tam yerinde olur.fujitsu bu model ve btu da revizyona gitmedi.o yüzden bu klima bana göre çok çok iyi bir klimadır.dersemki tek başına sizin alacağınız multiye bedel fazla abartmış olmam.alım fiyatınızı bilemiyorum fujitsunun ama fiiyatıda uygunsa alın derim.tabi bu seferde diğer oda için klima lağzım olacaktır size.orda kararı tabiki siz vereceksiniz

A Çevrimdışı

Andromeda

Yeni Üye
15 Kas 2016
2

ghostkiller1' Alıntı:
Andromeda' Alıntı:

Hoşgekdiniz sefalar getirdiniz forumumuza.işin gerçeği alınmışa çok laf söylemeyi sevmiyorum.size kim önerdi keşif vs yapıldımı bilemiyorum ama 28+ amerikan mutfak diyorsunuz mutfak kaç m2 onuda belirtebilirseniz iyi olur.

İşin özü ben ev için multi klima işine sıcak bakmıyırum hiç bu güne kadarda önermedim.sizide sanırım iki iç üniteli ve adının toshiba olması cezbetti.bakın bu multi toshibanın en alt kademesi.yadi adı gibi kendi de yukarlarda olan bir klima değil.fiyatı iyimi derseniz iyi.iş yaparmı derseniz yeri uygun olduğunda yapar.ama dediğim gibi kapasitesi zayıf bir klima.tek ünitede çok sorun olmayabilir belki ama iki ünite ve ısıtmada çok soğuklarda ne yapar onu bilemiyorum.bana göre sınıfta kalır.izmir için belki kurtarabilir.

Hazır almışsınız iptal edin diyemem ama en azından yeterli gelebileceğine toshiba bayi veya servislerinden garanti alın yani onaylatın derim.

Fujitsuya gelirsek on numara 18 lk klima.artık piyasada bu klimanın mudili kalmadı desem tam yerinde olur.fujitsu bu model ve btu da revizyona gitmedi.o yüzden bu klima bana göre çok çok iyi bir klimadır.dersemki tek başına sizin alacağınız multiye bedel fazla abartmış olmam.alım fiyatınızı bilemiyorum fujitsunun ama fiiyatıda uygunsa alın derim.tabi bu seferde diğer oda için klima lağzım olacaktır size.orda kararı tabiki siz vereceksiniz

Hoşbulduk, cevabınız için çok teşekkür ederim. 28 m2 mutfakla birlikte salonun toplam büyüklüğü, yani esas ısıtma hedeflediğimiz alan bu. Cephesi güney ve çok güzel güneş alıyor.
Toshiba ile Fujitsu aynı fiyata gelecek bize yaklaşık 5.300 ikisinide aynı bayi satıyor. Toshibaya dönme sebebim ikinci odada yazın serinletme şansı yaratması. Eve keşfe geldiklerinde önce Fujitsu konuşuldu hatta 14000 lik modelininde evin pencereleri değişirse yetebileceğini söylemişlerdi. PVC çift camlı yaptık ama ben yaşlı insanlar sıkıntı olmasın diye tereddüt edince 18000 takılsın düşündük. Toshiba multiden sonradan haberim oldu.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Andromeda' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hoşbulduk, cevabınız için çok teşekkür ederim. 28 m2 mutfakla birlikte salonun toplam büyüklüğü, yani esas ısıtma hedeflediğimiz alan bu. Cephesi güney ve çok güzel güneş alıyor.
Toshiba ile Fujitsu aynı fiyata gelecek bize yaklaşık 5.300 ikisinide aynı bayi satıyor. Toshibaya dönme sebebim ikinci odada yazın serinletme şansı yaratması. Eve keşfe geldiklerinde önce Fujitsu konuşuldu hatta 14000 lik modelininde evin pencereleri değişirse yetebileceğini söylemişlerdi. PVC çift camlı yaptık ama ben yaşlı insanlar sıkıntı olmasın diye tereddüt edince 18000 takılsın düşündük. Toshiba multiden sonradan haberim oldu.
Serinletmede sorun çıkmayabilir iş ısıtmada.aldığınız yer garanti veriyor sonrasında olası sorunlar için değişim vs yaparız derse şansınızı deneyin.ama iyi konuşun herkez satana kasar apam der paşam der yaparız der sonra sıkıntıyı siz çekersiniz.klima piyasasında işler malesef dürüstçe yürümüyor yalanla yürüyor.

Keşif yaptığına ve yeterli geleceğine dair forum yada yazılı belge alabilirseniz iyi olur.sonrasındaki sorunkar sizi değil bayiyi bağlamış olacaktır.sözle yapılan iş o anlıktır sonrasi üzücü olabilir.

Tekrarlıyorum tek ünite çalışırsa 28 m2 için yetebilir.iki ünite aynı anda çalışırsa ne olur onu bilemem.çünki dış ünite zayıf.zorlu iklim şartlarında ne kadar hüneri olur bilinmez.zira camlarınız fazla kapı var.bunlar hep ısı kaçağıdır.çift cam demek ısıyı kaçırmaz anlamına gelmez.sadece kaçağı tek cama göre biraz daha fazla önler.

Aklınızı fazla karıştırmak istemem.ama garanti alırsanız yazılı bayiden alınabilir.alın demiyorum çünki  ben önermem.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Selamun Aleyküm cümleten, @Şota Kardeşim Midea mission 12000 btü peşin 2100 fiyat aldım bir yerden yarın kredi yapılandırması yapacam 60 ay yada 72 ay sonra on bin lira başka bankadan 48 ay çekip haftaya klima ve ihtiyaçları alacağım bu fiyat makul geldi bana nedersiniz arkadaşlar.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
iyi akşamlar arkadaşlar. @Şota ne yaptın fiyat işini araştırdınmı kredi işini bugün hallettim yapılandırma işinden vazgeçtim. 1.14 den 30 bin lira çektim diğerini kapıcam yarın.,Hastane işim olmasa klimacıya gidip parasını da verip cumartesi montaja gelsinler ficem ama. 9 bin btuye bin sekizyüz, 12000 liğe 2100 tl dedi adam. yer 14 metre 4 metre kare sürgülü tek camlı balkon kapısı 2 metrekare pencere tek camlı alt zemin 1 cephesi açık ,balkon kapısı sıkıntılı hava girişi oluyor fitil boşluklarından ısı kaybı var 9000 lik missionmu 12000 lik missionmu nedersiniz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
iyi akşamlar arkadaşlar. @Şota ne yaptın fiyat işini araştırdınmı kredi işini bugün hallettim yapılandırma işinden vazgeçtim. 1.14 den 30 bin lira çektim diğerini kapıcam yarın.,Hastane işim olmasa klimacıya gidip parasını da verip cumartesi montaja gelsinler ficem ama. 9 bin btuye bin sekizyüz, 12000 liğe 2100 tl dedi adam. yer 14 metre 4 metre kare sürgülü tek camlı balkon kapısı 2 metrekare pencere tek camlı alt zemin 1 cephesi açık ,balkon kapısı sıkıntılı hava girişi oluyor fitil boşluklarından ısı kaybı var 9000 lik missionmu 12000 lik missionmu nedersiniz.

iyi akşamlar hocam.öncelikle 12 lik mission için süper ötesi bir fiyat eğerki yanlış anlaşılma durumu olmamışsa aranızda.bu fiyata buldumu anında alın böyle fiyat bulamazsınız piyasada.sotada baksın fiyatlarına ona göre alın hemen derim.

sizin konumda kesinlikler 12 lik olması şart.hatta o bile bu kadar kaçak ve ısı kaybı olan yerde zorlanır çok soğuklarda.o yüzden direk 12 liğe kafa yorun 9 luk olmaz.şunuda unutmayınki kaçak bu kadar fazla ise faturada haliyle ona göre etkilencektir yani yüksek gelme ihtimali de var.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Kaçakları izole ettim bayağı, fitillerin olduğu yere boydan kauçuklu pencere bantlarıyla boşluğu doldurmaya çalıştım. Camlarada kapı kolunun birini söküp dışa bakan yüzlerine ayrı ayrı naylon çekip bantlıcam koli bandıyla o bayağı soğuğu kırar kapıyı açmaya kapamaya mani olmayacak oluşan terleme tabandaki kapı sürgünlerinin ,kanallarından balkona atacak ,tek dez avantajı biraz ışık zayıfladığı gibi , cam dış yüzeyi silinemeyecek. O kadar da olsun artık fiyatta yanlış anlaşılma yok, ayrıca wi-fi kiti içinde olan 2016 ikinci 6 ay gelen ürün garantisi aldım yarın halledemesemde cuma günü muhakkak uğrayıp bakır vrf borusu ve vakum olayını sağlama alıp nakit verecem parayı , ama yarın halletmeye çalışacağım Allahın izniyle üstad. Hatırlarsınız şubatta 2300 e anlaşmıştım herşey de bir hayır vardır. 200 cepte kaldı. Zaten fiyat doğrultusunda direk 12 liğe odaklamdım kiracı olunca daha avantaj benim icin. Yinede fikrinizi fikrinizi alım dedim aklın yolu bir bende kaçak , yalıtım olmayışı ve zemin tek cephe olması ve ilerki dönemlerde farklı metrajlı odalarda kullanırız diye 12000 liğe kitlenmiştim direk , Fikrini paylaştığım için tşk ler Kardeşim.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Beyler adam yan çizmeye başladı yok yerine gelin görüşelim güven açısından bir çayımızı için tanışalım paranızı verim diyorum. Taşınma aşamasındayız büroda kimse yok ayağı çekiyor. Bana müşteri telefon açar şunu getir der bende götürür takarım ayağı çekiyor. Me Sf 25 modeli sıkıntı yaşanmaz dimi yukarıda belirttiğim durumdaki odaya olmazsa Me Sf alicam. bilinçli müşteriyi sevmiyor adam. Sorunlu müşteri olarak görüyor.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
İyi akşamlar beyler. Aksilik aksilik aksilik 2100 fiyat veren herife güvenim olmayınca 27 Ekimde görüştüğüm Me bayisini aradım bugün kampanya dahilinde ürünüm kalmadı dedi ve Aralığın 10 gibi gelecek dedi. 27 Ekimde Sf 25'e peşin 2900 diyen adam şimdi 3100. Sf 35' e de 3550 diyor. 20 gün önce iskonto yaptım dedi Aradan 20 gün geçti , her yeni gelen mal zamlı olabiliyor dedi. Şimdi kiracilik ıvır zıvır böyle olur mu şöyle olur mu demiyorum Sf 35 alacam 3100 veren 450 daha ekler okadar . Yarın başka Me bayilerinde de fiyat alıcam hangisi peşin paraya iskonto yaparsa ondan alacam yeter usandım artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt