Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Selamun Aleyküm cümleten hayırlı akşamlar arkadaşlar. Öğlen geldiler 3 saatte temiz bir kurulum yapıldı, kangal borudan kesip havşa açtılar izolasyonu vs 3 metre boruya 25 dakika vakumlama yapıldı kaçak kontrolü yapıldı. Teşekkür ettim gittiler.
oh mis gibi tertemiz kurulum yaptılar desenize.hadi geçmiş olsun ve tekrardan hayırlı uğurlu olsun.Rabbim utandırmasın güzel günlerde sağlıkla uzun yıllar kullanmayı nasip etsin inşallah.bu gece rahat uyursunuz artık hocam :) tabi kurtuluşunuz yok sürekli yorum ve bilgilerinizi önümüzdeki günlerde sizden rica ediyoruz.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Eyvallah üstad kullandıkça deneyimlerimi aktaracağım Allah izin verdikçe . Benim kız beğenmedi baba önceki klima daha güzeldi diyor. Çocuk işte aklı ermiyor. Arkadaşlar görünmüyor yaramaz durum yok ortada inşaallah

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Warrior Hocam Oncellikle Hayirli Olsun
Kliman Insallah Gulegule Kullanmak Nasip Olur

Tapatalk Giris Yapabilirsin ama
Forumumuzun Sunucusuna Dosya Yukleme Iznini Kapali Tutuyorum
Fotograflari Biyere Yukleyip
Linkleri Foruma Ekleyebilirsiniz

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
@9köy @ghostkiller1 @Sota oda set edilen dereceye gelince flaplar karşı duvara bakıp cros fan hissedilmeyecek şekilde çalışıyor, esintisi rahatsız etmiyor. Dikkatimi çeken klima tekrar ısıtmaya başlamadan 15 saniye öncesi, dış ünite 10 saniye kadar yüksek sesle çalışma başlayıp ses zayıflayıp, arkasından bazı binalarda dairenin birinde çeşme açılınca suyun sesini duyarız ya öyle bir ses geliyor. Sanırsam gazın devir esnasında borudan geçerken yaptığı bir ses. 6,7 saniye kadar süren bir ses. Bu normal diye hatırlıyorum. Kim Me Sf cihaz kullananlarında bunu yaşadığını hatırlıyorum.

O Çevrimdışı

Oscvritas

Yeni Üye
18 Kas 2016
6

Öncelikle herkese iyi günler. Forumu 1 haftadır takip ediyorum tüm yorumları okudum konuları araştırdım ve sayenizde Klima hakkında bi bilgim ve fikrim oldu. Oldukça faydalı işler yapıyorsunuz başarılarınızın devamını dilerim Ellerinize sağlık.

Ben İzmirde ikamet etmekteyim, ev Batı cepheli (tam emin değilim). Eski bina yalıtım yok ve 2katlı müstakil evin Üst katı. 17-18m2 salon ve 12-13m2 Oda da kullanılmak üzere Klima taktırmayı düşünüyorum. Hem ısıtma hem soğutmada kullanılacaktır. Kullanım büyük oranda Salonda gerçekleşecek geceleri yatarken Odayla birlikte kullanılacaktır. Aşağıda basitçe kroki çizdim. Evin sağ, sol ve arka cephelerinde binalar vardır. Ön cephede  10.00 - 18.00 saatleri arasında güneş görmektedir. Geceleri  Kullanılacak Oda nın camı Çift cam PVC dir.

Samsung klima almayı düşünürken forumunuzu keşfettim ve fikirlerimde ve bütçemde ciddi değişmeler olmasına sebep oldunuz :) Samsung'tan , Midea ,ME ve Panasonic e ; Bütçe olarakta 3000den  4.5-5 Bin e kadar terfi ettim. 

1- Midea Mission 18.000 veya 24.000 BTU
2- ME SF 50 
3- Panasonic Ethera U-18 

Bu 3 model arasında kaldım.  ME SF50 için 5100tl  ve Panasonic  U-18 için 5000 tl fiyat aldım kredi kartına 12 taksit.
Sorum şu; Siz hangi klimayı tavsiye edersiniz. SF50 veya Ethera U-18 evimi iklimlendirmek için yeterli gelicekmidir yoksa Midea Mission 24.000 BTU modelini mi tercih etmeliyim?
Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkürler.

da0ig4

http://prnt.sc/da0ig4

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
@9köy @ghostkiller1 @Sota oda set edilen dereceye gelince flaplar karşı duvara bakıp cros fan hissedilmeyecek şekilde çalışıyor, esintisi rahatsız etmiyor. Dikkatimi çeken klima tekrar ısıtmaya başlamadan 15 saniye öncesi, dış ünite 10 saniye kadar yüksek sesle çalışma başlayıp ses zayıflayıp, arkasından bazı binalarda dairenin birinde çeşme açılınca suyun sesini duyarız ya öyle bir ses geliyor. Sanırsam gazın  devir esnasında borudan geçerken yaptığı bir ses. 6,7 saniye kadar süren bir ses. Bu normal  diye hatırlıyorum.  Kim Me Sf  cihaz kullananlarında bunu yaşadığını hatırlıyorum.

hocam sıkıntı yok normal gelişen olaylar rahat olun :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Oscvritas' Alıntı:
Öncelikle herkese iyi günler. Forumu 1 haftadır takip ediyorum tüm yorumları okudum konuları araştırdım ve sayenizde Klima hakkında bi bilgim ve fikrim oldu. Oldukça faydalı işler yapıyorsunuz başarılarınızın devamını dilerim Ellerinize sağlık.

Ben İzmirde ikamet etmekteyim, ev Batı cepheli (tam emin değilim). Eski bina yalıtım yok ve 2katlı müstakil evin Üst katı. 17-18m2 salon ve 12-13m2 Oda da kullanılmak üzere Klima taktırmayı düşünüyorum. Hem ısıtma hem soğutmada kullanılacaktır. Kullanım büyük oranda Salonda gerçekleşecek geceleri yatarken Odayla birlikte kullanılacaktır. Aşağıda basitçe kroki çizdim. Evin sağ, sol ve arka cephelerinde binalar vardır. Ön cephede  10.00 - 18.00 saatleri arasında güneş görmektedir. Geceleri  Kullanılacak Oda nın camı Çift cam PVC dir.

Samsung klima almayı düşünürken forumunuzu keşfettim ve fikirlerimde ve bütçemde ciddi değişmeler olmasına sebep oldunuz :) Samsung'tan , Midea ,ME ve Panasonic e ; Bütçe olarakta 3000den  4.5-5 Bin e kadar terfi ettim. 

2- ME SF 50 
3- Panasonic Ethera U-18 

Bu 3 model arasında kaldım.  ME SF50 için 5100tl  ve Panasonic  U-18 için 5000 tl fiyat aldım kredi kartına 12 taksit.
Sorum şu; Siz hangi klimayı tavsiye edersiniz. SF50 veya Ethera U-18 evimi iklimlendirmek için yeterli gelicekmidir yoksa Midea Mission 24.000 BTU modelini mi tercih etmeliyim?

da0ig4

http://prnt.sc/da0ig4
hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim forumumuza.en üst katdasınız üzeri kapalımı yoksa açık terasmı.birde salondan direk geçiliyor odaya değilmi

O Çevrimdışı

Oscvritas

Yeni Üye
18 Kas 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
Oscvritas' Alıntı:

Ben İzmirde ikamet etmekteyim, ev Batı cepheli (tam emin değilim). Eski bina yalıtım yok ve 2katlı müstakil evin Üst katı. 17-18m2 salon ve 12-13m2 Oda da kullanılmak üzere Klima taktırmayı düşünüyorum. Hem ısıtma hem soğutmada kullanılacaktır. Kullanım büyük oranda Salonda gerçekleşecek geceleri yatarken Odayla birlikte kullanılacaktır. Aşağıda basitçe kroki çizdim. Evin sağ, sol ve arka cephelerinde binalar vardır. Ön cephede 10.00 - 18.00 saatleri arasında güneş görmektedir. Geceleri Kullanılacak Oda nın camı Çift cam PVC dir.

Samsung klima almayı düşünürken forumunuzu keşfettim ve fikirlerimde ve bütçemde ciddi değişmeler olmasına sebep oldunuz :) Samsung'tan , Midea ,ME ve Panasonic e ; Bütçe olarakta 3000den 4.5-5 Bin e kadar terfi ettim.

2- ME SF 50
3- Panasonic Ethera U-18

Bu 3 model arasında kaldım. ME SF50 için 5100tl ve Panasonic U-18 için 5000 tl fiyat aldım kredi kartına 12 taksit.

da0ig4

hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim forumumuza.en üst katdasınız üzeri kapalımı yoksa açık terasmı.birde salondan direk geçiliyor odaya değilmi

Hoşbuldum teşekkürler. Üst kat açık teras , ufak bi yalıtım var sadece piyasada satılan Boya gibi yüzeye 3-4 kat uygulanan çatı izolasyon malzemesi öyle profesyonel bi mantolama yalıtım yok yani. Evet hocam salondan direkt geçiş. Basitçe şematize ettim ama yüklenmemiş burada tekrar yüklüyorum

r6d68N.png

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Oscvritas' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hoşbuldum teşekkürler. Üst kat açık teras , ufak bi yalıtım var sadece piyasada satılan Boya gibi yüzeye 3-4 kat uygulanan çatı izolasyon malzemesi öyle profesyonel bi mantolama yalıtım yok yani. Evet hocam salondan direkt geçiş. Basitçe şematize ettim ama yüklenmemiş burada tekrar yüklüyorum

r6d68N.png
öncelikle şu uyarıyı tekrardan yapayım kardeşim klima tek alan içindir bunun dışına çıktığınızda amacından sapmalar ve size eksi yönde dönüşleri olacaktır bunu ilk olarak bilmenizde fayda var.

daha sonrasında bu m2 için ve üstü açık teras diyorsunuz profesyonel ve yakıtı düşük olan bir klima gerekli size.listenizdede bu sınıfa giren ve bu söktörde baş köşede oturan me ilk seçeneğiniz olsun.panasoniği kafadan eleyin çünki alt katagori klima diğer iki seçenek için.

me için kampanya fiyatını vermişler size.bence sıkı bir pazarlık yapın.kaldıki diğer bayilerdende fiyat alın tek bir bayiye bağımlı kalmayın.farklılıklar kesin oluyor aralarında.çünki kampanya fiyatlarının bile altında alan arkadaşımız oldu.sayın warrior hocam çok güzel bir fiyata aldı mesela.ama çok araştırdı gerçekten sonundada muradına erdi çok şükür.

18 lik yeterlimi derseniz yeterli görünüyor.çok ama çok sopuklar izmirde birkaç gün olur çok çok o günlerdede kapatmazsanız 24 saat sorun kalmaz.kaldıki bu şkildeki evlerde yada durumlarda kapatılmaması iyi olur.çünki ısı kayıbı çok olacağından ilk açılışta iklimlenmeside zor olur zaman alabilir ki sizin tek alan değil.kesinlikle kapatmamaınz sizin hayrınıza olacaktır.

genede me den ücretsiz keşif ekibi çağırın.keşif hizmetleri çok güzel ve detaylıdır.profesyonel çalışıyorlar bu konuda.büyük ihtimal keşif ekibide yeterli görecektir.

midea mission da kötü bir klima değil.çok sevdiğim bir klima ama fiyat orantısında seviyorum.yoksa bir me asla olmaz olamaz.me ye gücünüz yetmez o zaman düşünülür.yukarıdada dediğim gibi alan büyük ve birbirinden bağımsız o yüzden iyi bir klima almanız bu gün içinde yarın içinde çok iyi olacaktır sizin için

O Çevrimdışı

Oscvritas

Yeni Üye
18 Kas 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
Oscvritas' Alıntı:
öncelikle şu uyarıyı tekrardan yapayım kardeşim klima tek alan içindir bunun dışına çıktığınızda amacından sapmalar ve size eksi yönde dönüşleri olacaktır bunu ilk olarak bilmenizde fayda var.

daha sonrasında bu m2 için ve üstü açık teras diyorsunuz profesyonel ve yakıtı düşük olan bir klima gerekli size.listenizdede bu sınıfa giren ve bu söktörde baş köşede oturan me ilk seçeneğiniz olsun.panasoniği kafadan eleyin çünki alt katagori klima diğer iki seçene
r6d68N.png
k için.

me için kampanya fiyatını vermişler size.bence sıkı bir pazarlık yapın.kaldıki diğer bayilerdende fiyat alın tek bir bayiye bağımlı kalmayın.farklılıklar kesin oluyor aralarında.çünki kampanya fiyatlarının bile altında alan arkadaşımız oldu.sayın warrior hocam çok güzel bir fiyata aldı mesela.ama çok araştırdı gerçekten sonundada muradına erdi çok şükür.

18 lik yeterlimi derseniz yeterli görünüyor.çok ama çok sopuklar izmirde birkaç gün olur çok çok o günlerdede kapatmazsanız 24 saat sorun kalmaz.kaldıki bu şkildeki evlerde yada durumlarda kapatılmaması iyi olur.çünki ısı kayıbı çok olacağından ilk açılışta iklimlenmeside zor olur zaman alabilir ki sizin tek alan değil.kesinlikle kapatmamaınz sizin hayrınıza olacaktır.

genede me den ücretsiz keşif ekibi çağırın.keşif hizmetleri çok güzel ve detaylıdır.profesyonel çalışıyorlar bu konuda.büyük ihtimal keşif ekibide yeterli görecektir.

midea mission da kötü bir klima değil.çok sevdiğim bir klima ama fiyat orantısında seviyorum.yoksa bir me asla olmaz olamaz.me ye gücünüz yetmez o zaman düşünülür.yukarıdada dediğim gibi alan büyük ve birbirinden bağımsız o yüzden iyi bir klima almanız bu gün içinde yarın içinde çok iyi olacaktır sizin için
Anladım hocam teşekkürler. Yarın Keşif ekibi gelicek zaten ME için. Birkaç bayiden daha fiyat alırım o şekildeyse, kredi kartına taksit olayı işi sıkıntıya sokuyor işte peşinde hatrısayılır indirim yapıyorlar. Panasonic Ethera serisi övülen bi seriydi forumda da, özellikle ısıtma değerlerinin oldukça yüksek olması ( Kağıt üzerinde en azından ben çok anlamam) ama Alt kategori demeniz düşündürdü beni, seçeneklerim arasında tekrar gözden geçirmeliyim öyleyse.

Bu arada ME de SF ve EF serileri arasında az bi fiyat farkı var EF serisinin artısı nedir ve benim için tercih etmek daha mı mantıklı olucaktır?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Oscvritas' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

daha sonrasında bu m2 için ve üstü açık teras diyorsunuz profesyonel ve yakıtı düşük olan bir klima gerekli size.listenizdede bu sınıfa giren ve bu söktörde baş köşede oturan me ilk seçeneğiniz olsun.panasoniği kafadan eleyin çünki alt katagori klima diğer iki seçenek için.

Anladım hocam teşekkürler. Yarın Keşif ekibi gelicek zaten ME için.  Birkaç bayiden daha fiyat alırım o şekildeyse, kredi kartına taksit olayı işi sıkıntıya sokuyor işte peşinde hatrısayılır indirim yapıyorlar. Panasonic Ethera serisi övülen bi seriydi forumda da, özellikle ısıtma değerlerinin oldukça yüksek olması ( Kağıt üzerinde en azından ben çok anlamam) ama Alt kategori demeniz düşündürdü beni, seçeneklerim arasında tekrar gözden geçirmeliyim öyleyse.

Bu arada ME de SF ve EF serileri arasında az bi fiyat farkı var EF serisinin artısı nedir ve benim için tercih etmek daha mı mantıklı olucaktır?

panasonic ethera alt katagori değil.u serisi yazmışsınız o yüzden alt katagori yazıştım.ama genede med iyorum.pana me den sonra geliyor.tamam fena klima değil me varken de alınmaz ama.ef serisi sf nin bir tık üstü denilsede bana göre iki tık üstü.btu farkı ,yakıt farkı,birkaç ,ufak özellikleri var.alabiliyorsanız tabiki ef derim.sf ile arasında uçurum yok fiyatdada yok zaten 100 tl oynuyor.100 tl için ef yi alın kesinlikle.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Rahatım üstad sıkıntı yok. Cumartes günü akşam ilk kullanımda yaptı onu , Cumartesi ve pazar günleri kullanımla gaz yerine oturdu. Şu an yapmıyor, Malumun odaya göre büyük aldık klimayı bu nedenle çabuk iklimlendirme nedeniyle duruyor buda konforu bozuyor , kapıyı açıyorum 5 m2 lik koridor var orayla kullanmaya çalışıyoruz ama koridor klimanın çaprazında yada karşısında olmayınca klima pek koridora fayda etmiyor . Hayırlısı olsun yapacak birşey yok. Aşırı soğuklarda biraz daha konforlu olur diye düşünüyorum, ah birde havayı kurutmasa melet ne var. Sırf bu yüzden elektrikli konvektörü aramıyor değilim. Kullandığım konvektör havayı kurutmuyor daha homejen ısıtma yapıyordu. Kullanımı daha sağlıklı idi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt