Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

İbrahim' Alıntı:
İbrahim' Alıntı:
Kardeşim diğer odamız 3,50 x3.50 x(2,70 tavan) Kardeşim bizdeki 16 lık ısıtmaya yetmedi ısıtma hiç olmadı zaten.Göneş doğdumu güney tarafından akşama kadar duvarlar pişiyor . Kışın buz hane ,yazınklima yoksa nefes alamıyorsun , evde duramazsın. Yani gözüm korktu 16 lık bile yıldığımdan mı bilmem az gelir demeye başladım. Soğutmada çok iki saat sonra anca otomatik yapıyordu . Bes dakika geçmeden tekrar devreye giriyordu . Evde Isınmayı Delongi Daragon la yapıyorum fena değil fakat çocugun odasından salona taşı, oradan ara kablo uzat  oraya taşı bıktım usandım.  Tabii ısınan hava yukarı yükselir, soğuk aşağıda kalıyor. Hani 12 lik kurtarırsa  iyi bir marka olursa eyvallah canıma minnet. Buraya Bekodan gelip ölçüp 12 -14 yeter dediler ben 16 aldım Soğutma eh hadi diyelim çok üzmedi.yani durum sıkıcı, nereye ne bakayım bilmiyorum
Beni diğer odanın kapısını kapatırsam ısıtıp ,yazın kapıyı açınca iki odayı da soğutacak 16 btu kurtarır mı acaba. Yani şu dış ünte karlanması beni yıldırdı. Ben karşı kapıyı kapatıp salonu ısıtmaya razıyım. Yazında iki odayı soğutsun kendinide yormasın diyorum. Marka olarak kafam karmakarışık kardeşim ilgine çok teşekkür ederim

@ibrahim kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.değerli fikir ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz.ayrıca bilgilerinizden yararlanmak isteriz.klima işinizxe gelirsek:

siz zaten piyasayı çözümlemişsiniz bilinçli olarak.sizin durumunuzda 16 m2 için kaliteli bir klimanın 9 luğu yeterli olur.fakat çatı katı ve yalıtımı hesaba katarsak çok zoğuk kış günlerinde belki yeterli gelmeyebilir.m2 ne kadar 9 luk için uygun olsada bu yeni tarz çatılar kim ne derse desin yazın sıcaktan kışın soğuktan çok korumuyor.bunu bizzat görmüş ve deneyimlemişimdir.o yüzden yaz için 9 luk yeter onda sıkıntı olmaz.ama kış için tam verim li olmayabilir.

12 lik alırsanız kafanız rahat olur.bundada diğer oda yı hesaba katarsak gene sıkıntı çıkma ihtimali var.ben size 12 lik yeterli gelir diyemiyorum kesin olarak.iki odayı beraber kullanmak istiyorsanız ve odaların açılımı birbirine doğru orantılı ise ara btu almanız bana göre daha iyi olur.ara btu ise düşük bütçeli klimalarda yok malesef.ben size ara btu klimaları yazayım bir değerlendirin.bu işin piri tabiki me dir.heryönüyle rakiplerine fark atar.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx    (MSZ-SF42VE)

me bayileri ücretsiz profesyonel keşif hizmeti veriyor.onlar derseki sf35-ve yeterli gelir ozaman 12 lik için sıkıntı yok.ama yok 12 lik yetmez derlerse o zaman 12 lik yetmez ve 12 lik almayın.sonrasında oluşacak ısıtmama veya soğutmamam durumunda suçlu siz olursunuz.bana göre ara btu diyorum.tabiki onlar gözleriyle daha iyi görecek ve keşif hizmetini ölçüm aletleriyle ölçüp ona göre seçim yapabiliyorlar.

sf42ve yi 4200-4300 lere alabilirsiniz sanıyorum belkide 100-200 düşüğünede.bayiler arası fiyat farkları mevcut olduğunden hepsinden bilgi alın.

dersenizki bütçem me ye yetmiyor.gönül istiyor ama cep istemiyor ozaman size daha makul seçeneklerde sunarız.

http://www.ege-ticaret.com/HITACHI-RAS14QHA-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-81.html

taş gibi hitachi var.izmirdesiniz servis bayi sıkıntısı olmaz.çünki genel merkezi izmirde.

dersenizki hitachide olmaz o zaman mecbura kalınırsa eğer hernekadar kronik sorunları olsada

http://www.ege-ticaret.com/MITSUBISHI-SRK45ZMP-S-INVSPLIT-KLIMA,PR-110.html   tabi fiyatlar bu şekilde ise.fazla vermeye gerek yok.

bütün bunlar olmadı dersek geriye 18 lik kalıyor bütçenize uygun orta halli:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html   çok güzel klimadır çok kişiye önerdim ve şuana kadar çok şükür şikayet almadım.ama 16 m2 için 18 lik çok çok fazla gelir.sürekli dur kalk yapar.diğer odayıda aynı anda kullansanız bile normal havalarda gene fazla gelir.koyu kış için ise tabiki adam  gibi ısıtır.şahsen 18 lik almayın derim ara btu almaya bakın

me nin sf serisini bence bütçenize göre 12 liği alabilirsiniz.belki 100-150 tl fazlalık olabilir.sf nin 12 liği sürekli kullanımda iki oda için yeterli gelebilir.kesin ve net kararı keşif ekibi verirse iyi olur.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

deepstroke' Alıntı:
Ilgi alakanız fikirleriniz icin cok tesekkurler yarin ufaktan bir arayis icine girmek istiyorum. Panasonicler bursada servis olarak ne durumdadir bilmiyrum arastirmak gerekli gonlum ilk basta daikinden yanaydi yorumlarinizi okuyunca bendede shira alcak para olmayinca vazgectim mistsubishi klimada onculerinden birisi tabiki ama sf serisini kaldirabilirmiyim bilmiyrum hani 3100 falan olurda dahada fazlasi bize fazla gelir diye dusunuyorum. Aldigim fiyatlara gore sizinle paylasirim durumumu. Internetten alip servisine garantisinden baglatmak mantiklimidir. Bu konuda onemli.
@deepstroke  kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.daıkın konusunda çok çetrefilli işler olduğu için uzak durun.panasonic bursa için çok sağlıklı olmadığını söylentisi duydum.önüne gelen satıyormuş bütün kombicilerde var deniliyor.bu kadar ayağa düşmüşse kimin eli kimin cebinde belli olmaz.genede araştırın tabi.

sf serisi 9 luğunu 3100-3200 o aralarda alabilirsiniz umuyorum.m2 niz ve nerede kullanılacak yalıtım vs durumlarınızı yazarsanız ona görede seçim yaparsak iyi olur.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliyilmaz' Alıntı:
Selam arkadaşlar, sizin burada yaptığınız tavsiye, durum değerlendirme ve önerilerden ben de yararlanmak isterim. 
Denizli'den İzmir'e taşınmış birisi olarak İzmir'deki evlerde gördüğüm hiç bir şekilde ısıtma olmaması. Dairem ara kat ve altında üstünde herhangi bir ısıtma da yok haliyle. Klimayla bu işi çözerim dedim fakat araştır araştır herkes gibi onlarca şey okuyarak buraya daha detaylı bir sunum yapmaya geldim. 
Mitsubishi Electric, Toshiba iyi markalar öğrendiğim bilgiye göre ki oylamalar da bile %50 Mitsubishi, kalan %50 diğer markalar çıkıyor. Yaşanılan sorunlar, yorumlar ve önerileri okuyarak yine kararsız kaldığımı belirtmek isterim. Tabi karar aşamasındaki en önemli fiyat olayı bildiğiniz gibi. Aklımda kesin bir bütçe yok, işin aslı 2.000 TL ile çözerim şekil şukul klimalarla (Samsung ve LG hoş ve dolu görünüyor diye..) derken 4.500'e kadar çıkmaya çalışma çabası, değer mi değmez mi durumları yine aklımda soru işaretlerini çoğalttı. 
Hem ısıtma hem soğutma olarak kullanacağımı göze alıyorum. Isıtması daha önemli şu etapta tabi ki. Altta odanın krokisi ve fotoğraflarını koyuyorum;
f42224c7cad3424f9c1d0a47b7735c58.png

3830f07866574e93abbb52cc63853240.png

Bugün Mitsubishicilerle görüştüm, bunu çizmeden önce 40 m2 tahmin ettiğimi söyledim, onlar da bana HJ60VA (5.250 TL) önerdiler. Benim aklımda olan; HJ50VA idi zorlanıp bunu alırım iyi bir şey olsun mantığı ile.. Aynı fiyata Toshiba RAS 22 S3KV modeli de var diye öğrendim. Başta ise Toshiba RAS 16 N3KVR alabilirim diyordum bulduğum linkte taksit seçenekleri de mantıklı geldi. Mitsubishi de 9'a bölebiliyormuş vs.. 
https://klima.mitsubishielectric.com.tr/klimaplus/media/teknik-ozellikler/split-klimalar/msz-hj-teknik-ozellik.jpg
http://www.toshibacim.com/duvar-tipi-klimalar/inverter-daisa/toshiba-ras-16-skvr-n3kvr--split-klima-inverter-daisaikai
http://www.toshibacim.com/duvar-tipi-klimalar/inverter-suzumi-/toshiba-ras-22skv-n3kv--split-klima-inverter
Tabi siz bunları boş verip bana benim durumuma göre düşündüğünüz önerileri yazarsanız çok memnun olurum. Tabi klimaya göre şu 2 kapıyı açık kapalı tutma opsiyonum ve koridoru biraz ılıtma ihtimalim vs var mı diye de merak etmiyor değilim. her türlü fikrinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
@aliyilmaz kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.eviniz çok güzel Allah güle güle oturmayı nasip etsin sağlık mutluluk içinde.camlarınız oldukça büyük ve mutfak faktörü var.kış için dezavantaj olmasada yaz için olur.bu durumda size iyi bir klima gerekiyor.

toshibadanın önceden ses sorunları çoktu bu serisinde..birtakım sıkıntılar yaşandı.zaten o fiyata me varken hiç maceraya gerek yok.her ikiside mensubu oldukları markanın en alt serisi.me nin ölüsüne güvenirim o konuda rahatım.klimanın montaj şekline göre koridorada faydası olur mutlaka.onu montajı yapan ekip birebir gözlemlerse iyi olur.

me nin size verilen fiyatı liste fiyatıdır.bu fiyatta iskonto yaptırmaya bakın.hj diğer modellerine göre biraz zayıftır o yüzden hj-60 lığı almanız iyi olur.dersenizki bu fiyatlara gücüm yetmez beni üzmeyecek orta halli başka klima:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-24-INV-SPLIT-KLIMA,PR-91.html

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV060H-INVSPLIT-KLIMA,PR-101.html

İ Çevrimdışı

İbrahim

Yeni Üye
10 Eki 2016
17

ghostkiller1' Alıntı:
İbrahim' Alıntı:
Beni diğer odanın kapısını kapatırsam ısıtıp ,yazın kapıyı açınca iki odayı da soğutacak 16 btu kurtarır mı acaba. Yani şu dış ünte karlanması beni yıldırdı. Ben karşı kapıyı kapatıp salonu ısıtmaya razıyım. Yazında iki odayı soğutsun kendinide yormasın diyorum. Marka olarak kafam karmakarışık kardeşim ilgine çok teşekkür ederim

@ibrahim kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.değerli fikir ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz.ayrıca bilgilerinizden yararlanmak isteriz.klima işinizxe gelirsek:

siz zaten piyasayı çözümlemişsiniz bilinçli olarak.sizin durumunuzda 16 m2 için kaliteli bir klimanın 9 luğu yeterli olur.fakat çatı katı ve yalıtımı hesaba katarsak çok zoğuk kış günlerinde belki yeterli gelmeyebilir.m2 ne kadar 9 luk için uygun olsada bu yeni tarz çatılar kim ne derse desin yazın sıcaktan kışın soğuktan çok korumuyor.bunu bizzat görmüş ve deneyimlemişimdir.o yüzden yaz için 9 luk yeter onda sıkıntı olmaz.ama kış için tam verim li olmayabilir.

12 lik alırsanız kafanız rahat olur.bundada diğer oda yı hesaba katarsak gene sıkıntı çıkma ihtimali var.ben size 12 lik yeterli gelir diyemiyorum kesin olarak.iki odayı beraber kullanmak istiyorsanız ve odaların açılımı birbirine doğru orantılı ise ara btu almanız bana göre daha iyi olur.ara btu ise düşük bütçeli klimalarda yok malesef.ben size ara btu klimaları yazayım bir değerlendirin.bu işin piri tabiki me dir.heryönüyle rakiplerine fark atar.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx    (MSZ-SF42VE)

me bayileri ücretsiz profesyonel keşif hizmeti veriyor.onlar derseki sf35-ve yeterli gelir ozaman 12 lik için sıkıntı yok.ama yok 12 lik yetmez derlerse o zaman 12 lik yetmez ve 12 lik almayın.sonrasında oluşacak ısıtmama veya soğutmamam durumunda suçlu siz olursunuz.bana göre ara btu diyorum.tabiki onlar gözleriyle daha iyi görecek ve keşif hizmetini ölçüm aletleriyle ölçüp ona göre seçim yapabiliyorlar.

sf42ve yi 4200-4300 lere alabilirsiniz sanıyorum belkide 100-200 düşüğünede.bayiler arası fiyat farkları mevcut olduğunden hepsinden bilgi alın.

dersenizki bütçem me ye yetmiyor.gönül istiyor ama cep istemiyor ozaman size daha makul seçeneklerde sunarız.

http://www.ege-ticaret.com/HITACHI-RAS14QHA-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-81.html

taş gibi hitachi var.izmirdesiniz servis bayi sıkıntısı olmaz.çünki genel merkezi izmirde.

dersenizki hitachide olmaz o zaman mecbura kalınırsa eğer hernekadar kronik sorunları olsada

http://www.ege-ticaret.com/MITSUBISHI-SRK45ZMP-S-INVSPLIT-KLIMA,PR-110.html   tabi fiyatlar bu şekilde ise.fazla vermeye gerek yok.

bütün bunlar olmadı dersek geriye 18 lik kalıyor bütçenize uygun orta halli:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html   çok güzel klimadır çok kişiye önerdim ve şuana kadar çok şükür şikayet almadım.ama 16 m2 için 18 lik çok çok fazla gelir.sürekli dur kalk yapar.diğer odayıda aynı anda kullansanız bile normal havalarda gene fazla gelir.koyu kış için ise tabiki adam  gibi ısıtır.şahsen 18 lik almayın derim ara btu almaya bakın

me nin sf serisini bence bütçenize göre 12 liği alabilirsiniz.belki 100-150 tl fazlalık olabilir.sf nin 12 liği sürekli kullanımda iki oda için yeterli gelebilir.kesin ve net kararı keşif ekibi verirse iyi olur.

Sevgili kardeşim, ilgi ve alakan çok teşekkür ederim. En sağlamı,  bir keşif yaptırayım ve ona göre haraket  edeyim. Bizim salondan direk mutfağa geçliyor. Mutafak mutfak değil Kemeralltı / Hisarönü mübarek . Oradan da banyo ,lavabo yolu geçiyor. Evin içierisindeki yanan lambada tutunda, ısı verecek birey dahil  her türlü elektrikli ve eloktronik cihazlarıda işin içine kattım. Seninde ifade ettiğin gibi çatı meselesi yazda kışta beton gibi değil üstelik alt kat boş. Sağlam bir keşiften sonra M.Elek. Hitaci / Carıer Mıdea/düşünmüştüm. Seninde engin bilgilerinden yola çıkarak sağlam bir keşif yaptıralım. Çok teşekkür ederim bende kendi alanımda sorulursa bilgi vermeyi isterim. Şimdi ürünler belli markalarda çok güzel,işin içine israil bile girmiş, fakat bu güzelliği sağlamlığı maalesef yetkili olup yetersiz elemanlar yüzünden şikayetler artıyor. Hele şu kart arızaları. Bir zamanlar sanayide önüne gelen oto klima gaz basılır diye yazardı. Eline tüpü ve ekovattan bozma vakumlama ile iş görenler sonrada sistemi gümletip gelip aman usta yardım gözünü seveyim diye gelirlerdi.
Ege ticareti biliyorum araştırırken görmüştüm üstelik bana yakın. Önce cihazla keşif yapsınlar ondan sonra  btu değerlendirip markaya doğğru adım atarız inşaAllah. Geçen gün kayınbirader gitmiş Daylux almış Daıkın diyor aldım ama koku yapıyor dedi. Servis gelmiş bakmış bu normal demiş parfüm sıkmışlar gitmişler. Ne yapayım şimdi diyor bende  bunu bana şimdimi soruyorsun dedim. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sizler sayesinde karşılıksız insanlar bilgi sahibi oluyor amiyane tabirle ayağını yorgana göre uzatıyor, sağ olun var olun

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@İbrahim  Rabbim cümlemizden rağzı olsun kardeşim.elimizden gelen birşey gelebiliyorsa ne mutlu bizlere.bizlerin kazanımı sizin gibi değerli kardeşlerimizdir.madiyat la işimiz olmadığından çok rahatız bu konuda.

gerçekten klima işi çok kafa karıştırır oldu.önüne gelen kendi markası adı altında artık klima yaptırıyor.seçenkelr çok olunca insanlarmızın kafası karışıyor haliylede ucuza gitmek isteniyor.ama her ucuz mal mal değil malesef.klima işi bir bulaşık makinesine benzemez.çamaşır makinesine benzemez.işlevleri nin önemi boyutunda klima çok çok önde olacağından beyaz eşya mantığıyla karar veriliyor çok zaman ve mağduriyetler haliyle çok oluyor.dayluk klimanın daıkınla üretim le ilgisi alakası yok.uyanıklar daıkın adı altında ismi kullanarak çöpü kakalıyor şu yurdum insanına.

izmir klima için çok seçenekli ve boluk olan bir ilimiz o yüzden acele etmeyin araştırmanızı sıkı yapın inşallah gönlünüzden geçen fiyatlara alırsınız.herzaman fikir ve düşüncelerinizi ister klima olsun ister başka mevzular bekleriz kardeşim.

İ Çevrimdışı

İbrahim

Yeni Üye
10 Eki 2016
17

9köy' Alıntı:
İbrahim' Alıntı:

camlar büyük değilse 12000 btu me sf, hatta hj bile kurtarır yazın.

16m2 odaya öyle 18lik falan takılmaz (haddim değil size karşı net konuşmak ama..)  klima sık sık durur isterse 4duvar üstünde tavan olmasın. siz bu işi bilen insansınız ama sizi canınzıdan bezdirmiş koç grubu  :=) Allah bilir başında durmadıysanız vakumsuz vs takmışlardır verimde düşmüştür.

ısıtmadada 12lik fayda sağlar hocam  karlanma vs durumundan kurtulursunuz ama karşı odadan çok şey beklemeyin ve 15likten yukarıda çıkmayın. aslında çatınıza en az 6 cm sprey poliüretan attırabilseniz baya rahat edersiniz. su kaçırma sorunundan kurtulursunuz.  

hocam bu arada araba klimaları gaz eksiltme durumlarında uzman görüşlerinizi bekliyoruz. gaz ekisltirmi araç klimaları ekisltmezmi? kimsisi diyor klimacıların para tuzağı kimsisi diyor eksiltir. bir konu açın bilgilendirin bizleri. :s8:

Kardeşim alakana çok teşekkür ederim, Camlarımız ufak ayrıca panjur var. Çatımızda su kaçağı toz rüzgar sıkınıtısı yok fakat yüksekte olmamız sebebi ile yazın kabak gibi günşete kışında ayazdayız.Bu koç gurubu klima konusunda maalesef benden sıfırın altı aldı. Dediğin gibi evde yoktum vakumlama yapmamışlar. Elekrtik bağlanntıları dış ünite içinde atkı altına alınmamış ,iç ünüte meyil hesabı yanlış nerdeyse içeriye fandan su gelecek. Benimde gönlüm Hitaci ve M.elekt. te . Ölçümü yapsınlar ona göre bakalım artık buralardayız konuşur yazarızda inşaallah.

Kardeşim gelelim araç klimalarına ; Araç sahipleri klimayı anca yaz gelince çalıştırır ve kışa girerken kapatırlar. Araç klima kompresörleri dönüş gücünü aracın motorunda v kayışı ile alır. Ev klimaları gibi sabit devirde çalışmaz . Araç klimalarında  tüm soğutma sistemlerinde olduğu gibi gaz ile bir miktar yağ sistemde beraber dolaşır (KOMP YAĞI) bu yap petrokimya yöntemi ile imal edilen 80 -85 cc derecede incelme ve kömürleşme yapmayan yağdır. Klima kapanınca teknik olarak yağ iç üniteye yani evaparatör bölgesine doğru soğuk bölgeye doğru akışır. Bu meyanda kompresör kartelinde yağ bir miktar azalır. Oto klima kompresörlerinde ki bunlar kendi başına bir motor gibidir ve bunlarında pistonu, mili, keçesi,tablası, supapları vardır. Klima kompresörünün yani motorunu önündeki keçe kış boyunca sertleşmeye başlar. Buradan sistemin başka bir yerinde kaçak yoksa ki bunun tespiti bilenler için çok kolaydır grank keçesinden gaz deşarj olur. Küçük küçük yavaş yavaş gider. Siz yaza girerken açtığınız an soğutmada azalma his edersiniz. Yine bazı filtrelerde trocknel nem alıcı filtrelerde  gözetleme camı bulunur ve buradan gaz akışında köpürme görünür. Gaz ilavesi kaçınılamaz olur ve kuru olan keçe yağlandığı için gaz kaçağı kesilir. Bazı durumlarda keçe değişimine gidilir. Eğer usta vanometrenin sıkalalarını  doğru okuyabiliyorsa gazın basınç değerlerinden gazın eksikmi tammı yada sistemde arızanın nerede olduğunu bilir anlar . Araç klimaları dış hava sıcaklığınla doğru orantılı çalışır. Dış hava sıcaklığı 35 cc. ise içerisi max 20 cc derce olur. Fanı 3-5 kademeye getirip daha fazla soğutma beklemekte en büyük hatalardan biridir.Araç 3000 D/dkk 90 km hızla giderken  klimayı 3000 devirde açmak uyuyan birini yatağından alıp koşu bandına atmak gibi olur. Komp yağ meselesi aracı boşa alıp açarak sonra 4- yada 5 devam ettiği vitesle ilerler. Burada ilk açış rolanti devrinde başlamalı ve seyir halinde isek  aracı boşa alıp klimayı açıp iki saniye sonra devam ettiği vitese takmalı Nedenine gelince aracın grank çapınla klimkaima kompresörünün grank çaplarının farkı.30000 d Dkk. yapılırken klima komp. 12.000 hatta 16.000 d.dk bir anda yapıyor. Gaz kaçağının başkacada sebepleri olabiliyor tabii. Aklınıza takılan başka şey olursa seve seve paylaşırım

L Çevrimdışı

lamelli

Yeni Üye
11 Eki 2016
4

Merhabalar, Bende foruma yeni katıldım. 3 aydır klima arayışı içerisindeyim. Klimayı Çanakkale'de 30 m2'lik bir salonu (Güney batı cepheli, güneş batana kadar evde) yazın 2-3 ay soğutmak için kullanacağım. Yalıtımlı ve ara kat olmak beraber 2 adet fransız balkon misali camlara sahip. 12 ya da 18'lik arasında gidip geliyorum. Midea bayiye gittim, 12000 tam sınır olarak hesapladı 18000 alırsanız sıkıntı olmaz dedi. Carrier bayi 18000 oraya çok 12000 yeter dedi. Ne yapacağım konusunda kararsız durumdayım. Bütçe 2000-3000 civarı. Vestel, beko, arçelik gibi firmaları forumu takip etmeye başlayınca çıkardım listeden. Ancak vestelde çalışan arkadaşım inatla vestel al diyip duruyor. (Benden al para kazanayım anlamında değil, sıkıntı çekmezsin anlamında)

A Çevrimdışı

aliyilmaz

Kayıtsız / Doğrulanmamış

9köy' Alıntı:
markalarda fiyatları bilmiyorum me alıcaksanız en az 18lik sf modelini almalısınız. gücünüz yetiyorsa hiç düşünmeden alın. çok güçlü kaliteli bir üründür.  

aksi durumda toshiba skv 22 tercih edin. dış ünite ses sorunları vardı eskiden ama şuanki durumunu bilmiyorum.

bir miktar koridorada faydası olur ama odadaki gibi etkiyi birebir sağlamaz.

Teşekkür ederim, 18'lik SF dediğiniz 42 mi 50 olan model mi? Hangisiyse benim durum için yeterli olur mu? HJ'ler en alt model biliyorum fakat SF50'yi kastediyorsanız arada heralde 200-300 TL fark olacak. Bu fark bir şey gibi görünmüyor fakat değerlere bakınca HJ'nin değerleri daha mı yüksek duruyor sizce? SF50, HJ60'a göre bi tık daha sessiz sanırım, sizce değerlerin karşılama durumu nedir? Halen keşif için bekliyorum me'ği. 

ghostkiller1' Alıntı:
@aliyilmaz kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.eviniz çok güzel Allah güle güle oturmayı nasip etsin sağlık mutluluk içinde.camlarınız oldukça büyük ve mutfak faktörü var.kış için dezavantaj olmasada yaz için olur.bu durumda size iyi bir klima gerekiyor.

toshibadanın önceden ses sorunları çoktu bu serisinde..birtakım sıkıntılar yaşandı.zaten o fiyata me varken hiç maceraya gerek yok.her ikiside mensubu oldukları markanın en alt serisi.me nin ölüsüne güvenirim o konuda rahatım.klimanın montaj şekline göre koridorada faydası olur mutlaka.onu montajı yapan ekip birebir gözlemlerse iyi olur.

me nin size verilen fiyatı liste fiyatıdır.bu fiyatta iskonto yaptırmaya bakın.hj diğer modellerine göre biraz zayıftır o yüzden hj-60 lığı almanız iyi olur.dersenizki bu fiyatlara gücüm yetmez beni üzmeyecek orta halli başka klima:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-24-INV-SPLIT-KLIMA,PR-91.html

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV060H-INVSPLIT-KLIMA,PR-101.html

Normalde iskonto yapıyorlarsa iyi hiç öyle durmamışlardı ilk girdiğimde. Son aşamada iskonto isteyeyim bakalım o halde, teşekkürler fikriniz için.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

lamelli' Alıntı:
Merhabalar, Bende foruma yeni katıldım. 3 aydır klima arayışı içerisindeyim. Klimayı Çanakkale'de 30 m2'lik bir salonu (Güney batı cepheli, güneş batana kadar evde) yazın 2-3 ay soğutmak için kullanacağım. Yalıtımlı ve ara kat olmak beraber 2 adet fransız balkon misali camlara sahip. 12 ya da 18'lik arasında gidip geliyorum. Midea bayiye gittim, 12000 tam sınır olarak hesapladı 18000 alırsanız sıkıntı olmaz dedi. Carrier bayi 18000 oraya çok 12000 yeter dedi. Ne yapacağım konusunda kararsız durumdayım. Bütçe 2000-3000 civarı. Vestel, beko, arçelik gibi firmaları forumu takip etmeye başlayınca çıkardım listeden. Ancak vestelde çalışan arkadaşım inatla vestel al diyip duruyor. (Benden al para kazanayım anlamında değil, sıkıntı çekmezsin anlamında)

@lamelli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.30 m2 için adam gibi 12 lik soğutma  size yeterli gelebilir.ne varki kapatmamanız gerekebilir yada iklimlenmesi az uzun sürebilir.tabi bu orantıda tüketimimizde az fazla olacaktır.orasının hakkı gerçek anlamda ara btu dur.yalnız ısıtmada kullanırım derseniz yeterli gelmez.

vestel zaten sıkıntının ta kendisidir.piyasada en fazla sıkıntı çıkaran bir markadır  klima sektöründe.aman kardeşim bulaşmayın başınıza belayı paranızla satın almayın.kimin ne dediğinin önemi yok önemli olan bizlerin gördükleri ve ortada olan gerçeklerdir.

netde ufak bir araştırma yapsanız vestel şikayetinden geçilmez ortalık.şu konuya bakınız:

https://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-klima-almayin-aldirmayin-hatta-kacin.html

siz bütçenizi söyleyin seçimi ona göre yaparsak iyi olur.

L Çevrimdışı

lamelli

Yeni Üye
11 Eki 2016
4

2000-3000 arası bütçem var. Midea blanc baktım bgn 12'lik 2400, 18'lik 2900 tl dedi bayi. Carrier 12'lik için 2400 dedi. Siz ne önerirsiniz klima olarak?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

lamelli' Alıntı:
Sota' Alıntı:
12lik Cok Demis
18ligin Fiyati Normal

2400 Liraya Ege Ticarette Midea Mission Alabilirsiniz

Peki dediğim yere 12'lik yeter, yoksa 18'lik mi almalıyım.

Canakkelenin Iklim Sartlarini Pek Bilmiyorum
Ama
Akdeniz Bolgesi Icin Kesinlikle Yetersiz Kalır

Yazlari 35 Derecenin Ustunde Seyrediyorsa
12lik Yetersiz Kalacaktir
15lik Daha Dogru Tercih Olacaktir
Ama Her Markanin 15ligi Yok
Bu Durumda 18lik Tercih Edilir

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

lamelli' Alıntı:
2000-3000 arası bütçem var. Midea blanc baktım bgn 12'lik 2400, 18'lik 2900 tl dedi bayi. Carrier 12'lik için 2400 dedi. Siz ne önerirsiniz klima olarak?

12 lik için 200 tl fazla söylemişler.o fiyata mission alınıyor.ama 18 liğin fiyatı güzel.carrier için ise x power gold serisi ise fiyat güzel.gold olmayan modelini tercih etmeyin.

işin gerçeğini konuşalım kardeşim alt katagori klimalar orda hem zorlanacak hemde yakıt yüksek olacak haliyle.o yüzden ara btu fiyatlarıda sizin bütçenizde yok.bence 18 lik blanc tam olacaktır bütçenize göre.18 lik alırsanız gözünüz arkada kalmaz.ama 12 likte sorun yaşama ihtimaliniz var.kaliteli bir markanın 12 liği olsa hiç korkmam ne iklimlendirmesinden nede yakıtından.şayet bayiler 12 lik yeterli der ve sonradan oluşacak sorunlara karşı garanti verir yani yetmezse 12 lik değişim sağlarız üst btu sunu veririz derlerse o zaman başka.

sadece soğutma için şu klimayıda alabilirsiniz.blanc modelinden bir tık düşüktür.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt