Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Erden ÖZDEN

Yeni Üye
1 Eki 2016
4

Merhaba Arkadaşlar,

Evimize klima taktırmak istiyoruz, genel itibariyle tavsiye için sorduğunuz soruları kendimce cevaplayım
Mevki: Antalya
Evimiz müstakil olup, klima taktırmayı düşündüğümüz yer mutfak ve salon birlikte ortak alan 25m2
Isı yalıtımı yok
Klimayı yazın soğutma amaçlı kullanacağız, ayrıca babamlar Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da evi kullanıyor bu dönemlerde de ısınma amaçlı kullanılacak.
Maksimum 2.500,00-TL vermeyi planlıyorum.

Komşularımız Arçelik, Beko ve Vestel marka klimalar kullanıyor, forumda yaptığım araştırmalarda bu markaların pek tavsiye edilmediğini gördüm. 
Uygun fiyatlı modem olarak Midea' nın  tavsiye edildiğini okudum fakat bu markanın sanırım Antalya' da servis hizmeti yok yada ben internetten bulamadım.
Bana Erden Kardeşim senin yerinde olsam şu sebeple şu markanın şu modelini seçerim diyerek tavsiyede bulunursanız sevinirim, şimdiden ilginize teşekkür ederim...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Erden ÖZDEN' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Evimize klima taktırmak istiyoruz, genel itibariyle tavsiye için sorduğunuz soruları kendimce cevaplayım
Evimiz müstakil olup, klima taktırmayı düşündüğümüz yer mutfak ve salon birlikte ortak alan 25m2
Isı yalıtımı yok
Klimayı yazın soğutma amaçlı kullanacağız, ayrıca babamlar Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da evi kullanıyor bu dönemlerde de ısınma amaçlı kullanılacak.

Komşularımız Arçelik, Beko ve Vestel marka klimalar kullanıyor, forumda yaptığım araştırmalarda bu markaların pek tavsiye edilmediğini gördüm. 
Uygun fiyatlı modem olarak Midea' nın  tavsiye edildiğini okudum fakat bu markanın sanırım Antalya' da servis hizmeti yok yada ben internetten bulamadım.
Bana Erden Kardeşim senin yerinde olsam şu sebeple şu markanın şu modelini seçerim diyerek tavsiyede bulunursanız sevinirim, şimdiden ilginize teşekkür ederim...
erden kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.öncelikle antalyada bol miktarda servis gözüküyor midea da buyrun:

http://www.modernklima.com.tr/servis-detayi/ANTALYA/s

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Erden ÖZDEN' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Isı yalıtımı yok

Mıdea Antalyada 22 Tane Servisi Var :)

Sürekli Kullanmak Kaydıyla 7/24

Midea Missinon 12lik Tavsiye Ederım

Ac Kapa Kullanırım Dersen 12lık Sınırda Kalır Pek Tat Vermez 15lik Daha Yerınde Karar Olur

Mission Ortalama 2400 Lıraya Bulabılırsın

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Erden ÖZDEN' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Isı yalıtımı yok

25 m2 için normal şartlarda 12000 btu yeterli gelir.ama burda mutfak faktörünü göze aldığımızda ara btu bir klima olsa çok güzel olur.fakat düşük bütçeli ara btu klima yok.bu durumda oraya ya 18 lik alacaksınız yada 12 lik alıp hiç kapatmadan kullanacaksınız.ben sizin yerinizde olsam :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

12 lik dersek .

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

linkler farazidir.kendiniz araştırmanızı yapınız.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Daikin siesta yeni ama çakma dikkatli olalım aman.

aXpQ14.png

en az shira almak lazım derdik onun kompresörü orj daikin olmadığı çıktı ortaya.

daikinde emura ve urur sarar harici daikin yok. eski emurada alınmazdı onun kompresörünüde çözdüm dh de gördüğüm haber üzerine emurayıda eski kod numarasından bulduydum oda çakmaydı.

şimdi sizlere shiranın kompresörünü içeren teknik data linkini veriyorum buradan dh deki sn ado hocamızda okuyabilir kendisi biliyor konuyu :=)

2i114ht.png
xf7xgl.png

@niceali24 arkadaşım sakin olun bizlerde en önemli durumlarda çaresiz kalabiliyoruz acele ettikçe işler ayağına dolanıyor insanın. kimseninde tuzu kuru değil emin olun.

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25

9köy' Alıntı:
Daikin siesta yeni ama çakma dikkatli olalım aman.

aXpQ14.png

en az shira almak lazım derdik onun kompresörü orj daikin olmadığı çıktı ortaya.

daikinde emura ve urur sarar harici daikin yok. eski emurada alınmazdı onun kompresörünüde çözdüm dh de gördüğüm haber üzerine emurayıda eski kod numarasından bulduydum oda çakmaydı.

şimdi sizlere shiranın kompresörünü içeren teknik data linkini veriyorum buradan dh deki sn ado hocamızda okuyabilir kendisi biliyor konuyu :=)

2i114ht.png
xf7xgl.png

@niceali24 arkadaşım sakin olun bizlerde en önemli durumlarda çaresiz kalabiliyoruz acele ettikçe işler ayağına dolanıyor insanın. kimseninde tuzu kuru değil emin olun.

çok sağol.teşekkürler.forumda çok değerli sota arkadaşım veghostkiller1 aynı tavsiğyede bulundu.bu markayı ve bu ürünü almayacam mideamisson yada me alacam.hayırlısı artık

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
Dumduz murat japon yapistiricisi sanirim seninde meslegin klima yada baya bilgin var sence secimim nasil senin gorusunu merak ediyorum me hj 25 ve sf42 aldim bende hem isitma hem sogutma sota saolsun fotolari bikac sayfa oncesine yukledi gerci havalar izmirde suan guzel aktif olarak kullanmiyorum klimalari

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

niceali24' Alıntı:
japon yapistiricisi' Alıntı:
Ben şu bayinin bi cümlesine çok takıldım ; "bunu İtalya için urettik şimdi Türkiye'ye geldi"... Sizede garip gelmedi mi?

bana bugün söyledikleri direkt bu .kuşadası iklimi italya iklimine yakın.o yüzden italya için üret,ilen bu ürün 3 aydır türkiyede.imiş?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

japon yapistiricisi' Alıntı:
Ben şu bayinin bi cümlesine çok takıldım ; "bunu İtalya için urettik şimdi Türkiye'ye geldi"... Sizede garip gelmedi mi?

takılma hiç derler.. kompresör bile yapmıyormu bu adamlar hayret ettim daha nerelere kompresör yaptırmışlar sawo diye bir şirket buldum ayrıca.

hoş geldin bu arada ben biley kim bu dedim inan :)

J Çevrimdışı
1 Eki 2016
14
Demek istediğim sizcede aşırı derecede pazarlama cümlesi gibi durmuyor mu ? Tekrar dusunun, size bunu soylediklerinde ilk hissettiginiz ürünün çok kaliteli olduğu değilmiydi :) Satınalma kararınızı ciddi sekilde etkilemiştir eminim.
Benim şahsi gorusum yerli ile rekabet ürünü olduğundan ote değil..

@sawash35 aldığıniz fiyatı ve montaj resimlerini inceledim. Fiyat gerçekten çok çok çok iyi. Montajlarda gayet güzel, iki yıl 40m2 zemin seviyesinde dükkanda canavar gibi ısı kaybında SF42 ile öyle rahat ettikki bu cihazı çok seviyorum :) Hj25 de güzel ısıtır onlarca kullanan insan tanıyorum.. Çok iyi secimler.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
Japonyapistiricisi bilgilendirmen icin cok tesekkurler ozellikle birkullanici olarak bilgi vermen beni cok rahatlatti zaten sota ve ghostkiller ustalar secimimde cok yardimci oldular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt