Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
J Çevrimdışı
1 Eki 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
niceali24' Alıntı:
arkadaşlar iyi günler.şimdi çarşıdan geliyorum daıkın siesta 18 bin fiyatı 3630 acele yorum.teşekkürler

salon tipi klimalar ev  için uygun değil kardeşim.mazallah ocağına incir ağacı diker.

Salon tipi olduğunu sanmıyorum. Daikin hafif ticari ürünlerinde bildiğim kadarıyla 5 kW kapasiteli salon tipi ürün yok.

Bu siestanın çok eski acsonlardan olabileceğini düşünüyorum. Mesajı yazan arkadaş model kodlarını verebilirse iyi olur.

Bu  arada yeni katıldım. Herkese merhaba :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

niceali24' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
niceali 24 kardeşim bu durumda tamda sınır noktalardasınız.sota kardeşimin dediği gibi sürekli kullanımda 12 likle kurtarma ihtimaliniz var.oraya ara btu olsa iyi olur ama oda alt katagori ve sizin bütçeniz doğrultusunda yok.ya 18 lik alacaksınız yada 12 likle işinizi görmeye çalışacaksınız.iyi bir klima 12 lik orda sizi asla üzmez.gel gelelim bütçe meselesi herşey.bu doğrultuda:

http://www.ege-ticaret.com/MITSUBISHI-SRK45ZMP-S-INVSPLIT-KLIMA,PR-110.html

bütçenizi az aşıyor.ara btu bir klima.bazı kronik sorunları olsada mhı nin alt katagori kliması olsada piyasada ki birçok ama birçok klimadan gene iyidir.ölüsü bildiğiniz airfel,gree,samsung,baymak gibi merdivenaltı üretim dediğim teknelojiden uzak, bu işi olsun die yapan markalardan çok çok üstündür.

gene güvenilir ve gerçekten sağlam bir marka daha:

http://www.ege-ticaret.com/HITACHI-RAS14QHA-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-81.html

12 lik derseniz:
http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html
ghostkiller1 ilgin ve bilgin için sağol.sawahs35 arkadaş me benim ev için uygun olurmu acaba.birde panasonıc soracaktım.tavsiye edermisin.ME 12 lik yeterli gelirmi.ME verebiliceğiniz model varmı.teşekkürler

niceali24 kardeşim evt me dedinizmi hiç düşünmenize gerek kalmıyor.çünki bu işin piri me dir.ölüsü bile piyasadki birçok marka ve modele fark atar.alma imkanınız var ise sf-35ve yani 12 lik size yeterli gelir.maddi imkanlarınız yeterli gelirse hiç düşünmeden alın bir me uzun yıllar arkanıza bakmayın.

swash kardeşim uygun aldı klimalarını.sizde bir bayi lerden fiyat alın derim.olmadı dm serisine bakın fiyatı azdaha aşağıdadır.panasonic kardeşim üst modeli tabiki iyi dir ama bir me olamaz o başka.ethera modeli me sf ile aynı fiyatlara gelirki sf çok fark atar.o yüzden me lerin fiyatına bir bakın bulunduğunuz ildeki bayilerden.durum elvermez ise o zaman yeniden değerlendiririz isterseniz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

DümDüzMurat' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
salon tipi klimalar ev  için uygun değil kardeşim.mazallah ocağına incir ağacı diker.

Salon tipi olduğunu sanmıyorum. Daikin hafif ticari ürünlerinde bildiğim kadarıyla 5 kW kapasiteli salon tipi ürün yok.

Bu siestanın çok eski acsonlardan olabileceğini düşünüyorum. Mesajı yazan arkadaş model kodlarını verebilirse iyi olur.

merhaba hoşgeldin kardeşim forumumuza.tabiki acsondur.bunu anlatmaya ne kadar çalışsamda uzun zamandır bizim insanımıza malesef olmuyor.her daıkın logolu klima daıkın değildir hep söylüyorum.daıkın artık kendini rezil etti bana göre.ne kalite bıraktı nede adam gibi bir hizmet.en üst segment klimaları olmasa ki bana göre tek ururu sararadır çöpçüler kralı olmaya doğru gidiyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
Panasonic Etherea Fiyatları
Mitsubishi  SF Serisinin Bir Tık Altındadır

12lik Modelleri Icin Konusuyorun Yaklasik 300-400lira Fark Var
malesef o fark kalmadı sota kardeşim.me %15 iskonto yaptığı takdirde aynı fiyata geliyor.

sf-35ve:3960%15(-594)  =3366

etheranında fiyatı en ucuz olan ege ticarettde:

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-ETHEREA-KIT-E12-QKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-69.html

J Çevrimdışı
1 Eki 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
DümDüzMurat' Alıntı:

merhaba hoşgeldin kardeşim forumumuza.tabiki acsondur.bunu anlatmaya ne kadar çalışsamda uzun zamandır bizim insanımıza malesef olmuyor.her daıkın logolu klima daıkın değildir hep söylüyorum.daıkın artık kendini rezil etti bana göre.ne kalite bıraktı nede adam gibi bir hizmet.en üst segment klimaları olmasa ki bana göre tek ururu sararadır çöpçüler kralı olmaya doğru gidiyor.

Teşekkürler. Hoş bulduk, benim anlayamadığım o kadar eski cihazı nasıl ellerinde tutmuşlar. Daikin'e söylicek söz yok sonuçta dünyanın klima uzmanı . Ne yapıyorsa doğrudur. Belki logoda vardır bir keramet  :angel:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

DümDüzMurat' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Teşekkürler. Hoş bulduk, benim anlayamadığım o kadar eski cihazı nasıl ellerinde tutmuşlar. Daikin'e söylicek söz yok sonuçta dünyanın klima uzmanı . Ne yapıyorsa doğrudur. Belki logoda vardır bir keramet  :angel:
eskiden olsa evt logosunda keramet var diyebilirdik ama artık bu gün bakar isek daıkına pazarda patates satmaya başladı :)

J Çevrimdışı
1 Eki 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
DümDüzMurat' Alıntı:
eskiden olsa evt logosunda keramet var diyebilirdik ama artık bu gün bakar isek daıkına pazarda patates satmaya başladı :)

Eskiden insanlar Mitsubishi'mi alayım Daikin'mi diye sorardı. Şuan durumun Daikin'mi alayım X'mi(Yerli veya Alt Sınıf Oem Çin Ürünü) şeklinde olması gerçekten sektör adına üzücü. Mitsubishi'de sıkılıyordur. Yazık tepede yanlız bir başına.

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25

ya arkadaşlar bu daıkın italya için bir ürün oluşturmuş bizim burda da 3 aydır satılıyormuş satıcının anlatıkları bu.diğer daikından bir farkı yokmuş.18  binliği 3630.salon tipi ne demek ya ben anlamıyorum ve burda yazılanları okurken kullandığınız terimleri çözemiyorum.ben ve benim gibi klimadan anlamayanlar için daha açıklayıcı bir dil kullanın lütfen.klimadan iyi anlayanların konuşup fikir alış verişi yaptığı bir forumsa biz çekilelim aradan...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

DümDüzMurat' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Eskiden insanlar Mitsubishi'mi alayım Daikin'mi diye sorardı. Şuan durumun Daikin'mi alayım X'mi(Yerli veya Alt Sınıf Oem Çin Ürünü) şeklinde olması gerçekten sektör adına üzücü. Mitsubishi'de sıkılıyordur. Yazık tepede yanlız bir başına.
katılıyorum size tamamen haklısınız.daıkın kendini arçelik le bir tutuyor yazık gerçekten sektörün liderlerinden olan bir firma için.me bu işi bozmadan ciddiyetle günümüze kadar getirdi.dilerimki bundan sonrada bozmasın.

J Çevrimdışı
1 Eki 2016
14

niceali24' Alıntı:
ya arkadaşlar bu daıkın italya için bir ürün oluşturmuş bizim burda da 3 aydır satılıyormuş satıcının anlatıkları bu.diğer daikından bir farkı yokmuş.18  binliği 3630.salon tipi ne demek ya ben anlamıyorum ve burda yazılanları okurken kullandığınız terimleri çözemiyorum.ben ve benim gibi klimadan anlamayanlar için daha açıklayıcı bir dil kullanın lütfen.klimadan iyi anlayanların konuşup fikir alış verişi yaptığı bir forumsa biz çekilelim aradan...

Merhaba,

Satıcıların bu tarz yaklaşımlarına itibar etmemenizi tavsiye ediyorum. Mümkünse model kodlarını paylaşabilirmisiniz.

Zira bahsettiğiniz seri gerçekten daikin dahi olmayabilir. Üç aydır satılan bir ürün olsa daikin web sitesinde ve fiyat listelerinde yer alırdı. Ben fiyat listelerinde veya sitelerinde göremedim. Siesta tanımı daikin'in ticari tip (yüksek kapasiteli) ürünleri için kullandığı bir terimdir. Bu sebeple ikimizde ya salon tipi olabileceğinden yada eski acson ürünlerinden olabileceğinden şüpe ettik. Zira bir dönem yanlış hatırlamıyorsam siesta adındaki seri acson cihazıydı. (Logosu dışında)  :rolleyes:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

niceali24' Alıntı:
bak kardeşim daıkın işi çok karışık bir iş o yüzden o konuya girmiyorum.gelelim sizin sorduğunuz klimaya bu klima ev için uygun değildir.verdiğiniz koda göre salon tipi sizde bakabilirsiniz.salon tipi klima geniş büyük alanlarda kullanılan klima modelleridir.işyeri,hastana vb gibi büyük yerlerde tercih edilir.onun için bu tip klimalrın yakıtı fazladır.ev için heleki tekbir oda için olmazda olmaz kardşeim.o yüzden bu klima için kafanızı karıştırmayın.

ev tipi klima yani split klima alın başınız ağrımasın.villa tarzı bir eviniz olsaydı ozaman gene düşünülebilirdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt