Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

niceali24' Alıntı:
iyi akşamlar diliyorum.öncelikle değerli bilgileri tüketiciyle paylaşıp onlara yardımcı olan,bilinçli alışveriş yapmasına yardımcı olan herkese teşekkürler.
Arkadaşlar kuşadasında yaşıyorum.çoğunlukla ısınma amaçlı inverter klima almaya karar  verdim.25-30 m2 alanda kullanacağım bir ürün almak istiyorum.bütcem 2500-3000 arasında.tavsiyelerinizi alıp bu hafta içi klimayı almam gerek.teşekkürler

Biraz Daha Fazla Detay Verirmisiniz

Ev Yalitim Var mi
Ara Kat mi
Cephe Durumu Nasil

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

Haftasonu Koçtaş'a gittim, fiyatlar:

mEg3Y8.jpg

1NaL5N.jpg

Wb80m8.jpg

7AWq5Y.jpg

D3WPav.jpg

PQ20g5.jpg

yVJEkL.jpg

OE8VD3.jpg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ihtiyacı olan kaçırmasın koçtaş brandiumda 1899 tl dış ünte biraz zarar görmüş (hiç bişe olmaz ordaki kazmalar sıkıştırmışlardır kıyıya köşeye çizmişlerdir isteyen yakın olan gider görür) chc 9000 btu mitsubishi electric vardı. tamda sormadım depoda varmı yokmu. depoda varsa eski model olduğu için bu fiyattan veriliyorsa almayan pişman olur. yada bir şeyden anlamadığı için kendi kendine pipirik yapar.

zamanındada yazdım ben bu klimalrı kartal koçtaşta dolu vardı ama armudun sapı üzümün çöpü diyenlerin hepsi 1 sene sonra döndü bana ama orada kalmamıştı ürün.

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25

sota arkadaşım ara kat yalıtım yok güney cephe.samsung AR5500(18 BİN3150 TL) PANASONIC CONFORT INVERTER (18 BİN LİK 3800 TL)SİZİN TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Samsung Alüminyum Kondenser Olusu
Sebebiyle Forumumuzda
Ben Dahil Komse Önermez

Önermeme Sebebimiz Forumda
Alüminyum Kondenser Konusunda
Fazlasiyla Deginildi

Yarın Birgun Elbet Tum Firmalar
Alüminyuma Dönecek
Ama Alüminyum Sistemi
Oturana Kadar
Kobay Kullanici Olmak Istemiyorum

Bütcenizin Kisitli Olsuyla
Bakir Kondenserli Klimalarda
Cok Fazla Seceneginiz Yok

Midea Blanc Bakalirsiniz
Bütcenize Uyarsa
Panasonic Ultra Effective Bakabilirsiniz

Gene Midea Uretimi
Ugur Smart ve Airfel Var
Bu Uretimlerin Fason Olduğu Belirtmek Isterim Uğur airfelden daha iyidir

Airfelde çeşitli sorunların yanında sağından Solundan kırpıp
Dusuk Fiyatla Bu Urun Imal Ettirilmekte öyleki kumandadan bile calmislar. Daikin servis  guvencesi dedikleride koca bir yalandır. 

Bu laf öncelikle daikin firmasının ucuz ürün arayanlardan faydalanma düşünceyiyle daikin adından faydalanarak dahada alt kalite ürünlerle piyasadan en büyük parsayı kapmaktır. 

Ayrıca bu lafi yayan malum mbirol kişisinin airfel alın daikin güvencesinde demesine hiç inanmayın.. Bunu der peşinden özel mesaj atar herkese. 

Herşeyi geçin Normalde daikinin kendi serviside iyi değildir. Firma bu slogani nasıl kullanıyorsa malum kişininde çıkarı ve inadı var. Millet onu klimaci biraz daha fazla bilgi alabilirm diye yalanlarını yutuyor. Herkes çıkarına göre davranıyor kimse kusura bakmasın bazı üyelerdede bu ahlak var. Ama bizde çıkar yok bu kavranabilirse en dürüst forum bizim olduğumuz anlaşılır ama insanlar biraz uyanık olmalı. Bizim malum kişiden teknik olarakta eksiğimiz yok. İşin şeytanlığınada o kaçar biz kaçmayız. 

Biraz Butce Arttirirsaniz
Taş Gibi Midea Mission Alir Kullanirsiniz

A Çevrimdışı

airfresh

Yeni Üye
28 Eyl 2016
3

Merhabalar... 28 m2 odayı ısıtmak için klima tavsiyesine ihtiyacım var. Küçük çocuğum var. Oda taras altı. Yalıtım yok.Memleket Kütahya. Kombi var fakat geceleri yetersiz geliyor. Şuan çok soğuk değil fakat kışın bir hayli soğuk oluyor. Elektrikli ufo tarzı ısıtıcılar çok fazla elektrik tüketiyor. Arkadaşın biri klima al dedi. Klima alsak destelemek amacı ile ısınmamızda yardımcı olur mu? Havalar malum kütahya da kışın -10 'C lerın üstüne çıkmıyor. Elektrik sarfiyatı nasıl olur. Bütçede kısıtlı tabi. max 2000 tl 'yi zorlayabilirim. Tavsiye edebileceğiniz klima varmı? Saygılarımla....

A Çevrimdışı

airfresh

Yeni Üye
28 Eyl 2016
3

airfresh' Alıntı:
Merhabalar... 28 m2 odayı ısıtmak için klima tavsiyesine ihtiyacım var. Küçük çocuğum var. Oda taras altı. Yalıtım yok.Memleket Kütahya. Kombi var fakat geceleri yetersiz geliyor. Şuan çok soğuk değil fakat kışın bir hayli soğuk oluyor. Elektrikli ufo tarzı ısıtıcılar çok fazla elektrik tüketiyor. Arkadaşın biri klima al dedi. Klima alsak destelemek amacı ile ısınmamızda yardımcı olur mu? Havalar malum kütahya da kışın -10 'C lerın üstüne çıkmıyor. Elektrik sarfiyatı nasıl olur. Bütçede kısıtlı tabi. max 2000 tl 'yi zorlayabilirim. Tavsiye edebileceğiniz klima varmı? Saygılarımla....
http://www.ugur.com.tr/urun/usmartplus-12 klima işimi görür mü sizce....

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

airfresh' Alıntı:
airfresh' Alıntı:

Merhaba Hosgeldınız Forumumuza

-10 Derece Cogu Klımadan Randıman Alamazsınız Klıma Ustunde -15 Derece Isıtıma Yapar Yazdıgına Bakmayın

-7 Gordugu Zaman Klıman Bıle Donmaya Baslar

-10 Derece ve Altında Kullanılmak Uzere Tasarlanan Klımalar Var ama Fıyatları Tuzlu

Burda Onunuzde 3 Secenek Var

1. Dıs Duvarlarınız Icten Yalıtım Yapmak Çok Buyuk Yararını Gorursunuz
2. Ufo Tarzı Isıtıcı Ortamı Degıl Sızı Isıtır Onun Yerıne Yaglı Radyatör Kullanmak Hem Odayı Isıtır Hemde Uzun Sure Isı Yaymaya Devam Eder

3. Paraya Kıyarım Klıma Alırım Dersenız Mıtsubıshı Electrıc -25 Derece Isıtma Yapan Modellerı Mevcut...

Kombı Cıhazınız Nerde ve Etrafında Yalıtım Var mı Acık Havaya Dogrudan Temas Etmıyordur Umarım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Sota' Alıntı:
Samsung Alüminyum Kondenser Olusu
Sebebiyle Forumumuzda
Ben Dahil Komse Önermez

Önermeme Sebebimiz Forumda
Alüminyum Kondenser Konusunda
Fazlasiyla Deginildi

Yarın Birgun Elbet Tum Firmalar
Alüminyuma Dönecek
Ama Alüminyum Sistemi
Oturana Kadar
Kobay Kullanici Olmak Istemiyorum

Bütcenizin Kisitli Olsuyla
Bakir Kondenserli Klimalarda
Cok Fazla Seceneginiz Yok

Midea Blanc Bakalirsiniz
Bütcenize Uyarsa
Panasonic Ultra Effective Bakabilirsiniz

Gene Midea Uretimi
Ugur Smart ve Airfel Var
Bu Uretimlerin Fason Olduğu Belirtmek Isterim Uğur airfelden daha iyidir

Airfelde çeşitli sorunların yanında sağından Solundan kırpıp
Dusuk Fiyatla Bu Urun Imal Ettirilmekte öyleki kumandadan bile calmislar. Daikin servis  guvencesi dedikleride koca bir yalandır. 

Bu laf öncelikle daikin firmasının ucuz ürün arayanlardan faydalanma düşünceyiyle daikin adından faydalanarak dahada alt kalite ürünlerle piyasadan en büyük parsayı kapmaktır. 

Ayrıca bu lafi yayan malum mbirol kişisinin airfel alın daikin güvencesinde demesine hiç inanmayın.. Bunu der peşinden özel mesaj atar herkese. 

Herşeyi geçin Normalde daikinin kendi serviside iyi değildir. Firma bu slogani nasıl kullanıyorsa malum kişininde çıkarı ve inadı var. Millet onu klimaci biraz daha fazla bilgi alabilirm diye yalanlarını yutuyor. Herkes çıkarına göre davranıyor kimse kusura bakmasın bazı üyelerdede bu ahlak var. Ama bizde çıkar yok bu kavranabilirse en dürüst forum bizim olduğumuz anlaşılır ama insanlar biraz uyanık olmalı. Bizim malum kişiden teknik olarakta eksiğimiz yok. İşin şeytanlığınada o kaçar biz kaçmayız. 

Biraz Butce Arttirirsaniz
Taş Gibi Midea Mission Alir Kullanirsiniz

@niceali24

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

airfresh' Alıntı:
airfresh' Alıntı:
Merhabalar... 28 m2 odayı ısıtmak için klima tavsiyesine ihtiyacım var. Küçük çocuğum var. Oda taras altı. Yalıtım yok.Memleket Kütahya. Kombi var fakat geceleri yetersiz geliyor. Şuan çok soğuk değil fakat kışın bir hayli soğuk oluyor. Elektrikli ufo tarzı ısıtıcılar çok fazla elektrik tüketiyor. Arkadaşın biri klima al dedi. Klima alsak destelemek amacı ile ısınmamızda yardımcı olur mu? Havalar malum kütahya da kışın -10 'C lerın üstüne çıkmıyor. Elektrik sarfiyatı nasıl olur. Bütçede kısıtlı tabi. max 2000 tl 'yi zorlayabilirim. Tavsiye edebileceğiniz klima varmı? Saygılarımla....
klima işimi görür mü sizce....

9Dtcgxh.jpg

sprey poliüretan ile dıştan çatı ve teras hem ısı yalıtımı hemde 3-4 cm yükseltirseniz yani kalın atılırsa su yalıtımıda sağlar.

sn arkadaşım siz hiç klim almayın boşa para verisiniz.

şayet teras sizin daireye su sızdırmıyorsa (zor mesele memran olsa bile çözüm değil. membran plastik zift renginde plaka kaplamadır. ekyerlerini tüpgazlara takılan şalama pürmüz denen ısıtıclarla ısıtarak yapıştırılar ama ömürsüzdür. )

su sorunu derdiniz yoksa sota arkadaşın dediği gibi tavanı eksik bırakmadan xps 4cm yalıtımda yapabilirsiniz. yalıtım işi her şekilde meşakkatlidir içten yalıtımda ısıyı komple içeride tutarsınız.

sprey poliüretansa terastaki suyuda keser en azından tavandan ısı kaybıda olmaz su ile birlikte tek taşla iki kuş vurmuş olursunuz ilk etapta. ama terasta karo fayans vs kazınıp tekrar döşenmesi gerekir kendi başına maliyeti düşük geçenlerde okudum 3cm için m2 15-20 tl diyorlar çıplak olarak sıva vs hariç.

A Çevrimdışı

airfresh

Yeni Üye
28 Eyl 2016
3

Sota' Alıntı:
airfresh' Alıntı:

Merhaba Hosgeldınız Forumumuza

-10 Derece Cogu Klımadan Randıman Alamazsınız Klıma Ustunde -15 Derece Isıtıma Yapar Yazdıgına Bakmayın

-7 Gordugu Zaman Klıman Bıle Donmaya Baslar

-10 Derece ve Altında Kullanılmak Uzere Tasarlanan Klımalar Var ama Fıyatları Tuzlu

Burda Onunuzde 3 Secenek Var

1. Dıs Duvarlarınız Icten Yalıtım Yapmak Çok Buyuk Yararını Gorursunuz
2. Ufo Tarzı Isıtıcı Ortamı Degıl Sızı Isıtır Onun Yerıne Yaglı Radyatör Kullanmak Hem Odayı Isıtır Hemde Uzun Sure Isı Yaymaya Devam Eder

3. Paraya Kıyarım Klıma Alırım Dersenız Mıtsubıshı Electrıc -25 Derece Isıtma Yapan Modellerı Mevcut...

Kombı Cıhazınız Nerde ve Etrafında Yalıtım Var mı Acık Havaya Dogrudan Temas Etmıyordur Umarım

en güzeli içeriden yalıtım yaptırmak galiba. Kombi içeride. açık hava ile doğrudan teması yok....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt