Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

atakan' Alıntı:
Sayın @Sota , @ghostkiller1 sizlerin tavsiyesi üzerine midea mission 24'lükte karar kılmışken midea satıcısı ve servisi olan arkadaş elinde çok temiz bir xpower gold olduğunu söyledi. Tamam tak dedim, bugün takmaya geldi. Alüminyum boru getirmiş, olmaz dedim geri gönderdim. Bakır bulunmuyor falan dedi ama kabul etmedim. Bir de vakum motoru olarak buzdolabı motorundan bozma bir şey getirdi. Vakum motoru bu mu dedim, evet dedi. Bakır boru bulabilirsem alıp geleyim dedi gitti. Buzdolabı motoruyla vakum yapılır mı, yapılırsa sağlıklı olur mu, bununla kaç dakika vakum yapması gerekir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

atakan kardeşim öncelikle aldığınız alarko ne durumda bilemiyorum o yüzden birşey söylemek yanlış olur.buzdolabı motorundan vakum motoru yapılıyor evt işede yarıyor.herkes kullanmaz bunu ama vakum motoruna para vermek istemeyen mi diyelim yoksa belirli bir kültürü benimsemiş usta anlayışımı diyelim artık bu olaya bilemedim.resmini tam olarak görmediğim için fazla yorum yapamıyorum.keşke resmini çekseydiniz.burda en önemli etken manifoldun kullanılıp kullanılmadığı.

kafasına göremi vakum yaptı ve ne kadar yaptı nasıl yaptı yada manifold doğrultusundamı yaptı soru işareti.

https://tavsiyeforumu.com/konu-klima-vakumu-anakonu-a-dan-z-hersey.html

şu konudaki ilk resimlere bakınız.manifold resimleri.bu na benzer bir alet kullandılarmı.normal şartlarda klimanız sıfır klima ise ve içinizde şüphe kaldı ise bu durumu alarkoya genel merkeze bildirin ve herşeyi detaylıca anlatın.eğerki klima sıfır klima ise alarko bu konuda size mutlaka yardımcı olacaktır.sizin zaten en basit reddetme olarak buzdolabı motorunmdan dönme vakum motorunu kabul etmiyorum dedinizmi olay biter.içinizde şüphe ve benzeri şeyler varsa bence ömür boyu soru işareti yerine değişim yada iade talep edin ki alarko değişime gidecektir.

A Çevrimdışı

atakan

Yeni Üye
4 Eyl 2016
13

ghostkiller1' Alıntı:
atakan' Alıntı:
Sayın @Sota , @ghostkiller1 sizlerin tavsiyesi üzerine midea mission 24'lükte karar kılmışken midea satıcısı ve servisi olan arkadaş elinde çok temiz bir xpower gold olduğunu söyledi. Tamam tak dedim, bugün takmaya geldi. Alüminyum boru getirmiş, olmaz dedim geri gönderdim. Bakır bulunmuyor falan dedi ama kabul etmedim. Bir de vakum motoru olarak buzdolabı motorundan bozma bir şey getirdi. Vakum motoru bu mu dedim, evet dedi. Bakır boru bulabilirsem alıp geleyim dedi gitti. Buzdolabı motoruyla vakum yapılır mı, yapılırsa sağlıklı olur mu, bununla kaç dakika vakum yapması gerekir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

atakan kardeşim öncelikle aldığınız alarko ne durumda bilemiyorum o yüzden birşey söylemek yanlış olur.buzdolabı motorundan vakum motoru yapılıyor evt işede yarıyor.herkes kullanmaz bunu ama vakum motoruna para vermek istemeyen mi diyelim yoksa belirli bir kültürü benimsemiş usta anlayışımı diyelim artık bu olaya bilemedim.resmini tam olarak görmediğim için fazla yorum yapamıyorum.keşke resmini çekseydiniz.burda en önemli etken manifoldun kullanılıp kullanılmadığı.

kafasına göremi vakum yaptı ve ne kadar yaptı nasıl yaptı yada manifold doğrultusundamı yaptı soru işareti.

şu konudaki ilk resimlere bakınız.manifold resimleri.bu na benzer bir alet kullandılarmı.normal şartlarda klimanız sıfır klima ise ve içinizde şüphe kaldı ise bu durumu alarkoya genel merkeze bildirin ve herşeyi detaylıca anlatın.eğerki klima sıfır klima ise alarko bu konuda size mutlaka yardımcı olacaktır.sizin zaten en basit reddetme olarak buzdolabı motorunmdan dönme vakum motorunu kabul etmiyorum dedinizmi olay biter.içinizde şüphe ve benzeri şeyler varsa bence ömür boyu soru işareti yerine değişim yada iade talep edin ki alarko değişime gidecektir.

Sayın @ghostkiller1 klima 2. el. Bakır boru getirmediği için montajı yaptırmadım. Fakat bakır boru temin edince tekrar o pompayla vakum yapacak. Bu arada Carrier yetkili servisi değil kendisi.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
Sota montaj fotolarini attim maille insallah ulasmistir yatak odasina konulan 9luk disunitesini balkonda direk zemine koyduk montaji yapan arkadas daha sessiz olur dedi tutresim duvardayken daha cok hissedilir zemindeyken daha iyi dedi sorun olurmu acaba

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

atakan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Sayın @ghostkiller1 klima 2. el. Bakır boru getirmediği için montajı yaptırmadım. Fakat bakır boru temin edince tekrar o pompayla vakum yapacak. Bu arada Carrier yetkili servisi değil kendisi.

bu durumda alarkoyu hiçbirşekilde bağlamaz bu klima ve montaj.ucuzmu aldınız bilemiyorum ama klima zaten ikinci el ne durumda nasıl kullanıldı ,nasıl söküldü takıldı gibi birçok soru işareti oluşurken kafada birde böyle yoldan tudma iş yapan birileri oldumu o klimadan fazla birşey beklemeyin dersem lütfen bana kızmayın.dilerimki hiçbirsorun çıkmasın iyi çıksın sizi üzmesin.ama yazdığınıza göre bu servise güven olmaz.tabi karar genede sizindir.buzdolabı motoruyla vakum yapsın sıkıntı yok desemde nasıl bir icad çıkardılar ortaya görmediğimden fazlada birşey yazamıyorum.zira illa bu klimayı takdırcaksanız manifolda göre işlem yaparsalar bir derece kurtarırlar yok kafasına göre vakum yaptıkmı yaptık derseler olmaz bu iş.

ekleme yapayım bu motora sibob sistemi koymamışlardır kesin.inşallah göstermelik çalıştırmazlar işi biliyorlardır

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Sota montaj fotolarini attim maille insallah ulasmistir yatak odasina konulan 9luk disunitesini balkonda direk zemine koyduk montaji yapan arkadas daha sessiz olur dedi tutresim duvardayken daha cok hissedilir zemindeyken daha iyi dedi sorun olurmu acaba

swash kardeşim resimleri henüz görmedim ama zeminede koysa sabitlediyse sıkıntı yok.titreşim olayına gelirsek o işte bina yapısına göre ister zemin olsun ister duvar olsun değişiklik gösterir.bazı uyanık servisler hemen böyle hazır yer gördüğünde uğraşmamak için sebeb sonuç üretirler kafalarından.yerkaybı ve engel teşkil etmiyorsa sizin için zemin olsun sıkıntı yok kısacası.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
:) bugun merak edip isitmayi denedim tabi hava guzel pek bisey ifade etmez ama calisip calismadigini merak ettim sicakta calistirdim 30 derecede kapilari kapattim pencereler acikti ama 5 _ 7 dakka sonra baktim ortam sicakti

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25

iyi akşamlar diliyorum.öncelikle değerli bilgileri tüketiciyle paylaşıp onlara yardımcı olan,bilinçli alışveriş yapmasına yardımcı olan herkese teşekkürler.
Arkadaşlar kuşadasında yaşıyorum.çoğunlukla ısınma amaçlı inverter klima almaya karar  verdim.25-30 m2 alanda kullanacağım bir ürün almak istiyorum.bütcem 2500-3000 arasında.tavsiyelerinizi alıp bu hafta içi klimayı almam gerek.teşekkürler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

ghostkiller1' Alıntı:
sawash35' Alıntı:
Foruma giren yokmu

foruma giren varda sota yok ortalarda resimleri eklemedi halen bekliyoruz :)

Arkadaslar Musaıt Degılım Kusura Bakmayın

3 Ise Bakmak Zorunda Kaldım Forumu Bırkac Gun Ihmal Etmek Durumundayım

Kusuruma Bakmayın

Carsamba Gunu Insallah Fotoları Eklerım

Herkese Iyı Aksamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt