Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Kendimi zorlayip sf42ve +hj25 5900 anlastik nasil ustalar

swash35 kardeşim hayırlı uğurlu olsun.Rabbim güzel günlerde sağlıkla uzun yıllar kullanmayı nasip etsin inşallah.çok doğru ve güzel seçim yapmışsınız.fiyatı derseniz gene çok güzel.kurulumuda adam gibi yaptılarmı değmeyin keyfinize inşallah.kurulum fotolarını ve değerlendirmenizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
Tesekkur ederim ghostkiller unutmassam paylasirim fotolari falan kurulum esnasinda hangi noktalarin fotolarini cekeyim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Kendimi zorlayip sf42ve +hj25 5900 anlastik nasil ustalar

Fiyat Mukemmel, Daha Iyisi Şamda Kaysı :)

SF 42 Sürekli Kullanırsan Yeterli Gelir
Çok Soğuklarda Biraz Tuketim Artar Ama

Bu Sureler Yilda 5-10Günü Gecmez Bu Bolgelerde

Hayirli Olsun Simdiden

Montaj Fotolarini Bekliyoruz...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Foruma Fotograf Ekleme Ilgili
Video Hazirlamistim

Bu Linkten Ulasabilirsin
https://tavsiyeforumu.com/konu-foruma-fotograf-ekleme.html

D Çevrimdışı

darkeyescan

Yeni Üye
22 Eyl 2016
4

Herkese merhaba bu forumu dün akşam keşfettim ve mümkün olduğunca verilen tavsiyeleri okumaya çalıştım , öncelikle böyle bir forumla insanları bilinçlendirdiğiniz için teşekkür ederim.Kurulumdan önce vakumlama işleminin mutlaka yaptırılmasını da ilk defa öğreniyorum ayrıca teşekkür ederim.
Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
bu klimayı nakliye montaj dahil 1560 liraya almak üzereyim.Adana da ikamet ediyorum müstakil bir evde oturuyorum , klimayı koyacağım oda yaklaşık 23 metrekare , doğu cephesine bakıyor , ev yapılırken asmolin kullanılmadığından ve direkt güneş gördüğünden dolayı içerisi çok sıcak , dışarısı 40 derece ise evin içi 45 derece. hali hazırda kullandığım bosch marka eski bir klima var ve çok fazla elektrik tüketimi var, sadece soğutma amaçla kullanacağım ve açıkcası pahalı bir klima almak istemiyorum bu şartlar altında mantıklı bir seçim olur mu fiyat performans olarak cevaplarınız için teşekkür ederim iyi günler

A Çevrimdışı

atakan

Yeni Üye
4 Eyl 2016
13

Sayın @Sota , @ghostkiller1 sizlerin tavsiyesi üzerine midea mission 24'lükte karar kılmışken midea satıcısı ve servisi olan arkadaş elinde çok temiz bir xpower gold olduğunu söyledi. Tamam tak dedim, bugün takmaya geldi. Alüminyum boru getirmiş, olmaz dedim geri gönderdim. Bakır bulunmuyor falan dedi ama kabul etmedim. Bir de vakum motoru olarak buzdolabı motorundan bozma bir şey getirdi. Vakum motoru bu mu dedim, evet dedi. Bakır boru bulabilirsem alıp geleyim dedi gitti. Buzdolabı motoruyla vakum yapılır mı, yapılırsa sağlıklı olur mu, bununla kaç dakika vakum yapması gerekir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

atakan' Alıntı:
Sayın @Sota , @ghostkiller1 sizlerin tavsiyesi üzerine midea mission 24'lükte karar kılmışken midea satıcısı ve servisi olan arkadaş elinde çok temiz bir xpower gold olduğunu söyledi. Tamam tak dedim, bugün takmaya geldi. Alüminyum boru getirmiş, olmaz dedim geri gönderdim. Bakır bulunmuyor falan dedi ama kabul etmedim. Bir de vakum motoru olarak buzdolabı motorundan bozma bir şey getirdi. Vakum motoru bu mu dedim, evet dedi. Bakır boru bulabilirsem alıp geleyim dedi gitti. Buzdolabı motoruyla vakum yapılır mı, yapılırsa sağlıklı olur mu, bununla kaç dakika vakum yapması gerekir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Cok Temizden Kastiniz
Klima 2.el mi , Teshir Urunu mu

Dun Basimdan Geceni Anlatayim

Annemin Klimasini Yenileyince
Bizim Komsularda Birbir Yenilemeye Basladi
Tavsiye Isteyende Oldu
Kafasina Gore Takilanda

Kafasina Gore Takilan Komsumuza
Mitsubishi Iyi Demisler
O Garihimde
Gidip
Mitsubishi Heavy Zmp Almis
Borulari Montaj Esnasinda Denk Geldim

Neyse Biraz Baktim Ettim
Sifir Diye 2.el Klimayi Getirip Takiyorlar
Kondenser Finlerinin Rengi Soluklasmis
Tavada Toztoprak Var

Elemana Nerden Sokup Getirdiniz Bu Klimayi
Sifir Diye Takiyorsunuz Dedim
Gikini Bile Cikarmadi
Sonra Kivirmak Adina Ne Is Yapiyorsun Abi Diye Soruyor

Neyse Birde Vakumlama Yaptılar Evlere Senlik
Hata Ustune Hata Yaptilar

Sifir Diye Alinan Klima Bukadar Hile Hurda Oluyor
2.el Durumunu Dusunemiyorum

Bakir Bulanamiyor mu Dedi

Boru Capini Belirtsin
Kaç bin metre istiyorsa Ayarlattiriz

Ne Demek Bulunmuyor
Adam Biraz Utanir Yahu Bunu Derken

Vakum Motoru Sormustun Fotosunu Ekleyeyim

images

A Çevrimdışı

atakan

Yeni Üye
4 Eyl 2016
13

Sota' Alıntı:
atakan' Alıntı:

Cok Temizden Kastiniz
Klima 2.el mi , Teshir Urunu mu

Dun Basimdan Geceni Anlatayim

Annemin Klimasini Yenileyince
Bizim Komsularda Birbir Yenilemeye Basladi
Tavsiye Isteyende Oldu
Kafasina Gore Takilanda

Kafasina Gore Takilan Komsumuza
Mitsubishi Iyi Demisler
O Garihimde
Gidip
Mitsubishi Heavy Zmp Almis
Borulari Montaj Esnasinda Denk Geldim

Neyse Biraz Baktim Ettim
Sifir Diye 2.el Klimayi Getirip Takiyorlar
Kondenser Finlerinin Rengi Soluklasmis
Tavada Toztoprak Var

Elemana Nerden Sokup Getirdiniz Bu Klimayi
Sifir Diye Takiyorsunuz Dedim
Gikini Bile Cikarmadi
Sonra Kivirmak Adina Ne Is Yapiyorsun Abi Diye Soruyor

Neyse Birde Vakumlama Yaptılar Evlere Senlik
Hata Ustune Hata Yaptilar

Sifir Diye Alinan Klima Bukadar Hile Hurda Oluyor
2.el Durumunu Dusunemiyorum

Bakir Bulanamiyor mu Dedi

Boru Capini Belirtsin
Kaç bin metre istiyorsa Ayarlattiriz

Ne Demek Bulunmuyor
Adam Biraz Utanir Yahu Bunu Derken

Vakum Motoru Sormustun Fotosunu Ekleyeyim

images

Sayın @Sota uzun zamandır klima arayışında olduğumdan bu ve diğer forumlarda vakum motorunun nasıl bir şey olduğunu gördüm. Benim öğrenmek istediğim elemanın getirdiği buzdolabı motorundan yaptığı alet iş görür mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt