Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

ohk_interiors

Yeni Üye
4 Eki 2016
3

qEn0yR.jpg

Merhabalar. 10 gündür klima alacagım için her tür araştırmayı yapmaya çalışıyorum ama malsef bir sonuca varamıyorum. bu konuda beni yönlendirebilecek en uygun kişilerin
bu forumda bulunduğu kanaatine vardım şimdiye kadarki forum mesajlarından.

aydın kuşadasında yaşamaktayım. ısıtmak istedigim yerleri paintte m2 siyle penceresiyle ve klimanın takılacağı yer olarak elimden geldiğince belirttim. sadece ısınma amaclı olacak.
bina 3 yıllık bina yalıtmı vs si herşeyi var. ev son kat dublex fakat alt katta oturuyoruz herzaman. ve ev nüfusu sadece 2 .

tahminimce 18000btu luk birşey işimi görecektir diye düşünüyorum ama tabi sizler daha iyi bilirsiniz. forumda cogunlukla midea tavsiye ediliyor ve bende o yönde
gitmek istedim fakat kuşadasında 1 tane servisi var ve sadece istanbul ürünlerinin montajını yapıyoruz dediler. pek anlamadım ne demek istediler.
başka bir servisi aradım ama bütün forumlarda kötülenen arçeliği tavsiye etti. sebebide kuşadasında 3 tane yetkili servisinin olmasıymış. bu adam mitsubishiyide servisinin kalitesizliğinden
dolayı önermedi ordanda bi kıl kaptım açıkcası.

bu yetkili servis muhabbetleride iyice kafamı karıştırmış durumda.

sizce ne yapmalıyım. 2500-3000 arası birşeyler düşünüyorum. şimdiden ilginiz için çok teşekkürler.

E Çevrimdışı

Erden ÖZDEN

Yeni Üye
1 Eki 2016
4

ghostkiller1' Alıntı:
Erden ÖZDEN' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Evimize klima taktırmak istiyoruz, genel itibariyle tavsiye için sorduğunuz soruları kendimce cevaplayım
Mevki: Antalya
Evimiz müstakil olup, klima taktırmayı düşündüğümüz yer mutfak ve salon birlikte ortak alan 25m2
Isı yalıtımı yok
Klimayı yazın soğutma amaçlı kullanacağız, ayrıca babamlar Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da evi kullanıyor bu dönemlerde de ısınma amaçlı kullanılacak.
Maksimum 2.500,00-TL vermeyi planlıyorum.

Komşularımız Arçelik, Beko ve Vestel marka klimalar kullanıyor, forumda yaptığım araştırmalarda bu markaların pek tavsiye edilmediğini gördüm. 
Uygun fiyatlı modem olarak Midea' nın  tavsiye edildiğini okudum fakat bu markanın sanırım Antalya' da servis hizmeti yok yada ben internetten bulamadım.
Bana Erden Kardeşim senin yerinde olsam şu sebeple şu markanın şu modelini seçerim diyerek tavsiyede bulunursanız sevinirim, şimdiden ilginize teşekkür ederim...

25 m2 için normal şartlarda 12000 btu yeterli gelir.ama burda mutfak faktörünü göze aldığımızda ara btu bir klima olsa çok güzel olur.fakat düşük bütçeli ara btu klima yok.bu durumda oraya ya 18 lik alacaksınız yada 12 lik alıp hiç kapatmadan kullanacaksınız.ben sizin yerinizde olsam :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

12 lik dersek .

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

linkler farazidir.kendiniz araştırmanızı yapınız.
Arkadaşlar dün bir kaç dükkan gezip media hakkında fiyat aldım. Girdiğim mağazalardan birinde Daikin 12.000' lik ATXN-NB7' yi 2.488,00-TL ye vereceğini ve aynı fiyattaki MEDİA modellerinden çok daha iyi olduğunu söyledi bu konuda fikrinizi alabilirmiyim? Saygılar...

J Çevrimdışı
1 Eki 2016
14

ohk_interiors' Alıntı:
qEn0yR.jpg

Merhabalar. 10 gündür klima alacagım için her tür araştırmayı yapmaya çalışıyorum ama malsef bir sonuca varamıyorum. bu konuda beni yönlendirebilecek en uygun kişilerin

aydın kuşadasında yaşamaktayım. ısıtmak istedigim yerleri paintte m2 siyle penceresiyle ve klimanın takılacağı yer olarak elimden geldiğince belirttim. sadece ısınma amaclı olacak.
bina 3 yıllık bina yalıtmı vs si herşeyi var. ev son kat dublex fakat alt katta oturuyoruz herzaman. ve ev nüfusu sadece 2 .

tahminimce 18000btu luk birşey işimi görecektir diye düşünüyorum ama tabi sizler daha iyi bilirsiniz. forumda cogunlukla midea tavsiye ediliyor ve bende o yönde
gitmek istedim fakat kuşadasında 1 tane servisi var ve sadece istanbul ürünlerinin montajını yapıyoruz dediler. pek anlamadım ne demek istediler.
başka bir servisi aradım ama bütün forumlarda kötülenen arçeliği tavsiye etti. sebebide kuşadasında 3 tane yetkili servisinin olmasıymış. bu adam mitsubishiyide servisinin kalitesizliğinden

sizce ne yapmalıyım. 2500-3000 arası birşeyler düşünüyorum. şimdiden ilginiz için çok teşekkürler.

Mitsubishi servisi kalitesiz dendiğine göre yorumun nerden geldiği belli :)

Neyse, siz ene iyisi size yakın bir bayi servisi çağırın gelip keşfi yapsınlar öncelikle. Sadece salonu ısıtmak istiyorsanız kesinlikle 5 kW ürünler fazla gelir. Kapıyı açıp diğer noktalarıda ısıtmak isteseniz dahi (alt kattan bahsediyorum) uzun süreli kullanımda yine 5 kW fazla gelecektir. Ayrıca klimayı düşündüğünüz duvardaki pencere altına 5 kW lık cihaz takılamayabilir. (Ağır ve büyük bir ünitedir) Cihaz duvarın diğer ucuna takılp dış ünite balkona alınabilir. Zaten bunun detayını gelen bayi servis aktaracaktır. Bu tarz evlerde benim önerim SF42 gibi kompak ve ısıtması güclü cihazlar.

Servisi çok olsun nasıl olsa arıza yapacak mantığı ile elektronik eşya almaya karşıyım. Elektronik şans işidir safsatasınada karşıyım.(Mandıra filazofu gibi oldum)

Kalite ne şans işidir nede tesadüf. Kaliteli ürünler tercih edin, servisi zaten bakımdan bakıma görürsünüz. Ne diye arıza yapan klimayı alıp da evinize servis elemanını evlatlık alasınız.

O Çevrimdışı

ohk_interiors

Yeni Üye
4 Eki 2016
3

japon yapistiricisi' Alıntı:
ohk_interiors' Alıntı:
qEn0yR47e363950caf3150.jpg

Neyse, siz ene iyisi size yakın bir bayi servisi çağırın gelip keşfi yapsınlar öncelikle. Sadece salonu ısıtmak istiyorsanız kesinlikle 5 kW ürünler fazla gelir. Kapıyı açıp diğer noktalarıda ısıtmak isteseniz dahi (alt kattan bahsediyorum) uzun süreli kullanımda yine 5 kW fazla gelecektir. Ayrıca klimayı düşündüğünüz duvardaki pencere altına 5 kW lık cihaz takılamayabilir. (Ağır ve büyük bir ünitedir) Cihaz duvarın diğer ucuna takılp dış ünite balkona alınabilir. Zaten bunun detayını gelen bayi servis aktaracaktır. Bu tarz evlerde benim önerim SF42 gibi kompak ve ısıtması güclü cihazlar.

Servisi çok olsun nasıl olsa arıza yapacak mantığı ile elektronik eşya almaya karşıyım. Elektronik şans işidir safsatasınada karşıyım.(Mandıra filazofu gibi oldum)

Kalite ne şans işidir nede tesadüf. Kaliteli ürünler tercih edin, servisi zaten bakımdan bakıma görürsünüz. Ne diye arıza yapan klimayı alıp da evinize servis elemanını evlatlık alasınız.

tekrar merhabalar ilginiz için teşekkürler. salon mutfak ve hol ü ısıtmak istiyorum. yani 40-45 m2 lik bir alan olacak. klimayı takacagım yerin arksında balkon devam ediyor. bu belirtilen yere klima için elektrik felan hattını koymuşlar zaten.dış üniteyi büyük olasılık balkon zeminine koyacaklardır. etrafımdaki diğer komşularda da hep zeminde.

bende herzaman kaliteli birşey alıyım servis le felan uğraşmıyım mantıgında birisiyim. gönül isterki toshiba yada mitsubishi alıyım ama onların fiyatlarıda çok fazla.

ev kış aylarında gündüzleri içeri güneş alıyor. evden çalıştıgım için sürekli kulanılacak. 18k btu yeterli olacakmıdır sizce.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Erden ÖZDEN' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
25 m2 için normal şartlarda 12000 btu yeterli gelir.ama burda mutfak faktörünü göze aldığımızda ara btu bir klima olsa çok güzel olur.fakat düşük bütçeli ara btu klima yok.bu durumda oraya ya 18 lik alacaksınız yada 12 lik alıp hiç kapatmadan kullanacaksınız.ben sizin yerinizde olsam :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

12 lik dersek .

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

linkler farazidir.kendiniz araştırmanızı yapınız.
Arkadaşlar dün bir kaç dükkan gezip media hakkında fiyat aldım. Girdiğim mağazalardan birinde Daikin 12.000' lik ATXN-NB7' yi 2.488,00-TL ye vereceğini ve aynı fiyattaki MEDİA modellerinden çok daha iyi olduğunu söyledi bu konuda fikrinizi alabilirmiyim? Saygılar...

aman kardeşim n serisine bulaşmayın.yeni bir seri ve çok mu çok vasat kırpılmış beş para etmez bir seri.parasını da hiç haketmiyor.daıkın bu işin cılkını çıkardsı.arçelik ve diğer yerlilerle mücadele etmek pazarı kırmak edına çıkarmış olduğu adı daıkın olan çakma model.yazık o paraya inan yazık.bunula ilgili forumuumzda yazılarda vardır.aratırsanız bulursunuz.bırakın n serisini artık shira serisinin bile ne mal olduğu çıktı ortaya.dost acı söyler ama kardeşim bu seri olsun diğer birkaç seri olsun daıkın değil sadece daıkın logolu çakma klimalar.neler dönüyor bu işlerde bir bilseniz paranoyak olursunuz inanın

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ohk_interiors' Alıntı:
japon yapistiricisi' Alıntı:

Neyse, siz ene iyisi size yakın bir bayi servisi çağırın gelip keşfi yapsınlar öncelikle. Sadece salonu ısıtmak istiyorsanız kesinlikle 5 kW ürünler fazla gelir. Kapıyı açıp diğer noktalarıda ısıtmak isteseniz dahi (alt kattan bahsediyorum) uzun süreli kullanımda yine 5 kW fazla gelecektir. Ayrıca klimayı düşündüğünüz duvardaki pencere altına 5 kW lık cihaz takılamayabilir. (Ağır ve büyük bir ünitedir) Cihaz duvarın diğer ucuna takılp dış ünite balkona alınabilir. Zaten bunun detayını gelen bayi servis aktaracaktır. Bu tarz evlerde benim önerim SF42 gibi kompak ve ısıtması güclü cihazlar. 

tekrar merhabalar ilginiz için teşekkürler. salon mutfak ve hol ü ısıtmak istiyorum. yani 40-45 m2 lik bir alan olacak. klimayı takacagım yerin arksında balkon devam ediyor. bu belirtilen yere klima için elektrik felan hattını koymuşlar zaten.dış üniteyi büyük olasılık balkon zeminine koyacaklardır. etrafımdaki diğer komşularda da hep zeminde.

bende herzaman kaliteli birşey alıyım servis le felan uğraşmıyım mantıgında birisiyim. gönül isterki toshiba yada mitsubishi alıyım ama onların fiyatlarıda çok fazla.

ev kış aylarında gündüzleri içeri güneş alıyor. evden çalıştıgım için sürekli kulanılacak. 18k btu yeterli olacakmıdır sizce.

ohk_interiors kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.japon kardeşim güzel açıklamış olayı klavyesine sağlık.me bu konuda bir numara ve bu sektörün lideridir,bu klimalar servisi yüzü görmez bakım hariç.aldımı birkere alın uzun yıllar arkanıza bakmayın rahat edin.

sf-42ve sürekli kullanımda oraya yeterli gelir.ama genede me nin ücretsiz olan keşfetteam ekibini çağırın fikir alın derim.

O Çevrimdışı

ohk_interiors

Yeni Üye
4 Eki 2016
3

ghostkiller1' Alıntı:
ohk_interiors' Alıntı:

ohk_interiors kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.japon kardeşim güzel açıklamış olayı klavyesine sağlık.me bu konuda bir numara ve bu sektörün lideridir,bu klimalar servisi yüzü görmez bakım hariç.aldımı birkere alın uzun yıllar arkanıza bakmayın rahat edin.

sf-42ve sürekli kullanımda oraya yeterli gelir.ama genede me nin ücretsiz olan keşfetteam ekibini çağırın fikir alın derim.

hoşbulduk ilginiz için çok teşekkürler.
me sf42 ye baktım fakat fiyatı 4,5 civarlarında sanırım. ne yazıkki bütcem o kadarına el vermiyor.
http://e-mideaklima.com/midea-blanc-msmaau18-duvar-tipi-klima
midea nın bu sayfasından sordum ve kuşadasında servisinin olduğunu söylediler. sizce bu ürün nasıldır ve ısıtmak istediğim alan için yeterlimidir?

değerli cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ohk_interiors' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

hoşbulduk ilginiz için çok teşekkürler.
me sf42 ye baktım fakat fiyatı 4,5 civarlarında sanırım. ne yazıkki bütcem o kadarına el vermiyor.
http://e-mideaklima.com/midea-blanc-msmaau18-duvar-tipi-klima
midea nın bu sayfasından sordum ve kuşadasında servisinin olduğunu söylediler. sizce bu ürün nasıldır ve ısıtmak istediğim alan için yeterlimidir?

değerli cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden.

midea blanc fiyatına göre güzel klimadır.çok kişiyede tavsiye etmişimdir şükür ters bir sorunla karşılaşmadım bu güne kadar.dış ünite sesi biraz fazla dır.tabi kişiden kişiye değiştiği için kimine göre çok iyi kimine göre sesi fazla geliyor

bütçeniz doğrultusundada adam gibi klima birtek bu kalıyor geriye açıkcası.bayilerden de fiyat alın 3000 e bağlarsınız bu işi.netde en ucuz bulduğunuz siteyi örnek gösterin fiyatları aşşa çekmek adına.birkaç örnek olarak:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

http://www.buroteknik.com/Midea-Blanc-MSMAAU-12-12-000-Btu-h-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klima_201514.html?utm_source%3Depey.com&utm_medium=fiyat&utm_content=cpc&utm_campaign=genel&aff_sub4=1

midea servis bayi ve diğer bilgiler için :

http://www.modernklima.com.tr/

O Çevrimdışı

orome

Yeni Üye
4 Eki 2016
1

Merhabalar. Bir süredir istediğim kullanım koşullarında işimi görecek bir klima için araştırma yapıyorum ama görebildiğim kadarıyla hem internette hem piyasada ciddi bir bilgi kirliliği var. Yardımlarınızı/tavsiyelerinizi bekliyorum.

VERmpy.jpg

Y4RmjD.jpg

Klimayı hemen hemen 10.3 m2 alana sahip, fotoğrafta gördüğünüz küçük odada kullanmak istiyorum. Klima batı cephesine bakan, yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz camın üzerine monte edilecek. Camın üstünde ışık/ısı yalıtımı sağlayıcı film de var. Gerekirse camın önüne panel/kalın perde koyup, kapatabilirim. Oda içerisinde sıcaklık sağlayacak herhangi bir ekipman olmayacak ve yalnızca tek kişinin arada gelip çalışacağı bir ortam olacak. Kıbrıs'ta kalıyorum. Hava durumu Antalya, Adana'ya benziyor.

İş durumuna göre klimayı 7/24 kullanarak oda içerisinde birkaç gün süresince 20 derecelik bir sıcaklık yakalamak istiyorum. Ne kadar stabil olursa o kadar iyi). Bu hedef split klimalar ile gerçekçi olur mu? Hangi model tavsiye edersiniz?

Forumda okuduklarımdan sonra ME den gelip keşif yapmalarını istedim. SF25 önerdiler. Uygun olur mu? 7/24 20 derecede çalıştığında enerji tasarrufu nasıl olur? Daha yüksek BTU başka bir model/marka daha avantajlı olur mu? Fiyatı 3700 TL.

Odanın cam kısmı dışında yalıtımı iyi. Büyük oda ile arasında ince bir duvar var ancak büyük odada hali hazırda mevcut başka bir klima ile orayı da soğutup/ısıtıp, aradaki sıcaklık farkını minimize etmeyi planlıyorum. Kışları klimayı ısıtma için de kullabilirim ancak burada kışlar sert geçmediği için çok sorun olacağını düşünmüyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

orome' Alıntı:
Merhabalar. Bir süredir istediğim kullanım koşullarında işimi görecek bir klima için araştırma yapıyorum ama görebildiğim kadarıyla hem internette hem piyasada ciddi bir bilgi kirliliği var. Yardımlarınızı/tavsiyelerinizi bekliyorum.

VERmpy5871baaa24f91a7d.jpg
Y4RmjD4bc24832981c3112.jpg

Klimayı hemen hemen 10.3 m2 alana sahip, fotoğrafta gördüğünüz küçük odada kullanmak istiyorum. Klima batı cephesine bakan, yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz camın üzerine monte edilecek. Camın üstünde ışık/ısı yalıtımı sağlayıcı film de var. Gerekirse camın önüne panel/kalın perde koyup, kapatabilirim. Oda içerisinde sıcaklık sağlayacak herhangi bir ekipman olmayacak ve yalnızca tek kişinin arada gelip çalışacağı bir ortam olacak. Kıbrıs'ta kalıyorum. Hava durumu Antalya, Adana'ya benziyor.

İş durumuna göre klimayı 7/24 kullanarak oda içerisinde birkaç gün süresince 20 derecelik bir sıcaklık yakalamak istiyorum. Ne kadar stabil olursa o kadar iyi). Bu hedef split klimalar ile gerçekçi olur mu? Hangi model tavsiye edersiniz?

Forumda okuduklarımdan sonra ME den gelip keşif yapmalarını istedim. SF25 önerdiler. Uygun olur mu? 7/24 20 derecede çalıştığında enerji tasarrufu nasıl olur? Daha yüksek BTU başka bir model/marka daha avantajlı olur mu? Fiyatı 3700 TL.

Odanın cam kısmı dışında yalıtımı iyi. Büyük oda ile arasında ince bir duvar var ancak büyük odada hali hazırda mevcut başka bir klima ile orayı da soğutup/ısıtıp, aradaki sıcaklık farkını minimize etmeyi planlıyorum. Kışları klimayı ısıtma için de kullabilirim ancak burada kışlar sert geçmediği için çok sorun olacağını düşünmüyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

orome kardeşim hoşgeldin sefalar getirdın forumumza.kıbrısa selamlarımız olsun.sizin m2 için bırakın 9000 btu yu yani 25 liği 7000 btu bile olsa yeterli gelir.ne yazıkki 7 lik klima bulmak zor artık.o yüzden mecburen 9 luk klima alacaksınız.

siz klima markasının şahını çağırmış bilgi almışsınız.me yi bir kere alacaksınız uzun yıllar arkanıza bakmayacaksınız.heleki sizin orda bu klima çalışmaz kardeşim yakmaz koklar burnunun ucuyla hemde.o mekanı bu klima hama yapar size atlet çıkarttırır faturada cebinizi yakmaz cabası.orda ne gelebilirki fatura ben deyim 30-siz deyin 40 ki bunuda bulacağını asla sanmıyorum.m2 çok düşük olduğu için klima sürekli tasarrufta çalışır hatta çok zaman çalışmaz durdurur kendini.

inverter klimalarda şunu yakar demek çok zor çünki sabit enerji çekmezler duruma göre vites küçültür duruma göre yükseltirler ama sizin orda küçük vites bile fazla gelir açıkcası.belkide 20 tl gibi şaka rakamlara işinizi göreceksiniz.tabi bu rakamlar ısıtma için.soğutmada zaten hiçmi hiçç yakmaz.eğerki alma durumunz var ise zaten hiç düşünmeyin kafanızı karıştırmayın ömürlük olan me yi alın hem siz rahat edin hemde cebiniz rahat etsin

resimi tam net göremediğimden orasdı için yorum yapamıyorum ama olmaz değil.me nin ekibi zaten profesyoneldir bu işlerde sıkıntı olmaz

H Çevrimdışı

harunrasit

Yeni Üye
5 Eki 2016
1

Merhaba  arkadaşlar forumu takip ediyorum uzun süredir, periyodik olarak girip bakarım bilgilenmek için.
9köy le istişarelerim sonucu bende yeni ikametime bir klima aldım bugün montaja gelecek sf35 me aldım tercih nedenimizse (9köy arkadaşımla beraber karar vermiş olduk teşekkürlerimi buradanda sunarım kendisine). ME ile bir geçmişimiz var sessiz sorunsuz bir klima değerleri de çok iyi. Toshiba nın ses şikayetleri ve Daikin in fason üretimleri beni zaten istediğim klima yı almaya yönlendirdi. Kesintisiz açık kalacak klimamın tüketim değerlerini de paylaşacağım kısa bir süre sonra.
Hepiniz sağlıcakla kalın.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

harunrasit' Alıntı:
Merhaba  arkadaşlar forumu takip ediyorum uzun süredir, periyodik olarak girip bakarım bilgilenmek için.
9köy le istişarelerim sonucu bende yeni ikametime bir klima aldım bugün montaja gelecek sf35 me aldım tercih nedenimizse (9köy arkadaşımla beraber karar vermiş olduk teşekkürlerimi buradanda sunarım kendisine). ME ile bir geçmişimiz var sessiz sorunsuz bir klima değerleri de çok iyi. Toshiba nın ses şikayetleri ve Daikin in fason üretimleri beni zaten istediğim klima yı almaya yönlendirdi. Kesintisiz açık kalacak klimamın tüketim değerlerini de paylaşacağım kısa bir süre sonra.
Hepiniz sağlıcakla kalın.

hayırlı uğurlu olsun kardeşim Allah güle güle kullanmayı uzun yılllar nasip etsin inşallah.çok doğru bir tesbit ve isabetli iş yapmışsınız.pişman olmayacağınız bir gerçek ve verdiğiniziin hakkını alacağınızda bir gerçek.mutlaka yorumlarınızı paylaşımlarınızı bekleriz .

R Çevrimdışı

R.Hastası Delirıza

Kayıtsız / Doğrulanmamış

merhabalar  aydın merkezde 30 m2 odaya en üst kat klima almayı düşünüyorum yaz ve kışın çalışacak özellikle yazın aydın aşırı sıcak olan bi yer kaç btu ve hangi model marka tercih edersiniz teşekkürler

R Çevrimdışı

R.Hastası Delirıza

Kayıtsız / Doğrulanmamış

merhabalar  aydın merkezde 30 m2 odaya en üst kat klima almayı düşünüyorum yaz ve kışın çalışacak özellikle yazın aydın aşırı sıcak olan bi yer kaç btu ve hangi model marka tercih edersiniz teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt