Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

harunrasit' Alıntı:
Merhaba  arkadaşlar forumu takip ediyorum uzun süredir, periyodik olarak girip bakarım bilgilenmek için.
9köy le istişarelerim sonucu bende yeni ikametime bir klima aldım bugün montaja gelecek sf35 me aldım tercih nedenimizse (9köy arkadaşımla beraber karar vermiş olduk teşekkürlerimi buradanda sunarım kendisine). ME ile bir geçmişimiz var sessiz sorunsuz bir klima değerleri de çok iyi. Toshiba nın ses şikayetleri ve Daikin in fason üretimleri beni zaten istediğim klima yı almaya yönlendirdi. Kesintisiz açık kalacak klimamın tüketim değerlerini de paylaşacağım kısa bir süre sonra.
Hepiniz sağlıcakla kalın.

hoş geldin harunraşit arkadaşım sanırım dh de nascimento diğer forumdaki Muhsin Öztürksünüz yakın zamanda istişare yaptığım kişi olarak :)

hayırlı olsun klimanız güle güle iyi günlerde  kullanınız bence en iysini yaptınız. aklın yolu bir.

klima kullnmayı bilmeyenlerin ve kötü niyetlilerin çamur atmaktan geri durmadığı,  sizin taa 2007 model HC onca zor şartlarda odayı kışın hamam gibi yazın buz gibi yaptığına göre sf den çok daha fazla memnun kalırsınız inşaAllah.

zaten kapatmadan kullanacağım dediğinize göre işin profesyoneli olmuşsunuz :=)

tekrar hayırlı olsun :okeyto:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Türkiye' Alıntı:
merhabalar  aydın merkezde 30 m2 odaya en üst kat klima almayı düşünüyorum yaz ve kışın çalışacak özellikle yazın aydın aşırı sıcak olan bi yer kaç btu ve hangi model marka tercih edersiniz teşekkürler

hoş geldiniz sn Türkiye.

gücünüz varsa düzgün bir klima alırsanız ME gibi... 12lik yeter artar.

R Çevrimdışı

R.Hastası Delirıza

Kayıtsız / Doğrulanmamış

9köy' Alıntı:
Türkiye' Alıntı:
merhabalar  aydın merkezde 30 m2 odaya en üst kat klima almayı düşünüyorum yaz ve kışın çalışacak özellikle yazın aydın aşırı sıcak olan bi yer kaç btu ve hangi model marka tercih edersiniz teşekkürler

hoş geldiniz sn Türkiye.

hoşbulduk hocam 

me 12 lik fiyatları ne kadar hangi modelleri iyi 

değişik marka olarak da 18,000 btu olarak ne model daha uyguna hangi model bulabilirim 

me fiyatları biraz yüksek gibi 

aydın gibi yerde 30 m2 12,000 btu klima yetmeyebilir yaz için en üst kat olduğu için sıcak kötü oluyor

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Türkiye' Alıntı:
9köy' Alıntı:
hoş geldiniz sn Türkiye.

hoşbulduk hocam 

değişik marka olarak da 18,000 btu olarak ne model daha uyguna hangi model bulabilirim 

aydın gibi yerde 30 m2 12,000 btu klima yetmeyebilir yaz için en üst kat olduğu için sıcak kötü oluyor

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim.üst katdasınız açık terasmı yoksa çatı vb şeyler varmı üstünüzde

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Türkiye' Alıntı:
9köy' Alıntı:
hoş geldiniz sn Türkiye.

hoşbulduk hocam 

ucuz klimalar konusunda ghostkiller hocam  sota hocam saviorangel ve diğer hocalarım daha çok araştırmacı size yardımcı olurlar ben biraz yüksek kalite seviyorum birde yazma olayım devamlı değil sizi oyalamayayım ben biraz uçuk takılıyor gibi görülüyorum elimde değil. aslında çok pahalı değil parasına göre kalitesi var ve devamlı kullanan insan için kafa rahatlığı sağlar. ama anlatması uzun sürer iki taraflı vakit meselesi.  

mutlaka gücüne göre davranmak durumunda herkes markalarda bellidir arkadaşlar yardımcı olurlar.

R Çevrimdışı

R.Hastası Delirıza

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
Türkiye' Alıntı:
hoşbulduk hocam 

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim.üst katdasınız açık terasmı yoksa çatı vb şeyler varmı üstünüzde
hoşbulduk  hocam 

evet en üst kat kiremit var çatı yani üzeri çok kötü sıcak oluyor yazın özellikle dayanılacak gibi olmuyor 

çok üst segment klima almayada müsait değilim orta halli fiyat 2500 / 3000 tl civarında klima olması yeterli

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Türkiye' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
hoşbulduk  hocam 

evet en üst kat kiremit var çatı yani üzeri çok kötü sıcak oluyor yazın özellikle dayanılacak gibi olmuyor 

çok üst segment klima almayada müsait değilim orta halli fiyat 2500 / 3000 tl civarında klima olması yeterli

bütçeniz bazında eli ayağı düzgün :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

R Çevrimdışı

R.Hastası Delirıza

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
Türkiye' Alıntı:
hoşbulduk  hocam 

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

BU klima iyiymiş hem 18 bin btu hemde bana fiyat olarak uyar

7 / 24 kullanımda  25 / 24 derecede ayda ne kadar bi fatura gelir  

200 tl civarında elektrik tüketirmi bilginiz varmı 

inverter ler eski tip klimalara göre az yakıyor sanırsam

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Türkiye' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

BU klima iyiymiş hem 18 bin btu hemde bana fiyat olarak uyar

7 / 24 kullanımda  25 / 24 derecede ayda ne kadar bi fatura gelir  

200 tl civarında elektrik tüketirmi bilginiz varmı 

inverter ler eski tip klimalara göre az yakıyor sanırsam

inverterlerin ne yaktığını kestirmek çok zor.sabit enerji çekmediği için malesef hesaplama işi zor.sadace fikir yürütebilirizki orda 200 ü asla yakmaz diye düşünüyorum.can çatlasında 150 ki onuda yakmaz bana göre.sonuçta üstünüz kapalı ve kremit.

S Çevrimdışı

sacit

Yeni Üye
5 Eki 2016
6

selamlar, 

15-20 m2 işyerimde (BOLU) sadece ısıtma amaçlı olarak kullanılacak, enerji tüketimikonusunda en az yakan bi tavsiyede bulunabilirmisiniz. yazın kullanmayacağız sadece kış aylarında ısınma amaçlı.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sacit' Alıntı:
selamlar, 

15-20 m2 işyerimde (BOLU) sadece ısıtma amaçlı olarak kullanılacak, enerji tüketimikonusunda en az yakan bi tavsiyede bulunabilirmisiniz. yazın kullanmayacağız sadece kış aylarında ısınma amaçlı.

sacit kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.işyeri hakkında bilgi verebilirmisin örneğin ön tarafı tamamen cam.alt veya orta kat gibi.boluda kışlar ağır geçer yanılmıyorsam .bütçe sııkıntınız varmı veya ne kadar ayırabiliyorsunuz

R Çevrimdışı

R.Hastası Delirıza

Kayıtsız / Doğrulanmamış

baymak  uğur gree york arçelik vestel beko toshiba lg midea 
bu tip klimalar nasıl  alt segment kötü klimalar mı oluyor 
bir mitsubishi yada bir daikin olmaz mutlaka 
çoğu insan bu klimalardan alıp kullanıyor 
aydında binalara bakıyorum ağırlıklı olarak  beko midea görüyorum genelde bunlar

S Çevrimdışı

sacit

Yeni Üye
5 Eki 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
sacit' Alıntı:
selamlar, 

sacit kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.işyeri hakkında bilgi verebilirmisin örneğin ön tarafı tamamen cam.alt veya orta kat gibi.boluda kışlar ağır geçer yanılmıyorsam .bütçe sııkıntınız varmı veya ne kadar ayırabiliyorsunuz

Hoşbulduk. Teşekkür ederim.
İşyerimiz eski ahşap bit bina belediye katı yakıt yasakladı doğalgaz da bağlatamıyoruz. ön tarafta vitrinimiz var 2 -7 ama 4 metreden sonrası 3 mt genişlikte yalıtım uygulayacağım tabiki. bütçe konusunda 2.5 a kadar çıkabilirim ama cebimizi yakmıycak bişey arıyoruz özetle..

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sacit' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hoşbulduk. Teşekkür ederim.
İşyerimiz eski ahşap bit bina belediye katı yakıt yasakladı doğalgaz da bağlatamıyoruz. ön tarafta vitrinimiz var 2 -7 ama 4 metreden sonrası 3 mt genişlikte yalıtım uygulayacağım tabiki. bütçe konusunda 2.5 a kadar çıkabilirim ama cebimizi yakmıycak bişey arıyoruz özetle..

20 m2 ve dükkan olduğu için 12 likler sınırda kalır.bolu kış şartlarınıda düşünürsek  yetmeyebilir büyük ihtimal.o yüzden oraya ya ara btu yada 18 lik almanız iyi olur.ara btu lar malesef sizin bütçenizde yok.onun için direk 18 liğe yöneliyoruz.bu durumda gene bütçeniz doğrultusunda adam gibi 18 lik yani kötünün iyisi denilebilecek klima:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

dersenizki bütçeyi 3000 e kadar çıkarabilirim ozaman bir üst modelini almanız daha iyi olur.şu bir gerçekki alt kapasite klimalar zorlu iklimlerde zorlanır.bu gibi durumlarda elden geldiğince iyisini almak hayırlı olur.midea bayisi boluda birtane gözüküyor.mutlaka alt bayi yan bayiside olabilir gene araştımanızı yapın kendiniz.alttaki site mideanın genel distiribitörüdür ordan hertürlü bilgiyi alabilirsiniz.yukarıdaki link örnektir görmeniz açısından kendiniz fiyat araştırmanızı yapın gerek bayi geren netden

http://www.modernklima.com.tr/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt