Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

anka27' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
öncelikle kesinlikle o klimadan uzak durun paranıza gerçekten çok yazık etmiş olursunuz.ona varana kadar çok seçeneğiniz var.gelelim asıl meseleye son kat olduğunuz için 9 luk klima soğutmada çok problem çıkarmaz.ama ısıtmada yeterli gelir dersek yalan olabilir.çünki son katdasınız çok soğuklarda ister istemez zorlanacaktır klima.sıcağı ne kadar seviyorsunuz bilniyorum ama sonuçta bir hastanız var ve asla sıkıntı çekmenizi istemem kardeşim.bakınız normal şartlarda gene yetebilir ısıtmada ama risktir bu.hadi normal olrak alsanız neysede hastanız varken birde bu işle uğraşmayın sıkıntılarıyla yani.siz en güzeli oraya 12 lik alın garantide kalın diyorum.diğer ev yalıtımlıdır zaten büyük ihtimal orda yeterli gelir 9 luk ama burda sıkıntı yaşayabilirsin.

zamanın varsa me keşif ekibi çağır diyeceğim zaman alabilir.servis durumu sizin orda nasıl dır bilemiyorum me nin yani hemen hizmet verirler ise bir eşif ekibi çağırın ücretsiz onlar 9 luk yeterli derse sıkıntı olmaz.ama bana göre siz genede 12 lik alın.sf nin 12 liği bütçenizi aşar.3900 lerde fiyatı.
bir alt modeli dm serisine bakın derim ama onunda liste fiyatı yanılmıyorsam 12 liği 3445 tl.tabi bundan iskonto yaparlar en az %10 .böylece çok çok 3100 lere gelir ama en azından adam gibi klima almış olursunuz.me nin hiçbir serisinden korkmayın hepside sizi memnun eder Allahın izniyle.içiniz rahat olsun.

neden me de ısrar ediyorum akın hastanız var Allahım şifalar versin sizlerede sabır versin ,güç kuvvet versin ki babanızın bakımını yapabilesiniz.durumunuz çok hassa olduğundan diğer klimalarla uğraşmanız yerine direk sağlam bir klima alın uzun yıllar klullanın rahatlça.MSZ-DM35VA  serisinin  12 liğini kesin size yardımcı olurlar emin olun.bayilerle sıkı bir pazarlığa otur kardeşim.mutlaka sizin bütçeye çekerler diye düşünüyorum.ne var ya azda hastamıza sevap olur üç kuruşu inmiceklerse yazık.

olduki anlaşamadınız me bayileriyle o zaman sizi üzmeyecek bir klima olarak:

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

bu iki klimada sizi üzmez verdiğinizin karşılığını alırsınız.tabiki bir me olmaz ama genede iyidir.
Duyarlılığın için tekrardan teşekkür ederim kardeşim Allah cümlemize sabır güç kuvvet versin ben sıcaklığı soğukluğu pek sıkıntı yapmıyorum ama söz konusu babam olunca almışken iyisini alayım diyorum reklamlara markaya kapılıp 3 kuruş az veripte rezillik çekmek istemiyorum ha ben servisi vs. beklerim ama o zaman babam için iyi ilerlemez ki konuşamıyor da sıkıntısı anlatsın Allahım kimseyi dermansız hastalığa düşürmesin.

Önerilerinde Mitsubishi MSZ-DM35VA onun için pazarlığa girerim ama indirim yapmadığını varsayarsak 3445 tlye yinede alınır mı sonuçta
MSZ-DM35VA ile http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html  bunun arasında 1000 tl fark oynuyor değer mi  1000 tl edecek bir fark nedir tasarruf mu 

Yani msz-dm35va alırsam midea ile arasındaki 1000 tl fark hak eder mi. Ahım şahım bir fark yoksa midea mı daha mantıklı. 1000 tl için uzun ömürlülük tasarruf daha iyi performans arızalanması vs.  bunları göz ardı etmemek mi daha mı mantıklı burada biraz kafanı karıştırmış olabilirim :)

bir tarafta me msz dm35va 3450 tl
diğer tarafta midea misson 2400 tl 

Son olarak kuruluma gelen ekip kurulumunu falan yaparken benim nelere dikkat etmem gerekir ne gibi önlem almam gerekir daha sonra sıkıntı çıkarmaması için malum her sepetin içinden bir çürük elma çıkar o çürük elma bana denk gelirse tedbirlerimi alayım diyorum :) çok yazı yazdım mazur gör ilk defa alacağım için :)

estağfurullah kardeşim ne demek siz aklınıza takılan ne varsa yazın hiç sorun yok çekinmeyin lütfen.me ile midea arasında ikl öncelik kesinlikle kalite farkı var.artısı performans farkı var.uzun vade düşünürsek gene fark olabilir şansa bağlı bu birazda ama me kesinlikle uzun ömürlüdür.artısı hem performans  ve hemde yakıtında fark var.kısacası farklar var tabiki.ama dm serisi ile mission arasında uçurum farklar yok açık konuşmak gerekirse.

1000 tl lik farka gelirsek burda sizin maddi gücünüz devreye giriyor.bu bin tl sizi zorlarsa çok tabiki girmeyin bu fark için ama zorlamaz sa sizi üzmeyecek ise bu rakam tabiki me derim.her yönüyle 1000 tl yi hakeder.uzun vade ve size geri dönüşünü düşünürsek me önde gelir.

ben inanıyorumki me yi uyguna alacaksınız 3000 lere aldınızmı zaten hiç düşünmeyin kafanızı karıştırmayın gücünüz var ise direk alın kurtulun.olmaz ise dünyanın sonu değil alarko veya midea mission alın oda işinizi görecektir.

midea müşteri memnuniyetinde alarko kadar iyi değildir firma olarak.ilgilenmiyorlarmı tabiki ilgileniyorlar büyük bir sorun yaşayan olmadı ama alarko bu konuda biraz daha iyidir.tabiki me önde.bizim yerlilerden arçelik yabancılardan me yi tek geçerim müşteri memnuniyetinde

bu demek değilki mission da sizi ısıtmaz soğutmaz üzer hayır.oda işini kendi kapasitesinde yapar.ama bir me nin verdiğini size vermez.eğerki durumlar zordaysa birde hastanız var biryandan kendinizi maddi açıdan zora sokmayın.benim me deki ısrarım yukarıdaki dediğim gibi en azından klima konusunda başınız rahat olsun gözleriniz arkada kalmasın.

mission modelide benim sürekli bütçe doğrultusunda tavsiye ettiğim bir klima.çok şükür bu güne kadar herhangi bir problem olmadı kullanıcıları memnun.gene aynı doğrultuda alarkoda güzeldir.

kurulumda en önemlisi vakum yapılması.diğer önemli olan ise bakır boru kurulumu ki size önerdiğim markalar zaten bakır boru kurulumu gerçekleştiriyor.o yönden bir sıkıntınız olmaz.özellikle rica edersiniz bakın kardeşim hastam var onlarda görecektir sonuçta insanız hepimiz.me de bu durum hertürlü aşılabiliyor ama diğer markalarda biraz sıkıntı terslikler karşısında.me gerek müşteri memnuniyetinde gerekse klimalarda heryönüyle fark atan bir marka bu piyasada.kısa bir örnek atıyorum kurulumda vakum es geçildi bunu me de aşabiliyorsunuz yenisiyle direk değişim yapıyorlar.ama diğer firmalarda bu olay malesef yok.tabi vakum yapılmazsa ne olur derseniz bana göre çok şey olurt birbaşkasına göre hiçbirşey olmaz.ama düşününki sizin içinize girmiş bir mikrobu diğer yöntemlerle ne kadar temizleyebilirsiniz.o yüzden klimaların kurulumda vakum olmazsa olmazdır.can damarıdır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Ali_S' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Klima konusunda biraz dertliyim, karar verme aşamasında baya zorlanıyorum.
Eşim hamile ve haftaya da taşınmamız gerekiyor, yani tam da bayram öncesi.
İlk başlarda Samsung ve Vestel tavsiyesi almıştım.
Araştırdığımda Samsunglarda ciddi anlamda servis sıkıntısı yaşandığını gördüm. Vesteli zaten pek düşünmüyordum.
Daha sonra Baymak biraz daha mantıklı geldi ve keşif ücretide ödeyerek keşif yapılmasını istedim.
Zaten bildiğim üzere 12 btu luk gerekli olan odaya 12 lik Elegance modelini önerdiler.
Daha sonrasında ise araştırırken bu foruma rastladım.
90 küsür sayfa tavsiye konusunu okudum. Bu arada da zaman geçmekte klima taktırmam gereken süreyide zorlamaktayım :)
Baymak ı da eledim. Midea daha uygun geldi bana açıkçası.
Çalıştığım yerde bazı işlerimiz için soğutmacılara müracat etmek kalıyoruz. Bizim müracat ettiğimiz soğutmacıda Mitsubishi Electric yetkili servis ve satışçısıydı.
Geçen dükkanlarına gittiğimde Midea bayisi de olduklarını öğrendim.
Dedim işte fırsata bak :) Bana Blanc 12 önerip fiyatınada 2700 e satıyoruz normalde ama tanıdıksın 2300 e olur dedi.
Fiyatlarına baktım çok uçuk geldi. İnternette 2000 2100 aralığında zaten mevcut.
Ertesi gün aradım dedimki "Mission fiyatı vermiş olabilir misin? Dediğin rakamlar biraz yüksek" Cevaben "Yok" dedi. Farkı sorduğumda şöyle cevap verdi "İnternetten alabilirsiniz ona bişey diyemem ama Modern Klima ile sorun yaşıyoruz. Montaj dahil diye satılan yerlere montaja gittiğimizde ücret almamız gerektiği söyleniyor. Bir çok insan mağdur oluyor ama elimizden maalesef birşey gelmiyor" dedi. Montaj ücreti 210 TL ve ek boru gerekirse metresi 35 TL imiş.

Ege ticarette Mission 12 2400TL

Mesela ben burdan alırsam montaj ücreti ödemem gerekir mi? (Nakliye ücreti de yok) Gerekmez derseniz ve servis montaj ücreti isterse ne gibi bir şey yapmam gerekir?
Me olarak 2500 2600 civarı alabileceğim 12 lik bir model mevcut mu şu an itibari ile? (Ya da az farklı olabilir)
Değilse Ege ticaretten Midea Mission 12 lik almayı planlıyorum. (Montaj dahil ise)
Durum itibari ile önerilerinize açığım.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
merhaba  hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim forumumuza.öncelikle kesinlikle diğer klimaları almadığınız için kendinizi çok şanslı hissedin ve çok iyi bir iş yaptığınızı bilin.piyasada gazlana o klimalar o paraları haketmediği gibi mağduriyetler diz boyu kardeşim.birileri ısrarla uzun garanti adı altında önersede mahkeme garantili klima alınmaz.

bütçenize göre midea doğru kara olmuş ama balanc  serisinde bi 100 tl kadar daha indirim yapabilir bayi.mission modeli  çok güzel satabil çalışan bir model.blanc modelinden iki gömlek üstündür.yani 100 tl daha fark verir netden alırsınız olur biter.öncelikle mideada sorun olmuyor kurulumda aldığınız yerin anlaşması olduğu sürece.motaj parası istiyorlarmış bence sizi kendisinden almanız için klorkutmuş.bu güne kadar hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadık.çok netden alan arkadaşlarımız oldu.

en güzel garanti olsun derseniz:

http://www.modernklima.com.tr/

resmi distiribitörünü arayın sorularınızı sorun net bir cevap alın içiniz rahat olsun.hatta alacağınız yeridse söyleyin.tabiki önce ege ticaretle iletişime geçin bilgi alın.bu sitede fiyatlar çok uygun o yüzden bende hep örnek olarak işliyorum.bir sorun duymadık.tanımıyoruz bu siteyi ama sorun olsa mutlaka patlardı.çok alan olduğunu biliyorum.bayiler bile bu siteye hasta oluyor çünki fiyatları çok güzel.aslında bizde bir irtibata geçsek iyi olur ama henüz bi kendimize gelemedik.

sonuç olarak midea servisleri bu klimaları ücretsiz montaj yapmak zorunda.dediğim gibi genede net bilgiyi istiribitöründen onaylatın.bakır boru farkı derseniz normalde 4-5 ye kadar firmalrda ücretsizdir.bu metrajları geçer ise o zman ücret alınıyor bu her firmada böyledir.zaten çok genel bir durum olmadığı sürece bu metrajlasr her eve yeterli geliyor.

me de en düşük 12 lik 3000 lerde.%10 iskonto yaparlar peşin de veya bayi bazında en az.bende isterim me almanızı ama bütçe kardeşim herşey.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@Ali_S  kardeşim baymağa ne kadar keşif ücreti ödediniz.zaten klimaları beş para etmez birde milleti böylemi soyuyor bu reziller.hiçbir firmada para alma yok iken keşifler ücretsiz iken bunların para alması aç gözlülüğünü gösterir.baymak aux firmasının ürettiği rezil bir klimadır.kendi üretimi yoktur.şunu iyi bilinki forumlşarda birileri tarafından çok fena gazlanan esasında beşpara etmeyen vasat bir klimadır baymaklar.gidin gözünüzle görün birde başka marka klimaya bakın farkları göreceksiniz.kompresör leri ikinci yılında başlıyor zar zar ötmeye,dış ünitelerin azer bülbül gibi titremeye vs vs.eve ocağa sokulacak bir markada değil klimada.birde utanmadan birdünya fiyat çekiyorlar.yazıktır günahtır.baymak alana kadar arçelik alın ondan çok çok iyidir.şuna emin olunki verdiğiniz keşif ücreti başınızın gözünüzün sadakası olsun iyiki kararınızı değiştirmişsiniz.

A Çevrimdışı

Ali_S

Yeni Üye
30 Ağu 2016
6
O anda gundemimde olan kilma oydu ve ustalar ordayken kesif yaptirmam gerekiyordu.
Elektrikci ordayken tesisati hazirlamak icin.
Velhasil bosa giden 30 tl oldu :)
Bu arada kesifte 6 m boru lazim dediler.
4m oluyormus normali 2m icin klima dahil 2100 dedi gelen servis.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

Ali_S' Alıntı:
O anda gundemimde olan kilma oydu ve ustalar ordayken kesif yaptirmam gerekiyordu.
Elektrikci ordayken tesisati hazirlamak icin.
Velhasil bosa giden 30 tl oldu :)
Bu arada kesifte 6 m boru lazim dediler.
4m oluyormus normali 2m icin klima dahil 2100 dedi gelen servis.

giden 30 olsun sadakanız olsun.2 mt fark normalde klimacılarda 70-90 arası olur.biraz tuzlu yapıyorlar.ek felan istemeyin ozaman direk vrv borudan açsınlar kangal borudan.bunuda ilk başta söyleyin bayiye.montaj kiti beraberinde olduğu için 4 mt dir büyük ihtimal.geisine ek yapıyorlar bazıları .siz kabul etmeyin direk 6 mt kessinler kangal boru setinden.

A Çevrimdışı

Ali_S

Yeni Üye
30 Ağu 2016
6
Kesif ve boru mevzusu baymak icindi.
O konu kapandi :) yarin mission siparisi vericem insallah bir aksilik olmazsa

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Ali_S' Alıntı:

hayırlısı olur inşallah aman vakum konusunu atlamayın olmazsa olmazdır.artık kurulum sonrası bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

A Çevrimdışı

Ali_S

Yeni Üye
30 Ağu 2016
6
Direk istanbuldan 2400 e buldum.
Vakum yapmadan montaj yapmadiklarini soylediler.
Cumartesi kuruluma gelecekler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

Ali_S' Alıntı:
Direk istanbuldan 2400 e buldum.
Vakum yapmadan montaj yapmadiklarini soylediler.
Cumartesi kuruluma gelecekler.

Hadi Hayırlı Olsun GuleGule Kullan

Montaj Fotolarını Beklerız...

A Çevrimdışı

atakan

Yeni Üye
4 Eyl 2016
13

ghostkiller1' Alıntı:
Ali_S' Alıntı:

hayırlısı olur inşallah aman vakum konusunu atlamayın olmazsa olmazdır.artık kurulum sonrası bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Sayın @ghostkiller1, ben de 24000'lik bir klima alacağım. Midea düşünüyorum, ama mission mu, blanc mı karar veremedim. Yukarıda bir üyeye mission'ın blanctan üstün olduğunu söylemişsiniz. Bu iki model için bulduğum fiyatlar şöyle : mission 4.000 TL, blanc 3.650 TL. Mission bu fiyat farkına değer mi sizce, değerse hangi özelliğinden dolayı değer?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

atakan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Sayın @ghostkiller1, ben de 24000'lik bir klima alacağım. Midea düşünüyorum, ama mission mu, blanc mı karar veremedim. Yukarıda bir üyeye mission'ın blanctan üstün olduğunu söylemişsiniz. Bu iki model için bulduğum fiyatlar şöyle : mission 4.000 TL, blanc 3.650 TL. Mission bu fiyat farkına değer mi sizce, değerse hangi özelliğinden dolayı değer?

atakan kardeşim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.kusura bakmayın işlerimin yoğunluğundan giremedim.mission hertürlü blanc serisinden güzeldir.kalitesinden performans verim yakıt vs .350 farka kesinlikle değer kardşim onun için içiniz rahat olsun.mission kullanıcıları memnun çünki klima gerçekten parasına göre çok güzel.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897

atakan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Mission Modelınde Wifi Kit Bulunur ve Plastık Kalıtesı Olarak Blanc Gore Daha Iyıdır

Mıssıon Modelı -20 Dereceye Kadar Isıtma Yaparım Der Blanc Modelı ise -15 Derece

Enerjı Tuketımde Cok Barız Olmamakla Bırlıkte Mıssıon Daha Az Enerjı Tuketmekte

A Çevrimdışı

atakan

Yeni Üye
4 Eyl 2016
13

Ustalara bir sorum daha olacak. Mission ve blanc'da havayı sağa ve sola yönlendiren kanatçıklar kumandadan ayarlanabiliyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt