Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

moop03

Yeni Üye
22 Ağu 2016
5

ghostkiller1' Alıntı:
moop03' Alıntı:
çok teşekkürler hocam.

çok yararlı oldu yorumlarınız, bu hafta içi almış olurum sanırım klimaları. deneyimlerimi paylaşırım.

görüşmek üzere.

rica ederim herşey gönlünüzce olur inşallah.bizler burdayız bir sorun sıkıntı aklınıza takılan birşey olursa çekinmeyin sorun.hayırlı geceler.

hocam bugün mersindeki bayisinde gidip baktım klimaya. fairwind serisi vardı montajı yapılmış. ses seviyesi beklemediğiim kadar iyi. yani çok sessiz. hiç beklemiyordum açıkçası, çok şaşırttı beni ve çok mutlu oldum. fiyatı da bu performansa göre çok çok iyi bence. arçelik/vestel/samsung dan bile daha ucuz. ayırdığım bütçenin 1000-1500 tl altı. direk cebime 1000-1500 tl kalacak yani. uzun vadede de problem çıkarmazsa taşındığım eve bile götürebilirim :)

çok teşekkürler tavsiyeniz için.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

moop03' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
rica ederim herşey gönlünüzce olur inşallah.bizler burdayız bir sorun sıkıntı aklınıza takılan birşey olursa çekinmeyin sorun.hayırlı geceler.

hocam bugün mersindeki bayisinde gidip baktım klimaya. fairwind serisi vardı montajı yapılmış. ses seviyesi beklemediğiim kadar iyi. yani çok sessiz. hiç beklemiyordum açıkçası, çok şaşırttı beni ve çok mutlu oldum. fiyatı da bu performansa göre çok çok iyi bence. arçelik/vestel/samsung dan bile daha ucuz. ayırdığım bütçenin 1000-1500 tl altı. direk cebime 1000-1500 tl kalacak yani. uzun vadede de problem çıkarmazsa taşındığım eve bile götürebilirim :)

çok teşekkürler tavsiyeniz için.

fairwind serisi çok güzel klima gerçekten.üretimi durdu deniliyor ama bilinki heryeni üretim gideni aratıyor.fairwind warsa kaçırmayın.modernstardan iki gömlek en az üstündür.uzun vadede sorun çıkarmaz rakat olun.hayırlısı olsun şimdiden diyelim.elimizden birşey geldiyse ne mutlu bize.

kurulumda vakum yaptırmayı unutmayalım.genelde klimacılar safa yatabilir bu konuda dikatli olun.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Üstadım klima mı övdüğümü ifade etmişsiniz. burda yada başka bir yerde forumlardan bulup ekran görüntüsünü de yayınlamanızı bekliyorum. Saygılarımla

öncelikle yazımın sonunda özellikle belirttimki heryazılanı üzerinize almazsınız şeklinde dikkat etmemişsiniz.yularıdaki yazdığım yazı nin birçok kısmı genel olarak yazılmıştır.

öncelikle sistemde sıkıntı olduğunu söylüyorsunuz arkadaşımız defalarca kontrol etti bir sıkıntı görünmüyor.kaldıki diğer arkadaşlarımızdanda böyle bir sıkıntı görmedik.

bak hocam yazıyı iyi okursanız ben size gree övdünüz önerdiniz demedim bunu yanlış anlamışsınız o kesin.beni asıl işkillendiren soracağın soruyu direk sormamandır.ortaya atarak tartışma kurnazlığına girdiğini söylüyorum bu konuda bizimi kandıracaksın dedim insanları kandırdın demedim iyi okuyun.

TC yasalarinda forum forum dolasma mecburiyeti yoktur tabi bırakın bu işi o iğrenç adamın karikatürü hiçmi görmeden gitiydin mbirolun forumunada sonradan bunun yolunuda yaptın ben körmüydüm.şimdide başka yollara girib TC yasası diyorsun.miden kaldiriyorsa gene mbirola bile gidebilirsin.biz burayi uye kazanma amacli kurmadik.rahat konusmak dogrulari söylemek için kurduk. ne kan emici dh inin nede gavat birolun esiri olmamak için kurduk.insanların gözünü açmak ortamdaki sahtekarları tanıtmak için kurduk.

tamamen doğruları söylemek amacli kurduk.delikanli gibi yazanada kapimiz bizi elestirsede sonuna kadar açık.ama yanar döner konuşana değil.bize inanmayip ayni sorulari başka yerlere binkere soran manyak insanlara vaktimiz yok.bunu kendi üstüne alma başka bir üye için diyorum son günler için.

ama sendede benzer şeyler var oldum olası bu yöntemlerden yürüyorsun hiç kusura bakma zoruna gidiyorsa ben diycemi dedim.hem alıntı yapamıyorum diyorsun hem attığım mesaj görünmüyor diyorsun sistemci arkadaş veri tabanlarına kadar kontrol ediyor forumda her hangi bir hata yok.sen hala kontrol ed diyorsun.sistemde mesaj atsanda belli olur alıntı yapsanda.

mesaj düzletme dönzerme durumu yok bizde kusura bakma sistemi yoruyor.kararsızların 50 kere mesaj değiştirenlerin yüzünden.bir çok forumdada yokdur dh de olabilir kendi sunucuları var büyük forum biz okadar masraf edemeyiz.onlar parayı cumhur başkanına başbakana dinimize dini  değerlere küfür ettirerek kazanıyor koministlere ateistlere destek çok orda.biz kızdıkmı şahsa küfür ederiz ama bu huyumuz yokdur.

mesajımı bitirmeden bir daha yazmışsın ben şuralıyım buralıyım demek huyu bendede var çocukluktan alışmışım kötü birşey  vazgeçmeye çalışıyorum sende vazgeç.

tamda bu yazı ortamında sotaya 9köye teşekkür edmekte ahlaka uygun değil anlatabiliyorsam.sonuç olarak ben sizden özür dilemeyeceğim çünki özür dilenecek bir durum sözkonusu bile değildir.kaldıki hatamdan dolayı herkesin huzurunda özür dilemişliğimde vardır.hocam ya sizin yazma ve anlatım durumunuzda bir sıkıntı var yada benim anlama durumumda bir sorun war.kaldıki benim anlama durumumda sorun olsa diğer arkadaşlarlada iletişimde sıkıntı çıkarırım değilmi.

bakın ben ne şahsiyetsizler gördüm.bunları gördükçede nefretim artıyor bu tiplere.bakın şu konuya neler yapabiliyor kahpeler:

https://tavsiyeforumu.com/konu-donanim-haberdeki-adonun-kancikligi.html?pid=2232#pid2232

bu kahpeliği bana yapan herkese yapar.zihniyet neyse öylede gider.ya bu zihniyete evt deyip hizmet edeceksiniz iki kuruşluk bilgi için yada adam gibi hayır diyeceksinizki ortalık pisliklerden temizlensin.herkes bireysel düşündüğü sürece ,bir insan diğer kardeşini düşünmediği sürece böyle kancıklar hep kazanacaktır.ben açık açık yazıyorum:

kancıklara kahpelere hizmet edeni ,yalakalık yapanı,bir bilgi için etrafında kırk takla atan bozuk zihniyetleri   sevmiyorum sevmeyeceğimde.biz neyin savaşını veri
yoruz bu forumda toplumun gözlerini açması,birşeyleri artık net olarak görmesi ,bilinçlenmesi .......vs vs gider.bunu çok defa dile getirdik yazdık.yoksa bizim kişisel olarak ne işimiz olur böyle işle normalde.çünki bu forumdaki hiçkimse klima sektöründen para kazanmıyor yemiyor yedirmiyor.tamamen insan odaklı ve sahtekarlara karşıt odaklı çıktığımız bu yolda dürüst olmayan kim varsa burada ifşa eder gerekeni çatır çatır yazarız.

şimdik size soruyorum.siz bu milletin ırzına namusuna göz dikmiş birisine forumunda bulunarak yada dolaylı yoldan bilerek  bilmeyerek hizmet ediyormusunuz etmiyormusunuz.?

siz binbirtürlü kahpelik dönzeren yalancı pazarlamacı olan,büyük oyun peşinde olan birine dolaylı yoldan hizmet ediyormusunuz etmiyormusunuz?
bu iki sorunun cevabını çok ince düşünün kendinizde.bana cevap yazmayın.sadece kendinize sorun cevaplayın.çünki ben zaten biliyorum.

toplarsak siz ki bu adamlara öyle yada böyle hizmet ettiğiniz sürece bizim dostumuz olamazsınız.sizinde bizim için sıradan bir insan olmaktan başka bir artınız olmaz.konuyu umarım gene farklı yollara çekmezsiniz.konu forumlar arası değil zihniyet.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Şahsım mobil telefon kullanarak giriş yapıyorum, pc değil Chrome tarayıcı ile, yalan söyleyip elime ne geçecek bende görünmüyor derken. ben o soruyu soran kişinin mesajını alıntı yaparak yazdım. Forumlarda ki yazdıklarımın hangisinde kandırma vs. Benzeri yazımı gördün. Ben 2 aydır mesaj yazmayıp ta, forumlarda fink atmadım aranızda geçenleride bilmem bu Forumda malum marka adının zikir edilmesinin yasak olduğunuda bilmem. Bir dh girdiğimde en başta almış olduğum klimanın başlığını görünce yorumları okuyup yorum yazdım soru sordum. Hatta malum arkadaş ethera almıştı neden tekrar klima aldığını merak edip ne kadara aldığını sordum. Eğer 2 ay boyunca yorum yazmadan forumları takip etsem gelişmelerden haber dar olup, muhakkak yorumlarda bulunur ayrıca siz değerli arkadaşıma özel mesaj gönderir idim. Daha sonrası bu foruma girip slm hal hatır sorduktan sonra ki mesajıma bakarsanız olaylara vakıf olduktan sonraki mesajında. " 2 aydır yoktuk ortalık 56 olmuş diye mesaj olarak yazmazdım. Ayrıca bir arkadaşım olarak sıkıntı yaşadığınız arkadaşa özel msj gönderip iyi ve dürüst Allahtan korkan, insanlara yardımcı olmaya çalışan bir arkadaş olduğunuzu ifade ederdim, sorun yaşadığınız kişiye, konuya hakim olsam, haklılığınızı dile getirirdim. Hiç düşündünüz mü? Belkide yazılımsal olarak telefonumda yada kullandığım Chrome tarayıcıda bir hata var eksiklik var. Dh de veya başka forumlarda malum marka gayet iyi alın kullanın deyipte buraya gelipte kötülemişmiyim? Beni yorumlarım kadar tanıyorsunuz. Yorumlarımın hangisinde tutarsızlık gördünüz. Klima olayında başımdan geçenleri eski oturduğum evde yaşadıklarımı, klima aldığım süreçte ev taşıyacam diye taktırmadığımı Panasonic getirip satacaklarında gelince bakacağım dediğimi, geldiğinde incelediğimde dh yaptığım yorumda ve bu günkü yaptığım yorumda da hatırlattığın üzere Panasonic te indirim yapmayıp illaki midea satmaya çalıştıklarına kızdığımı mission almaktan vazgeç geçip paranın iadesini istediğimi biliyorsunuz. Dh girip Mesajlarıma bakın lütfen... Sinirimle gidip baştan kavgamı yapıp aldım bu klimayı bir kaç güne kadar siz benim malum markayı aldığımı biliyormuydunuz hayır. Şota sordu aldım taktırdım bile dedim 2 ay öncesi şu markayı ve modeli aldım bile demedim. 2 aydır tüm forumlara bakınız lütfen aldığım klima adı altında başlık açıp övmüşmüyüm ? alın 10 numara 5 yıldızmı demişmiyim . Sizlerde 24 Ağustosta ilk dh girip aldığım klima ile ilgili başlığı görünce yorumları okuyup yaşadıklarımı anlattığımda sizler vakıf oldunuz. Haziran başı yada ortasından buyana 24 Ağustosa kadarki süreçte bu marka ve modeli met ettiğim yada önerdiğimle ilgili bir mesajımı lütfen rica ediyorum bulun ve yayınlayın. O zaman fazlasıyla haklısınız. Sizin benim hakkımda bu yorumları yapmaya haklı bir durumunuz yok. Kaldı ki en nefret ettiğim yalan ve Ali Cengiz oyunlarıdır. Saygılarımla cümleten hayırlı akşamlar iyi geceler diliyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Şahsım mobil telefon kullanarak giriş yapıyorum, pc değil Chrome tarayıcı ile, yalan söyleyip elime ne geçecek bende görünmüyor derken. ben o soruyu soran kişinin mesajını alıntı yaparak yazdım. Forumlarda ki yazdıklarımın hangisinde kandırma vs.  Benzeri yazımı gördün. Ben 2 aydır mesaj yazmayıp ta, forumlarda fink atmadım aranızda geçenleride bilmem bu Forumda malum marka adının zikir edilmesinin yasak olduğunuda bilmem. Bir  dh girdiğimde en başta almış olduğum klimanın başlığını görünce yorumları okuyup yorum yazdım soru sordum. Hatta malum arkadaş ethera almıştı  neden tekrar klima aldığını merak edip ne kadara aldığını sordum.  Eğer 2  ay boyunca yorum yazmadan forumları takip etsem gelişmelerden haber dar olup,  muhakkak yorumlarda bulunur ayrıca siz değerli arkadaşıma özel mesaj gönderir idim.  Daha sonrası bu foruma girip slm hal hatır sorduktan sonra ki mesajıma bakarsanız olaylara vakıf olduktan sonraki mesajında. "  2 aydır yoktuk ortalık 56 olmuş diye mesaj olarak yazmazdım. Ayrıca bir arkadaşım olarak sıkıntı yaşadığınız arkadaşa özel msj gönderip iyi ve dürüst Allahtan korkan,  insanlara yardımcı olmaya çalışan bir arkadaş olduğunuzu ifade ederdim, sorun yaşadığınız kişiye,  konuya hakim olsam,  haklılığınızı dile getirirdim.  Hiç düşündünüz mü?  Belkide yazılımsal olarak telefonumda yada kullandığım Chrome tarayıcıda bir hata var eksiklik var. Dh de veya başka forumlarda malum marka gayet iyi alın kullanın deyipte buraya gelipte kötülemişmiyim?  Beni yorumlarım kadar tanıyorsunuz. Yorumlarımın hangisinde tutarsızlık gördünüz.  Klima olayında başımdan geçenleri eski oturduğum evde yaşadıklarımı,  klima aldığım süreçte ev taşıyacam diye taktırmadığımı Panasonic getirip satacaklarında gelince bakacağım dediğimi, geldiğinde incelediğimde dh yaptığım yorumda ve bu günkü yaptığım yorumda da hatırlattığın üzere Panasonic te indirim yapmayıp illaki midea satmaya çalıştıklarına kızdığımı mission almaktan vazgeç geçip paranın iadesini istediğimi biliyorsunuz. Dh girip Mesajlarıma bakın lütfen...  Sinirimle gidip baştan kavgamı yapıp aldım bu klimayı bir kaç güne kadar siz benim malum markayı aldığımı biliyormuydunuz hayır.  Şota  sordu aldım taktırdım  bile dedim 2 ay öncesi şu markayı ve modeli aldım bile demedim. 2 aydır tüm forumlara bakınız lütfen aldığım klima adı altında başlık açıp övmüşmüyüm ?  alın 10 numara 5 yıldızmı demişmiyim . Sizlerde 24 Ağustosta ilk dh girip aldığım klima ile ilgili başlığı görünce yorumları okuyup yaşadıklarımı anlattığımda sizler vakıf oldunuz.  Haziran başı yada ortasından buyana 24 Ağustosa kadarki süreçte bu marka ve modeli met ettiğim yada  önerdiğimle ilgili bir mesajımı lütfen rica ediyorum bulun ve yayınlayın.  O zaman fazlasıyla haklısınız. Sizin benim hakkımda  bu yorumları yapmaya haklı bir durumunuz yok.  Kaldı ki en nefret ettiğim yalan ve  Ali Cengiz oyunlarıdır. Saygılarımla cümleten hayırlı akşamlar iyi geceler diliyorum.

hocam burda yazı yolu ile anlaşmaya çalıştığımızdan yazılar ister istemez bize ters yanlış gelebilir.yüzyüze konuşmanın yerini hiçbirşey tudmaz.siz kendinize göre en iyisini bildiğinizden haklısınız bende kendime göre haklıyım.kısacası niyetim sizi kırmak vs ileri gitmek değil.kaldıki size karşı kin veya başka bir kötü düşünceler beslemiş olsam tıpkı diğer kendini bilmezlere yazdığım dilden yazardım.son zamanlarda insanların ne kadar alçalabildiğini gördükçe üzülüyor ve kimseyede güvenim kalmıyor malesef.çıkar için yalakalık için ne kadar çirkinleşiyor bu insanlar.Yüce Rabbim bizi dünyadaki en güzel   canlılar olarak yaratmış ve bütün nimetleri bize bahşetmiş.gelin görünki insanımız ne hale gelmiş geliyor.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
@Ghostkiller1 arkadaşım senin öfkeyle sinirle yazdığının farkında olduğum için yazdıklarınıza mümkün oldukça itibar etmemeye çalıştım. Şahsınıza incitmeden ve sağduyulu ve kibar bir dille cevap yazdım. Arkadaşım silah yarası, bıçak yarası geçiyor ancak dil yarası geçmiyor kolay kolay... Ne kadar da bir yerlere, kişi Veya kişilere kızgın olduğunu bilsemde ne kadar kızgınlığınızla yazdıklarınıza itibar etmemeye çalışsam da kalp bu, insan ne kadar bilsede kalbine Söz dinletemiyor be arkadaşım. Yani şöyle ifade edeyim beyin olarak sizi anlayabildim, beynim kafam size kırgın yada kızgın değil. Ancak beynimin dilime okutup ta kalbimin duydukları ve öğrendiklerinde sonra kalbime söz getiremediğim, dinletemediğimdir. Ya benim kalbimin yarası be arkadaşım @Ghostkiller1 kalbimin yarası..!
Şu dünyayı Hz. Muhammet Mustafa S. A. V yüzü suyu hürmetine yoktan var edip, yer altında ve yer üstünde, denizde ve karada, havada yüzyıllar boyu, katrilyonlarca varlığı yaratıp onlara çeşit çeşit nimetler ve rızıklar verip, Azraile ruhları aldıran Allahın rahmeti, bereketi üzerinize olsun... Allah vatanımızı ve milletimizi ve bayrağımızı korusun... Allaha emanet olun sağlıcakla kalın. 9köy üstadım, şota, ghostkiller 1 ve niclerini hatırlayamadığım arkadaşlar. Hakkım var ise benden yana helal hoş olsun. Sizlerde hakkınızı helal edin.

A Çevrimdışı

anka27

Yeni Üye
30 Ağu 2016
5

Hocam kaç gündür araştırıyorum yardımcı olurmusunuz bir klima almayı düşünüyoruz oda 19m2 il gaziantep bütçe 2500 maksimum 3000 araştırdığım marka modeller kimileri iyi diyor kimileri kötü diyor kararsız kaldım. Mitsubishi msz sf25 3500 tl 9000 btu yeterli olur mu sf35 4000 tl bütçeyi fazlasıyla aşıyor

Şöyle bir durum var hava koşulları için bu klimayı acil almam gerekiyor mevcut oda 19m2 
1-2 yıl sonra diğer daireye taşınma söz konusu, oranında ölçüleri ortalama 23-24 m2 bu faktorude hesaba koyarsak bana bir klima modeli soylermisiniz soğutması kadar ısıtmasıda önemli tasarruflu sessiz uzun ömürlü bir model 
(sizden gelen cevapla yarın o tavsiye edeceğiniz model alınacak durum acil sıcaklık yüzünden rahatsızlık geçiren babam var pervaneler durumu daha kötüye götürüyor.) Kullanım deneyimlerinden sonra görüşümü burada belirteceğim  :)

Öneriniz için teşekkür ederim şimdiden direkt bir marka modeli tavsiyenizi bekliyorum. 
Öğrendiğim kadarıyla Mitsubishi Daikin Midea markaları ağırlıklı olarak tavsiye edilmiş 

A Çevrimdışı

anka27

Yeni Üye
30 Ağu 2016
5

Hocam kaç gündür araştırıyorum yardımcı olurmusunuz bir klima almayı düşünüyoruz 19m2 il Gaziantep bütçe 2500 maksimum 3000 tl araştırdığım marka modeller kimileri iyi diyor kimileri kötü  kararsız kaldım.
Mitsubishi msz sf25 3500 tl 9000 btu yeterli olur mu sf35 4000 tl bütçeyi fazlasıyla zorluyor malum bütçeyi 3000 dedik sf25 beklentileri karşılarsa tercih edilebilir

Şöyle bir durum var hava koşulları nedeniyle klimayı acil almam gerekiyor mevcut oda 19m2 güneş görmüyor 
1 - 2 yıl sonra diğer daireye taşınma olayı var taksitler bitince oranın ölçüsüde ortalama 24 m2 güneş görüyor bu faktörüde hesaba koyarsak bana ir klima modeli önerirmisiniz soğutması kadar ısıtması da önemli  tasarruflu sessiz uzun ömürlü bir model 
(sizden gelen öneri ile yarın o model alınacak durum acil sıcaklık yüzünden rahatsızlık geçiren babam var ve pervaneler durumu daha kötüye götürüyor.) Almışken iyisini alalım diyorum kullanım deneyimlerimi tekrardan burada belirteceğim.

İlginiz için teşekkür ederim şimdiden cevabınızı bekliyorum. Genellikle Mitsubishi daikin ve midea önerilerini çok gördüm ama modelleri konusunda sf25-sf35 dışında hiçbir bilgim yok 

İlk yazı küçük harflerle gönderilmiş zorlanmayın diye tekrardan yazdım.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

anka27' Alıntı:
Hocam kaç gündür araştırıyorum yardımcı olurmusunuz bir klima almayı düşünüyoruz 19m2 il Gaziantep bütçe 2500 maksimum 3000 tl araştırdığım marka modeller kimileri iyi diyor kimileri kötü  kararsız kaldım.
Mitsubishi msz sf25 3500 tl 9000 btu yeterli olur mu sf35 4000 tl bütçeyi fazlasıyla zorluyor malum bütçeyi 3000 dedik sf25 beklentileri karşılarsa tercih edilebilir

Şöyle bir durum var hava koşulları nedeniyle klimayı acil almam gerekiyor mevcut oda 19m2 güneş görmüyor 
1 - 2 yıl sonra diğer daireye taşınma olayı var taksitler bitince oranın ölçüsüde ortalama 24 m2 güneş görüyor bu faktörüde hesaba koyarsak bana ir klima modeli önerirmisiniz soğutması kadar ısıtması da önemli  tasarruflu sessiz uzun ömürlü bir model 
(sizden gelen öneri ile yarın o model alınacak durum acil sıcaklık yüzünden rahatsızlık geçiren babam var ve pervaneler durumu daha kötüye götürüyor.) Almışken iyisini alalım diyorum kullanım deneyimlerimi tekrardan burada belirteceğim.

İlginiz için teşekkür ederim şimdiden cevabınızı bekliyorum. Genellikle Mitsubishi daikin ve midea önerilerini çok gördüm ama modelleri konusunda sf25-sf35 dışında hiçbir bilgim yok 

hoşgeşdin sefalar getirdin kardeşim.öncelikle çok büyük geçmiş olsun Yüce Rabbim sağlık sıhhat versin babanıza sizlerede sabırla bakmayı nasip etsin inşallah.

evin durumunu yazabilirmisizin kaçıncı kat yalıtım vs.ve diğer 24 m2 ye geçilcek olan evin gene aynı yalıtım ve kaçıncı kat

A Çevrimdışı

anka27

Yeni Üye
30 Ağu 2016
5

ghostkiller1' Alıntı:
anka27' Alıntı:
Hocam kaç gündür araştırıyorum yardımcı olurmusunuz bir klima almayı düşünüyoruz 19m2 il Gaziantep bütçe 2500 maksimum 3000 tl araştırdığım marka modeller kimileri iyi diyor kimileri kötü kararsız kaldım.

1 - 2 yıl sonra diğer daireye taşınma olayı var taksitler bitince oranın ölçüsüde ortalama 24 m2 güneş görüyor bu faktörüde hesaba koyarsak bana ir klima modeli önerirmisiniz soğutması kadar ısıtması da önemli tasarruflu sessiz uzun ömürlü bir model

hoşgeşdin sefalar getirdin kardeşim.öncelikle çok büyük geçmiş olsun Yüce Rabbim sağlık sıhhat versin babanıza sizlerede sabırla bakmayı nasip etsin inşallah.

evin durumunu yazabilirmisizin kaçıncı kat yalıtım vs.ve diğer 24 m2 ye geçilcek olan evin gene aynı yalıtım ve kaçıncı kat

İnşallah hocam teşekkür ederim duyarlılığınız için hoşbulduk
Şimdi şöyle söylüyeyim hocam aklını karıştırmak istemiyorum şuanda bulunduğum daire 4 katlı 4.kattayız önü açık teras yani o odaya güneş vurmuyor yalıtımı yok ısıtmasıda yok 19m2 oda penceleri falan açınca oda oturulmayacak derecede sıcak değil pervane ile biz idare edebiliriz ama babam sol kısmı felç olduğu için genellikle sırt üstü uzanmış oluyor ve ister istemez çok terliyor bahsettiğim evde müstakil evin daire versiyonu bi nevi

Diğer daireye gelirsek 24m2 olan oda, geçen yıl faliyeti biten satışlara başlanılan belediye destekli konut projesi. Yalıtımı var diye hatırlıyorum %100 emin değilim ama ısıtmasıda doğalgaz kombi veya merkezi olacaktı tam hatırlamıyorum, 4.kat

ZYkAOk.jpg

kırmızı olan yer

lEj0ZE.jpg

içide böyle hocam buradaki resmin salonuna yanlış hatırlamıyorsam güneş alıyordu

A Çevrimdışı

anka27

Yeni Üye
30 Ağu 2016
5

Elinden geldiğince bütçe 3000 bini aşmasın kardeşim malum krediler kurban bayramı falan derken  zora girmek istemem. Gaziantepteki mitsubishi yetklisiyle görüştüm sf25-35 leri sordum 3500 4000 dedi sfnin diğer modelleri 3000 tl ve altı nasıldır bilmiyorum o yüzden sormadım onları. 
Buradaki mağazaya sordum bana bi klima gösterdi katalogu ile birlikte 10 yıl garantisi var deyince 12000 btulu 2300 tl dedi bu nasıldır alınır mı. http://urun.n11.com/klima/hotpoint-elegant-plus-12-btu-kit3spiw412hp-inverter-plus-klima-P119775160

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

anka27' Alıntı:
Elinden geldiğince bütçe 3000 bini aşmasın kardeşim malum krediler kurban bayramı falan derken  zora girmek istemem. Gaziantepteki mitsubishi yetklisiyle görüştüm sf25-35 leri sordum 3500 4000 dedi sfnin diğer modelleri 3000 tl ve altı nasıldır bilmiyorum o yüzden sormadım onları. 
Buradaki mağazaya sordum bana bi klima gösterdi katalogu ile birlikte 10 yıl garantisi var deyince 12000 btulu 2300 tl dedi bu nasıldır alınır mı. http://urun.n11.com/klima/hotpoint-elegant-plus-12-btu-kit3spiw412hp-inverter-plus-klima-P119775160

öncelikle kesinlikle o klimadan uzak durun paranıza gerçekten çok yazık etmiş olursunuz.ona varana kadar çok seçeneğiniz var.gelelim asıl meseleye son kat olduğunuz için 9 luk klima soğutmada çok problem çıkarmaz.ama ısıtmada yeterli gelir dersek yalan olabilir.çünki son katdasınız çok soğuklarda ister istemez zorlanacaktır klima.sıcağı ne kadar seviyorsunuz bilniyorum ama sonuçta bir hastanız var ve asla sıkıntı çekmenizi istemem kardeşim.bakınız normal şartlarda gene yetebilir ısıtmada ama risktir bu.hadi normal olrak alsanız neysede hastanız varken birde bu işle uğraşmayın sıkıntılarıyla yani.siz en güzeli oraya 12 lik alın garantide kalın diyorum.diğer ev yalıtımlıdır zaten büyük ihtimal orda yeterli gelir 9 luk ama burda sıkıntı yaşayabilirsin.

zamanın varsa me keşif ekibi çağır diyeceğim zaman alabilir.servis durumu sizin orda nasıl dır bilemiyorum me nin yani hemen hizmet verirler ise bir eşif ekibi çağırın ücretsiz onlar 9 luk yeterli derse sıkıntı olmaz.ama bana göre siz genede 12 lik alın.sf nin 12 liği bütçenizi aşar.3900 lerde fiyatı.
bir alt modeli dm serisine bakın derim ama onunda liste fiyatı yanılmıyorsam 12 liği 3445 tl.tabi bundan iskonto yaparlar en az %10 .böylece çok çok 3100 lere gelir ama en azından adam gibi klima almış olursunuz.me nin hiçbir serisinden korkmayın hepside sizi memnun eder Allahın izniyle.içiniz rahat olsun.

neden me de ısrar ediyorum akın hastanız var Allahım şifalar versin sizlerede sabır versin ,güç kuvvet versin ki babanızın bakımını yapabilesiniz.durumunuz çok hassa olduğundan diğer klimalarla uğraşmanız yerine direk sağlam bir klima alın uzun yıllar klullanın rahatlça.MSZ-DM35VA  serisinin  12 liğini kesin size yardımcı olurlar emin olun.bayilerle sıkı bir pazarlığa otur kardeşim.mutlaka sizin bütçeye çekerler diye düşünüyorum.ne var ya azda hastamıza sevap olur üç kuruşu inmiceklerse yazık.

olduki anlaşamadınız me bayileriyle o zaman sizi üzmeyecek bir klima olarak:

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

bu iki klimada sizi üzmez verdiğinizin karşılığını alırsınız.tabiki bir me olmaz ama genede iyidir.

A Çevrimdışı

Ali_S

Yeni Üye
30 Ağu 2016
6

Merhaba arkadaşlar,

Klima konusunda biraz dertliyim, karar verme aşamasında baya zorlanıyorum.
Eşim hamile ve haftaya da taşınmamız gerekiyor, yani tam da bayram öncesi.
İlk başlarda Samsung ve Vestel tavsiyesi almıştım.
Araştırdığımda Samsunglarda ciddi anlamda servis sıkıntısı yaşandığını gördüm. Vesteli zaten pek düşünmüyordum.
Daha sonra Baymak biraz daha mantıklı geldi ve keşif ücretide ödeyerek keşif yapılmasını istedim.
Zaten bildiğim üzere 12 btu luk gerekli olan odaya 12 lik Elegance modelini önerdiler.
Daha sonrasında ise araştırırken bu foruma rastladım.
90 küsür sayfa tavsiye konusunu okudum. Bu arada da zaman geçmekte klima taktırmam gereken süreyide zorlamaktayım :)
Baymak ı da eledim. Midea daha uygun geldi bana açıkçası.
Çalıştığım yerde bazı işlerimiz için soğutmacılara müracat etmek kalıyoruz. Bizim müracat ettiğimiz soğutmacıda Mitsubishi Electric yetkili servis ve satışçısıydı.
Geçen dükkanlarına gittiğimde Midea bayisi de olduklarını öğrendim.
Dedim işte fırsata bak :) Bana Blanc 12 önerip fiyatınada 2700 e satıyoruz normalde ama tanıdıksın 2300 e olur dedi.
Fiyatlarına baktım çok uçuk geldi. İnternette 2000 2100 aralığında zaten mevcut.
Ertesi gün aradım dedimki "Mission fiyatı vermiş olabilir misin? Dediğin rakamlar biraz yüksek" Cevaben "Yok" dedi. Farkı sorduğumda şöyle cevap verdi "İnternetten alabilirsiniz ona bişey diyemem ama Modern Klima ile sorun yaşıyoruz. Montaj dahil diye satılan yerlere montaja gittiğimizde ücret almamız gerektiği söyleniyor. Bir çok insan mağdur oluyor ama elimizden maalesef birşey gelmiyor" dedi. Montaj ücreti 210 TL ve ek boru gerekirse metresi 35 TL imiş.

Ege ticarette Mission 12 2400TL

Mesela ben burdan alırsam montaj ücreti ödemem gerekir mi? (Nakliye ücreti de yok) Gerekmez derseniz ve servis montaj ücreti isterse ne gibi bir şey yapmam gerekir?
Me olarak 2500 2600 civarı alabileceğim 12 lik bir model mevcut mu şu an itibari ile? (Ya da az farklı olabilir)
Değilse Ege ticaretten Midea Mission 12 lik almayı planlıyorum. (Montaj dahil ise)
Durum itibari ile önerilerinize açığım.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

anka27

Yeni Üye
30 Ağu 2016
5

ghostkiller1' Alıntı:
anka27' Alıntı:

öncelikle kesinlikle o klimadan uzak durun paranıza gerçekten çok yazık etmiş olursunuz.ona varana kadar çok seçeneğiniz var.gelelim asıl meseleye son kat olduğunuz için 9 luk klima soğutmada çok problem çıkarmaz.ama ısıtmada yeterli gelir dersek yalan olabilir.çünki son katdasınız çok soğuklarda ister istemez zorlanacaktır klima.sıcağı ne kadar seviyorsunuz bilniyorum ama sonuçta bir hastanız var ve asla sıkıntı çekmenizi istemem kardeşim.bakınız normal şartlarda gene yetebilir ısıtmada ama risktir bu.hadi normal olrak alsanız neysede hastanız varken birde bu işle uğraşmayın sıkıntılarıyla yani.siz en güzeli oraya 12 lik alın garantide kalın diyorum.diğer ev yalıtımlıdır zaten büyük ihtimal orda yeterli gelir 9 luk ama burda sıkıntı yaşayabilirsin.

zamanın varsa me keşif ekibi çağır diyeceğim zaman alabilir.servis durumu sizin orda nasıl dır bilemiyorum me nin yani hemen hizmet verirler ise bir eşif ekibi çağırın ücretsiz onlar 9 luk yeterli derse sıkıntı olmaz.ama bana göre siz genede 12 lik alın.sf nin 12 liği bütçenizi aşar.3900 lerde fiyatı.
bir alt modeli dm serisine bakın derim ama onunda liste fiyatı yanılmıyorsam 12 liği 3445 tl.tabi bundan iskonto yaparlar en az %10 .böylece çok çok 3100 lere gelir ama en azından adam gibi klima almış olursunuz.me nin hiçbir serisinden korkmayın hepside sizi memnun eder Allahın izniyle.içiniz rahat olsun.

neden me de ısrar ediyorum akın hastanız var Allahım şifalar versin sizlerede sabır versin ,güç kuvvet versin ki babanızın bakımını yapabilesiniz.durumunuz çok hassa olduğundan diğer klimalarla uğraşmanız yerine direk sağlam bir klima alın uzun yıllar klullanın rahatlça.MSZ-DM35VA  serisinin  12 liğini kesin size yardımcı olurlar emin olun.bayilerle sıkı bir pazarlığa otur kardeşim.mutlaka sizin bütçeye çekerler diye düşünüyorum.ne var ya azda hastamıza sevap olur üç kuruşu inmiceklerse yazık.

olduki anlaşamadınız me bayileriyle o zaman sizi üzmeyecek bir klima olarak:

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

bu iki klimada sizi üzmez verdiğinizin karşılığını alırsınız.tabiki bir me olmaz ama genede iyidir.
Duyarlılığın için tekrardan teşekkür ederim kardeşim Allah cümlemize sabır güç kuvvet versin ben sıcaklığı soğukluğu pek sıkıntı yapmıyorum ama söz konusu babam olunca almışken iyisini alayım diyorum reklamlara markaya kapılıp 3 kuruş az veripte rezillik çekmek istemiyorum ha ben servisi vs. beklerim ama o zaman babam için iyi ilerlemez ki konuşamıyor da sıkıntısı anlatsın Allahım kimseyi dermansız hastalığa düşürmesin.

Önerilerinde Mitsubishi MSZ-DM35VA onun için pazarlığa girerim ama indirim yapmadığını varsayarsak 3445 tlye yinede alınır mı sonuçta
MSZ-DM35VA ile http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html  bunun arasında 1000 tl fark oynuyor değer mi  1000 tl edecek bir fark nedir tasarruf mu 

Yani msz-dm35va alırsam midea ile arasındaki 1000 tl fark hak eder mi. Ahım şahım bir fark yoksa midea mı daha mantıklı. 1000 tl için uzun ömürlülük tasarruf daha iyi performans arızalanması vs.  bunları göz ardı etmemek mi daha mı mantıklı burada biraz kafanı karıştırmış olabilirim :)

bir tarafta me msz dm35va 3450 tl
diğer tarafta midea misson 2400 tl 

Son olarak kuruluma gelen ekip kurulumunu falan yaparken benim nelere dikkat etmem gerekir ne gibi önlem almam gerekir daha sonra sıkıntı çıkarmaması için malum her sepetin içinden bir çürük elma çıkar o çürük elma bana denk gelirse tedbirlerimi alayım diyorum :) çok yazı yazdım mazur gör ilk defa alacağım için :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt