Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,894

sawash35' Alıntı:
sawash35' Alıntı:
panasonik 15 ile misson 18 arasında 600 tl civarı fark vark  bu farka degermi  sota ve ghost killer  tesekkur ederim ilgilendiğiniz için

peki ev de ozellikle ısıtma yaprken  yatak odası ve salondaki klimayı aynı anda calıstarark yatak odası salon mutfak ve koridor  ısıtmakmı yoksa diğer odalar kapalı salondaki klima acık (18lik yada 15lik) salonla beraber koridor ve mutfak  tek klimayı calıstırmakmı hem verimlikik hemde enerji tasarrufu anlamında onerirsiniz

Isinan Hava Yukselmesi Nedeniyle
Sicak Hava Diger Odalara Hole vss Gitmeyecektir
Karislikli 2 Klima Calistirarak Sogugu Kirabilirsiniz
Ama
Sogutmadadaki Kadar Tum Odalariniz Iklimlenmez

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Hamd olsun çok şükür iyiyim. Sağlasın ama ben yokken karışmış ortalık 2 ay yok olduk ortalık 56 olmuş.

Z Çevrimdışı

zfrbyndr

Yeni Üye
24 Ağu 2016
2

Selamlar,
Dh da hemen hemen her bölümü takip eden teknolojye ilgisi yüksek, eğitim yazılımları üzerine master yapmış bir öğretmenim.
Forumun nerdeyse tüm sayflarını okudum, kendi aralarınızda cereyan eden birçok olaya vakıfım. Tabi ki bu süreçte bilgi kirliliğine şahit oldum. Kararımı bu siteye üye olarak karar verdim. 

Bir yıldır klima forumlarını takip ediyorum, birçok klimayı yakından görmüş oldum. Hatta dip ürünler daylux, rota baymak gibi ürünleri birebir inceledim. İhtiyaç duyulursa bilgilerimi paylaşırım.

Gelelim kendime: Bundan bir ay önce kardeşime klima alma arayışına girdim. Midea'nın Bosch için ürettiği, bakır boru kullanılan ve bu senenin yeni ürünü olan BOSCH B1ZMA/I12604 orta segmentli bir klima aldık.  2 aya yakın kullandık ve günlük en az 7 saat çalıştırdık. Elektrik faturamıza 40 tl lik bir artış geldi. Gayet kabul edilir bir rakam. İç ünite sessiz, dış ünite ise kabul edilebilir değerlerde ama bir ME değil. Bocsh orta segmentli eski yıllara ait cihazları forumlarda sabıkalı. Premier cihazlar ise kendi sınıfında lider olmasa bile Midea ile yaptığı marka işbirliği nedeniyle piyasada yaşamaya çalışacaktır.  Üründen gayet memnunuz.

Şimdi is yaz-kış kullanacağım ME SF35 için takipteyim. Panasonic ethera serisini takip ederken forumlarda kendi aralarında yaşanan itiraf nedeniyle bu  markadan uzaklaştım. Dakin shira serisini ise malum kompresör meselesi nedeniyle eledim. Hiç olmadı kardeşime aldığım ürünü veya Midea'dan sanırsam forumlarda çok tutulan mission serisini alacağım. Midea'nın ise dış ses olarak rahatsız etmese de bir sorunu olduğu üzülerek gerçek. Diğer markalar için ürettiği serilerde  de dış ünite ses sorunu yaşanmaktadır. Yeni modellerde inş bu sorun atlatılır.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Zafer Bayındır hoş geldin Asef Bayındırın oralara uğruyormusun, nerelerdesin hangi şehirde görev yapıyorsun zaferim. Dünya haggatten çok küçük :)

Z Çevrimdışı

zfrbyndr

Yeni Üye
24 Ağu 2016
2

warrior33' Alıntı:
Zafer Bayındır hoş geldin Asef Bayındırın oralara uğruyormusun,  nerelerdesin hangi şehirde görev yapıyorsun zaferim.  Dünya haggatten çok küçük :)

Amcamın dükkana pek nadir uğruyorum. Bingöl'deydim, 5 Senedir Mersindeyim. Bakalım kim çıkacaksın. ::)

S Çevrimdışı

Serkan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Gree Lomo  da bir problemi var arkadaşım, varsa sıkıntı nedir.

Arkadaşım kime soru soruyorsan ya alıntı yap sorduğun kişinin mesajından, yada sorduğun kişinin nickinin başına @ işareti ekle haberi olsun. Tabi o kişide forumla ilgisi varsa lakayıt dolaşmıyorsa giriş yaptığında bakarsa görür.

Senin bu yazdıın mesaj, kurduğun cümle olarakta birşey benzemiyor. Sanki ortaya yem gibi atılmış mesaj izlenimi variyor lütfen anlaşılır şekilde yazalım eğreti devrik cümleli manası belli olmayan mesaj yazmayalım ayıp oluyor :@

S Çevrimdışı

Serkan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:

Yazdığın yazıda mana yok.
Neyi anlamadın ben açıkça belirttim birde 10 tane soru işareti yapıyorsun yazdığını oku önce zoruna gitmesin dilsizmisin yoksa? :s12:

M Çevrimdışı

moop03

Yeni Üye
22 Ağu 2016
5

selamlar sevili üstadlarım,

hayırlısıyla kasım ayında evleniyorum. taşınacağımız ev kuzey - batı cephe ve mersinde. sadece soğutma amaçlı  kullanacağımız iki adet klimaya ihtiyaç duymaktayız.

1. 35-40 metrekarelik salon
2. 15 metrekarelik yatak odası

18000 ve 9000 btu olarak düşündüm. yılda 4 ay, günde 10-12 saat, sadece soğutma amaçlı  kullanacağım. 5500, maksimum 6000 tl bütçe ayırdım. çünkü taşınacağımız evde 2-3 yıl oturacağız. yeni eve eski klimaları taşımak istemiyorum.

lg sirius serisini düşündüm, yeni serileri bakır olduğu için. fiyat/performans ürünü gibi duruyor. sanırım arçelik üretiyor. koç grubunun klimaları malum kötüleniyor bayağı. kafam bu noktada karışık.

9000 btu luk klimayı yatak odasında kullanacağımız için, özellikle sessiz çalışması çok önemli. katalog verilerine baktığımda, mitsubishinin yarı fiyatına satılan ürünler, neredeyse mitsubishiden daha sessiz çalışıyor. şüpheli bir durum. 

bayilere gidip baktığımda, herkes esnaf ağzıyla kendini övüyor; "en sessiz klima bu, x firması çok bozdu vs vs vs". forumda iyi niyetli insanların olduğunu bilerek buraya yazdım.

değerli fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

saygılar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Gree Lomo  da bir problemi var arkadaşım, varsa sıkıntı nedir.

soruyu kime sordunuz yada yazdınız bilmiyorum hocam ama gree dedinizmi sorun nedir demek biraz abes kaçmıyormu.lomo şikayetleri gittiğiniz forumlarda yazıldı görmemiş olamazsınız.bu forumda göremezsiniz tabiki şikayet.çünki bu forumda gree gibi sorun üreten bir marka önerilmez.gree lomo üretmiş ,homo üretmiş hiçbirşey farketmez sorun üretir insanlara.yaz kullanımında sorun çıkaran bir klima kışın şişme bebeğe döner.kaldıki bir klima nın iyi olması için yaz performansı bir hiçtir.marifet ısıtmada çıkar ortaya.soğutma da mahhalle arasındaki soğutucuların yaptığı mallarde soğutma yapıyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

moop03selamlar sevili üstadlarım,

hayırlısıyla kasım ayında evleniyorum. taşınacağımız ev kuzey - batı cephe ve mersinde. sadece soğutma amaçlı  kullanacağımız iki adet klimaya ihtiyaç duymaktayız.

1. 35-40 metrekarelik salon
2. 15 metrekarelik yatak odası

18000 ve 9000 btu olarak düşündüm. yılda 4 ay, günde 10-12 saat, sadece soğutma amaçlı  kullanacağım. 5500, maksimum 6000 tl bütçe ayırdım. çünkü taşınacağımız evde 2-3 yıl oturacağız. yeni eve eski klimaları taşımak istemiyorum.

lg sirius serisini düşündüm, yeni serileri bakır olduğu için. fiyat/performans ürünü gibi duruyor. sanırım arçelik üretiyor. koç grubunun klimaları malum kötüleniyor bayağı. kafam bu noktada karışık.

9000 btu luk klimayı yatak odasında kullanacağımız için, özellikle sessiz çalışması çok önemli. katalog verilerine baktığımda, mitsubishinin yarı fiyatına satılan ürünler, neredeyse mitsubishiden daha sessiz çalışıyor. şüpheli bir durum. 

bayilere gidip baktığımda, herkes esnaf ağzıyla kendini övüyor; "en sessiz klima bu, x firması çok bozdu vs vs vs". forumda iyi niyetli insanların olduğunu bilerek buraya yazdım.

değerli fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

saygılar.

moop03 arkadaşım hoşgeldin sefalar getirdin.öncelikle 2-3 yıl gibi sadece soğutma amaçlı kullanacağınız bir klimaya bu parayı bağlamak mantıklı değil o yüzden size uygun klima önerisi verelim bakın rahatınıza.ayrıca şimdiden hayırlı olsun diyelim Alllah bir yastıkta kocatsın huzurlu bir yaşam dilerim.

lg sirüs aliminyum klima lg samart inverter bakır.netde bulamazsınız şu an .bayilerde bulabilirsiniz ama 12 liği bile 3000 lerde pahallı yani.artısı daha kış performansı ortada yok nedir necidir bilemiyoruz o yüzdende sizin için hem maddi hemde manevi açıdan sakıncalı diyorum.

bakınız kataloğ değerleri herzaman yanıltır sizleri.çünki arçelik,vestel,bakmak,airfel,gibi dip klimalar kendi üreticileri tarafından kataloğ basılıp yazılan ve hiçbir zaman yazılanı vermeyen alt katagori klimalardır.kısaca kendileri çalıp kendileri oynarlar.mantık var arkadaşım hiç çöp le gerçek mal bir olabilirmi.o yüzden bunlar kandırmaca politikasıdır.bayilşer tabiki sattığı mala mındar demez en iyisi onların sattığıdır.forumlarda aynen bayi gibidir.çok şükürki bizim forumda para kazanma olayı olmadığından herşeyi rahat yazabiliyor eleştirebiliyoruz.

ilk önce gerçek olan şuki sessizlik dedinizmi bütçe der .iç ünite sessizliği derseniz genelde birbirini aratmaz onu siz fan hızından ayarlıcaksınız.önemli etken dış ünite sessizliğidir.işte burda para devreye giriyor.

bana göre sizin için yüksek rakamlar bağlamanıza hiç gerek yok.lg yi ayrıca arçelik üretmiyor.ortaklıkları var.lg kore ye ait bir marka arçelik koç gurubuna.arçeliğe sorarsanız sadece lg logosunun kullanıyoruz diyor.bizde salağız adamın teknelojisini kullanmıcaksın logosunu sana verecek.kısaca arkadaşım bu dalavereli bir üretimden öte birşey değil.lg nin türkiyede üretilmezmi derseniz bunlar herşeyi yapar.kim neyti nerde üretiyor bunlar gibi firmalarda çok karışık bir durum.gözle görmeden net birşey söylemek imkansız zira herkes bana diyor.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-09-INVKLIMA,PR-210.html

alın bu klimaları bakın rahatınıza paranızda cebinizde kalsın.düğün masraflarına harcayın.klimada iyinin sonu çok yüksek rakamlara dayandığından sizin için çok gereksiz bana göre.deseydinizki klimaları evi değiştirdiğimde bırakmayacağım ozaman bir iki tık üstü olabilir

M Çevrimdışı

moop03

Yeni Üye
22 Ağu 2016
5

bilmediğimden söylüyorum, kusuruma bakmayın. midea markasına hiç aşina değilim. belki bilinen, kaliteli bir markadır ama reklam, pazarlama yönü kuvvetli olmadığından duymamışımdır.

bugün eve dönerken, algıda seçicilik işte, bayisini gördüm. mersinde de varmış. 

acaba güvenebilir miyim bu markaya ? servisi vs nasıldır, kullananların memnuniyeti ve geri dönüşleri(sıkıntı çıkarıp çıkarmaması açısından) nasıldır bilmiyorum. 

çok teşekkürler yorumunuz için.

[/quote]

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

moop03' Alıntı:
bilmediğimden söylüyorum, kusuruma bakmayın. midea markasına hiç aşina değilim. belki bilinen, kaliteli bir markadır ama reklam, pazarlama yönü kuvvetli olmadığından duymamışımdır.

bugün eve dönerken, algıda seçicilik işte, bayisini gördüm. mersinde de varmış. 

acaba güvenebilir miyim bu markaya ? servisi vs nasıldır, kullananların memnuniyeti ve geri dönüşleri(sıkıntı çıkarıp çıkarmaması açısından) nasıldır bilmiyorum. 

çok teşekkürler yorumunuz için.
midea en büyük klima üreticilerinden birisidir.birçok markayada fason klimada üretir.marka olarak güzel ve güvenilir bir marka.servis olayı şans işi olduğundan hermarkada iyi dersemde olmaz kötü dersemde olmaz.genel anlamda sıkıntı içeren bir durumla karşılaşmadık.kullanıcıları memnun geri dönüşler memnuniyet verici.

bu gün bosch,simens,airfel .profilo gibi birçok markaya klima üreten bir firma.klimaları bütçe dostu orta karar klimalardır.çok iyi demek olmaz tabiki çünki çok iyisi fiyatlarıda çok iyi.ama işinizi adam gibi gene görür.

midea değilde bütçe sorunum yok dersen tabiki seçenekler çıkarda çıkar .

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV050H-INVSPLIT-KLIMA,PR-100.html

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV025H-INV-SPLIT-KLIMA,PR-98.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE18RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-66.html
http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE09RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-64.html

ama yazık gerçekten siz bu klimaları birkaç yıl kullanacağım ve bırakacağım diyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt