Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Alper

Yeni Üye
2 Ağu 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
Alper' Alıntı:
Dükkanda kullandığımda sorun yok gayet serinletiyor ama hiç durmuyor çünkü hep kayıp var bir de m2 çok olduğu için yetersiz. Satmadan evde kullanmam gereksiz mi olur diye sordum. Yani zaten midea yeterli geldiğine kanaat getirdim ancak 2 tane sıfır alıp elimdeki lg beko invertersiz olan klimayı satayım mı yoksa 12000 btu yetse bile 24000 klimayı 17.6m2 için kullanayım mı sıfır yerine. Eger elimdekini kullanırsam 2250tl ile işi bitirmiş oluyorum. Aksi takdirde 4500 - 1300 = 3200 tl oluyor.

bence elinizdeki çalışan klimayı satmayın derim.tabi söktür takdır maliyetide var birde işin içinde ona ne kadar alacaklar.normalde 17 m2 ye çok fazla gelir ama çok çok fazla dur kalk yapar.elindeki malı satıpta başka klima almak anlamsız bana göre klima iyi haldeyse..sarfiyatada bir miktar çok büyük olduğundan dolayı eklenme olur atıyorum 5-15 gibi.eğerki sök tak maliyeti düşük olursa bence böyle deneyin bir sezon sonrasında baktınız verim alamıyorsunuz ki alırsınız o zaman karar verin derim.ama tutuyorum söktak işine 400 gibi rakam isterlerse o zman bir anlamıda kalmıyor gibi

25.000 btu neoplazma lg bekoyu 17m2 ye kurdurdum ancak içime pek sinmiyor. 2dk çalışıyor 8dk rölantide yani sık çalışıyor sanıyorum ve anlık yüklenme fazla çeker diye biliyorum o yüzden bu klimayı babamlara kakalamayı düşünüyorum. Kakalamak değil de aslında büyük bir salonları var ve ortamı kırmak onlara yeteceğinden aç kapa kullanırlar ve onlara da avantajlı olabilir düşüncesindeyim sonuçta anane dede geldiğinde çalıştırırlar ancak. Fiyatı da 2000 TL olarak size vereyim diye sordum bakalım. Eğer öyle olursa direk 9000 12000 4000TL civarı olanlardan alayım diyorum EF kirigamine 35 mi almak daha mantıklı yoksa sf 35 mi arada 500tl gibi bir rakam oynuyor ama enerji bakımından hem soğutma hem ısıtmada bir + daha fazlası var. İyi bir yatırım olur mu yoksa kurdurmuşsun bir kere bırak ne harcıcan ekstra 2000tl gül gibi kullan mı diyorsun?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

Alper' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
bence elinizdeki çalışan klimayı satmayın derim.tabi söktür takdır maliyetide var birde işin içinde ona ne kadar alacaklar.normalde 17 m2 ye çok fazla gelir ama çok çok fazla dur kalk yapar.elindeki malı satıpta başka klima almak anlamsız bana göre klima iyi haldeyse..sarfiyatada bir miktar çok büyük olduğundan dolayı eklenme olur atıyorum 5-15 gibi.eğerki sök tak maliyeti düşük olursa bence böyle deneyin bir sezon sonrasında baktınız verim alamıyorsunuz ki alırsınız o zaman karar verin derim.ama tutuyorum söktak işine 400 gibi rakam isterlerse o zman bir anlamıda kalmıyor gibi

25.000 btu neoplazma lg bekoyu 17m2 ye kurdurdum ancak içime pek sinmiyor. 2dk çalışıyor 8dk rölantide yani sık çalışıyor sanıyorum ve anlık yüklenme fazla çeker diye biliyorum o yüzden bu klimayı babamlara kakalamayı düşünüyorum. Kakalamak değil de aslında büyük bir salonları var ve ortamı kırmak onlara yeteceğinden aç kapa kullanırlar ve onlara da avantajlı olabilir düşüncesindeyim sonuçta anane dede geldiğinde çalıştırırlar ancak. Fiyatı da 2000 TL olarak size vereyim diye sordum bakalım. Eğer öyle olursa direk 9000 12000 4000TL civarı olanlardan alayım diyorum EF kirigamine 35 mi almak daha mantıklı yoksa sf 35 mi arada 500tl gibi bir rakam oynuyor ama enerji bakımından hem soğutma hem ısıtmada bir + daha fazlası var. İyi bir yatırım olur mu yoksa kurdurmuşsun bir kere bırak ne harcıcan ekstra 2000tl gül gibi kullan mı diyorsun?

Odanın Kucuk Olması Cıhazın Buyuk Olması Nedenıyle Sureklı Kısa Aralıklarla Durk Kalk Yapması Normal
Bunun Sonucu Sunlardır

1. Sureklı Kısa Aralıklar Calısacagı ıcın Habıre Demeraj Akımı Cekıp Faturanı 1 Tık Yukseltecektır
2. Sureklı Durkalk Yapma Sebebıyle Odada Pek Konfor Olmaz 2dk Calısır Usursun 8dk Off Konumda Terlersın

ME Kampanyası Henuz Bıtmedı Bence SF Serısı Yeterlı

17m2 SF25 Yeterlı Gelır EF Serısını Almak Sıze Kalmıs Butcenız Dahılınde...

A Çevrimdışı

Alper

Yeni Üye
2 Ağu 2016
6

Sota' Alıntı:
Alper' Alıntı:

Odanın Kucuk Olması Cıhazın Buyuk Olması Nedenıyle Sureklı Kısa Aralıklarla Durk Kalk Yapması Normal
Bunun Sonucu Sunlardır

1. Sureklı Kısa Aralıklar Calısacagı ıcın Habıre Demeraj Akımı Cekıp Faturanı 1 Tık Yukseltecektır
2. Sureklı Durkalk Yapma Sebebıyle Odada Pek Konfor Olmaz 2dk Calısır Usursun 8dk Off Konumda Terlersın

500 tl farka değer ise bütçeyi zorlayacağım elbet.
Bu arada dk tuttum daha yeni 2dk 15 saniye çalışıp 4dk 30 saniye duruyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

kevin21' Alıntı:
Şu an midea, baymak, airfel arasında kaldım. Airfel servisine daikın bakıyor. Baymak ta çok sattığı için.

Kevin21 Arkadasım

Midea, Airfeli Fason Olarak Uretır Zaten Bunu Fıyatındanda Anlarsınız
(Bir Uretım Yapacam Baskasına Satacam , Oda Kar Koyup Benden Ucuza Satacak ???)

Aynı Kalıte Dıyenlere Aldanma, Aynı Kalıte Demek Sacmalamaktan Ote Degıl, Kendı Lafıyla Tokatlarım Cunku Dıyecek Kısıler Bellı

Baymak Konusuna Gelırsek Ne Alırım,Nede Onerırım

Bakın Suan LG Sırıus Smart Inverter Modelını Denıyorum 40gundur Hala Kımseye Alın Demedım (40 Gun 7*24)

Gecen Hafta Klımanın Canına Okudum 2 Gun Boyunca

3 Gun Klıma Kullanan Baskasına Onerıyor (3 Gunde Kac Saat Calısmıs Orası Muamma)

Bızım Burda Bır Laf Var , Kac Kurusu Var Icınde ( Kendıne Gıren,Cıkan Olmaz Kafasına Gore Konusur Demek )

Para Senın Cebınden Cıkacak Ona Gore Davranmalısın

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

Alper' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Bunun Sonucu Sunlardır

500 tl farka değer ise bütçeyi zorlayacağım elbet.
Bu arada dk tuttum daha yeni 2dk 15 saniye çalışıp 4dk 30 saniye duruyor

Verdıgın Sure Baz Alarak Konusuyorum Bu Sure Evdekı Kısı Sayı Ve Gun Icersınde Degısır

Suan Ortalama 1 saatte 20dakıka Cıhazın Calısıyor

25000 Klıma 2400-2500watt Alınta Degıldır Saatlık Tuketımı Demeraj Berabar Dusunuldugunde

800-900watt Saatlık Tuketım Yapıyor kı Bu Rakam 17m2 Oda Icın Oldukca Cılgın :)

K Çevrimdışı

kevin21

Yeni Üye
24 May 2016
5

Sota' Alıntı:
kevin21' Alıntı:
Şu an midea, baymak, airfel arasında kaldım. Airfel servisine daikın bakıyor. Baymak ta çok sattığı için.

Kevin21 Arkadasım

Midea, Airfeli Fason Olarak Uretır Zaten Bunu Fıyatındanda Anlarsınız
(Bir Uretım Yapacam Baskasına Satacam , Oda Kar Koyup Benden Ucuza Satacak ???)

Aynı Kalıte Dıyenlere Aldanma, Aynı Kalıte Demek Sacmalamaktan Ote Degıl, Kendı Lafıyla Tokatlarım Cunku Dıyecek Kısıler Bellı

Baymak Konusuna Gelırsek Ne Alırım,Nede Onerırım

Bakın Suan LG Sırıus Smart Inverter Modelını Denıyorum 40gundur Hala Kımseye Alın Demedım (40 Gun 7*24)

Gecen Hafta Klımanın Canına Okudum 2 Gun Boyunca

3 Gun Klıma Kullanan Baskasına Onerıyor (3 Gunde Kac Saat Calısmıs Orası Muamma)

Bızım Burda Bır Laf Var , Kac Kurusu Var Icınde ( Kendıne Gıren,Cıkan Olmaz Kafasına Gore Konusur Demek )

Para Senın Cebınden Cıkacak Ona Gore Davranmalısın
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Valla hocam tavsiye bir gree klima aldım başıma gelmeyen kalmadı o nedenle yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyorum. Bizim bölgede midea servisi o kadar iyi değil o nedenle çekincem var.  Sizin fikriniz nedir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

@kevin21 Arkadasim
Bayilerle Gorus Bakir Boru Seti Kullansin ve Vakum Yaptiktan Sonra

Hic Korkma

Gree Hakkinda Goruslerimiz Zaten Belli
1 Allahin Kuluna Onermedik

Ama Hala Pofpoflaniyor O Cihaz
Diger Formlarin Amaci Tavsiye Degil
Çıkar Menfaat Icin Yönlendirme Haline Dönusmus

Birazdan Bir Abimize Midea Blanc 24000 Almaya Gidecez
Bu Cihaza Inanmasam
Arkadasima Almazdim...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Gree artık klima üretmiyor sorun üretiyor.eşşeği alladılar pulladılar yeni ismi homo oldu ne değişti eşşek aynı eşşek.sorunlar çıkmaya başladı alanlardan.kim gaz veriyor netde satıcılar.satıcılarında kim olduğu belli.diğer iki satış forumu.

Birde utanmadan kendi satıcılıklarına bakmıyorlar bizim foruma laf atıyorlar ama nedense bu forumda hiç ağlayan yok hep sizde var acaba neden.

Onuda geçtim kahpenin biride forum işlemiyormuş die seviniyor.ulan kahpe biz sizin gibi bu işten para kazanmıyoruz.ihtiyacımız yok binlerce sine.isterse hiç kimse gekmesin ne kaybederiz. Bizler sizin gibi kapı köpeği değiliz ki.bizim işimiz duayla sizin işiniz kancıklık yaparak, insanların kanına girerek para kazanmakla.

Zamanında haierle milleti kan ağlattı kancıklar şimdikte gree ve türevleri ile ağlatmaya çalışıyorlar.çıkar olunca işin içinde demekki bir insan:

Namusunu,haysiyetini,şerefini,insanlığını satıyor sizin gibi.çok şükürki sizin gibi para kazanarak evimize,çocumuza,ailemize haram ekmek götürmüyor yedirtmiyoruz.alnımızın teriyle kazanıp huzurla yiyoruz.aşımızda beddua yok,itlik yok,ah yok, günah yok....

İnsanları elimizden geldiğince uyarıyoruz.bile bile gidene zaten ne denir hiçbirşey çeksin cezasını.bu arada laf meclisten dışarı.yazımın hedefleri belli onlarda kendini biliyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Midea bırak blancı modernstar serisi bile gereye on basar.kedi uzanamadığı ete mındar dermiş.satıcılarda marka üstüne pislik atmak için yapmadıkları kalmıyor.nedense hepte sorun önerdikleri klimalardan çıkıyor.çok tuhaf bunları görmemek.insanın kalbi fikri bozuk olunca tabiki doğruları göremez.Allah insanı şaşırtmaya görsün zira alnının damarı çatlamışlara yapacak hiçbirşey yok

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

ustalar assagada sıraladıgım ikililerden hangisi  daha mantıklı sabit olan midea 9luk yatak odası için saloniçin 3 marka aralarında fiyat farkı var ayrıntılı acıklama yapabilirseniz sevinirim izmirde hem ısıtma hemde sogutma için hatta ısıtma ön planda benim için
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]1- MİDEA MISSION MSMBBU-09 - 
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]2- MİDEA MISSION MSMBBU-09  - [size=large][font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]TOSHIBA RAS 16 N3KVR
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif][size=large][font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]3- MİDEA MISSION MSMBBU-09 - [size=large][font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]PANASONIC ETHEREA KIT-E15-QKE

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
ustalar assagada sıraladıgım ikililerden hangisi  daha mantıklı sabit olan midea 9luk yatak odası için saloniçin 3 marka aralarında fiyat farkı var ayrıntılı acıklama yapabilirseniz sevinirim izmirde hem ısıtma hemde sogutma için hatta ısıtma ön planda benim için
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]1- MİDEA MISSION MSMBBU-09 - 
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]2- MİDEA MISSION MSMBBU-09  - [size=large][font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]TOSHIBA RAS 16 N3KVR
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif][size=large][font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]3- MİDEA MISSION MSMBBU-09 - [size=large][font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]PANASONIC ETHEREA KIT-E15-QKE

3 seçeneğe göre maddi açıdan 1 . seçenek önde.diğer yönleriylede 3.seçenek diyorum.toshibada kötü klima değil ama o parayı ona vermem.onu alacağıma gider me alırım bakarım rahatıma.o yüzden 3. seçenek bence doğru karar.

3 klimada yabana atılır cinsten değil.hem ısıtma hem soğutmada size sıkıntı çıkarmayacak klimalar.ethera daha verimli ve sorunsuz bana göre toshibaya göre.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

Toshiba Yerine Panasonic Etherea Almanı
Tavsiye Ederim

Ekonomi Dersen 1. Secenek
En Mantiklisi

Ghost Adminimle Ayni Fikirdeyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt