Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

osman

Yeni Üye
8 Ağu 2016
4

Sota' Alıntı:
osman' Alıntı:
Ben SF-35 almıştım almadan önce klima araştırmasında bende Midea mission 12.000 btu bayağı bir  araştırmıştım, İstanbulda 2300 - 2400 - 2700 Tl fiyat veren bayiler vardı, semtte oturanların gelir düzeyi arttıkça bayilerin fiyatları da artıyor, normalde karşılanabilir belki her dükkanın kirası gideri bir değildir.  Fiyat istikrarı yok yani.  2400 Tl ye bayiden çok rahat bulursun, biraz daha araştırın lütfen. İstersen özel mesajdan benim fiyat fiyat aldığım yeri iletirim size aynı zamanda ME bayisiydi ya 2300 ya 2400 tl demişti Mission için tabi ben İstanbul için konuşuyorum.

Osman Bey  Katılıyorum Size Biraz Araştırmaci Olmak Lazim
1 Yerden Fiyat Alip Fiyati Bu Demek Kolaya Kacmak Oluyor
Biraz Israrci Olmak Fiyat Üzerinde Oldukca Etkili Oluyor

Egeticarette 2400 Satılıyor

Sunuda Belirtmek Isterim Hicbir Bayi,Satici Baglantimiz Yok
En Uygun Kim Verirse Onun Linki Veririz...

şimdi tekrar kontrol ettim, İstanbulda Midea Mission 12000 btu için en iyi 2330 Tl fiyat almışım 2 ay önce bayiden , 5 mt bakır boru montaj dahil. Mümkün olduğu kadar araştırmak lazım mutlaka uygun fiyatlar bulunacaktır

T Çevrimdışı

tasarlant

Yeni Üye
19 Ağu 2016
4
@Sota
Memnun oldum hemşerim :)
Adana da afet evleri var billirmisin bilmiyorum kuzey cepheli direk güneş görmüyor 5 katlı dairenin 1. katında toplamı 87 m2 fakat

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

@tasarlant Adana Sıcagında 87m2 Tek Klımayla Soguturuz Dersek Yalan Olur

ama Sıcagı Kırarsın Enazından Yapıs Yapıs Olmazsın Kuzey Cephe Olması Avantaj

Bıldıgım Kadarıyle Afet Evlerı 2+1

Basıt Bır Krokı Cızersen ve Odaların M2 Belırtsen Ne Yapılabılınır Ona Bakarız

T Çevrimdışı

tasarlant

Yeni Üye
19 Ağu 2016
4

Aşağıda görüldüğü gibi ev krokisi 1 ve 2 nolu odalar soğutulup ısıtılacak. 2 nolu genelde gece soğutulup gündüz kapatılacak. mutfak da gündüz açık olacak. evin m2 si çok da önemli değil yani her halükarda 18 lik almayı düşünüyorum başka bir eve geçme durumu olabilir diye
dün gönderdiğim klima fiyat ve performans açısından nasıl?
ve 3000 tl bütçeye uygun başka öneriniz var mı ?
Saygılar

9GVraN.jpg

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

tasarlant' Alıntı:
Aşağıda görüldüğü gibi ev krokisi 1 ve 2 nolu odalar soğutulup ısıtılacak. 2 nolu genelde gece soğutulup gündüz kapatılacak. mutfak da gündüz açık olacak. evin m2 si çok da önemli değil yani her halükarda 18 lik almayı düşünüyorum başka bir eve geçme durumu olabilir diye
dün gönderdiğim klima fiyat ve performans açısından nasıl?
ve 3000 tl bütçeye uygun başka öneriniz var mı ?
Saygılar

9GVraN.jpg
Tasarlant arkadaşım hoşgeldin sefalar getirdin.kroki güzel olmuş ellerinize sağlık.ama sizin plana göre bu iş olmaz.klimayı mecburen hole iki odaya bakacak şekilde yani mutfak kapısının üzerine koymanız gerekiyor.hol darsa genişliği gene olmaz nasıl olmaz dersen klima holu daha çabuk iklimlendireceğinden kendisini çabuk kısar.bu durumda sizde dereceyi yüksek tudmanız gerekecek.size dönüşü çok yüksek fatura ve ortamı gene istediğiniz gibi iklimlendiremeyeceksiniz . Soğutma olarak çok sıkıntı çıkarmasada ısıtmada istediğinizi alamazsınız.

Odaların m2 lerini yazmamışsınız bu durumda kaç btu gerekiyor bilemeyiz.gerçek verim ve tasarruf istiyorsanız iki tane klima alın yaz kış rahat edin.nasıl tek petekle ters yönleri yada birbirinden bağımsız odaları ısıtamazsanız klimadada böyledir.bu iş gerçekten bukadar kolay olsa herkes tek klima alır bakar rahatına.beklentileri yüksek tutarsanız sonumda çok üzülürsünüz.dost acı söyler.bize göre olur demesi çok basit.ama nasıl kendimiz için olumsuz ve yanlışsa sizide öyle düşünür ona göre cevap yazarız.

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

Merhabalar arkadaşlar Mitsubishi sf 50 modelini almıştım geçen ay 1 aylık elektrik tuketimini paylaşayım dedim 7/24 açık sekilde sadece 2 gün kapalı kaldi gunduzleri fan 2. Kademede 25 27derece arası kullandık aynı zamanda salonun karsisindaki mutfakta gayet serin oluyor gecede fan 3.kademede 22 derecedeydi hem cocugun hemde yatak odasinida soğutalim dedik ki evin tüm odalari buz gibiydi en arka kısımda kalan yatak odasinde gece Üşüyup uyandigim bile oldu gün gün :) futara normalde 75 80 civariyken bu ay klimayi tam 1 ay kullanimla 127 tl geldi klima performans olarak harika burdaki tavsiyler dogrultusunda aldim tüketim olarakta memnun kaldim :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Cagri' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar Mitsubishi sf 50 modelini almıştım geçen ay 1 aylık elektrik tuketimini paylaşayım dedim 7/24 açık sekilde sadece 2 gün kapalı kaldi gunduzleri fan 2. Kademede 25 27derece arası kullandık aynı zamanda salonun karsisindaki mutfakta gayet serin oluyor  gecede fan 3.kademede 22 derecedeydi hem cocugun hemde yatak odasinida soğutalim dedik ki evin tüm odalari buz gibiydi en arka kısımda kalan yatak odasinde gece Üşüyup uyandigim bile oldu gün gün :) futara normalde 75 80 civariyken  bu ay klimayi tam 1 ay  kullanimla 127 tl geldi klima performans olarak harika burdaki tavsiyler dogrultusunda aldim tüketim olarakta memnun kaldim :)

cağri kardeşim işte bu dedirten bir paylaşiım yapmışsınız teşekkür ederim.gerçekten inanılması zor bir rakam değilmi.tüm evi bu kadar ucuza soğutmak.ordadandik bir klima olsaydı 200-250 tl yi görmüştünüz emin olun.kaldıki zaten bu verimide alamazdınız.işte me farkı diyorum.alırken parası insanlara fazla geliyor birde işten anlamayan sapla samanı karıştıran insanlar olunca uğraşdur.

hep dedim diyorum me yi gören birdaha başka klimaya bakmaz arkadaş.performansıda süper yakıtıda süper.ama bizim insanımız alışmış beleşe vermeden almaya tutuyor me laf ediyor.buda kapak olsun laf ebelerine.adamlara 100-120 tl gelmiş tek odaya ona seviniyor cahilim.alırken üç kuruşun hesabını yapar sudan ucuz klima aldım der sonrada elektirik saati dansöz gibi döner kol bastı oynatır adama :)

8 sene önce tam 14 milyar bağladım klima işine.tüm odalarımda me var.yazkış bir fiil kullanırım.millet doğalgaza 400-500 verir ben 150 tl gibi komik rakamlara tüm evi ısıtırım.yazı saymıyorum bile çünki yazın yakmıyor klima varlığıda yokluğuda belli değil.sene 2005 de 500 tl doğalgaz faturası ödemiş adamım.bugün yaksam gene 500-600 öderim en az.işin özü arkadaş birkere al adam gibi al birdaha arkana bakma.yaptığı tasarruf ve verimi zaten kendi parasını amorti ediyor bu meretlerde.

E Çevrimdışı

emre_ozcn

Yeni Üye
20 Ağu 2016
5

Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Evin salonu için klima taktırmayı düşündük bunun üzerine araştırma yapmaya başladım. DH forumlarında ghostkiller1 nickli arkadaşımızın yazdıklarını okudum epey, baktım sonra uzaklaştırılmış bende google'da arattım nickini ve bu forumu buldum :)  pek bir bilgim yok klimalar hakkında, 24 saattir bi takım okuduklarım dışında. o yüzden sizlerden gelen tavsiyeler benim için çok değerli. 
   Klimayı evimizin salonuna takıcaz ve yanlızca soğutma amaçlı kullanıcaz. Salon 36 metrekare (2,7m yüksekliğinde) bi cephe komple cam giydirme , bi cephede de 2m genişliğinde sürgülü pimapen balkon kapısı mevcut. sitede belirtilen hesaplamayı kullandım 18000btu sonucunu aldım. peki acaba 12000btu alınsa yine yeterli olabilir mi? yanlızca soğutma amaçlı kullanılacak o yüzden naylon klima dediklerinizden olsa da olur mu? çok fazla bilgim yok o yüzden saçma sorularda sormak istemiyorum. sizlerin düşünceleriyle bi fikir oluşturmaya çalışacağım. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
   İyi günler  :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emre_ozcn' Alıntı:
Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Evin salonu için klima taktırmayı düşündük bunun üzerine araştırma yapmaya başladım. DH forumlarında ghostkiller1 nickli arkadaşımızın yazdıklarını okudum epey, baktım sonra uzaklaştırılmış bende google'da arattım nickini ve bu forumu buldum :)  pek bir bilgim yok klimalar hakkında, 24 saattir bi takım okuduklarım dışında. o yüzden sizlerden gelen tavsiyeler benim için çok değerli. 
   Klimayı evimizin salonuna takıcaz ve yanlızca soğutma amaçlı kullanıcaz. Salon 36 metrekare (2,7m yüksekliğinde) bi cephe komple cam giydirme , bi cephede de 2m genişliğinde sürgülü pimapen balkon kapısı mevcut. sitede belirtilen hesaplamayı kullandım 18000btu sonucunu aldım. peki acaba 12000btu alınsa yine yeterli olabilir mi? yanlızca soğutma amaçlı kullanılacak o yüzden naylon klima dediklerinizden olsa da olur mu? çok fazla bilgim yok o yüzden saçma sorularda sormak istemiyorum. sizlerin düşünceleriyle bi fikir oluşturmaya çalışacağım. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
   İyi günler  :)

emre_ozcn kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.ayrıca çabanız karşısında gerçekten çok mutlu oldum şahsım adına çok teşekkür ederim.evt donanımda baya bir süre yazdım fakat daha sonra yollarımız ayrıldı.

sorunuza gelirsek kardşeim öncelikle ev ara katmı , il neresi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emre_ozcn' Alıntı:
Teşekkürler hoşbuldum  :) ev aydın merkezde  8 katlı binanın 6. katınd
bu durumda kardeşim geriye bütçeniz kalıyor .kaliteli bir klima olursa 12 lik yeterli gelir ama alt kalitede işler değişir .siz bütçenizi söyleyin ona göre bakalım neler yapabiliriz

E Çevrimdışı

emre_ozcn

Yeni Üye
20 Ağu 2016
5

[quote pid='2207' dateline='1471788722']
emre_ozcn' Alıntı:
bu durumda kardeşim geriye bütçeniz kalıyor .kaliteli bir klima olursa 12 lik yeterli gelir ama alt kalitede işler değişir .siz bütçenizi söyleyin ona göre bakalım neler yapabiliriz
[/quote]

doğruya bütçeden bahsetmeyi unutmuşum  :) 2500tlye kadar diye düşündük. tabi ihtiyacımızı karşılayabilecek, sorun çıkarmayacak kaliteli ne kadar uygun fiyatlı olursa o kadar iyi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emre_ozcn' Alıntı:
[quote pid='2207' dateline='1471788722']
emre_ozcn' Alıntı:

doğruya bütçeden bahsetmeyi unutmuşum  :) 2500tlye kadar diye düşündük. tabi ihtiyacımızı karşılayabilecek, sorun çıkarmayacak kaliteli ne kadar uygun fiyatlı olursa o kadar iyi
[/quote]
açık konuşmak gerekirse kareşim işinizi 12 likte görür ama çok sıcak günlerde hiç kapatmamanız gerekebilir..en önemliside özellikle cam olan taraf çok güneş görmüyorsa.birde tüketim mutlaka fazla olur .orda kaliteli klima olsa korkmam al geç derim.fazla tüketimi gözünüz alıyorsa gerçi fazla dediğimde oynasında 20-30 oynasın ona göre 12 lik olabilir.bu durumda dersenizki hiç sıkıntıya girmeyim alıyım bir 18 lik klima işimi rahat rahat görsün. ki bende o taraftayım.bütçeniz doğrultusunda azçok güvendiğim:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

linki örnek amaçlı veriyorum.öncelik herzaman bayi diyorum.ama fiyat farkı çok ise tabiki netdende alınır.sonuçta kurulumu midea servisleri gene ücretsaiz olarak yapıyor.

tabiki bu 18 lik altta size gene örnek yazacağım 12 likler kadar verimli değil.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

12 liklerde alarko ve midea mission üzerinde durun bence ikiside güzel ve verimli klimalardır.alarkoyu  daha uygun fiyatlarada alabilirsiniz gibime geliyor güzel bir pazarlıkla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt