Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Alper

Yeni Üye
2 Ağu 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
alper kardeşim diğer sorularınıza gelirsek beko tabiki ister istemez sizi üzer yerini bulmamışsa.ya klimada sorun vardır yada mekana uygun değildir.yoksa soğutmada aşırı sorun yaratmaması gerekiyor.en azından sizde bir ferahlama yapması lağzım.bilmiyorum gözterdinizmi hiç servise yada başka birine.

ayrıca bana göre 1300 güzel vermişler tabi azdaha gideri var.orta yolu bulur 1400 ok diyebilirsiniz hiç olmadı.klima kaç yıllık garanti vs varmı .eviniz için son kat değilse blanc yeterli gelir rahat olun.dükkan içinse m2 si ve durumu hakkında bilgi verebilirseniz ona göre değerlendirelim derim

ekleme yapayım blanc için alldınız sanırım o fiyatı 12 lik için.iyi fiyat vermiş bayi olarak birde taksit.bayiden şaşmayın kesinlikle.

bir ekleme daha yapmam gerekiyor maddi anlamda sıkıntı yoksa elinizdeki klimaya adam gibi bir baktırn vermeyin bence.alırken zorlanıyoruz ama satarken para etmiyor işte.özellikle klima ikinci elde çok ama çok fark var arada.para vermiyorlar adam gibi.
Dükkanda kullandığımda sorun yok gayet serinletiyor ama hiç durmuyor çünkü hep kayıp var bir de m2 çok olduğu için yetersiz. Satmadan evde kullanmam gereksiz mi olur diye sordum. Yani zaten midea yeterli geldiğine kanaat getirdim ancak 2 tane sıfır alıp elimdeki lg beko invertersiz olan klimayı satayım mı yoksa 12000 btu yetse bile 24000 klimayı 17.6m2 için kullanayım mı sıfır yerine. Eger elimdekini kullanırsam 2250tl ile işi bitirmiş oluyorum. Aksi takdirde 4500 - 1300 = 3200 tl oluyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

coderMX' Alıntı:
Airfel, Kumtel, Uğur, Gree, LG, Midea kıyaslamasında geriye birtek Midea kalıyor, LG'de güzel gibi ama fiyatı biraz pahalı.
Aşağıdaki link'teki klima LG Sirius Smart serisi midir?
http://www.lgsatismerkezi.com/lg-as-w126j1ro-inverter-klima-urun627.html

linkteki klima o değil.smart inverterin şuan netde satışı yok.bayilerde görebilir fiyat alabilirsiniz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Alper' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
alper kardeşim diğer sorularınıza gelirsek beko tabiki ister istemez sizi üzer yerini bulmamışsa.ya klimada sorun vardır yada mekana uygun değildir.yoksa soğutmada aşırı sorun yaratmaması gerekiyor.en azından sizde bir ferahlama yapması lağzım.bilmiyorum gözterdinizmi hiç servise yada başka birine.

ayrıca bana göre 1300 güzel vermişler tabi azdaha gideri var.orta yolu bulur 1400 ok diyebilirsiniz hiç olmadı.klima kaç yıllık garanti vs varmı .eviniz için son kat değilse blanc yeterli gelir rahat olun.dükkan içinse m2 si ve durumu hakkında bilgi verebilirseniz ona göre değerlendirelim derim

ekleme yapayım blanc için alldınız sanırım o fiyatı 12 lik için.iyi fiyat vermiş bayi olarak birde taksit.bayiden şaşmayın kesinlikle.

bir ekleme daha yapmam gerekiyor maddi anlamda sıkıntı yoksa elinizdeki klimaya adam gibi bir baktırn vermeyin bence.alırken zorlanıyoruz ama satarken para etmiyor işte.özellikle klima ikinci elde çok ama çok fark var arada.para vermiyorlar adam gibi.
Dükkanda kullandığımda sorun yok gayet serinletiyor ama hiç durmuyor çünkü hep kayıp var bir de m2 çok olduğu için yetersiz. Satmadan evde kullanmam gereksiz mi olur diye sordum. Yani zaten midea yeterli geldiğine kanaat getirdim ancak 2 tane sıfır alıp elimdeki lg beko invertersiz olan klimayı satayım mı yoksa 12000 btu yetse bile 24000 klimayı 17.6m2 için kullanayım mı sıfır yerine. Eger elimdekini kullanırsam 2250tl ile işi bitirmiş oluyorum. Aksi takdirde 4500 - 1300 = 3200 tl oluyor.

bence elinizdeki çalışan klimayı satmayın derim.tabi söktür takdır maliyetide var birde işin içinde ona ne kadar alacaklar.normalde 17 m2 ye çok fazla gelir ama çok çok fazla dur kalk yapar.elindeki malı satıpta başka klima almak anlamsız bana göre klima iyi haldeyse..sarfiyatada bir miktar çok büyük olduğundan dolayı eklenme olur atıyorum 5-15 gibi.eğerki sök tak maliyeti düşük olursa bence böyle deneyin bir sezon sonrasında baktınız verim alamıyorsunuz ki alırsınız o zaman karar verin derim.ama tutuyorum söktak işine 400 gibi rakam isterlerse o zman bir anlamıda kalmıyor gibi

yigitde Çevrimdışı

yigitde

Yeni Üye
16 Ağu 2016
3

Merhaba,
Yeni evleniyorum Alanya gibi sıcak bir yerde yaşıyorum yazın soğutma kışın da ısıtma için klima arayışı içerisindeyim. 
ilk olarak 1 klima alacağım evlendikten sonraki aylarda önümüzdeki yaza doğru 2. klimamı alacağım.
Ev 120 mt2
Oturma odam 12 metrekare klima yerleri her oda için hazır durumda. Sadece cihazlar monte edilecek.
Ben marka ve model konusunda şuan çok cahil durumdayım.
Oturma odam evin orta kısmında ve kapıyı açık tutup diğer odaları da en azından biraz serin tutma taraftarıyım (salon misafir gelmediği sürece kapalı kalacak)
Inverter klima öneriliyor. Daha hesaplı olduğu için..

Bütçem 2000 civarında biraz daha zorlayabilirim lakin 3000'e çıkamam heralde..
Bu fiyatlara göre mitsubishi olmaz sanırım?
Onun yerine alabileceğim klima marka modeli ve kaç btu'luk almam gerektiğini önerebilir misiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

Mitsubishi Electric SF25 3000ci ari
Panasonic Etherea 9luk 2800civari
Midea Mission 9luk 2000 civari
Midea Blanc 9luk 1800 civari

Kapayi Surekli Acik Birakirim Dersen 12000btu
Alman Daha Dogru Olur

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

yigitde' Alıntı:
Merhaba,
Yeni evleniyorum Alanya gibi sıcak bir yerde yaşıyorum yazın soğutma kışın da ısıtma için klima arayışı içerisindeyim. 
ilk olarak 1 klima alacağım evlendikten sonraki aylarda önümüzdeki yaza doğru 2. klimamı alacağım.
Ev 120 mt2
Oturma odam 12 metrekare klima yerleri her oda için hazır durumda. Sadece cihazlar monte edilecek.
Ben marka ve model konusunda şuan çok cahil durumdayım.
Oturma odam evin orta kısmında ve kapıyı açık tutup diğer odaları da en azından biraz serin tutma taraftarıyım (salon misafir gelmediği sürece kapalı kalacak)
Inverter klima öneriliyor. Daha hesaplı olduğu için..

Bütçem 2000 civarında biraz daha zorlayabilirim lakin 3000'e çıkamam heralde..
Bu fiyatlara göre mitsubishi olmaz sanırım?
Onun yerine alabileceğim klima marka modeli ve kaç btu'luk almam gerektiğini önerebilir misiniz?

Yiğitde kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.sota kardeşim gerekli önerileri yapmış. Listeye birde 

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE09RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-64.html

https://m.koctas.com.tr/urun/mitsubishi-electric-inverter-klima-msz-hj25va-8500-btu/16195/22628

Ekleyelim siz değerlendirmenizi yapın.kalite olarak kesinlikle mitsubishi elektirik ön planda.ayrıca salon dediğiniz kısım kaç m2. Çünki ısıtmada da arasıra kullanırsanız ona göre bir büyüğünü almanız iyi olur.sık kullanılmayan biryerse sorun değil.ama sık kullanılırsa işler değişir.

İlerde orayada klima almayı düşünürseniz bu seferde boşuna büyük almış olursunuz.kararınızı ona göre verin ki boşa para çıkmasın cebinizden

yigitde Çevrimdışı

yigitde

Yeni Üye
16 Ağu 2016
3

teşekkür ederim başka bir arkadaş da kapı sürekli açık kalmasın yoksa klima hiç durmaz idareli kullanmak istiyorsan kapıyı kapatmalısın dedi.

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn25nb7-Inverter-Klima

bu klimayı önerir misiniz? 2000 üzerine pek çıkmak istemiyorum. Malum düğün masrafları da var.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

yigitde' Alıntı:
teşekkür ederim başka bir arkadaş da kapı sürekli açık kalmasın yoksa klima hiç durmaz idareli kullanmak istiyorsan kapıyı kapatmalısın dedi.

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn25nb7-Inverter-Klima

bu klimayı önerir misiniz? 2000 üzerine pek çıkmak istemiyorum. Malum düğün masrafları da var.
Arkadaşınız doğru söylemiş.her odaya bir klima kullanılması gerekir ve asıl tasarruf verim o zamam ortaya çıkar.

Linkteki ürüne bulaşmayın piyasayla mücadele için çıkarılan çakma daıkın.yani bizim yerliler ve diğer alt katagori markalarla yarışmak piyasayı kırmak için çıkarılan bir klima.artık nasıl yarış edecekse arçelik,beko ve diğerleriyle.sonuçta bizim toplumumuzda eskiden kalan beyaz eşya alışkanlığı aynen klimadada sürüyor.bunun önüne geçmek çokzor.

Derlerya dışı seni yakar içi beni yak bu klimada aynen böyle.paranıza yazık etmeyin. O zaman gidin alın midea mission bakın rahatınıza.bütçenize uygun güzel bir klima.olmadı blanc serisini alın.

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

Midea Mission 12.000 btu için evime yakın civarda ki bayilerden birine telefon ettim. 3000 TL fiyat söyledi. Blance modeli ise 255 TL daha ucuz dedi. Bende internette 2.400 TL civarına satıldığını söyledim. Onlarda bana internetten alacağınız klimanın montajını her servis yapmıyor, servis bulmanız sıkıntı olabilir dediler. Bence montaj için söyledi yalandı ve 3.000 TL'de çok para. Kredi kartına bonus gibi belli kartlara taksit yapıyormuş, bende iş bankasının kredi kartı var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

coderMX' Alıntı:
Midea Mission 12.000 btu için evime yakın civarda ki bayilerden birine telefon ettim. 3000 TL fiyat söyledi. Blance modeli ise 255 TL daha ucuz dedi. Bende internette 2.400 TL civarına satıldığını söyledim. Onlarda bana internetten alacağınız klimanın montajını her servis yapmıyor, servis bulmanız sıkıntı olabilir dediler. Bence montaj için söyledi yalandı ve 3.000 TL'de çok para. Kredi kartına bonus gibi belli kartlara taksit yapıyormuş, bende iş bankasının kredi kartı var.

İnternetten Yaparsın Alısverısını

Ararsın Musterı Hızmetlerını Senı Bır Bayı Montaj Icın Yonlendırecektır

Haa Bayı CazCuz Mu Ettı

Bır Telefon Sanayı Bakanlıgına Sıkayet Icın Bak Adamı Havaya Getırıyorlar mı....

O Çevrimdışı

osman

Yeni Üye
8 Ağu 2016
4

coderMX' Alıntı:

Ben SF-35 almıştım almadan önce klima araştırmasında bende Midea mission 12.000 btu bayağı bir  araştırmıştım, İstanbulda 2300 - 2400 - 2700 Tl fiyat veren bayiler vardı, semtte oturanların gelir düzeyi arttıkça bayilerin fiyatları da artıyor, normalde karşılanabilir belki her dükkanın kirası gideri bir değildir.  Fiyat istikrarı yok yani.  2400 Tl ye bayiden çok rahat bulursun, biraz daha araştırın lütfen. İstersen özel mesajdan benim fiyat fiyat aldığım yeri iletirim size aynı zamanda ME bayisiydi ya 2300 ya 2400 tl demişti Mission için tabi ben İstanbul için konuşuyorum.

T Çevrimdışı

tasarlant

Yeni Üye
19 Ağu 2016
4

İyi günler arkadaşlar,

Adana da oturmaktayım ve 18 btu klima almayı planlıyorum 2 odayı soğutmak için ( 12 kurtarıyor ama 2 oda olunca 18 alacağım) . Bugün uzun süredir baktığın bir klimayı alacağımda bir arkadaşın tavsiyesi ile vazgeçtim. sizin de yorumlarınızı almak istiyorum.

[font=Arial, Geneva, sans-serif] 

bu klimayı düşünüyordum arkadaş sesi çok, pahalı hemde kaliteli bir marka değil diye söyledi.

üst limit 3000 tl civarında bir klima bakıyorum. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

@tasarlant Forumumuza Hoşgeldiniz
Bende Adanaliyim

Evinizin Durumu Hakkinda Biraz Bilgi Verebilirmisiniz
Cati Kati mi Cephe Durumu Yalitim Durumu
Mumkunse Basit Bir Kroki Cizermisiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,890

osman' Alıntı:
coderMX' Alıntı:

Ben SF-35 almıştım almadan önce klima araştırmasında bende Midea mission 12.000 btu bayağı bir  araştırmıştım, İstanbulda 2300 - 2400 - 2700 Tl fiyat veren bayiler vardı, semtte oturanların gelir düzeyi arttıkça bayilerin fiyatları da artıyor, normalde karşılanabilir belki her dükkanın kirası gideri bir değildir.  Fiyat istikrarı yok yani.  2400 Tl ye bayiden çok rahat bulursun, biraz daha araştırın lütfen. İstersen özel mesajdan benim fiyat fiyat aldığım yeri iletirim size aynı zamanda ME bayisiydi ya 2300 ya 2400 tl demişti Mission için tabi ben İstanbul için konuşuyorum.

Osman Bey Katılıyorum Size Biraz Araştırmaci Olmak Lazim
1 Yerden Fiyat Alip Fiyati Bu Demek Kolaya Kacmak Oluyor
Biraz Israrci Olmak Fiyat Üzerinde Oldukca Etkili Oluyor

Egeticarette 2400 Satılıyor

Sunuda Belirtmek Isterim Hicbir Bayi,Satici Baglantimiz Yok
En Uygun Kim Verirse Onun Linki Veririz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt