Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

coderMX' Alıntı:
Sanırım herşeyi yazmışım bütçeyi unutmuşum. Baymak Elegant 12.000 btu 1700 TL'ye satılıyor. Arçelik 12610 A+++ ise 2768 TL, LG Sirius ise 2600-2900 TL civarı. Yani bütçe esnek.

Daha önce Arçelik servisi geldi, ücretsiz keşif yaptı. 12.000 btu almamız gerektiğini söylemişler. Biz elektrik işine karışmıyoruz demişler. Biz hortum ve kabloların duvara gömülmesini istemiştik, arçelik servisi biz tavsiye etmiyoruz, biz yapmıyoruz ama klimayı aldıktan sonra çizim yaparız, duvarda çizdiğimiz yerleri kırdırırsınız demişler. Hortum ve kablolar dış üniteden iç üniteye yatak odasından gelmesi gerekiyormuş. Yatak odasında dolap olduğu için duvarı çizememişler. Bir de iç ünite ya kirişin üzerinde ama birazcık alçak duracak, tavanda kartonpiyer var. kirişin altında ise doğalgaz borusu var, iç ünite doğalgaz borusunun altınada koyabiliriz demişler, yani iç ünitenin yeri biraz içimize sinmedi. Bu durumda ucuz birşey alalım geçelim dedik. Ama önceliğim ekonomik olması, kaliteli olması, fiyat performans ürünü olması.
Bütçe 1700-2800 TL arası diyebilirim.
Ayrıca yatak odasına 9.000 btu, salona 12.000 btu için multi sistem dış üniteler var ama bunlarıda pek önermiyorlar.

Donanımhaber'de Baymak Elegant alanlar memnunlar, Arçelik'teki A+++ etiketinin yanıltıcı olma ihtimali var, Arifel ve Kumtel için çok sorunlu yorumları okudum. Mitsubishi için kaliteli ama vasat yorumu vardı. Yani kısaca sanırım dört dörtlük klima yok. bu durumda Baymak alıp, geçeyim diyorum. LG Sririus iyi özellikleri varmış, ama alınca Smart olanını almak gerekiyormuş, kutunun üzerinde SMART yazması gerekiyormuş.

Maltepe CarrefourSA Baymak klima fiyatları (İstanbul Bilişimde 1.700 TL)

oEzXgb.jpg

lEzq7J.jpg

ZY1XDG.jpg

işin gerçeği ne kadar para o kadar köfte misali bu işler.baymapa ben o parayı vermem işin gerçeği yazıktır günahtır.siz kendiniz bir düşünün bakalım:şu sıcak günlerde evde cayır cayır yanıyorsunuz tuddunuz x bir klima aldınız ve serinlediniz bu durumda rahatladınız oh dünya sizin oldu.böyle olursa o klima iyi demekle olmuyor ve bunları yazanların hepside bu şekilde kullanıcı.soğutmayan klima yoktur bunu hep diyoruz.ama kalitesiz ve kaliteli klima vardır.baymağa o parayı verene kadar :

(bayiler 1600 tl ye kadar düşüyor)

bir üstü dersek ki baymağı katlar:

hiç olmadı.

bırakım milletin gazına gelmeyin derim.siz hiç gidip yakından gördünüzmü bu oyuncak klimayı bilmiyorum ama şansınız varsa görün derim.klima olmadığını anlarsınız.baymak alacağınıza gidin arçelik beko alın en azından adam gibi servis hizmetinden yararlanmış olur kafanız rahat olur.

bakın baymapa çok feci şekilde birileri tarafından gaz veriliyor.bu oyunlara gelmeyin.ha baymak ha kumtel airfel.al birini vur ötekine.düne kadar kimse kumtel arfeli ağzına almıyordu.birtane goygoycusu çıktı verdi gazı millete halende veriyor o gazcı kendini iyi bilir ama kendisi evine almaz o başka.ki almamıştırda.bu tip üçkağıtçılar sadece yemler ortalığı kendisi almaz .anlayacağınız kimin eli kimin cebinde belli değil.

lg samart diyelim hadi yeni seri bu klimaya gaz veren kim? iyi diyen kim? daha dün çıktı bugün nasıl iyi olur.nasıl bu kadar güvenebiliriz.durun bakalım yaz kış kullanılsın bi testden geçsin.kaldıki parasına hiç ucuz değil.onu alacağıma gider me alırım olmadı gider panasonic alırım gibi uzar gider bu işler.

mitsubishi vasat denildimi olmaz işte.hangi mitsubishi vasat dersek iklimsanın sattığı mhı nin en alt serisi zmp serisi .ama şunu çok iyi bilinki o klima bu gün alt katagori olan klimaların alayını katlar üstüne oturur.klimada verim olarak birşey yok.airfel,uğur,baymak,york,mork,arçelik ,beko,..... bu klimalara on basar .bunları laf olsun olarak yazmıyorum klimanın ne olduğunu biliyorum.

baymağın üreticisinin klima yapması için daha çok ekmek yemesi lağzım.mitsubishinin ölüsünün bile yanına yanaşamaz hiçbir konuda.baymak önce zar zar bağıran kompresörlerine sahip çıksın piyasada satılan en kötü kopresörü kullanıpta insanları ikinci yılında mağdur etmesin.zır zır zıngırdayan dış üniteleri önce bi adam gibi yapmayı öğrensinler.bizim mahalle arasındaki soğutucular onlardan kaliteli iş yapıyor.

kısacası ağzı olan satıcı olan pazarlamacı olan konuşuyor arkadaşım.sen kendin satıcı olsan şayet ne yaparsın ona göre düşün.piyasa zaten yalanla besleniyor kaldıki birde satıcıysa yön verenler gerisinide siz düşünün ona göre kararınızı verin.

A Çevrimdışı

a.kalkan

Yeni Üye
13 Ağu 2016
4

ghostkiller1' Alıntı:
a.kalkan' Alıntı:
Herkese merhaba,
Evin krokisini resim olarak yükledim ama görebiliyormusunuz bilmiyorum. evim 2+1 güney doğu cepheli arakat yeni bina yani dış cephe yalıtımlı, Istanbul Maltepe de . Evin toplam net m2 si 65 falan salon 25 m2. bütçem esnek ama 4500-5000 tl lere çıkamam. kendi evim olduğu için iyi bir klima almak istiyorum ve hatta olmuşken kapıları açınca diğer odalarıda soğutsa keşke diyorum ::) bana hangi klimayı önerirsiniz ve eğer krokiyi görebiliyorsanız klimayı nereye monte ettirmemi önerirsiniz?
birde klimayı internetten alırsam vakum işlemini nasıl yaptırabilirim? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkü ederim

a.alkan kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.kroki güzel olmuş ellerinize sağlık.fakat bu durumda eviniz tek klimaya müsait değil .nasıl müsait değil odaların herhangi birine koysanız klimayı odadan çıkıpta hava diğer odaya gitmez çünki tersyön hepside.yani şu durum:

1Nn5Op.png

mantık olarak hole koydurursanız dağılım güzel olur ama ondada sıkıntı holun dar olması.hol dar olduğu için klima ortamı çabuk iklimlendirdiğini sanarak kendisini kısacaktır ,olmadı siz dereceyi yükseltmek durumunda kalacaksınızki buda boşa giden enerji demek sizin cebinizden giden para demek.ama hol genişliği fazlaysa o zaman tek klima ile olur diyebiliriz.

işin gerçeği her odaya bir klima dır.o zaman gerçek verim ve tasarruf yapılmış olur.düşüninki kardeşim tek bir petekle evin tamamının ısıtamadığınız gibi tek klimaylada ne kadar olur.siz birde hol genişliğini verebilirmisiniz.ayrıca ısıtmada olacakmı

5YRJjL.png

hoşbulduk sefa bulduk hocam. öncelikle ilgilenip cevap yazdığınız için teşekkür ederim. klimayı genel olarak soğutma için kullanıcam, ısıtma için çok nadir kullanırım. Hol ün genişliği 1.30-1.40 falan ama hole koyarsamda motoru koyacak yer sıkıntı olur diye düşünüyorum çünkü holün daire kapısı olan taraftaki duvar boydan boya bina içine bakıyor ( asansöre, merdiven boşluğuna cephe) galiba ilk işaretlediğiniz yere koydurmak mantıklı olacak gibi çünkü o duvarda komple binanın arka cephesi oluyor motoru istediğim yere koydurabilirim balkona koydurmam şart değil.
sadece salon için kullanacağımı düşünürseniz hangi klimayı önerirsiniz bana ve kaçlık klima almalıyım?

A Çevrimdışı

a.kalkan

Yeni Üye
13 Ağu 2016
4

Ayrıca aslında klima almak için çok acelem yok. Kışı beklesem fiyatlar biraz düşermi sizce?  fiyatlar değişmez derseniz şimdi alıp en azından yazın son sıcak günlerini serin geçirirz. birde ilk mesajımda sorumu tekrar sorayım; klimayı internetten alırsam vakum işini nasıl yaptırabilirim :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

a.kalkan' Alıntı:
Ayrıca aslında klima almak için çok acelem yok. Kışı beklesem fiyatlar biraz düşermi sizce?  fiyatlar değişmez derseniz şimdi alıp en azından yazın son sıcak günlerini serin geçirirz. birde ilk mesajımda sorumu tekrar sorayım; klimayı internetten alırsam vakum işini nasıl yaptırabilirim :)

Fiyaların ne olacağını kestirmek zor.doların durumu malumunuz.birde piyasa serbest kafalarına göre zam da yapabilirler kampanyada.artık kestiremiyoruz ne olacağını gerçekten.

Vakum işleminin internetden almayla alakası yok.kim kurulum yapıyorsa onlar yapacak.mecburen yapmak zorundalar.ekstra bir işlem değil yani. Nasıl klimayı montaja mecbursa vakum yapmayada mecbur.

A Çevrimdışı

a.kalkan

Yeni Üye
13 Ağu 2016
4

ghostkiller1' Alıntı:
a.kalkan' Alıntı:

Fiyaların ne olacağını kestirmek zor.doların durumu malumunuz.birde piyasa serbest kafalarına göre zam da yapabilirler kampanyada.artık kestiremiyoruz ne olacağını gerçekten.

Vakum işleminin internetden almayla alakası yok.kim kurulum yapıyorsa onlar yapacak.mecburen yapmak zorundalar.ekstra bir işlem değil yani. Nasıl klimayı montaja mecbursa vakum yapmayada mecbur.

anladım hocam. Peki salon için bi önceki arkadaşa önerdiğiniz 1200 Btu luk midea klima uygunmudur yoksa 18000 btu luk mu almalıyım.
12000 liğin fiyatı iyi ayrıca bugüne özel N11.com da klimalara %5 indirim var 100 tl falan daha uyguna alabiliyorum orda yazan fiyatlardan.

http://urun.n11.com/klima/midea-yeni-blanc-serisi-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-P120145091

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

a.kalkan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

anladım hocam. Peki salon için bi önceki arkadaşa önerdiğiniz 1200 Btu luk midea klima uygunmudur yoksa 18000 btu luk mu almalıyım.
12000 liğin fiyatı iyi ayrıca bugüne özel N11.com da klimalara %5 indirim var 100 tl falan daha uyguna alabiliyorum orda yazan fiyatlardan.

http://urun.n11.com/klima/midea-yeni-blanc-serisi-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-P120145091

12 lik yeterli gelir.blanc serisi güzeldir fiyatla iyi n11 de indirimlerle.ama bayidende fiyat alsanız ona göre karar verseniz iyi olur.bir üstü mission modelinede bakabilirsiniz ısıtmada ağırlıklı kullanacaksanız

T Çevrimdışı

tuncay2016

Yeni Üye
9 Ağu 2016
4

tuncay2016' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Hosgeldiniz koridor ve mutfak sogutulacak alana dahilmi

Dahilse m2 olarak olculerini verebilirmisiniz

Merhaba Cevap için teşekkürler, Mutfak 8 mt2 koridour ise 3 m2- evet ikisi de dahil

Merhaba 2 model arasında kaldım, yardımcı olur musunuz?

Mitsubishi SRK 63 ZR-S mi? yoksa  SRK 50ZM-S Mİ?

ikisinin farkı nedir? biri diamond biri preminum seri, ama siz neyi tavsiye edersiniz 21.000BTU olmasına ragman 63ZRS'nin fiyatı daha uygun SRK nin 21btularına göre, yardım eder misiniz? Teşekkürler,

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

Son bir aydır klima araştırıyorum.
Mitsubishi kaliteli ama fiyatına göre vasat klima,
Uğur için bugün var yarın yok, hangi forumda okudum bimliyorum ama eğer yanlış hatırlamıyorsam, kolları dövmeli iki tesisatçı gelmiş ve müşteri ile birazcık kaba üslub ile konuşmuş,
Arçelik-Beko'da ise dış ünite ile iç ünite arasında aleminyum boru döşendiğini öğrendim,
Airfel ve Demirdöküm için hiç iyi şeyler durmadım,
Gree için donanımhaber'de alan bir kişi odasını soğutamayınca iade etmiş,
Baymak için donanimhaber'de genelde olumlu yorum var, n11'de ise bir kaç olumsuz yorum var,
Vestel'i kimsenin önerdiğini görmedim,
Sigma markası için iklimsa servisinin sorunlu olduğunu duydum,

Özetle her klimanın ayrı bir sorunu veya beğenilmeyen noktaları var. Ailemin isteği üzerine Arçelik 12310 yada 12610 alacaktım ama forumlarda aleminyum boru kullanıdığını duyunca Arçelik-Beko'ya karşı isteksiz kaldım.
Araştırmadığım Daiken, Alarko Carrier gibi markalarda var.
Not: Hiç bir markayı kötülediğimi, çöp dediğimi düşünmeyin, bunlar benim forumlardan edindiğim bilgiler ve daha da kararsız kalmama sebep olan bilgiler.

rEmVPN.png

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

tuncay2016' Alıntı:
tuncay2016' Alıntı:
Merhaba Cevap için teşekkürler, Mutfak 8 mt2 koridour ise 3 m2- evet ikisi de dahil

Merhaba 2 model arasında kaldım, yardımcı olur musunuz?

Mitsubishi SRK 63 ZR-S mi? yoksa  SRK 50ZM-S Mİ?

ikisinin farkı nedir? biri diamond biri preminum seri, ama siz neyi tavsiye edersiniz 21.000BTU olmasına ragman 63ZRS'nin fiyatı daha uygun SRK nin 21btularına göre, yardım eder misiniz? Teşekkürler,

tuncay2016 kardeşim kesinlikle Mitsubishi SRK 63 ZR-S  alınız.klima dehşet güzel bir cihaz.fiyat konusu kafanızı karıştırmasın bu klimayı bilen alır.ucuz olması daha güzel keşke daha ucuz olsa.mhı yi sanko holding sattı bir ara o zmanlar çok süperdi fiyatları bende alacaktım biraz ağır aldırdım sonrasında şansıma airfel bıraktı iklimsa yeniden başladı satmaya fiyatları şişirdi haliyle.iklimsa denen şirket bu markayı mahvediyor çarçur ediyor ülkemizde.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

coderMX' Alıntı:
Son bir aydır klima araştırıyorum.
Mitsubishi kaliteli ama fiyatına göre vasat klima,
Uğur için bugün var yarın yok, hangi forumda okudum bimliyorum ama eğer yanlış hatırlamıyorsam, kolları dövmeli iki tesisatçı gelmiş ve müşteri ile birazcık kaba üslub ile konuşmuş,
Arçelik-Beko'da ise dış ünite ile iç ünite arasında aleminyum boru döşendiğini öğrendim,
Airfel ve Demirdöküm için hiç iyi şeyler durmadım,
Gree için donanımhaber'de alan bir kişi odasını soğutamayınca iade etmiş,
Baymak için donanimhaber'de genelde olumlu yorum var, n11'de ise bir kaç olumsuz yorum var,
Vestel'i kimsenin önerdiğini görmedim,
Sigma markası için iklimsa servisinin sorunlu olduğunu duydum,

Özetle her klimanın ayrı bir sorunu veya beğenilmeyen noktaları var. Ailemin isteği üzerine Arçelik 12310 yada 12610 alacaktım ama forumlarda aleminyum boru kullanıdığını duyunca Arçelik-Beko'ya karşı isteksiz kaldım.
Araştırmadığım Daiken, Alarko Carrier gibi markalarda var.
Not: Hiç bir markayı kötülediğimi, çöp dediğimi düşünmeyin, bunlar benim forumlardan edindiğim bilgiler ve daha da kararsız kalmama sebep olan bilgiler.

rEmVPN.png

coderMX kardeşim malumunuzdurki sorunlu olmayan servis bayi satıcı .....yoktur.her markada bu tipler vardır.bu gün hermarkanın şikayetlerini bulabilirsiniz.burda önemli olan aldığınız markanın sorun karşısında arkasında duracak firmadır.şu bir gerçekki klima almak önemli değil hizmet almak önemli.hizmetide ne kadar alabilfdiğin önemli.

bu gün ben size dersemki x markanın şu klimasını alın nasıl olsa garantisi şu kadar var olmadı yasal haklarınızı kullanır mahkemelerde yıllarca sürünürsünüz siz kabul edermisiniz etmezsiniz.malesef ülkemizdeki bu iş kanayan bir yaradır.kanun var yasa var uygulayan kim yada tüketici peşine düştü hakkını aramak için yardımcı olan kim.sürüm sürüm sürünüyorsunuz.büyük balık küçün balığı yutar misali bu işler.

ben hizmet konusunda me yi tek geçerim tabi kaliteli mal konusundada.bırakın normal arızayı adamlar vakum yapılmayan klimaları bile sıfırıyla değişim yapıyor.hermarkada olduğu gibi me dede çürükler çıkabiliyor servislerinde ama ne varki genel merkez bu durumları affetmiyor ve tüketicisini rahat ettiriyor.

adamlar 7 yıllık klimasına sahip çıkmış ve müşterisinden bir kuruş almadan yapmış firmadır.gene bir örnek:tüketici me yi 14 ay kullanmış ama kurulumda içinde bir şüphe kalmış buda müşteriyi sürekli rahatsız etmiş.normalde klimada hiçbir arıza vs birşey yok süper çalışıyor.ama tüketici kafaya taka taka büyütmüş içinde ve firmaya durumunu anlatmış ve me bu tüketicinin 14 aylık klimasını geri iade alarak sıfır klima göndermiştir.kısaca ilk defa klima alıyor gibi müşteriye hizmet veriliyor ve memnun ediliyor.işte hizmetin dibi budur.

sağda solda me ye çamur atanlar bu desteği vermediği için müşterilerine: tutuyor fiyat politikasını şunun bunu eleştirmeye kalkışıyor.bunlar tabiki boş işler me böyle basit kişilerin karalamalarıyla etkilenebilecek basit bir firma değil.basit insanlar sadece hayal kurar boş boş.

arçelik ara tesisatı bakır demişsiniz de arçeliğin sadece ara tesisatı değil dış ve iç ünitede de aliminyum.arçelikte bakır artık kullanılmıyor malesef.onlrda uyanık iki çekik gözlü nün peşine takıldı gidiyor.

kısacası herkes herşeyi söyler yazar çizer geriye sizin kendi düşünceniz kendi seçiminiz kalır.ona bakarsanız daıkınn bugün orta kalite dediğimiz modelinde basit kompresör kullanıyor.en önemli parça nedir klimada kompresör.e bunu kalitesiz kullanan diğer malzemelerini nasıl kaliteki kullanır.hep yazdım eski yazılarımda daıkın artık eski daıkın değil.satın aldığı ascon,oyl gurub gibi alt kademe fabrikalarında üretim yapılıyor ve üstüne vur daıkın logosunu sür piyasaya daıkın parası dersen yemede yanında yat.bu işlerde aklınız almayacağı çakallıklar dönüyor.sadece daıkına göre değil birçok markada dümen üstüne dümenler dönüyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

birde işlemiş olduğunuz örnek hakkına yazalım .öncelikle bizim marka karalaması yapılmasın vs gibi takıntılarımız yok.herkes herşeyi özgürce yazar yanlış varsa bizde karşı yazıyı yazarız olur biter.yeterki iş adam gibi tartışmak eleştirmek olsun.biz bunlara yazıp çizemiceksek sizde istediğiniz gibi yazıp çizip düşüncelerinizi yazamayacaksanız forum olmasının bir anlamı kalmıyor.bizim burda tek hassasiyetimiz forumlar arası artniyet.

işlemiş olduğunuz örnekteki arkadaşın way haline.bu kadar rahat ve bilinçsiz bir tüketici.böyle olduğu sürece sahtekarlar hep kazanmaya çalışacaktır bu kadar basit bu olay.bakın siz drumu anlamışsınız uzak duruyorum diyorsunuz ne güzel.ama kör olan yukarıdaki tüketici yada açık yazıyorum KÖR EDİLEN TÜKETİCİ kendi kendine cahilce bilmeden avuntu yapıyor birde bu avuntusunun doğru olduğunu savunarak bilgi veriyor.

işte buna pes derim diyemiyorum çünki hep böyle.iki gün önce yazdım yeni size soruyorum birşeyden anlamayan bu tüketicinin yorumuna bakıpta klima ALIRMISINIZ?

birde tam tersi bu adam klimayı iyi dese ne olcak adamda bu kafa bu bilgisizlik varken.sizin dikkat etmeniz gereken noktayı anladınız sanırım.burlarda yazanların birçoğu hatta geneli bu tipte kişiler.bu adamın iyi demesiyle iyi olacaksa ve sizlerde bu adamın yorumundan etkilenecekseniz way halinize.beraberce denize atlamış olursunuz.

benimde burdaki mücadelem şavaşım bu işte.TÜKETİCİLERİMİZ BİRİLERİNİN UŞAKLARI ,YALAMALARI,PARA HIRSI,MAL SATMAK,.....gibi olaylardan ötürü kör ediliyor.herkez kar peşinde, para peşinde, mal satmak derdinde ,ego derdinde...............

en tehlikeliside nedir biliyormusunuz bilgiyle yalanı güzel kullanmak.size bilgi veren isterse dünyada tek bilgili kişi olsun ama o bilgiyi size olduğu gibi aktaramıyor ,çıkarları için kullanıyor sahtekarlık için kullanıyor ...ise işte en tehlikeli adam kişi odur.bilmek önemli değil dürüst olmak önemli.bu tipteki kişiler benim gözümde pazarda armut satan kardeşimden farklı değildir.keşke onun kadar dürüst olabilselerde bize armut diyerek  soğan satmasalar.

bu piyasa yalan üzerine kurulmuş TÜKETİCİYİ SÖMÜRME piyasası.

https://tavsiyeforumu.com/konu-samsung-klimalardan-uzak-durun.html?pid=2139#pid2139 bu linktede yazdım birşeyler bu konular hakkında.

E Çevrimdışı

eclipse

Yeni Üye
15 Ağu 2016
2

Merhaba: Sayın admin arkadaşlar ve  ustalar
Öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sayın arkadaşlar uzun zamandan beri 3.5x4.5-75 m2 kuzey cepheli izalasyonsuz yatak odam için klima bakmaktayım ve sonuçta iki modelde kararsız kaldım... Toshiba Ras10N3KVR ve Mitsubishi  Electric MSZ-EF25VE2S ( KRIGAMINE SERİ ) sizce hangisini seçersem daha iyi olur veya önerebileceğiniz başka bir madel olur mu... tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

eclipse' Alıntı:
Merhaba: Sayın admin arkadaşlar ve  ustalar
Öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sayın arkadaşlar uzun zamandan beri 3.5x4.5-75 m2 kuzey cepheli izalasyonsuz yatak odam için klima bakmaktayım ve sonuçta iki modelde kararsız kaldım... Toshiba Ras10N3KVR ve Mitsubishi  Electric MSZ-EF25VE2S ( KRIGAMINE SERİ ) sizce hangisini seçersem daha iyi olur veya önerebileceğiniz başka bir madel olur mu... tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.
eclipse kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumza.sorunuza gelirsek toshibanın o modeliyle me nin modeli asla ve asla bir olamaz.toshibanın alt ikinci serisi me nin üstten ikinci serisi.bırakın krigamine serisini sf ile de bir olamaz.toshibanın baş kronik sıkıntısı plastik genleşme sesleri,dış ünite motor sesi kaldıki fiyatıda hiç uygun değil.

benden size dost tavsiyesi me yi alın rahatınıza uzun yıllar bakın.ef nin üstü fh zaten fiyat farkları var.fh nin üstüne klima yok genel olarak ve katagori olarak bakıldığında.bu işler tabi bütçe meselesi.durumunuz iyi ise tabihi fh ama ef de yeter sf de yeter.me de kalite olarak bir fark yok.özellik verim performans olarak farklar var.çok ısıtma ağırlıklı kullanırsanız benim gibi maddi durumunuzda iyiyse fh yi alın başkada klima tanımayın derim.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60

Hayırlı günler arkadaşlar. Az kalsın diğer malum siteye üye olacak belki de yanlış tavsiyelere uyup yanlış tercihler yapacaktım ki Allah bu siteyle karşılaştırdı beni çok şükür. Aranızda bulunmaktan dolayı mutluyum. Bu kardeşinize de yardımınızı esirgemeyeceginize eminim. 

Şanlıurfa'da oturan bir akrabam için klima araştırıyorum. Batı cepheli oturma odasının genişliği 18 m2 civarında. Öğleden sonra başlayıp güneş batmaya yakın vakte kadar odaya güneş giriyor. Odada bir adet pencere ve balkona açılan bir adet pimapen kapı var. Bu ikisi de öğleden sonra güneş alıyor. Şu an montajda olan eski klimanın dış ünitesi öğleden sonra Urfa'nın kavurucu güneşini yiyor. Yeni alacağımız klima da aynı akıbete uğrayacak muhtemelen.
Klimayı günde 3 5 saat (eğer gece çok sıcak olursa uyurken sabaha kadar) çalıştıracaklar ve her zaman soğutma amaçlı kullanacaklar. En azından vasatın üstü bir model olsun istiyorlar ve enerji tüketimi az olsun diyorlar. Mümkünse A+ veya A++. Bütçe 2000-3000 tl arasında. Uygun fiyata güzel bir şey bulacaksak üst limiti zorlamak istemiyorlar. Bu kıstaslarda 9.000 mi yoksa 12.000 btu mü almak mantıklı? Alternatifli birkaç model tavsiye eder misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt