Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,886
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Midealarda hava debisi dusuk gibi olumsuzluk yaratirmi bu durum ustalar

Midea'nin Sadece Mission Modelinde Hava Debisi Dusuktur
Alip Kullanan Herhangi Biri
Klima Isitmiyir Sogutmuyor
Fazla Tuketiyir Herhangibir Sikayet Duymadik
Mekana Uygun Kapasitede Secim Yaparsaniz
Sorunla Karsilasacaginizi Hic Sanmiyorum...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:

bu olaylar çok karışık aslında kardeşim.hava debisi yüksek olsa kaç yazar aktarım hızı olmadıktan sonra.bazı x markalarında debileri yüksek ama havayı dolaştıramıyor odayı iki günde rejime zor sokuyor.kısacası kafanızı birisi karıştırmışsa o kişiden şüphe duyun.yok kendiniz bu olayı yakalamışsanız güzel bir yakalama ama mission için geçersiz bir olay.mission şu ana kadar bir kişiden şikayet duymadım duymadık.klima muntazam güzel stabil çalışıyor.parasına görede çok çok harika ve güzel klima.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

ghostkiller1' Alıntı:
sawash35' Alıntı:

bu olaylar çok karışık aslında kardeşim.hava debisi yüksek olsa kaç yazar aktarım hızı olmadıktan sonra.bazı x markalarında debileri yüksek ama havayı dolaştıramıyor odayı iki günde rejime zor sokuyor.kısacası kafanızı birisi karıştırmışsa o kişiden şüphe duyun.yok kendiniz bu olayı yakalamışsanız güzel bir yakalama ama mission için geçersiz bir olay.mission şu ana kadar bir kişiden şikayet duymadım duymadık.klima muntazam güzel stabil çalışıyor.parasına görede çok çok harika ve güzel klima.

Aklımı celen yok kardesim ::)orumda dolasırken bahsedildiğini gordum tesekkurler bilgilendirme için

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
[font=roboto, Arial, Helvetica, sans-serif]HITACHI RAS14QHA bu nasıl dır ustalar missona gore 

Bu model ara btu doğal olarak btu farkı var.hıtachi şahsen sevdiğim bir marka.kalite olarak güzel naylon klimalara benzemez.adi gibi kendiside klimadır.biraz sesli çalışır bu modeli ama adam gibi işini yapar.missionmu bumu derseniz hitachi derim.tabi burda alış fiyatımız çok önemli etken.zira belkide o fiyata başka kaliteli klimada alabilirsiniz.

Hitachi bu işi diğerleri gibi önemsemiyor sanki.yangelip yatıyor derlerya o misal türkiye distirübütörü.servis sıkıntısı yoksa alınır klimalar distibitörü hernekadar çarçur etsede güzeldir.siz önce alış fiyatını bir öğrenin ondan sonra değerlendirirsek adil olur.

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

Arkadaşlar, 18 metrekare salon için klima önerir misiniz?
Oda genişliği 4 x 4,40 metre, tavan yüksekliği 2,60 metre,
apartmanlar bitişik, evin dışarıdan ısı yalıtımı var.
salonda 3 metre genişliğinde balkon kapısı ile birlikte pencere var (pimapen),
Evde 5 kişiyiz.
Aklımda Arçelik 12610 A+++, Baymak Elegant Plus 12, LG Sirius yada Arçelik 12310 var ama sizin tavsiyeniz nedir? Mesela Baymak Elgent Plus alsam benim için yeterli olur mu? Salona alacağım ama yazın çok sıcaklarda belki salonda yatarız yani klimanın sessizde olması önemli. Herşeyden önce ekonomik olmalı, elektrik faturası çok yüksek gelmemeli. Sadece soğutma amacı ile kullanacağım.
LG Sirius serisinin eurovent sertifikası var mıdır? Yoksa bu sertifikaya çok takılmadan, Baymak, Arçelik 12310, 12610 vs, bir klima mı alsam?
http://www.arcelik.com.tr/klimalar-ionizer-inverter-serisi-12310-aa-ev-tipi-klima.html
http://www.eurovent-certification.com/tr/Eurovent_Sertifikasyonu/Eurovent_Sertifikasyonu.php?rub=01&srub=03&ssrub=&lg=tr

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

coderMX' Alıntı:
Arkadaşlar, 18 metrekare salon için klima önerir misiniz?
Oda genişliği 4 x 4,40 metre, tavan yüksekliği 2,60 metre,
apartmanlar bitişik, evin dışarıdan ısı yalıtımı var.
salonda 3 metre genişliğinde balkon kapısı ile birlikte pencere var (pimapen),
Evde 5 kişiyiz.
Aklımda Arçelik 12610 A+++, Baymak Elegant Plus 12, LG Sirius yada Arçelik 12310 var ama sizin tavsiyeniz nedir? Mesela Baymak Elgent Plus alsam benim için yeterli olur mu? Salona alacağım ama yazın çok sıcaklarda belki salonda yatarız yani klimanın sessizde olması önemli. Herşeyden önce ekonomik olmalı, elektrik faturası çok yüksek gelmemeli. Sadece soğutma amacı ile kullanacağım.
LG Sirius serisinin eurovent sertifikası var mıdır? Yoksa bu sertifikaya çok takılmadan, Baymak, Arçelik 12310, 12610 vs, bir klima mı alsam?
http://www.arcelik.com.tr/klimalar-ionizer-inverter-serisi-12310-aa-ev-tipi-klima.html
http://www.eurovent-certification.com/tr/Eurovent_Sertifikasyonu/Eurovent_Sertifikasyonu.php?rub=01&srub=03&ssrub=&lg=tr
merhaba hoşgeldin sefalar getirdin coderMX.ara kat ve sadece soğutma içinse 9 luk klima yeterli gelir.dersenizki ısıtmadada kullanırım o zman alt katagori cihazlar için 12 lik almanız iyi olur.ama siz sanırım işimi şansa bırakmamak için 12 lik almak istiyorsunuz.

burda eğri oturalım doğru konuşalım.bakınız daha yeni  konu açtım samsungla ilgili.kesinlikle ben baymak,lg önermiyorum.arçelik ise fiyatına bakarım muadili varsa gene önermem.lg sertifika olayına takılmayın onlar önce gitsinler kalite belgesi alısnlar sonra eurowent belgesine geliriz.tabi birde şu milletten keledikleri paralarla servislerine adam gibi eğitim versinler birşeyler öğretsinler.lg ye kadar başka adam gibi klimalarda var.siz bütçe konusunda bilgi verirseniz seçeneklere ona göre bakalım

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16

Sanırım herşeyi yazmışım bütçeyi unutmuşum. Baymak Elegant 12.000 btu 1700 TL'ye satılıyor. Arçelik 12610 A+++ ise 2768 TL, LG Sirius ise 2600-2900 TL civarı. Yani bütçe esnek.

Daha önce Arçelik servisi geldi, ücretsiz keşif yaptı. 12.000 btu almamız gerektiğini söylemişler. Biz elektrik işine karışmıyoruz demişler. Biz hortum ve kabloların duvara gömülmesini istemiştik, arçelik servisi biz tavsiye etmiyoruz, biz yapmıyoruz ama klimayı aldıktan sonra çizim yaparız, duvarda çizdiğimiz yerleri kırdırırsınız demişler. Hortum ve kablolar dış üniteden iç üniteye yatak odasından gelmesi gerekiyormuş. Yatak odasında dolap olduğu için duvarı çizememişler. Bir de iç ünite ya kirişin üzerinde ama birazcık alçak duracak, tavanda kartonpiyer var. kirişin altında ise doğalgaz borusu var, iç ünite doğalgaz borusunun altınada koyabiliriz demişler, yani iç ünitenin yeri biraz içimize sinmedi. Bu durumda ucuz birşey alalım geçelim dedik. Ama önceliğim ekonomik olması, kaliteli olması, fiyat performans ürünü olması.
Bütçe 1700-2800 TL arası diyebilirim.
Ayrıca yatak odasına 9.000 btu, salona 12.000 btu için multi sistem dış üniteler var ama bunlarıda pek önermiyorlar.

Donanımhaber'de Baymak Elegant alanlar memnunlar, Arçelik'teki A+++ etiketinin yanıltıcı olma ihtimali var, Arifel ve Kumtel için çok sorunlu yorumları okudum. Mitsubishi için kaliteli ama vasat yorumu vardı. Yani kısaca sanırım dört dörtlük klima yok. bu durumda Baymak alıp, geçeyim diyorum. LG Sririus iyi özellikleri varmış, ama alınca Smart olanını almak gerekiyormuş, kutunun üzerinde SMART yazması gerekiyormuş.

Maltepe CarrefourSA Baymak klima fiyatları (İstanbul Bilişimde 1.700 TL)

oEzXgb.jpg

lEzq7J.jpg

ZY1XDG.jpg

A Çevrimdışı

a.kalkan

Yeni Üye
13 Ağu 2016
4

Herkese merhaba,
Evin krokisini resim olarak yükledim ama görebiliyormusunuz bilmiyorum. evim 2+1 güney doğu cepheli arakat yeni bina yani dış cephe yalıtımlı, Istanbul Maltepe de . Evin toplam net m2 si 65 falan salon 25 m2. bütçem esnek ama 4500-5000 tl lere çıkamam. kendi evim olduğu için iyi bir klima almak istiyorum ve hatta olmuşken kapıları açınca diğer odalarıda soğutsa keşke diyorum ::) bana hangi klimayı önerirsiniz ve eğer krokiyi görebiliyorsanız klimayı nereye monte ettirmemi önerirsiniz?
birde klimayı internetten alırsam vakum işlemini nasıl yaptırabilirim? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkü ederim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

a.kalkan' Alıntı:
Herkese merhaba,
Evin krokisini resim olarak yükledim ama görebiliyormusunuz bilmiyorum. evim 2+1 güney doğu cepheli arakat yeni bina yani dış cephe yalıtımlı, Istanbul Maltepe de . Evin toplam net m2 si 65 falan salon 25 m2. bütçem esnek ama 4500-5000 tl lere çıkamam. kendi evim olduğu için iyi bir klima almak istiyorum ve hatta olmuşken kapıları açınca diğer odalarıda soğutsa keşke diyorum ::) bana hangi klimayı önerirsiniz ve eğer krokiyi görebiliyorsanız klimayı nereye monte ettirmemi önerirsiniz?
birde klimayı internetten alırsam vakum işlemini nasıl yaptırabilirim? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkü ederim

a.alkan kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.kroki güzel olmuş ellerinize sağlık.fakat bu durumda eviniz tek klimaya müsait değil .nasıl müsait değil odaların herhangi birine koysanız klimayı odadan çıkıpta hava diğer odaya gitmez çünki tersyön hepside.yani şu durum:

1Nn5Op.png

mantık olarak hole koydurursanız dağılım güzel olur ama ondada sıkıntı holun dar olması.hol dar olduğu için klima ortamı çabuk iklimlendirdiğini sanarak kendisini kısacaktır ,olmadı siz dereceyi yükseltmek durumunda kalacaksınızki buda boşa giden enerji demek sizin cebinizden giden para demek.ama hol genişliği fazlaysa o zaman tek klima ile olur diyebiliriz.

işin gerçeği her odaya bir klima dır.o zaman gerçek verim ve tasarruf yapılmış olur.düşüninki kardeşim tek bir petekle evin tamamının ısıtamadığınız gibi tek klimaylada ne kadar olur.siz birde hol genişliğini verebilirmisiniz.ayrıca ısıtmada olacakmı

5YRJjL.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt