Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ceremy Çevrimdışı

ceremy

Yeni Üye
30 Haz 2021
2
41
Merhaba arkadaşlar HepsiBurada sitesinden
LG Dual Eco S3-W12JA3AA A++ 12000 BTU Duvar Tipi. ürünü sipariş verdim ancak bana gelen ürün üzerinde ve faturada LG S3NW12JA2AA DUAL COOL. yazıyor bu klimaların farkları nedir geri iade etmelimiyim teşekkürler Sota Sota

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Kısık fanda kullanılırsa hele bu sıcaklarda, klimanın ciddi anlamda performansı düşüyor ve tüketimi artıyor.
Çok sıcak ve çok soğuk havalarda ben asla fanı kısmam.
Değerli üstad. İnanın ben bu kısmı anlamadım. Fan motoru ile klima performansına nasıl bir etkisi olabilir. Yani ben odayı istediğim sıcaklığa getirdim ve
biraz huzur için fanı düşürerek ( sessiz klima çırpınışları hep bunun için değil mi :) ) ortam sıcaklığını korumaya çalışacağım.
Eğer ısı girdisi çok yoğunsa tekrar fan devrini arttırıp ortam şartını dengeleme çalışırım.
Belki tam ifade edemedim ama gece huzur içinde kısık fan devrinde klima bize zarar mı yazacak şimdi, tam da ekonomi yapalım derken :)

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Değerli üstad. İnanın ben bu kısmı anlamadım. Fan motoru ile klima performansına nasıl bir etkisi olabilir. Yani ben odayı istediğim sıcaklığa getirdim ve
biraz huzur için fanı düşürerek ( sessiz klima çırpınışları hep bunun için değil mi :) ) ortam sıcaklığını korumaya çalışacağım.
Eğer ısı girdisi çok yoğunsa tekrar fan devrini arttırıp ortam şartını dengeleme çalışırım.
Belki tam ifade edemedim ama gece huzur içinde kısık fan devrinde klima bize zarar mı yazacak şimdi, tam da ekonomi yapalım derken :)

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam yazın akşam yatarken bende fanı kısıyorum, yaz aylarında gece yatarken klimamızın fanını kısmak gayet normaldir, ama öğlenin 40 derece sıcağında ise fanı açıyorum.

Klimalar yaz aylarında geceleri sever, fanı kıssakda gündüz çalışıp ortamı soğuttuğu için, gece düşük fanda çalışması elektriği pek etkilemez, rölentide devam eder.

Kışında çok soğuk havalarda gece yatarken pek kısamıyorum fanı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şota ustam dün mahallede komşu demirdöküm klima taktırdı.merak ettim bu klimayı kim üretiyor.teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Merhaba arkadaşlar HepsiBurada sitesinden
LG Dual Eco S3-W12JA3AA A++ 12000 BTU Duvar Tipi. ürünü sipariş verdim ancak bana gelen ürün üzerinde ve faturada LG S3NW12JA2AA DUAL COOL. yazıyor bu klimaların farkları nedir geri iade etmelimiyim teşekkürler Sota Sota
Kağıt üzerinde aman aman bir farklılık yok kompresör yanılmıyorsam kompresör kodlarıda aynı.

yeni sirüsü önümüzdeki günler alıp dener bilgi veririm.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
şota ustam dün mahallede komşu demirdöküm klima taktırdı.merak ettim bu klimayı kim üretiyor.teşekkürler.
Sota ustamın başı pek yoğun bu aralar, ben cevap vereyim size.

Demir döküm gree üretimidir, A5 performans serisi de gree üretimidir, hatta 6 yıl önce aldığım gree üretimi bir klimam vardı o klimamın kumandası bile demir döküm A5 performans serisi cihazların kumandası ile aynı kumanda.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Demirdöküm Kion serisi Gree üretimi değil diye biliyorum, yanlış mıyım?

Demir döküm gree üretimidir, A5 performans serisi de gree üretimidir, hatta 6 yıl önce aldığım gree üretimi bir klimam vardı o klimamın kumandası bile demir döküm A5 performans serisi cihazların kumandası ile aynı kumanda.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

Eyvallah fatih kardeşim, Oturduğum binada yöneticilik yapıyorum Binamızda tadilat-boyama işleri var.
Mesai saatinden geri kalan vakti ustaların başında beklemekle yada eksik malzemeleri temin etmekle geçiriyorum.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eyvallah fatih kardeşim, Oturduğum binada yöneticilik yapıyorum Binamızda tadilat-boyama işleri var.
Mesai saatinden geri kalan vakti ustaların başında beklemekle yada eksik malzemeleri temin etmekle geçiriyorum.
Allah kolaylık versin ustam, en zor işlerden birisini gerçekleştiriyorsun şuan.
Binandaki çalışan tadilat ve boya ustalardan daha çok yorulduğuna ve strese girdiğine eminim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Allah kolaylık versin ustam, en zor işlerden birisini gerçekleştiriyorsun şuan.
Binandaki çalışan tadilat ve boya ustalardan daha çok yorulduğuna ve strese girdiğine eminim.
Allah razı olsun elimizden geldiğin en iyiyi en ucuza mal etmeye çalıyorum ama neden bazı tipleri memnun edemiyoruz.

Çok merak ediyorum bu durum genetik bozukluk mu yoksa psiklojik sorun mu.

Benim aldığım teklif 65bin tl başkasının aldığı teklif 94bin tl

94bin olana niye yaptırmıyoruz diye gerzekçe tavır alanlar var.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Allah razı olsun elimizden geldiğin en iyiyi en ucuza mal etmeye çalıyorum ama neden bazı tipleri memnun edemiyoruz.

Çok merak ediyorum bu durum genetik bozukluk mu yoksa psiklojik sorun mu.

Benim aldığım teklif 65bin tl başkasının aldığı teklif 94bin tl

94bin olana niye yaptırmıyoruz diye gerzekçe tavır alanlar var.
Hayatımızın her aşamasında bu tarz çıkıntılık yapan sivri insanlar hiç bitmiyor.

Cins, kılkuyruk insanlar ya.

Duymazdan gelip yok sayıyorum ben bu tarz insanları.

94 bin teklif verende aynı işi yapacak, altın kaplama mı yapacak sanki.

Apartmanında ki insanlar şanslı ki sen gibi piyasayı bilen, yapılan işleri takip eden, az çok o işlerden anlayan birisi var.

Yapılan hizmetin parası çok olunca daha kaliteli bir işçilik olmuyor, başında durmalı yapılan işleri göz ucuyla denetlemeli, yoksa bütün ustalar baştan savma işçilik yapar geçer.

Akşam kafayı yastığa koyduğunda vicdanın rahatsa gerisi önemli değil ustam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt