Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Şimdi benim de klima gelecek bu elektrik hattını çektirip mi çağırmak gerekiyor. Daha önceki klimamda böyle birşey yaşamamıştım, şimdi duyuyorum servisler daha eve gelmeden elektrik hattını çektirin öyle geliriz diyorlarmış.
Elektrik hattını çekmene gerek yok kabloyu ayarla ( Dış uniteyle buat arasındaki mesafe kadar)
servise kabloyu ver montaj borusuyla berabere sararak gelır enazından temiz durur.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Elektrik hattını çekmene gerek yok kabloyu ayarla ( Dış uniteyle buat arasındaki mesafe kadar)
servise kabloyu ver montaj borusuyla berabere sararak gelır enazından temiz durur.
O değilde hocam aldığım klimada iç ünitede derece göstergesi yokmuş ona canım sıkıldı ? kullanan birine ulaştım başka bir forumdan o söyledi, yaa derece göstergesinden kısmak nedir, valla canım sıkıldı ? Allahtan arkadaş klimadan çok memnunmuş onla avunuyorum ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
O değilde hocam aldığım klimada iç ünitede derece göstergesi yokmuş ona canım sıkıldı ? kullanan birine ulaştım başka bir forumdan o söyledi, yaa derece göstergesinden kısmak nedir, valla canım sıkıldı ? Allahtan arkadaş klimadan çok memnunmuş onla avunuyorum ?
Marka model nedir.

C Çevrimdışı

ceycey74

Aktif Üye
27 Haz 2021
71
47
IMG_20210623_000121.jpg

30m2 yer sağlı sollu duvarlarda ve karşıda pencere altında yalıtım var sağ tarafa koltuk üstüne düşünüyoruz klima kurulacak arkası teras. tavan çatı çatı katı yer
18000 lik almayı düşünüyorum marka ve model tavsiyelerinizi alabilirmiyim.
Yer Bursa genel olarak soğutma olarak kullanılacak kışında ısıtmaya kullanılabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
IMG_20210623_000121.jpg

30m2 yer sağlı sollu duvarlarda ve karşıda pencere altında yalıtım var sağ tarafa koltuk üstüne düşünüyoruz klima kurulacak arkası teras. tavan çatı çatı katı yer
18000 lik almayı düşünüyorum marka ve model tavsiyelerinizi alabilirmiyim.
Yer Bursa genel olarak soğutma olarak kullanılacak kışında ısıtmaya kullanılabilir.
Merhaba başka bir üyemizin mesajını alıntı yapıyorum.

Klima için satıcıları gezerken iklimsa da sigma comfort almam için çok ısrarcı olmuştu ısıtma ve soğutma değerleri sessizlik gibi kriterleri kağıt üstünde çok iyi duruyordu şu foruma girmesem LG yerine tercih edebilirdim fiyat olarak da alınabilir seviyedeydi
İki gündür LG kullanımımda rahatsız edici bir ses asla yok 25derece sıcaklığı ayarlar ayarlamaz sabit tutmak için gerekli şartları sağlıyor tüketim 0.2 kwh e düşüyor inanılmaz güzel değerler ve bunu Mersin gibi sıcak ve nemli yerde gerçekleştiriyor

A Çevrimdışı

Ati A

Yeni Üye
9 Ağu 2018
27
34
Arkadaşlar merhaba, aldığım 9000 btu’lık vestel floradan memnun olduktan sonra bir tane de salona almayı düşünüyorum. Salon biraz küçük 29,75 m2. Ev site içinde yalıtımı var. Cephesi kuzey az da olsa birazda batı. Aslında 12000 btu’luk alacaktım fakat vestelde ara model varmış 15000 btu’luk modelde varmış. Sizce 12000 lik mi almak lazım 15000 lik mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar merhaba, aldığım 9000 btu’lık vestel floradan memnun olduktan sonra bir tane de salona almayı düşünüyorum. Salon biraz küçük 29,75 m2. Ev site içinde yalıtımı var. Cephesi kuzey az da olsa birazda batı. Aslında 12000 btu’luk alacaktım fakat vestelde ara model varmış 15000 btu’luk modelde varmış. Sizce 12000 lik mi almak lazım 15000 lik mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
15.000 BTU gibi ara kapasite klima alacak olsaydım, tercih edeceğim son marka Vestel olurdu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Merhaba güney batı cephe ara yalıtım var.
Sehir Adana
12lik Midea Mission 28m2 salonda kapısı açık şekilde çalışıyor.
Tek esprisi 7/24 kulllanılması.
Diğer 12lik klimada hole bakacak şekilde konumda 100+m2 üzerinde alanda terlemeden oturuyoruz.

15lik cihazlara pek yanaşmayın
12lik cihazla ayni kompresor kullanilma ihtimali cok fazla.
Kondenser alanı,gaz miktarını,kompresor devrini yükselt hopp 12lik cihaz oldumu sana 15lik.

A Çevrimdışı

Ati A

Yeni Üye
9 Ağu 2018
27
34
9000 binlik yazlığa taktığım vestel floradan memnun olduğum halde biraz araştırdım insanlar pek memnun değilmiş açıkçası biraz aklımda soru işareti oluştu. Birde evimde 9000 lik lg dual plus var iç ünitenin sesli çalışması dışında memnunum ama vestel floranın 9000 liği kesinlikle lgden dual plus 9000 likden daha iyi soğutuyor. Kısmetse bi tane 12000 lik bi tane 9000 lik wifi özellikli iki klima alacağım, vestel flora ve lg dual plus dışında pek bir mantıklı alternatif bulamadım. Sizin önereceğiniz wifi’li bir model var mı ? Şimdiden teşekkürler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
9000 binlik yazlığa taktığım vestel floradan memnun olduğum halde biraz araştırdım insanlar pek memnun değilmiş açıkçası biraz aklımda soru işareti oluştu. Birde evimde 9000 lik lg dual plus var iç ünitenin sesli çalışması dışında memnunum ama vestel floranın 9000 liği kesinlikle lgden dual plus 9000 likden daha iyi soğutuyor. Kısmetse bi tane 12000 lik bi tane 9000 lik wifi özellikli iki klima alacağım, vestel flora ve lg dual plus dışında pek bir mantıklı alternatif bulamadım. Sizin önereceğiniz wifi’li bir model var mı ? Şimdiden teşekkürler
Vestelin daha keskin soğutması nedeni
kompresör devrini çok düşürmediği için.

Bunu kısaca özetleyecek olursak
klimayi 25 aldiniz.
LG 200watt değerine kadar tüketim degerini düşürerek içeriyi 25 derecede tutmaya çalışır.

Vestel 400-500 kadar tüketimi düşürür
içerinin 25 derece altına inmesiyle birlikte tüketimi daha fazla düşüremeyecegi için stop eder.

siz vestelin daha iyi soğuttuğu düşünürsünüz ama vestel o an LG göre daha fazla elektrik tükettiği gözünüzden kaçıyordur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt