Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
18000 lik yerine bunu alsam ve non stop açık kalsa işimi görür mü acaba? fırsat olduğunu düünüyorum.

yeni maceralara hazırsan al hocam :) baymak bile tavsiye etmem kimseye (kendim kullandığım halde)
üstelik baymak kendisine 5 yıl garanti verirken dolce vitaya 2 yıl garanti veriyor.

S Çevrimdışı

skywalkermrt

Yeni Üye
18 Haz 2021
27
Bugün gecen gün aldığımız 12lik LG montajını yaptirdik.
Bildiğiniz üzere LG elektrik bağlantısına karışmıyor kablo dahil
Dış unitiyle buat arası 5mt
iç üniteyle 20cm bile yok
elemana içerden besleme yapalim dedim
nuh dedi peygamber demedi
olmaz garanti dışı kalir bla bla derken ikna edemedim.
Garantiyi başlatmam dedi kenara çıktı

Gidip 5mt kablo alıp geldik. :slap
Aynısını Vestel kurulumunda bana da yaptılar iç ünite beslemesi hazır ankastre kurulum yapıyorlar yok dıştan besleme alıyor elektrikçi çağırın deyip durdu iç ünite beslemesini de uçlarını bantlayıp klimanın arkasına gizledi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arçelik ve vestel servislerine ayrı sempatim vardır, işçi emekçi adamlar, çalışma şartları belli.
arçelik nazilli servisi montaj ile alakalı bana çok zorluk çıkardılar, onları bile şikayet etmeyip, montaj sonrası sms ile 10 puan verdim.

ama hocam size yapılan resmen terbiyesizlik, size yapılan muamele bana yapılsaydı evden çıkartırdım o ekibi vesteli arar başka servis isterdim kurulumun tamamlanması için.

bu nasıl terbiyesizlik yahu, önce bir çalıştırıp wifi kurulumunu yapalım cihazı deneyelim, sonra vakuma geliriz de ne demek...

sizi tebrik ediyorum hakkınızı koruduğunuz ve bilinçli birisi olduğunuz için.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

banada yaptılar ustam aynı muameleyi yaa.

yanarım yanarım 5 metrelik 3*2,5 üçlü prizimin kablosuna yanarım.
Maalesef hocam durum bu biz insanlık yaptıkça da şikayet etmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar
bir de en son giderken montajda beğenmediğiniz bir durum var mı diye sorması ayrı bir olay..

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
İc uniteye baglanan yeride baglamadan birakmak neyin kafasıymis? Alt tarafi uc kablo sokacaksin icine. Buattan dis uniteye sigorta baglamayi yapmasalar anlarim da ic uniteyi de birakmalari hos olmamis. İklimsa servisi ic uniteyi kendisi baglamisti, sadece dis uniteye elektrik cekip sigorta koyma isini elektrikci yapti.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
fujıplus klima aldığımdada montajda vakumlama yapın dediğim halde fabrikadan vakumlu geliyor diyerek yapmamışlardı.daha sonra klimada sorun çıktı gaz boşaltıp vakumlama mecbur yaptılar ama iş işten geçti.marka fark etmeksizin vakum yapmamak için söyleyemeyecekleri yalan yok bu servislerin.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
yaz sezonunda daha fazla montaj yapabilmek için tabakaneye bok yetiştiriyor gibi çalışıyorlar.geçen yaz 4-5 arkadaşın evine farklı markalarda klima montajında yanında bulundum servislerin çalışmasını gözlemledim yalap şaplak çok hızlı bir şekilde montajlama yapılıp çekip gittiler.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
15dk sonra kuruluma geldiler bağlantılar yapılırken vakumlama yapılmasını tekrar söyledim gelen cevap ise; ‘bunlar fabrika çıkışlı vakumlu gerek kalmıyor’ Dediler
bu arada ankastre kurulum yapıyorlar bakır borular duvara gömülü

Onlara duvarda bina yapıldığından beri duran boruları hangi fabrika vakumlamış deyince önce ağzıyla boruya üfledi sonra düşünüp ‘tamam birazdan vakumlayacağız’ dediler

Şurayı okurken, kalın yazdığım yerden sonra "vakum tamam beyefendi" demiştir diye bekledim, yalan yok.:haha

Hem hayırlı olsun, hem de tebrik ederim. Gülüyoruz ama, bu çok büyük sorumsuzluk.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62

mitsubishi heavy 21000 btu srk63zr-w(s) a++ için görüşleriniz nedir arkadaşlar. Eureovent creteria sertifikasına sahip olduğu söyleniyor.​

S Çevrimdışı

skywalkermrt

Yeni Üye
18 Haz 2021
27
Şurayı okurken, kalın yazdığım yerden sonra "vakum tamam beyefendi" demiştir diye bekledim, yalan yok.:haha

Hem hayırlı olsun, hem de tebrik ederim. Gülüyoruz ama, bu çok büyük sorumsuzluk.
Ne yalan söyleyeyim bende o cevabı bekledim artık

işin ilginç bir yanı daha benden önce 6 montaj yapılmış vakum borusundan haberleri yok demek ki önceki montajlarda vakumsuz gerçekleşmiş ağızlarıyla vakum yapmışlardır artık..

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Merhaba hocam cihaz hangi şehirde hangi modda kullanılacak.
Odanın m2, yalıtım durumu nasıl.
üstad, ex olan bir 18000 teba yerine alınacak. 35 metre kare,açık mutfak ve büyük pencereli tam guney cephesi, yalıtım yok ama panjur planlamasını var. esasinda midea prime 18000 için yakin taraftayim ama bunu górünce değerlendirmek istedim.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Bu vakumlama olayı servisten servise farkediyor,aslında bunun bir standart'ı olması lazım.Müşteri bilinçliyse istiyor,yoksa servis kafasına göre davranıyor.Elektrik hattı konusunda yapmamakta haklı olabilirler,ama vakum konusunu niye yokuşa sürüyorsun kardeşim?Yazık benim bilinçsiz vatandaşıma.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Şimdi benim de klima gelecek bu elektrik hattını çektirip mi çağırmak gerekiyor. Daha önceki klimamda böyle birşey yaşamamıştım, şimdi duyuyorum servisler daha eve gelmeden elektrik hattını çektirin öyle geliriz diyorlarmış.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Bu vakumlama olayı servisten servise farkediyor,aslında bunun bir standart'ı olması lazım.Müşteri bilinçliyse istiyor,yoksa servis kafasına göre davranıyor.Elektrik hattı konusunda yapmamakta haklı olabilirler,ama vakum konusunu niye yokuşa sürüyorsun kardeşim?Yazık benim bilinçsiz vatandaşıma.
Kullanım kılavuzunda montaj bilgisi kısımında
Vakumlama nasıl yapılır anlatılıyor. lakin uygulamada sıkıntı var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt