Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba yatak odasına klima düşünüyorum bu klima cidden A+++ mı

Bu demir dökümün A5 performan serisini birkaç yıl önce incelemiştim, almak için.

Kendileri şöyle bir çakallığa başvurmuş; scop 5.1 olarak paylaşılmış her yerde, ısıtma performansı olarak a++ yazıyor
Ama ılıman iklimde scop 5.1
Ortalama iklimde scop 4.0

Zaten giriş seviyesi bütün cihazların ılıman iklimde scop 5.1, ortalama iklimde scop 4.0

Yani bu demir döküm A5 performans serisinin a +++ hikayesi tamamen algı operasyonu arkadaş ?

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
515

Peki 5000 TL civarı sessiz olmak şartıyla yatak odasına hangi klima iyi gider
fazla elektrik harcamasın diyeceğim ama bu fiyata o biraz zor sanırım

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Peki 5000 TL civarı sessiz olmak şartıyla yatak odasına hangi klima iyi gider
fazla elektrik harcamasın diyeceğim ama bu fiyata o biraz zor sanırım
En ucuz klimalar bile 4000 bandına oturdu hocam, 5000'e sessiz ve az yakan bir klima olsada ben alsam ?

Yatak odasında zaten en düşük fan seviyesinde çalışıyor klima.

Onun için güncel giriş seviyesi klimaların en düşük fan seviyesi gayet sessizdir.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhaba yatak odasına klima düşünüyorum bu klima cidden A+++ mı

Bu klima hakkında olumlu yorumlar okudum ben. Gree üretim, "çift sıra" bakır kondenserli, piyasadaki giriş seviyesi ürünlerin bir tık üzerinde kalan bir model deniyor. Tabi bu söylediklerim Performans modeli için geçerli.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu klima hakkında olumlu yorumlar okudum ben. Gree üretim, "çift sıra" bakır kondenserli, piyasadaki giriş seviyesi ürünlerin bir tık üzerinde kalan bir model deniyor. Tabi bu söylediklerim Performans modeli için geçerli.

Sıradan gree üretimi bir cihaz...

IMG_20210625_125836a5ec20917a8910bc.jpg

IMG_20210625_125900.jpg

Görüldüğü üzere scop değerinde nasıl bir kurnazlık yapmışlar.

Belki soğutmada performanslı olabilir, o da belki...

Doğru düzgün verileri, tasarım yükü falan paylaşılmamış.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Sıradan gree üretimi bir cihaz...

IMG_20210625_125836a5ec20917a8910bc.jpg

IMG_20210625_125900.jpg

Görüldüğü üzere scop değerinde nasıl bir kurnazlık yapmışlar.

Belki soğutmada performanslı olabilir, o da belki...

Doğru düzgün verileri, tasarım yükü falan paylaşılmamış.

Fotoğraf makinelerindeki ISO değerine döndürmüşler işi. Muhtemelen giriş seviyesi bol yıldızlı modeller de aynı üç kağıtı yapmışlardır. İlk aklıma gelen Electrolux'ün geçen yıl çok ucuza satılan modeli.

Bu üründe çift sıralı kondenser yapısına özellikle dikkat çekiliyordu. Giriş seviyesi modellerden ayrıldığı, yük altında performansını daha uzun süre stabil tutabildiği vs vs. şeklinde yorum ve tavsiye çok okudum. Bir bu, bir de Sigma Plus modeli. (O modelde de çift sıra bakır kondenser mevcut)

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
515
Bana sadece soğutma önemli ısıtma gerekli değil.

Hatta ısıtma ayarı olmasa bile olur

Soğutma sessiz olsun yeterli

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Havalar isininca bir iki gundur sigma comfort klimayi kullaniyorum. 26 dereceye ayarli otomatik fanda calisiyor. Klima üstünden oda sıcaklığını kontrol ediyorum klima oda sıcaklığını 25 derece olcuyor. Ama dis unite fani yuksek devirde donmeye devam ediyor. Birkac kere dis unitenin komple kapandigini gordum. Ya da oda sicakligi ile klimanin set ayarı ayni olmasina rağmen dis unite yine yavaslamiyor sanki on off gibi calisiyor. Niye boyle yapiyor olabilir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Buyüzdendir ki Gree üretmi cihazları kimseye ÖNERMİYORUM

Klima kompresör devrini çok fazla düşüremiyor. Asıl tasarrufun yapılacağı şartlar oluştuğunda termostat yapıp devreden çıkıyor.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Azicik pişman oldum gibi. Ama en azindan ic unite sesi ve yuksek fana ragmen dis ünitede ses fazla olmadiginan gormezden geliyorum.

Ama inverter klima alirken bu sekilde hayal etmemistim, istenilen sicakliga gelindiginde dış kompresör en alt seviyede calisir stabil kalir diyordum :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Azicik pişman oldum gibi. Ama en azindan ic unite sesi ve yuksek fana ragmen dis ünitede ses fazla olmadiginan gormezden geliyorum.

Ama inverter klima alirken bu sekilde hayal etmemistim, istenilen sicakliga gelindiginde dış kompresör en alt seviyede calisir stabil kalir diyordum :)
olması gerekeni yazmışsınız ama GREE ve HAİER üretimi cihazlarda maalesef durum bu.

Midea sürekli belden aşağıya vuran sözüm ona klimacılar Midea 25 kademeli olduğunu, iç-dış ortama göre en doğru devri seçebildiğini

Millete dayaktıkları makinaların 5-6 kademeden ibaret olduğunu söylemezler.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt