Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Merhaba Hoşgeldiniz
18ligin yeterli geleceğini düşünüyorum.
aç-kapa şeklinde kullanırsanız
(misal 20dk değilde 30dk serinlersiniz.)

teba cihazının boru kiti kesinlikle
yeni cihazınızda kullanmayiniz.
eski ve cihazlarda kullanilan
Gaz tipi ve kompresör yağı birbirinden çok farklı.

ister istemez bu yağ boruların iç yüzeyine yapışır ve yeni cihazınızın tıkanmasına neden olabilir.
Konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Mevcut teba klima kondansatör arızası nedeni ile soğutmuyormuş. Bunu öğrendik. Sizlerden bir ricam daha olack. LG Dual Eco 18000 btu ( 5500 tl ) ile sigma comfort 18000 btu ( 6200 tl ) klima arasında tercihim ne yönde olmalı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Mevcut teba klima kondansatör arızası nedeni ile soğutmuyormuş. Bunu öğrendik. Sizlerden bir ricam daha olack. LG Dual Eco 18000 btu ( 5500 tl ) ile sigma comfort 18000 btu ( 6200 tl ) klima arasında tercihim ne yönde olmalı.
Gree, Haier üretimi cihazları kimseye alın diyemem.

Gree = Sigma

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
hepsiburada dan önceki gün 12liği 3900tl aldım.
sepet indirimlerini takip edin
M mehmetksk

Screenshot_20210624-113547_Hepsiburada.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
teşekkür ediyorum, benim mantığımla hani klima uzunlamasına üfleme yapsın diye 2 numaralı yere düşünüyordum. öyle diyorsanız öyle yapayım.

iyi günler dilerim.
klimanin sag-sol yönlendirne kanatlarınını koridora doğru yönlendirirseniz.
klimanın karşısında oturacak kişiyide rahatsız etmeden koridoruda soğutursunuz.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
38
klimanin sag-sol yönlendirne kanatlarınını koridora doğru yönlendirirseniz.
klimanın karşısında oturacak kişiyide rahatsız etmeden koridoruda soğutursunuz.
bu sizin yolladığınız 12 lik dual eco ya yöneldim alacak gibiyim ama takacağım oda 10m2. onun için 9 luklara bakıyordum aslında. sağlıksız çalışma yapar mı yoksa bir şekilde gereken halde çalışır mı_?

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu sizin yolladığınız 12 lik dual eco ya yöneldim alacak gibiyim ama takacağım oda 10m2. onun için 9 luklara bakıyordum aslında. sağlıksız çalışma yapar mı yoksa bir şekilde gereken halde çalışır mı_?
10 metre kare yatak odasında 9 Luk LG dual kullanıyorum.

Kışın almıştım cihazı yani hem kış ayında hem yaz ayında kullandım.

Aklına takılan ne varsa sorabilirsin hocam.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
38
10 metre kare yatak odasında 9 Luk LG dual kullanıyorum.

Kışın almıştım cihazı yani hem kış ayında hem yaz ayında kullandım.

Aklına takılan ne varsa sorabilirsin hocam.
cihazların fiyatına göre iyi olduğunu biliyorum. ancak garip bir şekilde şu anda 12 lik 9 luktan daha ucuz. 12 lik alayım diyorum ama aşırı büyük gelecek ve çalışma performansını etkileyecek diye korkuyorum. acaba olur mu böyle birşey? asıl tedirginliğim bu.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
cihazların fiyatına göre iyi olduğunu biliyorum. ancak garip bir şekilde şu anda 12 lik 9 luktan daha ucuz. 12 lik alayım diyorum ama aşırı büyük gelecek ve çalışma performansını etkileyecek diye korkuyorum. acaba olur mu böyle birşey? asıl tedirginliğim bu.
Ben 10 metre yatak odasında (ki çift kişilik baza, yatak, komodin, şifonyer) bu eşyaların haciminide düşersek 10 metre olan yatak odası düşüyor 7-8 metreye.

Allah'tan LG dual klima inanılmaz derecede kendisini kısabiliyor ve bu sayede küçük alanda konforum bozulmuyor.

Bende seninle aynı sorunu yaşamıştım ama cesaret edip 12 lik cihaz alamadım.

Sonradan sota ustaya sormuştum 12 lik dual klimada aynı 9luk klima kadar kendisini kısabilirmi diye, sota usta evet 12 lik dual klima 9 Luk klima kadar aynı oranda kendisini kısabilir demişti. (Kağıt üzerindeki verilerde öyle görünüyor zaten)

Şimdi olsa ben genede cesaret edip 12 lik cihaz alamazdım 10 metre yere helede yatak odasına.

Bilmiyorum sota usta ne der.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
9 ve 12lik klimalar tamamen aynıdır.
12lik cihazın kompresörüne yazilimsal olarak müsade edildiği için
daha üst devirlere çıkabilir buna bağlı olarak soğutma kapasitesi daha yüksektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt