Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Vestelin daha keskin soğutması nedeni
kompresör devrini çok düşürmediği için.

Bunu kısaca özetleyecek olursak
klimayi 25 aldiniz.
LG 200watt değerine kadar tüketim degerini düşürerek içeriyi 25 derecede tutmaya çalışır.

Vestel 400-500 kadar tüketimi düşürür
içerinin 25 derece altına inmesiyle birlikte tüketimi daha fazla düşüremeyecegi için stop eder.

siz vestelin daha iyi soğuttuğu düşünürsünüz ama vestel o an LG göre daha fazla elektrik tükettiği gözünüzden kaçıyordur.
s.a sota hocam klimanıon soğutup soğutmadığını nasıl anlarım

3 gündür klimayı sürekli 24 saat kapamadan kullanıyorum sanki klima bana soğutmuyor gibi geliyor 25 derece setli halde evin içi 25,5 / 26 derece hiç 24 inmiyor geçen sene iniyordu

çatı kat + açık mutfak +30 m2 + sıcaklıkta 39 dereceye kadar ulaştı artık

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
s.a sota hocam klimanıon soğutup soğutmadığını nasıl anlarım

3 gündür klimayı sürekli 24 saat kapamadan kullanıyorum sanki klima bana soğutmuyor gibi geliyor 25 derece setli halde evin içi 25,5 / 26 derece hiç 24 inmiyor geçen sene iniyordu

çatı kat + açık mutfak +30 m2 + sıcaklıkta 39 dereceye kadar ulaştı artık
Fan hangi seviyede hocam.

A Çevrimdışı

Ati A

Yeni Üye
9 Ağu 2018
27
34
Forumda görmüştüm şu tarz bir konuyu ama şuan bulamadım,

r22 gazlı bir arçelik klimanın yerine klima takacağım aynı tesisata, kablo vs çekilmesi çok zor,

r32 veya r410 lu bir klima alırsam aynı tesisatı sorunsuz kullanabilir miyim

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
fan hızını neden sordunuz hocam

flap otomatik salınımda gece yatarken en üstte alıyorum

fan hızı ise en yüksek seviyede
Kısık fanda kullanılırsa hele bu sıcaklarda, klimanın ciddi anlamda performansı düşüyor ve tüketimi artıyor.
Çok sıcak ve çok soğuk havalarda ben asla fanı kısmam.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bende fan hızı en yüksek te kullanırım kısmam

günde 11 kw tüketimi oluyor 24 saatte yüksek mi 18,000 btu klima için
Yukarıda yazdığınız gibi 30 metrekare ve çatı katında bu tüketim verilerini yakaladıysanız, günde 11 kW ve 18 lik cihaz, bu sıcaklarda çok süper bir veri bence.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Yukarıda yazdığınız gibi 30 metrekare ve çatı katında bu tüketim verilerini yakaladıysanız, günde 11 kW ve 18 lik cihaz, bu sıcaklarda çok süper bir veri bence.
beko 31830 klima var yazlıkta

17 haziran 2021 de geldim yazlığa 28 haziran 2021 akşam 21,:30 kadar 111 kw tüketim yapmışım tam 11 günde

11 kw elektirk tüketimi içinde 24 saat klima çalışıyor + 1 buzdolabı + 1 çamaşır makinası + 1 tv +1 laptop + elektrikli termisifon var

9f468bba3a198ed38.png

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
beko 31830 klima var yazlıkta

17 haziran 2021 de geldim yazlığa 28 haziran 2021 akşam 21,:30 kadar 111 kw tüketim yapmışım tam 11 günde

11 kw elektirk tüketimi içinde 24 saat klima çalışıyor + 1 buzdolabı + 1 çamaşır makinası + 1 tv +1 laptop + elektrikli termisifon var

9f468bba3a198ed38.png
Ballı börek vallahi. Birde bütün evin elektriği günlük 11 kW imiş.
Yıldızlı pekiyi ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Forumda görmüştüm şu tarz bir konuyu ama şuan bulamadım,

r22 gazlı bir arçelik klimanın yerine klima takacağım aynı tesisata, kablo vs çekilmesi çok zor,

r32 veya r410 lu bir klima alırsam aynı tesisatı sorunsuz kullanabilir miyim
R22 gazla temas etmiş boruda
R32 veya R410 kullanmamalısınız.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba Sota Sota usta,
Lg'nin yeni model klimaları çıkmış. yorumunuz nedir, dual lus-eco dan önemli ölçüde farkı var mıdır?

Şu an fiyatı ile alınabilir durumda değiller bence (Vatan Pc fiyatı 6.400 TL 12 lik) ama F/P ürünü dual serisi ile aralarındaki farkı merak ettim.
Çünkü yakında Dual serisini piyasada bulamayacağız gibi.
Örneğin 12'lik Dual Plus her yerde yok olan da Mart ayındaki fiyatı 4000 TL iken şimdi 5.000 TL yazmışlar.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba Sota Sota usta,
Lg'nin yeni model klimaları çıkmış. yorumunuz nedir, dual lus-eco dan önemli ölçüde farkı var mıdır?

Şu an fiyatı ile alınabilir durumda değiller bence (Vatan Pc fiyatı 6.400 TL 12 lik) ama F/P ürünü dual serisi ile aralarındaki farkı merak ettim.
Çünkü yakında Dual serisini piyasada bulamayacağız gibi.
Örneğin 12'lik Dual Plus her yerde yok olan da Mart ayındaki fiyatı 4000 TL iken şimdi 5.000 TL yazmışlar.

Konunun uzmanları daha iyi analiz eder ama bana göre LG nin Türkiye pazarına soktuğu yeni Sirius ve dual Cool serisi cihazlar, dual plus ve dual Eco nun makyajlı halidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt