Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Arçelik ekolojik inverter 18'lik klima kullanıyorum. 26 derece ve 2. fan hızında çalışıyor. Tüketim değeri 0,8 ve 0,6 arasında değişiyor. Dışarısı 40-41 derece arası. Bu tüketim değeri doğru mudur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Arçelik ekolojik inverter 18'lik klima kullanıyorum. 26 derece ve 2. fan hızında çalışıyor. Tüketim değeri 0,8 ve 0,6 arasında değişiyor. Dışarısı 40-41 derece arası. Bu tüketim değeri doğru mudur?
fan hızını biraz arttirin.
gunduz vaktif sizi rahatsiz etmiyorsa
4-5 kademe fani kullanin
aksamlar duruma gore 3-4 arasini kullanin.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Şimdi dediğiniz gibi ayarladım, ortam daha iyi soğudu. Ses fazla değil.

oda kaç m2
hangi ilde kullanıyorsunuz
ara kat mı
günlük tüketi,miniz ne kadar

bende beko 18,000 btu kullanıyorum çatı katı açık mutfak 30 m2 odada dış sıcaklık 35 / 40 derece de genelde günlük tüektim 11 kw oluyor bende
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

26 derecede 0,8 / 0,6 çok tüketimi var nasıl oluyor bu sürekli 0,8 / 0,6 kw mı tüketiyor

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
oda kaç m2
hangi ilde kullanıyorsunuz
ara kat mı
günlük tüketi,miniz ne kadar

bende beko 18,000 btu kullanıyorum çatı katı açık mutfak 30 m2 odada dış sıcaklık 35 / 40 derece de genelde günlük tüektim 11 kw oluyor bende
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

26 derecede 0,8 / 0,6 çok tüketimi var nasıl oluyor bu sürekli 0,8 / 0,6 kw mı tüketiyor
Salon 38 metre kare. Akdeniz bölgesindeyim. Ev ara kat. Salon öğleden sonra çok güneş alıyor. Gün boyu kullanmıyoruz, öğleden sonra 3-4 saat kadar çalışıyor bir de akşamları 1-2 saat kadar.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Salon 38 metre kare. Akdeniz bölgesindeyim. Ev ara kat. Salon öğleden sonra çok güneş alıyor. Gün boyu kullanmıyoruz, öğleden sonra 3-4 saat kadar çalışıyor bir de akşamları 1-2 saat kadar.

ben 24 saat kapatmıyorum 24 / 25 derece ayarlı şekilde yüksek fan hızında kullanıyorum

T Çevrimdışı

tatsumaru

Yeni Üye
1 Tem 2021
12
43
Midea sanırım Hatay da yok. Fgeuropanın satış sayfasında göremedim. Lg ye baktım Sirius modeli çıkarmış. Fiyatı Midea ya göre daha uygun gözüküyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Arkadaşlar bu Fujiplus Kyoto klima hakkında bilgisi olan varmı ? Sanırım Midea üretimi cihaz ama emin değilim. 12 lik olanı 3599 tl den satılıyor.

S10703-123204.jpg

S10703-123215.jpg

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Sigma comfort klimam yaklasik 1 haftadir araliksiz yatak odasında calisiyor. Bu aralar denizlide hava asiri sicak dışarıya çıkılmıyor. Evin diger odalari 31 derece civarlarında iken klima 27 dereceye ayarli. Gece uyurken sesi rahatsiz etmiyor. Klimayi actigimdan beridir de odada hafızalı termometre var. En dusuk 26, en yuksek 27.3 derece olmus odanin ici. Odayi ara sira havalandirmak icin kisa sureli acip kapatma da dahil.
Ara sira dis uniteyi gozlemliyorum, oda sicakligi istenilen seviyede ve ic unite sogutmayi kesip sadece hava sirkulasyonu sagladiginda dis uniteyi gozlemliyorum. Eger dis uniteye gunes vurmuyorsa ve elinizle dokundugunuzda serinse fanda en düşük seviyede dönüyor kompresor sesi gelmiyor. Ama dis uniteye gunes vuruyorsa ve elinizle dokununca sicaksa kompresor sesi yine gelmiyor ama fan yuksek devirde dönüyor. Sanirim dis unitenin isinmasina musade etmiyor. Oda sıcaklığı istenilen seviyede olsa bile dış uniteye gunes vuruyorsa fani gazliyor.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Midea sanırım Hatay da yok. Fgeuropanın satış sayfasında göremedim. Lg ye baktım Sirius modeli çıkarmış. Fiyatı Midea ya göre daha uygun gözüküyor.
Bilgilerinizi paylaşır mısınız? direkt size bölge sorumlusu İlhan beyin ulaşmasını sağlayalım. Hatay da size yardımcı olabilir kendisi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Şuan HepsiBurada'da 2500 tl üzeri anında 250 tl indirim var arkadaşlar ? haftasonu geçerli olacak. Klimalarda geçerli indirim haberiniz olsun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt