Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Biraz janjanli kasa biraz isitma performansini arttirsalar
piyasayı sallayacaklar ama nerde.

Birara Premier serisi vardi hiç ettiler.
orta sınıf klimlarda ısıtma performansı en iyi olan 5 klimayı yazabilirmisin .arkadaşa göstereceğim usta böyle diyor diye lg dedim fakat arkadaş hala tam tatmin olmadı.teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,945
orta sınıf klimlarda ısıtma performansı en iyi olan 5 klimayı yazabilirmisin .arkadaşa göstereceğim usta böyle diyor diye lg dedim fakat arkadaş hala tam tatmin olmadı.teşekkürler.
Her markanın orta segmentleri arasında
çok ciddi fiyat farkı var.
Bi noktada önemli olan bütçe

Bütçem var kardeşim derse
Daikin Shira Plus
ME Krigamine Zen alıp geçsin arkasına bile bakmasın.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Her markanın orta segmentleri arasında
çok ciddi fiyat farkı var.
Bi noktada önemli olan bütçe

Bütçem var kardeşim derse
Daikin Shira Plus
ME Krigamine Zen alıp geçsin arkasına bile bakmasın.
hocam zaten onlara para yetse hemen alacak ekonomi çok eyi olduğu için klima fiyatları her şeyde olduğu gibi aşırı şirilmiş oldu bu nedenle o marklara para yetmiyor gene lg kaldı galiba arkadaş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,945
hocam zaten onlara para yetse hemen alacak ekonomi çok eyi olduğu için klima fiyatları her şeyde olduğu gibi aşırı şirilmiş oldu bu nedenle o marklara para yetmiyor gene lg kaldı galiba arkadaş.
Bütçede yüksek değilse LG karşı neden direnç gösteriyor ki.
Bence çok fazla zorlama akışına bırak
kafasına yatanı yapsın.

R Çevrimdışı

rvz35

Yeni Üye
28 May 2021
5
32
Klima alicam piyasa arastirmasi yaptim.
3 klima arasinda kaldim
Toshiba seiya
Mitsubishi hare
Daikin sensira serisi leri
12000 btu olacak fiyatlari birbirine yakin
Bende suan ağır basan taraf Mitsubishi sota senden de yorum almak istedim. Bunlar arasindan hangisini tavsiye edersin
Alt segment olarak da
Airfel , LG ve Sigma dusunuyor. Bunlardan hangisini tavsiye edersin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,945
Klima alicam piyasa arastirmasi yaptim.
3 klima arasinda kaldim
Toshiba seiya
Mitsubishi hare
Daikin sensira serisi leri
12000 btu olacak fiyatlari birbirine yakin
Bende suan ağır basan taraf Mitsubishi sota senden de yorum almak istedim. Bunlar arasindan hangisini tavsiye edersin
Alt segment olarak da
Airfel , LG ve Sigma dusunuyor. Bunlardan hangisini tavsiye edersin.
Kullanım sıklığı nasıl olacak.
yogun olarak hangi modu kullanacaksınız
isitma-sogutma.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,945
Evet İzmir'de yasiyorum.
Üst segmentte hangisini onerirsin.
Benim icin elektrik kullanımı önemli
Gerçeği konuşmak gerekirse üst seğment cihaz için ödeyeceğiniz farkı hiçbir zaman (Belki enaz 10+ yıl ) elektrik tüketiminden amorti edebilirsiniz
SENSIRA Seiya serisini listenizde olduğu için ekledim

Daikin SENSIRA

Yıllık ortalama tüketim
Isıtma 966kw
Soğutma 197kw

---------------------------------------

Toshiba Seiya

Yıllık ortalama tüketim
ısıtma 980kw
sogutma 189kw

---------------------------------------

LG DUAL plus

Yıllık ortalama tüketim
Isıtma 875kw
Soğutma 186kw

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kardeşcağızım o arkadaşına, forumda fatih diye birisi var şöyle yazdı deyiver :)

2005 yılından beri evimde klima kullanıyorum, ve hepsi farklı marka, evime en son aldığım 5. klima lg dual serisi, şuan 3 klimam var evde, birisi lg, birisi midea üretimi diğeride aux üretimi. Gree üretimi cihazımda vardı evde sattım evvel sene.
iş yerimde samsung ar serisi, regal, ve arçelik var bu klimalarıda 4 yıldır kullanıyor ve yaz kış gözlemliyorum.
Şansıma askerde de klimalı koğuşlardaydım midea üretimi airfel cihaz vardı koğuşta, yazıcıydım ve yazıhanede de farklı bir cihaz vardı vs. vs. uzatmayayım.
Komşuda daiseki var detaylıca inceledim (buradaki üstadlar kadar olmasada)
Alt komşuda midea blanc var (traktör) birazcık o cihazıda inceledim.

Bu yazdıklarımdan klimaya meraklı biri olduğumu anlamışsındır, meraklıyım sürekli watmetre ile ölçümler, birbiriyle kıyaslarım cihazları, defrosta girme sıklıklarına bakarım, vs. vs. işte elimden geldikçe gözlemlerim.

Nazilli de yaşıyorum nazilli ve izmir'in hava şartları aynı sayılır hatta nazilli daha zorlu hava şartlarına sahip, yukarıda yazdığım gibi bir çok klimayı amatörce inceledim ve arkadaşına tavsiyem lg dual serisi cihazı alıp güle güle kullansın pişman olmayacağına eminim.
giriş seviyesi cihazdan beklenmeyecek kadar başarılı ve performanslı, üstelikte az tüketime sahip bir cihazdır dual serisi.

adem abinin çok beğendiği ve tüketimim verilerine şaşırdığı midea var ya, lg 3 yıl önce dual serisiyle yapmış zaten.
dual serisi soğutmada 60 waatlara kadar düşüyor, stabil olarakda 100-110-120 watlarda çalışıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,945
@Fatih009, hocam Midea Blanc serisi ilk çıktığı zamandan beri yeteri kadar sessizliğiyle taktirimi almış bir cihazdır.

Alt komşunuzda Blanc serisinde önceki seri tam aklımda değil fairwind gibi birseydi o olabilir yada daha eski seri

çünkü onlar pancar motoru gibi çalısan gmcc kompresörler vardı. şuanda da gmcc ama kuzu gibi çalışıyor yeni kompresörler

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@Fatih009, hocam Midea Blanc serisi ilk çıktığı zamandan beri yeteri kadar sessizliğiyle taktirimi almış bir cihazdır.

Alt komşunuzda Blanc serisinde önceki seri tam aklımda değil fairwind gibi birseydi o olabilir yada daha eski seri

çünkü onlar pancar motoru gibi çalısan gmcc kompresörler vardı. şuanda da gmcc ama kuzu gibi çalışıyor yeni kompresörler
Eski seri blanc hocam benim komşudaki, şimdi netten baktım blanc serisinin daha yeni ve jan jan lı kasaları varmış emin oldum. Bazen diyorumki bu klima arızalımı acaba yahu diyorum, hayatımda duyduğum en yüksek klima kompresör sesi o cihazdaki ses, iç ünite normal onda birşey yok
zemin katta söz konusu midea cihaz ben 3. kattayım ve kışın camlar kapalı ama genede duyuyorum kompresörün sesini, hatta devir düşürdüğü zaman enteresan bir tonlamalara çıkıyor ses olarak.

demek ki mideanın o modeli öyleymiş, arızalı değilmiş :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,945
Eski seri blanc hocam benim komşudaki, şimdi netten baktım blanc serisinin daha yeni ve jan jan lı kasaları varmış emin oldum. Bazen diyorumki bu klima arızalımı acaba yahu diyorum, hayatımda duyduğum en yüksek klima kompresör sesi o cihazdaki ses, iç ünite normal onda birşey yok
zemin katta söz konusu midea cihaz ben 3. kattayım ve kışın camlar kapalı ama genede duyuyorum kompresörün sesini, hatta devir düşürdüğü zaman enteresan bir tonlamalara çıkıyor ses olarak.

demek ki mideanın o modeli öyleymiş, arızalı değilmiş :)
Forumda çevremde yüzlerce-binlerce kişiye aldırdık öyle birşey olsa bizi tefe koyarlardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt