Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Hocam iyi günler bu ürünle ilgili yorumunuz ne olur
Sota Sota Adem Helvacı Adem Helvacı
3600tl bu cihaza verene kadar üstüne 200-300tl daha ekle LG dual eco al
klima kullandim dersin.

iki cihaz arasindan teknik veri performans olarak dağlar kadar fark var.

seg fiyati 2500-3000tl arasinda olsaydi.
fiyat performans cihazi al diyebilirdim
lg dual serisi bu fiyat bareminde dururken
giriş sınıfı baska marka modellere bakılmaz.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şota hocam bir arkadaş izmirde hem ısıtmada hemde soğutmada kullanmak için klima bakıyor.işin içine ısıtma girince m.e gibi markalara bak dedim fakat bütçesi okadar müsait değil acaba lg veya midea işini gürülmü ısıtma için.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
şota hocam bir arkadaş izmirde hem ısıtmada hemde soğutmada kullanmak için klima bakıyor.işin içine ısıtma girince m.e gibi markalara bak dedim fakat bütçesi okadar müsait değil acaba lg veya midea işini gürülmü ısıtma için.
LG tasarım yükü Midea göre daha iyi.
Izmirde işini rahat rahat görür yeterki
odaya uygun kapasitede cihaz alınsın.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33

4000 tl nakit fiyata sigma confort 9000 lik aldim arkadaslar, servisin vakumsuz asla montaj yapmadigini soyledi, bir sorun olduğu anda beni arayin dedi, guvence verdi. İstediginiz klimayi almak isteseniz de vakum meselesi yuzunden alamiyorsunuz.

Bakalim kurulum sonrasi bilgilendirme yaparim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610

4000 tl nakit fiyata sigma confort 9000 lik aldim arkadaslar, servisin vakumsuz asla montaj yapmadigini soyledi, bir sorun olduğu anda beni arayin dedi, guvence verdi. İstediginiz klimayi almak isteseniz de vakum meselesi yuzunden alamiyorsunuz.

montaj fotograflarini ve kullanim tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Hayırlı olsun. Gree üretimi, dış ünite kompakt boyutlarda olması (performanstan bağımsız olarak) olumlu. Radarımda olan bir model.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Hayırlı olsun. Gree üretimi, dış ünite kompakt boyutlarda olması (performanstan bağımsız olarak) olumlu. Radarımda olan bir model.
Hiç radarına sokma hocam.
Çok stabil olan bir cihaz değil.

Yıllardır Gree üretimi cihazları kimse tavsiye etmedim.
Adem Hocada Gree üretimi Olefini var.
datalarini forumda paylasti.

Geçenlerdede Midea paylasti.
Gerekli karşılaştırmayı yaparsaniz ne demek istediğimi anlarsiniz.

yada Adem Helvacı Adem Helvacı çağıralım bilale anlatır gibi anlatsın.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hiç radarına sokma hocam.
Çok stabil olan bir cihaz değil.

Yıllardır Gree üretimi cihazları kimse tavsiye etmedim.
Adem Hocada Gree üretimi Olefini var.
datalarini forumda paylasti.

Geçenlerdede Midea paylasti.
Gerekli karşılaştırmayı yaparsaniz ne demek istediğimi anlarsiniz.

yada Adem Helvacı Adem Helvacı çağıralım bilale anlatır gibi anlatsın.

Valla kardeşim elimizden geldiğince bilinen ve orta direk vatandaşın alabileceği tüm ürünleri KULLANARAK deneyimlerimizi aktarmaya çalışıyoruz.

Belli başlı üretimler karşısında GREE konusunda muhalif bir tavrım halen var lakin konfor, hız, sessizlik ve en önemlisi tüketim verisi anlamında MİDEA ile BİZZAT karşılaştırma imkanı bulunca onun karşısında savunacağım bir tarafı kalmadı.

MİDEA için Eşim 3 gün önce ise bana ''Ado bu klima çalışıyor mu?'' diye sordu. Çok uzağa gitmeye gerek yok daha 1 saat kadar evvel Salonda film izlerken bana OLEFİNİ için ''yahu bu klima neden böyle çalışıyor'' dedi

Neden söyledi bunu?

Alıştı MİDEA nın iklimlendirme mantığına da ondan.

MİDEA yı 26 ya setle bırak. başka hiç bir şey yapma. Ne sesini duyarsın, ne de START/STOP yapıp durması yüzünden koku yapmasını.

OLEFİNİ yi 26 yapıyoruz donuyoruz, 27 yapıyoruz start stop yaptığı için koku ve nem yapıyor.

Şimdi evimdeki VESTEL ve HOTPOİNT ile kıyaslarsam yukarıda yazdığım tüm cümleleri OLEFİNİ için yazarım açık ve net. MİDEA nın olmadığı ortamda GREE üretimi OLEFİNİ KRAL dır açık ve net.

Ancak MİDEA varken OLEFİNİ yi oturur saatlerce tartışıırm.

2 Sene kullandım GREE üretimi OLEFİNİ klimayı, inanılmaz memnunum cidden ancak eksikleri yok değil.

Her şeyi geçtim 330 Watt altına kısamıyor (En azından bendeki kısamıyor ki sınıfının en üstü model)
MİDEA da ben 60 lı watları gördüm arkadaşlar. genel ortalama 130 seyirlerinde, 170 200 leri de gördüğüm oluyor. Yemek yapma zamanları 700 wattları görüyorum zira mutfak ortamı, ocak fırın kettle vs durmuyor, Yemek zamanı bitince normale dönüyor.

OLEFİNİ klimamı çok sevdiğim için 2 kere kendim bakımını yaptım, Ofisten eve taşımadan evvel de klimacı arkadaşıma sökümlü bakım yaptırdım.

Ona rağmen ne yazık ki iklimlendirme yapması gereken zaman diliminde kompresörü durdurduğu için nem kokusu konusuna çözüm üretemiyoruz.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Eline sağlık hocam.
Her iki üretimide bizzat kullanmış birinin yorumları oldukça değerli oluyor.

malum Gree mesafeli olduğum için çevremde kimseye aldirmadim.
haliyle ezkaza almış olan arkadaş-es dostun makinalarına wattmetre bağlayarak gözlemleme yapabildik.

senin yaptığın gözlem bizimkine göre fersah fersah önde
yıllar sonrada olsa Gree adına-fiyatına yakışır makina olmadığına verilerle ispatlanmış olması
gururumu okşamadı değil :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yıllar sonrada olsa Gree adına-fiyatına yakışır makina olmadığına verilerle ispatlanmış olması
gururumu okşamadı değil :kiskis
Abi yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.

En sevdiğimiz tarafımız, bir TARAF olmayışımız.

MİDEA satış müdürü ile görüşürken kendisine dedim ki ''Bakın bu klima şu an günlük ortalamada ağırlıklı 130watt değerini veriyor bana. Tamam arada 60 90 gibi değerler görsem de 500 600 de görüyorum duruma göre ama ağırlıklı ortalama hep 130 u görüyorum, yarın ağırlıklı ortalaması 50 watt olan başka klima gelirse satarım sizi ve o malı överim bilginiz olsun''

Gerçekten de öyle abi.

Bu 1-2 gün içerisinde artık MİDEA PRİME tanıtım videosu yapacağım sevgili Ahmet. Orada da anlatacağım lakin geçen gün hatunla eve gelirken aklıma geldi. Dedim ki ''Hatun ev şimdi yanıyordur, ver şu telefonu''

Aldım abi telefonu, Açtım MİDEA AİR uygulamasını, girdim ve 26 derecede çalıştırdım klimayı YOLDAN ?

Eve bir geldik abi, mutfak kapısı açıkmış meğer, bırak mutfağı, koridor bile buz olmuş 15 dakikada, monitöre gidip baktım 240 watt ?

Ne diyelim abi şimdi biz bu klimaya?

3 yıl iç/dış ünite, 5 yıl da kompresör garantisi veriyor adamlar.

Yani velhasıl kelam, gururunun okşanması gayet doğal, yıllardır savunduğun klimanın verileri ortada :ok

Şimdi ben düşünüyorum, Yatak odasındaki hotpoint ve çalışma odamdaki vestel klimaları ACİLEN satıp bu teknolojiye geçmeliyim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,610
Abi yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.

En sevdiğimiz tarafımız, bir TARAF olmayışımız.

MİDEA satış müdürü ile görüşürken kendisine dedim ki ''Bakın bu klima şu an günlük ortalamada ağırlıklı 130watt değerini veriyor bana. Tamam arada 60 90 gibi değerler görsem de 500 600 de görüyorum duruma göre ama ağırlıklı ortalama hep 130 u görüyorum, yarın ağırlıklı ortalaması 50 watt olan başka klima gelirse satarım sizi ve o malı överim bilginiz olsun''

Gerçekten de öyle abi.

Bu 1-2 gün içerisinde artık MİDEA PRİME tanıtım videosu yapacağım sevgili Ahmet. Orada da anlatacağım lakin geçen gün hatunla eve gelirken aklıma geldi. Dedim ki ''Hatun ev şimdi yanıyordur, ver şu telefonu''

Aldım abi telefonu, Açtım MİDEA AİR uygulamasını, girdim ve 26 derecede çalıştırdım klimayı YOLDAN ?

Eve bir geldik abi, mutfak kapısı açıkmış meğer, bırak mutfağı, koridor bile buz olmuş 15 dakikada, monitöre gidip baktım 240 watt ?

Ne diyelim abi şimdi biz bu klimaya?

3 yıl iç/dış ünite, 5 yıl da kompresör garantisi veriyor adamlar.

Yani velhasıl kelam, gururunun okşanması gayet doğal, yıllardır savunduğun klimanın verileri ortada :ok

Şimdi ben düşünüyorum, Yatak odasındaki hotpoint ve çalışma odamdaki vestel klimaları ACİLEN satıp bu teknolojiye geçmeliyim.
Biraz janjanli kasa biraz isitma performansini arttirsalar
piyasayı sallayacaklar ama nerde.

Birara Premier serisi vardi hiç ettiler.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
2021 LG klimaları merakla bekliyorum, özellikle sirius'un ısıtma performansını merak ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt