Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
herkese merhabalar,

klima araştırma safhasındayım.

salon+açık koridor toplam 26m2. araştırdığım kadarıyla 18000 btu klima yeterli görünüyor. orta segmentte klima olarak lg ye güveniyorum genel olarak. beko ve arçelik te sanırım aynı altyapıyı kullanıyor. peki altus bunlardan nasibini alıyor mu acaba? yani genel ürün kalitesi bunlarla aynı mıdır? çünkü bildiğim kadarıyla çoğu beyaz eşyada tek farkı markası. sadece soğutma amaçlı kullanılacak. bir de bir şey daha sormak isterim; aşağıda kabaca çizdiğim şekilde klimayı montaj yapmak ve oklar yönünde üfleme yapmasını planlıyorum, ancak koridor arkasında kalacak. soğutma veriminde kayıp oluşturur mu acaba?

düzenleme: şimdi adem üstadın klima marka yorumu konusunu okudum, tamamen yanlış biliyormuşum demek ki. yine de tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen.

orta seviye uygun fiyatlı ve tasarruf ve sessizlik özellği öncelikli hangi cihaz önerilir? diğer janjanlı özellikleri hiç aramıyorum.

teşekkür
2018 yılından beri lg dual eco 18000 btu kullanıyorum memnunum, bende almadan önce fiyat araştırması yapınca arçelik ve beko lg den pahalıydı, o yüzden lg tercih ettim ancak altus lg'den daha ucuzdu fakat altus'un kumandasını görünce bazı özelliklerin kısıtlı olduğunu düşünüp vazgeçip almadım aradaki 400 lira farkı verdim. İlaveten arçelik üretimi olan demirdöküm kion klimaların da kumandası altuslar gibi kırpılmış türden.

5b5032464af7d.jpg

d103d05d-6b40-41bf-adf0-fc7ba6b9c683.jpg

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
38
2018 yılından beri lg dual eco 18000 btu kullanıyorum memnunum, bende almadan önce fiyat araştırması yapınca arçelik ve beko lg den pahalıydı, o yüzden lg tercih ettim ancak altus lg'den daha ucuzdu fakat altus'un kumandasını görünce bazı özelliklerin kısıtlı olduğunu düşünüp vazgeçip almadım aradaki 400 lira farkı verdim.

5b5032464af7d.jpg

d103d05d-6b40-41bf-adf0-fc7ba6b9c683.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:
bana fonksiyondan çok ürünün malzeme ve üretim kalitesi bilgisi lazım aslında. çünkü şu sıralar aralarında 900-1000tl fark var malesef.. veya orta seviyede diğer markalardan da tavsiye alabilirim... lg de bir de 10 yıl kompresör garantisi var tabi..

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bana fonksiyondan çok ürünün malzeme ve üretim kalitesi bilgisi lazım aslında. çünkü şu sıralar aralarında 900-1000tl fark var malesef.. veya orta seviyede diğer markalardan da tavsiye alabilirim... lg de bir de 10 yıl kompresör garantisi var tabi..
Dual Eco serisi halen fiyat performans birincisi, benim görüşüm. Malzeme kalitesi iyi, yazın tüketimi üzmez.

M Çevrimdışı

Mutluluk

Yeni Üye
3 May 2021
7
43
H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Arkadaşlar merhaba,
Forumu biraz okudum 9. katlı bir binanın en üst katında oturuyorum. Yazın oda sıcaklıkları 36 dereceye kadar çıkıyor çok sıcak oluyor yatılmıyor. Yatak odası için bir klima almayı düşünüyorum. Daha önce apartta 24 saat açık şekilde kullandığım Airfel LTXN25U modeline baktım. Hemen hemen aynı fiyatlarda bulunan Vestel Flora modeli de var.
Airfel'de apartta memnundum, iç ve dış ünite çok sessizdi, ancak bazen kesikli üflüyordu, üst kapağı açınca normale dönüyordu.
Vestel Flora için ise bazıları çok sesli çalışıyor demiş, bazıları çok sessiz demiş. Bütçem 3.500-4.000 TL arası.
Yatak odasında 24 saat açık şekilde sadece soğutma amaçlı kullanılacak ne alabilirim?

akdrhmz Çevrimdışı

akdrhmz 

Aktif Üye
25 Eyl 2018
68
36
Selamün aleyküm arkadaşlar, bana daha doğrusu kayınbabamlara önceliği ısınma amaçlı klima lazım tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mı acaba? Ben kendim Mitsubishi electrik kullanıyorum acaba hiç şaşmadan onlarada M.E. mi alsam yoksa farklı bir model önerebilir misiniz?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Selamün aleyküm arkadaşlar, bana daha doğrusu kayınbabamlara önceliği ısınma amaçlı klima lazım tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mı acaba? Ben kendim Mitsubishi electrik kullanıyorum acaba hiç şaşmadan onlarada M.E. mi alsam yoksa farklı bir model önerebilir misiniz?
ısıtma için m.e- panasonıc etera gibi cihazları öneriyor şota usta.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Arkadaşlar merhaba,
Forumu biraz okudum 9. katlı bir binanın en üst katında oturuyorum. Yazın oda sıcaklıkları 36 dereceye kadar çıkıyor çok sıcak oluyor yatılmıyor. Yatak odası için bir klima almayı düşünüyorum. Daha önce apartta 24 saat açık şekilde kullandığım Airfel LTXN25U modeline baktım. Hemen hemen aynı fiyatlarda bulunan Vestel Flora modeli de var.
Airfel'de apartta memnundum, iç ve dış ünite çok sessizdi, ancak bazen kesikli üflüyordu, üst kapağı açınca normale dönüyordu.
Vestel Flora için ise bazıları çok sesli çalışıyor demiş, bazıları çok sessiz demiş. Bütçem 3.500-4.000 TL arası.
Yatak odasında 24 saat açık şekilde sadece soğutma amaçlı kullanılacak ne alabilirim?
Vestelin eski serisi Flora güzeldi yeni serisi Flora Doğanın diş ünitesi zırıltı yapıyor.
Be sebeple uzak durmanı tavsiye ederim.

Midea Üretimi Airfeller giriş güzel cihazlar.
sorunsuz stabil ama alacağınız fiyat önemli
çünkü LG Dual serisi hem performansli hemde fiyat olarak çok rekabetçi.

LG mi Airfel mi Tabiki LG.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Ilıman bolgelerde yani 0 altına cok düşmeyen bölgelerde
LG gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Soğuk bölgelerde ME,MHI,PANASONİC,HITACHI,TOSHIBA

tasarım yükü yüksek olan ( ısıl kaybı az olan ) cihazlar bakmanız gerekir.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Vestelin eski serisi Flora güzeldi yeni serisi Flora Doğanın diş ünitesi zırıltı yapıyor.
Be sebeple uzak durmanı tavsiye ederim.

Midea Üretimi Airfeller giriş güzel cihazlar.
sorunsuz stabil ama alacağınız fiyat önemli
çünkü LG Dual serisi hem performansli hemde fiyat olarak çok rekabetçi.

LG mi Airfel mi Tabiki LG.
Yorumunuz için cok teşekkür ederim. Sigma comfort alsak nasıl olur? Kullananlar cok kaliteli ve sessiz diyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt