Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Klima alicam piyasa arastirmasi yaptim.
3 klima arasinda kaldim
Toshiba seiya
Mitsubishi hare
Daikin sensira serisi leri
12000 btu olacak fiyatlari birbirine yakin
Bende suan ağır basan taraf Mitsubishi sota senden de yorum almak istedim. Bunlar arasindan hangisini tavsiye edersin
Alt segment olarak da
Airfel , LG ve Sigma dusunuyor. Bunlardan hangisini tavsiye edersin.
Adem abinin bu videolarını izlediniz mi, yeni detaylı incelemelerini yaptı. Midea Klimaların, Ayrıca bugün %20 indirime girdiler, incelemenizi öneririm.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam ben normalde 15 cm birakacaktim, servis asagi cok sarkmasin 10 cm birakalim dedi, ilk onlar 5 cm birakacakti, ben olmaz en az 10 olsun dedim, tamam dediler sonra yine de 10 cm den az oldu. Fotoğrafta gözüktüğü gibi cok yakin degil ama 10 cm den de kisa sanirim.

Ekleme: Net olmasi acisindan metre ile olctum, tava ile klima arasinda 8 cm var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Karsi duvar ile arasinda 3.5 m civari mesafe var hocam o yüzden yan koyduk.
Dış ünite tamamda iç ünite bence böyle olmamalıydı, mesafe tavana çok yakın olmuş. Umarım bir sorun teşkil etmez kullanım esnasında.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
Dış ünite tamamda iç ünite bence böyle olmamalıydı, mesafe tavana çok yakın olmuş. Umarım bir sorun teşkil etmez kullanım esnasında.
Servise kalsa 5 cm birakacakti, su anda 8 cm boşluk var. Aslinda ben ilk 15 cm istemistim ama o sekilde olunca aski aparatinin alttaki vidalari bosta kalacakti. 10 cm kalacak sekilde montaj yaptim dedi ama ustten olcu almamis demekki klimayi takinca 8 cm kaldi. O kisimda memnun kalmadim pek. Su asamada hava debisinde bir sorun gorunmuyor. Zaten isitma amacli kullanmayacagim.

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Değerli arkadaşlar,
Klima konusunda sayenizde çokça bilgi edindim. Sevgili, Adem Helvacı Adem Helvacı sayesinde de; "ürün inceleme nasıl olur" sorusunun cevabını görmüş olduk.

Sıcaklar bastırmadan bir klima alma niyetimiz var. Sota Sota hocamın da tavsiyelerine dayanarak LG Eco dual 12000Btu baya kafama yatmıştı. Öte yandan Midea da aklımı çeliyor. Gerçi Midea'nın fiyatı biraz değişken. FGEurope sitesinde 6 küsur ike N11'de 4900 ibi fiyatlara var. Bu fark normal mi bilemedim. Erinç Erinç %20 indirim başladı demiş ama bir değişiklik göremedim henüz. Lg ise bildiğiniz gibi 3900-4000 civarında bulunuyor.

Ne dersiniz dostlar? Bu iki ürün arasında ki eğerlendirmeniz nasıl olur?

Bu arada, Ürün Çanakkale'de Kuzey cephede kullanılacak. Amaç temelde soğutma, Belki kışın nadiren de olsa ısıtmasını kullanabiliriz ama 5-10 günü geçmez. Takacağım oda için daha önce bir arkadaşıma detaylı bir keşif yaptırmıştım. 12000Btu rahatlıkla yeter demişti.

Teşekkürler.
Barış

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Değerli arkadaşlar,
Klima konusunda sayenizde çokça bilgi edindim. Sevgili, Adem Helvacı Adem Helvacı sayesinde de; "ürün inceleme nasıl olur" sorusunun cevabını görmüş olduk.

Sıcaklar bastırmadan bir klima alma niyetimiz var. Sota Sota hocamın da tavsiyelerine dayanarak LG Eco dual 12000Btu baya kafama yatmıştı. Öte yandan Midea da aklımı çeliyor. Gerçi Midea'nın fiyatı biraz değişken. FGEurope sitesinde 6 küsur ike N11'de 4900 ibi fiyatlara var. Bu fark normal mi bilemedim. Erinç Erinç %20 indirim başladı demiş ama bir değişiklik göremedim henüz. Lg ise bildiğiniz gibi 3900-4000 civarında bulunuyor.

Bu arada, Ürün Çanakkale'de Kuzey cephede kullanılacak. Amaç temelde soğutma, Belki kışın nadiren de olsa ısıtmasını kullanabiliriz ama 5-10 günü geçmez. Takacağım oda için daha önce bir arkadaşıma detaylı bir keşif yaptırmıştım. 12000Btu rahatlıkla yeter demişti.

Teşekkürler.
Barış
Benim bu klasmanda değerlendirme yapmam doğru olmaz zira LG DUAL ECO klimayı incelemedim.
Incığını cıncığını deşmediğim, bağırsaklarını söküp dağıtmadığım ürünler hakkında ahkam kesmekten de hoşlanmıyorum malum.

Mevcut MİDEA üzerinden ben elimdeki tüm verileri sundum.

X bir marka için MİDEA PRİME üründen İYİ veya KÖTÜ diyebilmek için elimde rakamsal ama KENDİ ÖLÇTÜĞÜM veriler olmasını isterim yoksa biz de biliyoruz katalogdan veri analiz etmeyi :kiskis

LG DUAL ECO veya PLUS ile elimdeki MİDE PRİME ürünü bu şekilde karşılaştırmadan size somut bilgi sunamam ne yazık ki :ok

Sota Sota başkanın yorumlarına bakalım en iyisi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Değerli arkadaşlar,

Teşekkürler.
Barış
Her iki cihazda sizi üzmez ama midea 4900tl bana göre çok fazla.

ekleme: Midea şu ortamda tutulabilmesi için LG Dual serisinden daha ucuz olması gerekir.

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Sota ve Adem hocama teşekkürler. Midea'da soru işareti yaratan diğer bir nokta da, satıcılar arası fiyat farkı. Tabi bunun benim bilmediğim bir açıklaması olabilir.

Bu arada bugün LG servisle'de konuştum. Vakum yaptıklarını söylediler. LG yi muhtemelen Ege Ticaretten alacağız . Gelişmeleri aktarırım tekrar.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yeni LG dual Cool klimalar çıkmış lg' nin sitesinden baktım.

LG dual Eco ve plus serisinden bir farklarını göremedim. Sadece isimleri değişmiş galiba.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
SEER değeri 7 den 6.6
SCOP degeri 4.3 den 4 düşmüş

kısaca verimlilikte düşme soz konusu.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
SEER değeri 7 den 6.6
SCOP degeri 4.3 den 4 düşmüş

kısaca verimlilikte düşme soz konusu.
Yanlışın olmasın sota ustam.
seer ve scop değerleri aynı kalmış.
9 Luk ve 12 lik cihazları karşılaştırdım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Dual serisi teknik verileri.

Screenshot_20210227-191143_Samsung-Internet.jpg

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dual serisi teknik verileri.

Screenshot_20210227-191143_Samsung-Internet.jpg
Bu veriler seni doğruluyor.
Ancak LG'nin sitesindeki dual serisinin verileri ile bu veriler örtüşmüyor.

LG'nin sitesinde 12 lik dual serisinin seer değeri 6,6 scop değeri 4.0
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu veriler seni doğruluyor.
Ancak LG'nin sitesindeki dual serisinin verileri ile bu veriler örtüşmüyor.

LG'nin sitesinde 12 lik dual serisinin seer değeri 6,6 scop değeri 4.0

Screenshot_2021-06-03-14-00-23-815_com.android.chrome.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt