Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803
Ustam şimdilik bayiilerle whatsaap üzerinden görüştük
* Panasonic KIT- Z35-TKE 8.000 TL dedi fakat nakit olursa bir güzellik yaparız dedi.
* MHİ SRK 35 ZS-W 6.900 TL olur peşin-nakit dedi. Başka da inemem dedi.
* ME Enviro MSZ-AP35-Vg 7.900 TL ama dedi kış kampanyası var dedi. Piyasayı bir dolaş en son bana gel çok güzel fiyat çekeceğim sana dedi ? Durumlar böyle ustam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sevkiyuksell Sevkiyuksell, Sota Sota
Son fiyatları al aralarinda fark yoksa
Panasonic :ok

S Çevrimdışı

sezerkoc28

Yeni Üye
25 Ara 2020
5
31
Merhaba arkadaşlar. Konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum. Ağustosta vestel flora 18 btu inverter klima aldım. Soğutması iyiydi. Isıtmasıda 2-3 güne kadar iyiydi. Termometre ayarladığım sıcaklıktan 1 derece düşük gösteriyordu. Ancak 2-3 gündür 27 ayarlamış olmama rağmen termometre 25i yukarı geçemiyor. Bunun havaların son zamanlarda soğumuş olmasıyla bir ilgisi varmı yoksa klimada bir sorun olmuş olabilirmi ? Ayrıca turbo modda istenilen sıcaklığa ulaşıyor ama turbo mod kapanınca derece düşmeye başlıyor. Yer : Şanlıurfa Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803
Merhaba arkadaşlar. Konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum. Ağustosta vestel flora 18 btu inverter klima aldım. Soğutması iyiydi. Isıtmasıda 2-3 güne kadar iyiydi. Termometre ayarladığım sıcaklıktan 1 derece düşük gösteriyordu. Ancak 2-3 gündür 27 ayarlamış olmama rağmen termometre 25i yukarı geçemiyor. Bunun havaların son zamanlarda soğumuş olmasıyla bir ilgisi varmı yoksa klimada bir sorun olmuş olabilirmi ? Ayrıca turbo modda istenilen sıcaklığa ulaşıyor ama turbo mod kapanınca derece düşmeye başlıyor. Yer : Şanlıurfa Teşekkürler.

Merhaba, havalar soğudukça yada tam tersi ısındıkça klimların performansı düşer.
+7 / +35 arası optimum çalışma aralığıdır.
Marka modele bağlı olarak
Bu aralik genişlemektedir.

iç ünite filtre temizliğini en son Ne zaman yaptınız.

Dış ünite korunakli yerdeyse (balkon altı vb) kondeser tozlanmış nefes almıyor olabilir.

S Çevrimdışı

sezerkoc28

Yeni Üye
25 Ara 2020
5
31
Merhaba, havalar soğudukça yada tam tersi ısındıkça klimların performansı düşer.

Dış ünite korunakli yerdeyse (balkon altı vb) kondeser tozlanmış nefes almıyor olabilir.

Filtreyi daha bugün temizledim ama değişen bir şey olmadı. Dış ünitede balkonda. Tozlanma konusuna dikkat etmedim. Nasıl temizlemem gerektiğinide bilmiyorum. Bu modellerde böyle ısıtma problemi çok yaşanan bir durummu acaba

IMG_20201226_003326.jpg
IMG_20201226_003250.jpg
IMG_20201226_003229.jpg
IMG_20201226_003224.jpg

Klimanın arkası bu şekilde toz nefes almasını etkileyecek kadar fazlamı sizce

Filtreyi daha bugün temizledim ama değişen bir şey olmadı. Dış ünitede balkonda. Tozlanma konusuna dikkat etmedim. Nasıl temizlemem gerektiğinide bilmiyorum. Bu modellerde böyle ısıtma problemi çok yaşanan bir durummu acaba

IMG_20201226_003326.jpg
IMG_20201226_003250.jpg
IMG_20201226_003229.jpg
IMG_20201226_003224.jpg

Klimanın arkası bu şekilde toz nefes almasını etkileyecek kadar fazlamı sizce
Ayrıca elektriği kesip bunları hortumla yıkasam iç aksamında bozulma vs. Olmaz değilmi ?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sezerkoc28

Yeni Üye
25 Ara 2020
5
31
Ayrıca şunu da belirtmeyi unuttum. Dijital termometreyi yelpazenin önünde beklettiğimde ayarladığım sıcaklığı üflüyor. Ama salon 30 m2 tüm odaya yayamıyor ısıyı. Bu kondenserin nefes almasıylamı alakalıdır yoksa havaların dahada soğuması ilemi sizce.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803
Ayrıca şunu da belirtmeyi unuttum. Dijital termometreyi yelpazenin önünde beklettiğimde ayarladığım sıcaklığı üflüyor. Ama salon 30 m2 tüm odaya yayamıyor ısıyı. Bu kondenserin nefes almasıylamı alakalıdır yoksa havaların dahada soğuması ilemi sizce.
Kumandadan
25 dereceye ayarladiginizda klimaniz 25 derece üflemez.
Iç ortam sıcaklığı çok düşükse 50+ sıcaklık verir.
Iç ortam ayarladığınız derece yakinsa 40+ civarinda isi alırsınız.
Esit durumdaysa klimanin yazilimina bagli olarak
40 derece altina rahatla düşer.

Dijital termometreyi filtre emis kismina yerlestirin
Emdiği hava isisini tespit edin
Daha sonra ufledigi hava isisini tespit edin.

Buara cihazi aç-kapa seklinde kullanmıyorsunuzdur umarim.
Çünkü ortamin homojen olarak isinmasi zaman alir.

S Çevrimdışı

sezerkoc28

Yeni Üye
25 Ara 2020
5
31
Kumandadan
25 dereceye ayarladiginizda klimaniz 25 derece üflemez.
Iç ortam sıcaklığı çok düşükse 50+ sıcaklık verir.
Iç ortam ayarladığınız derece yakinsa 40+ civarinda isi alırsınız.
Esit durumdaysa klimanin yazilimina bagli olarak
40 derece altina rahatla düşer.

Dijital termometreyi filtre emis kismina yerlestirin
Emdiği hava isisini tespit edin
Daha sonra ufledigi hava isisini tespit edin.

Buara cihazi aç-kapa seklinde kullanmıyorsunuzdur umarim.
Çünkü ortamin homojen olarak isinmasi zaman alir.
Şuan odanın içi 25 derece ama ben klimayı 27 ye ayarladım üflediği havayı ölçtüğümde 28 çıkıyor. Sanırım gene 40a yakın çıkması lazım. Ayrıca filtre emiş kısmı olarak nereden bahsettiğiniz anlayamadım. Çok hakim değilim klimanın parçalarına

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41
Öncelikle merhaba, forumdan okuyucu olarak çok faydalandım, teşekkürler, şota usta ve ataseven kızacak ama koçtaşda fuji plus kyoto için iyi bir indrim alıyorum yalnız 9000 lik aldığım mağazada yok ve olsada indirim yok, indirimli 9000-12000 farkı 100 tl ,aynı şekilde 18000 lik de yok , ve alt kat salon 36 m2 24000 btu yatak odası 14 m2 evebeyn banyosu ile 16m2, 12000, üst kat yatak odası 14 m2 evebeyn banyosu ile 16m2, 12000 btu,çocuk odası 20 m2 12000 btu doğu güney batı cephe çatı izalosyonu bilmiyorum, 1 usta klimalar boğulur büyük klima büyük motor çok yakar dedi ,iki usta bir üst güç enerji sarfiyatını azaltır dedi marka ve klima btu ları için yorumunuz var mı ustam

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803
Bu konuşmayı önceki sene yapmış olsaydı evet kızabilirdim lakin hiçbir elektrik-elektronik eşyanın alınabilirliği kalmadı.
beğenmediğimiz modelleri tavsiye etmek zorunda kalmak gerçekten üzücü.

Mekana göre büyük kapasite klima alırsanız karşılaşacağınız ilk durum.
ortamı hızlıca ısıtıp-soğutmaya bağlı olarak sık sık termostat yapma durumu ortaya çıkar.

Burada cihazları iyi takip edip ayarlanan ısı değeri - fan hızı tutturmaya bakacaksınız.

mesela 24 derece 5. fanda sık sık termostat yaparsa fanı 4. alıp olmadı 3. alıp stabil çalıştığı yeri bulmanız gerekebilir.

evin ısı kaybı fazlaysa bu durumla hiç karşılaşmazsınız.

sık sık termostat yaparsa ne olur tüketim bir miktar artar. En önemlisi ortam bir ısınır bir soğur konforu bozar.

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41
termostat yapmak ne demek ustam , bu fan ayarı bizim yapabileceğimiz basit bir işlem mi yani ve sorunu giderir mi, konfor bozulur almayın demek mi açıkcası kafam iyice karıştı, ilk defa klima alacağım alanyaya yeni taşındım tek bildiğim bakır boru olması gerektiği :) kyotoda bakırmış mesala shine ve baymak vardı koçtaşdaki arkadaş gösterdi onlar aliminyum, windsor scop seer değerleri hemen hemen aynı ve flora doğa biraz daha iyi , siz ne öneriersiniz o kadar çok parametre var ki, seer scop değeri daha iyi yıllık ısıtma soğutma daha fazla olan klimalar var, tasarım yükü var var oğlu var hangisini baz alacağımızı bilemedik

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Öncelikle merhaba, forumdan okuyucu olarak çok faydalandım, teşekkürler, şota usta ve ataseven kızacak ama koçtaşda fuji plus kyoto için iyi bir indrim alıyorum yalnız 9000 lik aldığım mağazada yok ve olsada indirim yok, indirimli 9000-12000 farkı 100 tl ,aynı şekilde 18000 lik de yok , ve alt kat salon 36 m2 24000 btu yatak odası 14 m2 evebeyn banyosu ile 16m2, 12000, üst kat yatak odası 14 m2 evebeyn banyosu ile 16m2, 12000 btu,çocuk odası 20 m2 12000 btu doğu güney batı cephe çatı izalosyonu bilmiyorum, 1 usta klimalar boğulur büyük klima büyük motor çok yakar dedi ,iki usta bir üst güç enerji sarfiyatını azaltır dedi marka ve klima btu ları için yorumunuz var mı ustam
korona esnafı mahfettiği için ben hala fujıplusu mecbur kullanıyorum yoksa eskisi gibi cepte para olsaydı çoktan lg almıştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt