Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
termostat yapmak ne demek ustam , bu fan ayarı bizim yapabileceğimiz basit bir işlem mi yani ve sorunu giderir mi, konfor bozulur almayın demek mi açıkcası kafam iyice karıştı, ilk defa klima alacağım alanyaya yeni taşındım tek bildiğim bakır boru olması gerektiği :) kyotoda bakırmış mesala shine ve baymak vardı koçtaşdaki arkadaş gösterdi onlar aliminyum, windsor scop seer değerleri hemen hemen aynı ve flora doğa biraz daha iyi , siz ne öneriersiniz o kadar çok parametre var ki, seer scop değeri daha iyi yıllık ısıtma soğutma daha fazla olan klimalar var, tasarım yükü var var oğlu var hangisini baz alacağımızı bilemedik
söyle yapalım bütçe nedir , kaç klima alacaksınız.

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41
şu şartlarda 4 almak zorundayım diye düşündüm gerçi taşındığım yerde arkadaşlar 2 de yeter diyor ama benim aklım almadı pek, tatilde her odaya klima isteyip evde nasıl 2 tane yetecek , dediğim gibi yeni taşındım ve ilk defa klima alıyorum, bütçe daha çok fiyat performansla ilgili daikin mitsubishi iyi ama arada verilen 3-4 kat farkla elektrik farkı uyumsuz gibi demirdöküm performans seer scop çok iyi ama ne siz övmüşsünüz nede fiyatı iyi Hotpoint SPIW309A3 WİFİ fiyat 3100 A+++ama değerlerine ulaşamıyoruz sizde hiç bahsetmemişsiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
şu şartlarda 4 almak zorundayım diye düşündüm gerçi taşındığım yerde arkadaşlar 2 de yeter diyor ama benim aklım almadı pek, tatilde her odaya klima isteyip evde nasıl 2 tane yetecek , dediğim gibi yeni taşındım ve ilk defa klima alıyorum, bütçe daha çok fiyat performansla ilgili daikin mitsubishi iyi ama arada verilen 3-4 kat farkla elektrik farkı uyumsuz gibi demirdöküm performans seer scop çok iyi ama ne siz övmüşsünüz nede fiyatı iyi Hotpoint SPIW309A3 WİFİ fiyat 3100 A+++ama değerlerine ulaşamıyoruz sizde hiç bahsetmemişsiniz
Evin basit krokisini, alanların m2 ölçülerini de eklermisiniz.

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41

alanya-ev-2.png
alanya-ev.png

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41
1. kat ebeveyn balkonunda güney batı dış ünite yeri hazır 2.kat çatıda
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

alanya-ev-22e59d01efe679849.png
alanya-ev1b040c111ffb6a1c.png

alanya-ev-2e0be7c0b26d789bd.png
alanya-ev051652a56388f8ed.png

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
1. kat ebeveyn balkonunda güney batı dış ünite yeri hazır 2.kat çatıda

alanya-ev-22e59d01efe679849.png
alanya-ev1b040c111ffb6a1c.png

alanya-ev-2e0be7c0b26d789bd.png
alanya-ev051652a56388f8ed.png
Hocam sana tekrardan zahmet oluyor ama kapıların yerlerınıde cızermısın.

ortak alanlara klıma koyup evı komple ılıman tututacak sekılde ıklımlendırebılırmıyım dıye bakacagım.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu konuşmayı önceki sene yapmış olsaydı evet kızabilirdim lakin hiçbir elektrik-elektronik eşyanın alınabilirliği kalmadı.
beğenmediğimiz modelleri tavsiye etmek zorunda kalmak gerçekten üzücü.

Mekana göre büyük kapasite klima alırsanız karşılaşacağınız ilk durum.
ortamı hızlıca ısıtıp-soğutmaya bağlı olarak sık sık termostat yapma durumu ortaya çıkar.

Burada cihazları iyi takip edip ayarlanan ısı değeri - fan hızı tutturmaya bakacaksınız.

mesela 24 derece 5. fanda sık sık termostat yaparsa fanı 4. alıp olmadı 3. alıp stabil çalıştığı yeri bulmanız gerekebilir.

evin ısı kaybı fazlaysa bu durumla hiç karşılaşmazsınız.

sık sık termostat yaparsa ne olur tüketim bir miktar artar. En önemlisi ortam bir ısınır bir soğur konforu bozar.
çok doğru bir tespit. 25 metrekare salonda 24 lük cihaz kullanıyorum. fan hızı, sıcaklık derecesi ve bir gözümde watt metrede sonuç; cihazın dur kalk yapmayacak optimum fan hızı ve sıcaklık derecesini buldum. ona göre kullanıyorum. (daha önceki evimin salonu büyüktü, bu ev için yeni klima almayıp aynı cihazı kullanıyorum.)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
çok doğru bir tespit. 25 metrekare salonda 24 lük cihaz kullanıyorum. fan hızı, sıcaklık derecesi ve bir gözümde watt metrede sonuç; cihazın dur kalk yapmayacak optimum fan hızı ve sıcaklık derecesini buldum. ona göre kullanıyorum. (daha önceki evimin salonu büyüktü, bu ev için yeni klima almayıp aynı cihazı kullanıyorum.)
Tebrik ederim anlatmak istediğimi uygulamaya dökmüşsünüz.

Bu uygulamayı her kullanıcıya anlatmak,uygulatmak mümkün değildir.

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41
alanya-ev-248552108341f3b63.png
alanya-ev15cbae113eceb954.png

elekrolüx OptiBreeze X3 9000 fujiplus kyoto 12000 arasında kaldım son olarak 3200 ikisi de artık hayırlısı diyeceğiz

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt