Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
kirmizi nokta koyduğum alanlar iç unite montaj yeri uygun mu engel teskil edecek birsey var mi

20210105_174226.png

20210105_174303.png

D Çevrimdışı

dr_jivago

Yeni Üye
3 Ocak 2021
7
41
hocam yokta engel , klima iç hatları çekilmiş duvar içinden iç ünite yazdığım yerlerde

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
hocam yokta engel , klima iç hatları çekilmiş duvar içinden iç ünite yazdığım yerlerde
Him ankastre tesisat hazirsa benim çizgim yerler boşa düşer.

amacim kapilari diğer odalari gorecek sekilde montaj yaptırip.

klima olmayan odalara da etki etmesini sağlamaktı.

bütçe olarak toplam ne kadar ayirdiniz.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bursaspor

Yeni Üye
3 Ara 2020
13
33
İyi günler tavsiyeniz üzere LG dual plus 9000btu klima aldım. Klima kargoda. Montaj esnasında dikkat etmem gereken bir şey var mı diye sormak istiyorum sizlere.

V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
Ev-KROKI810f8b9dd02c3ba6.png

Arkadaşlar herkese merhaba daha önce klima kullanılacak bir bölgede yaşamadığımdan yeni yaşamaya başladığım yerde klima ihtiyacım doğdu. Klimalar hakkında hiç bir bilgim yok. Antalya/Kumluca'da yaşamaya başladım. Şimdilik evde tekim ve evim biraz büyük krokisini çizip sizlerle paylaşıyorum.

1-Öncelikle benim aklımda 2 tane klima alıp KIŞIN evin her tarafını ısıtmak var şöyle çok sıcak sevmiyorum iki klima ile evin ısıtılacağını düşünmüyorum ama yine de havanın biraz daha ılıklaştığı 23-24 derecelere geldiği bir durum yaratabilir miyim? Kroki de belirttiğim OTURMA ODASI 2 nin ve diğer 10.5 m2 lik odanın kapılarını kapatsam 12000 btu luk iki klima ile bu söylediğimi gerçekleştirme şansım var mı? Klimalardan birini YATAK ODASINA diğerini OTURMA ODASI 1 e takmayı düşünüyorum. Not: Bu durumun yazın her tarafı soğutmasını beklemiyorum.

2-Eğer üstteki sorum söylediğim şartlarda gerçekleşmeyecekse OTURMA ODASI 1 ve YATAK ODASINA takılacak şekilde ve sadece kendi odalarını ısıtıp soğutacak fiyat/performans klima tavsiyelerinizi alabilirim.

Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum. Sota Sota A Adem Helvacı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

V viola, V viola,
Ev-KROKI810f8b9dd02c3ba6.png

Arkadaşlar herkese merhaba daha önce klima kullanılacak bir bölgede yaşamadığımdan yeni yaşamaya başladığım yerde klima ihtiyacım doğdu. Klimalar hakkında hiç bir bilgim yok. Antalya/Kumluca'da yaşamaya başladım. Şimdilik evde tekim ve evim biraz büyük krokisini çizip sizlerle paylaşıyorum.

1-Öncelikle benim aklımda 2 tane klima alıp KIŞIN evin her tarafını ısıtmak var şöyle çok sıcak sevmiyorum iki klima ile evin ısıtılacağını düşünmüyorum ama yine de havanın biraz daha ılıklaştığı 23-24 derecelere geldiği bir durum yaratabilir miyim? Kroki de belirttiğim OTURMA ODASI 2 nin ve diğer 10.5 m2 lik odanın kapılarını kapatsam 12000 btu luk iki klima ile bu söylediğimi gerçekleştirme şansım var mı? Klimalardan birini YATAK ODASINA diğerini OTURMA ODASI 1 e takmayı düşünüyorum. Not: Bu durumun yazın her tarafı soğutmasını beklemiyorum.

2-Eğer üstteki sorum söylediğim şartlarda gerçekleşmeyecekse OTURMA ODASI 1 ve YATAK ODASINA takılacak şekilde ve sadece kendi odalarını ısıtıp soğutacak fiyat/performans klima tavsiyelerinizi alabilirim.

Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum. Sota Sota A Adem Helvacı
Düzeltme yapıyorum kusura bakmayın. Yatak Odası 16 m2 yapıyor yanlış yazmışım.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
V viola, merhaba oncelikle temiz ve anlaşılır kroki için elinize saglik.

yatak odasindan holü doğrudan görecek sekilde ve ayni sekilde oda 1'den holü direk görecek sekilde montaj yapilirsa
cok rahat iklimlendirme sağlarsınız.

sunu asla unutmayin asla homojen isi dağılımı olmayacaktir.

mesela klimanin çalıştığı oda 23 derece iken
hol ve diğer alanla 21 derece olur.
rakamlari fikir verme acısından yazdım.

bütçe olarak nekadar ayirdiniz.
wifi özelliği vs olmasi gerekir mi.

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
242
39
V viola

Yillardir, Airfel LTXN35U A++ 1200 BTU Inverter Duvar Tipi Klima kullanıyorum. Normalde yaz aylarında açarım ev serin olduğu için pek çalıştırmıyorum. Ama çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
V viola, merhaba oncelikle temiz ve anlaşılır kroki için elinize saglik.

yatak odasindan holü doğrudan görecek sekilde ve ayni sekilde oda 1'den holü direk görecek sekilde montaj yapilirsa
cok rahat iklimlendirme sağlarsınız.

sunu asla unutmayin asla homojen isi dağılımı olmayacaktir.

mesela klimanin çalıştığı oda 23 derece iken
hol ve diğer alanla 21 derece olur.
rakamlari fikir verme acısından yazdım.

bütçe olarak nekadar ayirdiniz.
wifi özelliği vs olmasi gerekir mi.
Şöyle evin klima tesisatına baktığım zaman koridoru görecek şekilde kablolar bırakılmamış. Bu sorun oluşturur mu? Kirada olduğum için tesisat için ek ücret veya masraf yapmam istemem. Ayrıca böyle evde iklimlendirme sağlamayı düşünürken sadece bulundukları odalar için klimayı çalıştırmaya göre daha fazla mı elektrik tüketmiş olurum?

Bütçe olarak kafamda inanın bir rakam yok şöyle söyleyeyim 12Btu luk bir klimaya örnek 7bin tl verirsem evde yemek pişirmesini de beklerim yani :)) Fiyatına göre beni üzmeyecek fiyat/performans ürünü düşünüyorum. Örneğin telefon piyasasında xiaomi için bu tabiri kullanırlar onun gibi bir beklentim var :)

NOT: Biraz önce bi bayide Panasonic klima sordum 4500 yaparım sana dedi modelini alamadım internette baktığımda o fiyatlara panasonic olmadığını gördüm. Ayrıca bayideki kişinin tavsiyesi de oturma odası 1 yerine oturma odası 2 ye ve yatak odasına klimanın takılmasının daha iyi olacağı yönünde fikirlere açığım. Hayır öyle olmaz sadece bulundukları odaları ısıt vb. tavsiyelerde alabilirim. Sota Sota
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

V viola

Yillardir, Airfel LTXN35U A++ 1200 BTU Inverter Duvar Tipi Klima kullanıyorum. Normalde yaz aylarında açarım ev serin olduğu için pek çalıştırmıyorum. Ama çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.
Teşekkür ederim listeme ekledim diğer tavsiyelerle birlikte değerlendireceğim.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sezerkoc28

Yeni Üye
25 Ara 2020
5
31
IMG_20210119_210550.jpg

Arkadaşlar burda klimanın ne kadar elektrik harcadığını hesaplamak için hangi değere bakmalıyım ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
S sezerkoc28, Giriş Gücü (Anma) kısmına bakarsanı sıcak-soğuk kullanım klimanin yapağı saatlik maksimum tüketimi yazar.
Klima inverter olduğu enerji tüketimi sabit olmaz.
Prizli wattmetre temin edip saatlik,günlük,aylık hesapla yapabilirsiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,573
V viola, tesisattan kastınız elektrik mi yoksa klima boruları yani ankastre tesisat mı.

Sadece odaları ısıtmak tüm evi ısıtmaya çalışmaktan daha az maliyetli olacaktır.

Örnek, Odayı X liraya ısıtırsanız evi 2x liraya ısıtmayı göze almalısınız.

Bana göre klima piyasasında son 1 yıldır açık ara LG Dual serisi F/P ürünüdür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt