Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sevkiyuksell Çevrimdışı

Sevkiyuksell

Yeni Üye
25 Kas 2020
16
Merhabalar ustam, öncelikle faydalı mesajlarınız için çok teşekkür ederiz. :)

Daha önce Japon markalı klima alacaktık fakat dolar kurunun bir anda yükselmesiyle Japon markaları seçemedik. Şimdi tekrardan araştırma yaparken LG Prestige denk geldi. 9 binlik ama bu klima çok övülüyor. Sizce bizim salona uygun olur mu? Genelde soğutmada kullanacağız fakat kapıyı da açabiliriz. Ya da hangi klima daha iyi olur ustam?
Teşekkür ederim tekrardan. :) Sota Sota Adem Helvacı Adem Helvacı

IMG_8061b55551aa9e38b6ad.jpg

Klima Takılacak Yer: Salon
Daire: Yalıtım Yok/Ara Kat/ Güney-Doğu

Akseki/Antalya'dan selamlar. :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Sevkiyuksell Sevkiyuksell, Merhaba hoşgeldiniz LG Prestige serisi performanslı cihazdır. Satıcıyla mutlaka görüşün garanti hizmetini kimin vereceği konusunu.
Prestige serisinde LG Türkiyeye ait olmayan mallarda var.

Salona uygun olur ama mutfak yada holu açacaksınız enaz 12lik tercih edin.

G Çevrimdışı

gezerakın

Yeni Üye
21 Kas 2020
11
37
arkadaslar merhaba tavsiyeleriniz uzerine lg dual plus 18000 klima almistim. klimamin kurulumu yapildi. kurulumu saglayan personellerde gayet titiz calisti ve klimamin performansindan memnunum.
Fakat soyle bir problemim var klimayi wifi ye baglamak istiyorum ve lg thinq uygulamsindaki yonergeleri takip ediyorum fakat bir turlu beceremedim. kumandada soylenen iki tusa basili tuttugumda ic unitedeki ekranda wifi simgesi cikmasi ve yanip sonmesi gerekiyor fakat cikmiyor. o tuslara 3 sn boyunca bastigimda klima komut almis gibi ses cikariyor ama ses disinda baska hicbir tepki veya ekran simgesi yok. sorun nerde olabilir. kisacasi klimanin wifi modulu aktif hale gelmiyor dogal.olarakta uygulamada cihaz bulunamiyor...

Sevkiyuksell Çevrimdışı

Sevkiyuksell

Yeni Üye
25 Kas 2020
16
Sevkiyuksell Sevkiyuksell, Merhaba hoşgeldiniz LG Prestige serisi performanslı cihazdır. Satıcıyla mutlaka görüşün garanti hizmetini kimin vereceği konusunu.
Prestige serisinde LG Türkiyeye ait olmayan mallarda var.

Salona uygun olur ama mutfak yada holu açacaksınız enaz 12lik tercih edin.
Hoş buldum ustam. Servis ve garanti işlemleri Buderus servisler tarafından verilmekteymiş ustam.

Sevkiyuksell Çevrimdışı

Sevkiyuksell

Yeni Üye
25 Kas 2020
16
Dediğim gibi salon için o cihaz yeter.
hol ve mutfak gibi alanlarıda işin içine katarsaniz yetersiz kalir.
Anlıyorum ustam. Kapağı yukarıya doğru açılan klimalarda özellikle soğutmada insanların üzerine denk geliyormuş diye yorumlar okudum. Samsung bayisinde çalışan biriside bu kapaklar ısıtmada avantajlı soğutma da dezavantajlı dedi. LG-Prestige de kapağı yukarı doğru açılıyor. Hiç böyle bir klima test edebildiniz mi? Bu kapak sitili biraz sıkıntılı gibi geldi bana ustam. :)

lg-prestige.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Anlıyorum ustam. Kapağı yukarıya doğru açılan klimalarda özellikle soğutmada insanların üzerine denk geliyormuş diye yorumlar okudum. Samsung bayisinde çalışan biriside bu kapaklar ısıtmada avantajlı soğutma da dezavantajlı dedi. LG-Prestige de kapağı yukarı doğru açılıyor. Hiç böyle bir klima test edebildiniz mi? Bu kapak sitili biraz sıkıntılı gibi geldi bana ustam. :)

lg-prestige.jpg
Eski arcelik serilerindede bu sekilde
Dediğiniz aynen geçerli
Cunku evimdede bu tasarimda arçelik klima var.
Soğutmada yere dogru veriyoruz.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba, yakın zamanda beko marka 24 btu klima taktırdım. Servis bakır boruyu hiç uzatmamış. Normalde olması gereken bu mu yoksa bakır boru daha uzun olması mı gerekir?

Mesela diğer Klima arçelik marka 12 btu ve aynı servis dış ünite de baya bir bakır boruyu uzatmış. Eğer başka bir eve taşındığımda uzatmak zorunda kalacaksam bakır boru almak zorunda kalacağım.
teşekkürler.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Merhaba, yakın zamanda beko marka 24 btu klima taktırdım. Servis bakır boruyu hiç uzatmamış. Normalde olması gereken bu mu yoksa bakır boru daha uzun olması mı gerekir?

Mesela diğer Klima arçelik marka 12 btu ve aynı servis dış ünite de baya bir bakır boruyu uzatmış. Eğer başka bir eve taşındığımda uzatmak zorunda kalacaksam bakır boru almak zorunda kalacağım.
teşekkürler.
Olmasi gereken dış unite arkadasinda 1 tur daire yapilması.

Bazi montajlarda görüyorum.
4-5 tur boru dönülmüş. Kondeserin arkasi komple kapali

Bu klima nasil nefes alacak.?

Yüksek kalite bakirlar hariç bakir borular zamanla sıcak-soğuk gevrer tekrardan şekil verilmeye çalışınca çatlar.

En sağlıklısi her nakil isleminde yeni boru kullanmak.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Olmasi gereken dış unite arkadasinda 1 tur daire yapilması.

Bazi montajlarda görüyorum.
4-5 tur boru dönülmüş. Kondeserin arkasi komple kapali

Bu klima nasil nefes alacak.?

Yüksek kalite bakirlar hariç bakir borular zamanla sıcak-soğuk gevrer tekrardan şekil verilmeye çalışınca çatlar.

En sağlıklısi her nakil isleminde yeni boru kullanmak.
Eyvallah bilgi için dostum. O zaman sorun yok .Teşekkürler. :)

Sevkiyuksell Çevrimdışı

Sevkiyuksell

Yeni Üye
25 Kas 2020
16
Eski arcelik serilerindede bu sekilde
Dediğiniz aynen geçerli
Cunku evimdede bu tasarimda arçelik klima var.
Soğutmada yere dogru veriyoruz.
Aslında sıcak hava aşağı soğuk hava yukarıya verilmesi gerekiyor demi ustam. Ustam koridora bir klima (mor işaretli yere) taksak sizce 1 salon ve 2 odayı iklimlendire bilir miyiz sizce?

IMG_8061-27cd8bd34cdc6cbe1.jpg

Sevkiyuksell Çevrimdışı

Sevkiyuksell

Yeni Üye
25 Kas 2020
16
Ustam hayırlı akşamlar.
Birkaç klima modelini size danışmak istiyorum. Bu modellerden hangisini önerirsiniz ustam sıralamaya yaparsınız sevinirim. Faydaları bilgilerinizi için çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun ☺️

1. MHİ SRK 35 ZS-W
2. Panasonic KIT- Z35-TKE
3. ME Enviro MSZ-AP35-Vg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sevkiyuksell Sevkiyuksell, Sota Sota

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Ustam hayırlı akşamlar.
Birkaç klima modelini size danışmak istiyorum. Bu modellerden hangisini önerirsiniz ustam sıralamaya yaparsınız sevinirim. Faydaları bilgilerinizi için çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun ☺️

1. MHİ SRK 35 ZS-W
2. Panasonic KIT- Z35-TKE
3. ME Enviro MSZ-AP35-Vg

Panasonic derim gerek verimlilik gerekse tasarım yükü (pdesing) olarak diğer iki cihazdan üstün.

aldığınız fiyatlar nedir.

Sevkiyuksell Çevrimdışı

Sevkiyuksell

Yeni Üye
25 Kas 2020
16
Ustam şimdilik bayiilerle whatsaap üzerinden görüştük
* Panasonic KIT- Z35-TKE 8.000 TL dedi fakat nakit olursa bir güzellik yaparız dedi.
* MHİ SRK 35 ZS-W 6.900 TL olur peşin-nakit dedi. Başka da inemem dedi.
* ME Enviro MSZ-AP35-Vg 7.900 TL ama dedi kış kampanyası var dedi. Piyasayı bir dolaş en son bana gel çok güzel fiyat çekeceğim sana dedi ? Durumlar böyle ustam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt