Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Konuya katki icin tesekkurler hocam.

sirius modellerinde iscilik anlaminda fark vardi.
Bazi partiler Koreden geliyordu.
koreden gelenlerde bariz sekilde iscilik daha iyiydi oyuzden koreden gelenleri tavsiye ettik o donem.

hatta koreden gelen Lg daha yuksek fiyatliydi.

Dual serisiyle tum uretim turkiyeye kaydi.
suan fiyat farki haric fark kalmadi.
Yani Arçelik/Beko'da kullanılan teknik -malzemeler vs hepsi LG'ye mi ait?

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Ben Vestel 18.000 btu almayı düşünüyorum, Vestel DF defrost moduna çok giriyor mu?
düşündüğüm model Vestel FLORA DOĞA INVERTER 18 A++
ısıtma özelliğini çok kullanacağım.

D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
carfoursa da ürün stokta yok görünüyor altus 9000 olan klima stokta yok.
ben vestel flora doğa klimanın midea ve lg deki gibi kumanda ile kapasitesinin düşürülüp düşürelemediğini merak ediyorum. düşüyor ise vestel alacağım. düşmüyor ise lg alacağım ama arada ciddi fiyat farkı var. üstatlar bi bilgi verebilir misiniz

M Çevrimdışı

mecanıc

Yeni Üye
29 Haz 2019
7
52
Merhaba. Ben yeni üyeyim. Klima seçimi için tavsiyede bulunursanız sevinirim. Küçük bir oda için Midea blanc mı yoksa daikin n serisimi tavsiye edersiniz. Bir satıcı Modern klimanın düstrübitörlükten ayrıldığını söyledi. Blanc alırsam ileride yedek parça ile ilgili bir sıkıntı yaşanır mı ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,903
Merhaba. Ben yeni üyeyim. Klima seçimi için tavsiyede bulunursanız sevinirim. Küçük bir oda için Midea blanc mı yoksa daikin n serisimi tavsiye edersiniz. Bir satıcı Modern klimanın düstrübitörlükten ayrıldığını söyledi. Blanc alırsam ileride yedek parça ile ilgili bir sıkıntı yaşanır mı ?
Merhaba hosgeldiniz.

Modern klima resmi web sitesinde herhangibir bildirim yok.
aksine bunyelerine haier kattilar.

Olaki Distributor değişti aldiginiz mala 2 yil hizmeti herturlu alirsiniz.

Blanc ve Daikin N icin ne fiyat aldiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,903
carfoursa da ürün stokta yok görünüyor altus 9000 olan klima stokta yok.
ben vestel flora doğa klimanın midea ve lg deki gibi kumanda ile kapasitesinin düşürülüp düşürelemediğini merak ediyorum. düşüyor ise vestel alacağım. düşmüyor ise lg alacağım ama arada ciddi fiyat farkı var. üstatlar bi bilgi verebilir misiniz
Vestel'de Vites fonksiyonu maalesef yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,903
İzmir güney en üst kat ve yalıtım orta hocam

Odanizin hakki normalde 12lik.
kapatmadan kullanmak sartiyla 9luk odanizi sogutur.

Gun icerisinde ac,kapa kullanirim derseniz. 9luk sizi uzer.
Cunku ortami sogutma normalde daha uzun surecektir.
tek istisnası surekli kullanim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,903
Ben Vestel 18.000 btu almayı düşünüyorum, Vestel DF defrost moduna çok giriyor mu?
düşündüğüm model Vestel FLORA DOĞA INVERTER 18 A++
ısıtma özelliğini çok kullanacağım.
isitma icin giris sinifi klimalari pek tavsiye etmem.
orta segment yonelmeniz daha dogru olur.

Butce nedir.

D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
bu vestelin tüketim ve ses değerleri neden hiçbir yerde yok. ses açısından vestel mi lg mi. arçelik cidden çok pahalı neden böyle fiyatı anlamadım. oysaki fiyatı biraz düzelse almak isterdim.

M Çevrimdışı

mecanıc

Yeni Üye
29 Haz 2019
7
52
Merhaba hosgeldiniz.

Blanc için 2860 daikin n serisi için 3250 . Alakanız için çok teşekkür ederim. Yalnış daikin de bildiğiniz gibi 6 yıl garanti var. Bahsettiğim klimalar 9000 btu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Blanc için 2860 daikin n serisi için 3250 . Alakanız için çok teşekkür ederim. Yalnış daikin de bildiğiniz gibi 6 yıl garanti var. Bahsettiğim klimalar 9000 btu.
Salon için geçen yıl shira plus almıştım. Doların artacağını düşünerek. Çok memnunum. Fakat küçük bir oda için bütçemi aşmak istemiyorum. Fiyat kazancı ve bana ileride sıkıntı çıkarmaması açısından uygun bir klima düşündüm. Bu ıkisinde kaldım. Ne kadar doğruyum bilemiyorum.

Salon için geçen yıl shira plus almıştım. Doların artacağını düşünerek. Çok memnunum. Fakat küçük bir oda için bütçemi aşmak istemiyorum. Fiyat kazancı ve bana ileride sıkıntı çıkarmaması açısından uygun bir klima düşündüm. Bu ıkisinde kaldım. Ne kadar doğruyum bilemiyorum.
Veya lg olabilir mi? Umarım fazla sıkmıyorumdur. Neticede bu forumları takip ediyorum sık sık. 9 köy mbirol ve siz. Ama yinede sorup bilginizden yararlanmak istedim.

Merhaba hosgeldiniz.

Tekrar merhaba. Blank için 2860 daikin n için 3250 tl fiyat verdiler. Ama şuda var daikin 6 yıl garanti vermekte. Bu garantiyi neler kapsamakta onu bilmiyorum.Aslında odada tarihi bir toshiba var. Müzelik desek daha doğru olur. (RAS-13SKH-E ) Şu en son elektriğe gelen zamdan sonra yenilemeyi düşündüm. Geçen yıl salon için doların artacağı bekletisiyle Shıra plus almıştım. Çokda memnunum. Fakat küçük bir oda için çok bütçe bağlamak istemiyorum. İleride bana sıkıntı çıkarmasın yeter ve servisi iyi olsun. Alakanız için çok teşekkür ederim. Başka bir marka öneriniz varsa sevinirim.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
Lg ile Arçelikin aynı cihazlar olduğu doğrudur. Bende şuan beko 30945 var. R32 gazlı, dual inverter, 4 yönlü otomatik salınım, wifi gibi özellikleri var. Gayet memnunum. Sorusu olan sorabilir. Arçelik marka olanlar nedense lgden bile pahalı. Lg ye alternatif olarak beko bakabilirsiniz. Bayii ve servis ağının çok yaygın olması da tercih sebeplerinden biri. Lg nin umursamaz tavrı ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.
bu modelde klima kapasitesini düşürme gibi bir özellik varımdır. benim birkaç mesajımı okursan sorunumu anlayacaksın. bi bilgi verirsen çok mutlu olurum. lg ile aynı ürün ve lg servisinden kurtulma durumu varsa bu modeli alabilirim. örneğin yüzde kaç düşürebiliyoruz kapasiteyi S SudaEriyenAspirin

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,903
D Dessaisra, arçelik klimanın
kullanim kilavuzundan ekran alintisi.

Screenshot_20190630-045614_Drive.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt