Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
LG Dual Plus sıddetle tavsıye ederım.

Sırıus serısıyle beraber cevremde 20 kısıye taktırdım. :ok
Arkadaşa lg'yi de önermiştim, burdaki tavsiyelerinize istinaden. Yarın bakacak muhtemelen. Aynı yerde bulunan daikin bayisine de uğrayacak.
Daikin ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim Sota Sota hocam.
Son olarak ucuz arçelik/beko bulursa alsın mı arkadaş?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Gerçek Daikinler Shira seriyle başlar fıyatlarına bakınca anlayacakısınız zaten.

(Alt serıler OYL air conditioning tarafında uretıldıgını bılıyoruz)

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Gerçek Daikinler Shira seriyle başlar fıyatlarına bakacınca anlayacakınız zaten.

(Alt serıler OYL air conditioning tarafında uretıldıgını bılıyoruz)
Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ediyorum. Amme hizmeti yapıyorsunuz gerçekten.
Alt seri daikinler (oyl air conditioning) ilk defa duydum. Kalite olarak nasıllar. Kalitesine göre parasını hakediyorlar mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ediyorum. Amme hizmeti yapıyorsunuz gerçekten.
Alt seri daikinler (oyl air conditioning) ilk defa duydum. Kalite olarak nasıllar. Kalitesine göre parasını hakediyorlar mı?

Olaya soyle bakmak gereklı dıye dusuyorum herkesin Passat yada Arteon alacak ekonomık gucu yok Hal boyle olunca
Markalar alt tabakayada hıtap edecek markalı urunler uretıyor.

Polo da Volkswagen Arteon da Aynı malzemeler aynı teknolojı kullanılmıs dıyebılırmıyız.

Klımadada durum aynı kullanılan kartlar,bakır,kompresor,pvc aynı olması beklenemez.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Enalt ve Enust model 2 tane Daıkın modelını spec eklıyorum.

Klımaların herıkısıde 12lık. Kare ıcerısıne aldıgım yerler sol taraf cıhazın kapasıtesıni temsıl edıyor. Sag taraf cıhazın nekadar verımlıgı oldugunu

degerler nekadar yuksek olursa okadar ıyı demektır.

n-daikin.png

ururu.png

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
11 metrekare yatak odasına 12.000 lik klima alsak ne zararı olur. Fiyatlara bakınca 9 bin ile 12.000 aynı para. lg dual plus alsak 12.000 dış ünite ses yapması daha çabuk kesilir mi. duş ünite yayak odası camı önüne konacak. yer izmir ev 4. kat son kat yani. çatı var yalıtım iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

D Dessaisra, Sota Sota

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
11 metrekare yatak odasına 12.000 lik klima alsak ne zararı olur. Fiyatlara bakınca 9 bin ile 12.000 aynı para. lg dual plus alsak 12.000 dış ünite ses yapması daha çabuk kesilir mi. duş ünite yayak odası camı önüne konacak. yer izmir ev 4. kat son kat yani. çatı var yalıtım iyi.

D Dessaisra, Sota Sota
Alan cok kucuk oldugu icin 9 yada 12 farketmez cihaz cok fazla termostat yapacaktir.

D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
Peki bir önerin varmı. odalar küçük evde küçük ama klimasızda olmuyor. yok mudur başka bir alternatif.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Peki bir önerin varmı. odalar küçük evde küçük ama klimasızda olmuyor. yok mudur başka bir alternatif.

7lik klimalar sizin icin daha uygun olurdu ama gelgelim her markada 7lik yok.

Arcelik var bildigim kadarıyla

ev benim degil kiracayim dersen 7lige hic bulasma
9 yada 12lik al.

D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
sürekli açık kalmadan sadece geceleri kullanacağız. termostat yapması çok zararlı bir şeymidir. 7000 klima bakıyorum ama yok

ev kendimizin. yeni aldık ama odalar şaka gibi bir şekilde küçük. :(

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
sürekli açık kalmadan sadece geceleri kullanacağız. termostat yapması çok zararlı bir şeymidir. 7000 klima bakıyorum ama yok

ev kendimizin. yeni aldık ama odalar şaka gibi bir şekilde küçük. :(
Termostat yapmasi konforu bozar.
kapiyi hafif acik birakirsaniz.
termostat yapmasini engeller yada geciktirebilirsiniz.

dipnot : bu klimadan tam emin degilim
hatirladigim kadariyla bakirdi.
kondeser bakirsa alin. m.h mutlaka sorun.

D Çevrimdışı

Dessaisra

Yeni Üye
10 Şub 2018
21
9000 btu flora daha ucuz :). kapı Aralık bırakmak mantıklı geliyor. salon da 21 metrekare. eski 18000 klima oraya kurduk oda büyük geldi oraya, alarco carrier 18000. oysaki 18 bin olanı yatak odasına koyar salona yeni alırım diyordum. :(

bu arada gece gece cevap almak da baya lüks bir şeymiş. teşekkürler

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt