Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Bahsettiğim salon 24-25 metre kare orada balkon vardı kapattık ekstra 3 metre kare birde kemerli kapı yok giriş var 6 metre kare orasıda 3.5 çok çalışır mı burada.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

4.2 normalde daha fazla elektrik tüketiyor ama 3.5 fazla çalışıp onu geçer mi esasen söylemek istediğim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Bahsettiğim salon 24-25 metre kare orada balkon vardı kapattık ekstra 3 metre kare birde kemerli kapı yok giriş var 6 metre kare orasıda 3.5 çok çalışır mı burada.

korkma hocam çalışmaz ben yıllarca 100m2 kullandım 12lik me inverter klimayı dolu resim video paylaştım.

o kadar büyük alanda klima gene kendisini kısıyor. o yüzden korkmayın daha büyük olan annemlerin evdede 140m2 vuruyoruz bu klimayı.

tamam gönül isterki her odaya hakkı olan ürünü tak ama güç meselesi işte.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

korkma hocam çalışmaz ben yıllarca 100m2 kullandım 12lik me inverter klimayı dolu resim video paylaştım.

o kadar büyük alanda klima gene kendisini kısıyor. o yüzden korkmayın daha büyük olan annemlerin evdede 140m2 vuruyoruz bu klimayı.

tamam gönül isterki her odaya hakkı olan ürünü tak ama güç meselesi işte.

Anladım hocam önümde seçenek çok kafam bulandı bütçemi 6-7 bin lariya zorlayabilirim gönlüm üst model istiyor am 4.2 ef mi daha mantıklı yoksa elektronik aşığı için 3.5 fh mi bilemiyorum, bu tür sorular yorucu oluyor kusura bakmayın tekrardan teşekkür ederim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
4.2 normalde daha fazla elektrik tüketiyor ama 3.5 fazla çalışıp onu geçer mi esasen söylemek istediğim.

hocam siz bu hesaplardan anlıyorsunuz.

geceleri klima wattmetreye bakınca anlık 180-200-220  wattları görüyor hava ne kadar sıcak olsada 

o açıdan korkunuz olmasın benim klima Maşa Allah Süphan Allah 10 yıldır hiç durmadan çalışıyor.  

35 ile 42 arasındaki farkı analayamazsınzı bile.

bakın dh de karamaçalar. metbrave nickli arkadaşlar var ben dedim gerek yok 42 liğe onlara garantide kalmak için aldılar. sonrasında hep yazdılar 12likte olsa yeterliymiş hatta metbrave arkadaş 9 nile yeterdi yazdı ismen aratın bulursunuz google arkadaşarlın yazısını ismi yazın yanında klima yazın google mutlak bulur =)

onun için devamlı çalışısp çok tüketecek korkunuz olmasın sonuçta çölde yaşamıyoruz. =)

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

geceleri klima wattmetreye bakınca anlık 180-200-220  wattları görüyor hava ne kadar sıcak olsada 

o açıdan korkunuz olmasın benim klima Maşa Allah Süphan Allah 10 yıldır hiç durmadan çalışıyor.  

bakın dh de karamaçalar. metbrave nickli arkadaşlar var ben dedim gerek yok 42 liğe onlara garantide kalmak için aldılar. sonrasında hep yazdılar 12likte olsa yeterliymiş hatta metbrave arkadaş 9 nile yeterdi yazdı ismen aratın bulursunuz google arkadaşarlın yazısını ismi yazın yanında klima yazın google mutlak bulur =)

onun için devamlı çalışısp çok tüketecek korkunuz olmasın sonuçta çölde yaşamıyoruz. =)

Çok teşekkür ediyorum, cevapladığınız yorum üzerine son bir mesaj attım ona gerek kalmadı onunda cevabını verdiniz gerçekten bana ve arkadaşlara bu konulardaki katkılarınız büyük klavye başında teşekkür etmekle anlatılamıyor hisler.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Çok teşekkür ediyorum, son bir yorum attım ona gerek kalmadı onunda cevabını verdiniz gerçekten bana ve arkadaşlara bu konulardaki katkılarınız büyük klavye başında teşekkür etmekle anlatılamıyor hisler.

sağolun hocam bende teşekkür ederim canlı teşekkür etmiş gibi oldunuz aruz ederseniz özel mesajdan atarım cebimi samimiyetinize karşı =)

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:
hocam kapınız kapalı kullancaksanız bence sf50 yeter oraya. kapı açık kullnırım derseniz gf 60 daha uygun olur.

HJ71 e takılmayın değerleri iyi değil onun yerine toshiba düşünmek daha mantıklı.

Salon kapısı hole ve yukarı çıkan merdivenlere açılıyor.Orayı açarsam alan çok fazlalaşır.Kapı kapalı kalacak..

Satıcılar direk pahalı olanları satmak istiyor gibi geldi bana..Adam 24 bin btu almalısın dedi ona göre hj71 söyledi halbuki o klima sogutmada 24 bin, ısitmada 27-29 bin yazıyor üzerinde..Sogutma icin bana zaten evdeki 12 binlik beko yetiyor..Birde bu forumda okudum herhalde m3 hesabı yapınca kötü şartlarda ihtiyacım olan klima 20.000 btu görünüyor ki bu da sf50ve ye tekabül ediyor en az..

Teşekkür ederim..sf50 18 bin btu mu yani btu degerine bakacaksak soğukluğu mu temel almalıyız? Bir de başka marka model öneriniz var mı alternatif olarak, daha uygun fiyatlı? Örneğin mideanın 24 bin btu 4 bin civarı fiyatlısı var..

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
t.taha' Alıntı:
Çok teşekkür ediyorum, son bir yorum attım ona gerek kalmadı onunda cevabını verdiniz gerçekten bana ve arkadaşlara bu konulardaki katkılarınız büyük klavye başında teşekkür etmekle anlatılamıyor hisler.

sağolun hocam bende teşekkür ederim canlı teşekkür etmiş gibi oldunuz aruz ederseniz özel mesajdan atarım cebimi samimiyetinize karşı =)

Mümkünse hocam lütfen, akıl vermek gibi olmasın bu çok sorulan sorulardan aslında bir rehber oluşturmak lazım, benim aklım sonradan gelir olayı yaşadıktan sonra düşünürüm o yüzden baştan ince eleyip sık dokuyorum ki sonradan onu neden öyle yaptım dememek için. 

Aklıma bir soru daha geldi, soracağım soruyla ilgili en bariz fark ef sersinde olduğu için ef serisini seçtim örneğin 35-42 modellere bakalım 35'in soğutma performası 1.4 - 4kw arası, 42'nin ise 0.9-4.6, bu konuyla ilgili size iki sorum olacak.

1)En düşük değer neyi temsil ediyor ben 3.5 klima aldım 0.9'da nesi başlangıçta performansı veya kendini kıstığındaki değerler falan mı yada girdiği performans düşüklüğünün alt basamağı mı?

2)Belki cevabı birinci sorudadır ben yinede belirteyim, 42 model aldım 35 göre daha güçlü ama 35'de 1.4 en düşük değerken 42 neden 0.9'dan başlıyor, bu kompresör hakkında yazınız var onu okumadan önce bende diyordum ki yakın modellerde aynısı kullandıklarından mı böyle bir sonuçla karşılaşılıyor en azından öyle olmadığını biliyorum.

M Çevrimdışı

miracatalay

Yeni Üye
4 Tem 2017
5

9köy' Alıntı:
miracatalay' Alıntı:
Merhaba tekrar, 
Hala klima konusunda kararsız kalmış bir birey olarak,

Toshiba RAS M24N3KV2 iç ünite + Dış ünite'yi 950 Dolar + Montaj ücreti ile alabiliyorum.
KDV Dahil toplam 3900 TL ediyor, 25 m2 oda için kullanacağım ne önerirsiniz?

hocam b u ürün tv lerde çıkan reklamlara ait ürünse şansınız hiç zorlamayın alın fiyat güzel bişe olur ürün biter vs tanıdıkta olsa sonra indirim yapamazsa üzülürsünüz.

bakın yanlış anlamayın zamanında me çok güzel bir indirm yapmıştı 1 alana 1 bedeva gibimiydi neydi FH serisi ürünler 2500 tl ye kadar düşmüştü. millete dedik değerlendirin umursamadılar. o kişilerden bazıları sonra markaya çamur atmaya başladılar. yok 2500 tl lik ürüne zam yaptılarda vs halbuki o kampanya harici hiç bir zaman ürün o rakamlara düşmemişti. bazan bu tür fırsatlar olabiliyor ama kimse kşimseye ürünü ucuza vermez. size sizde çmur tacaksınız demiyorum ama farklı şekilde üslmeyin diyorum.

Çok sağolun hocam, ürün direkt olarak fabrikadan geleceği için fiyat bu şekilde oldu, bugün öğrendim ki esasında ürün şu imiş;

RAS 22S3KV-TR iç ünite
RAS 22S3AV-TR dış ünite.

Toplamda da fiyat olarak 3800'e düştü fiyat. Tek çekincem odaya eve büyük olur mu? fazla enerji tüketir mi? gibi sorulardı aslında.
Bir de vakum vs bakır boru gibi diğer yorumlarda okuduğum ince işçilik detayları var, bilemedim :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

miracatalay' Alıntı:
9köy' Alıntı:
hocam b u ürün tv lerde çıkan reklamlara ait ürünse şansınız hiç zorlamayın alın fiyat güzel bişe olur ürün biter vs tanıdıkta olsa sonra indirim yapamazsa üzülürsünüz.

bakın yanlış anlamayın zamanında me çok güzel bir indirm yapmıştı 1 alana 1 bedeva gibimiydi neydi FH serisi ürünler 2500 tl ye kadar düşmüştü. millete dedik değerlendirin umursamadılar. o kişilerden bazıları sonra markaya çamur atmaya başladılar. yok 2500 tl lik ürüne zam yaptılarda vs halbuki o kampanya harici hiç bir zaman ürün o rakamlara düşmemişti. bazan bu tür fırsatlar olabiliyor ama kimse kşimseye ürünü ucuza vermez. size sizde çmur tacaksınız demiyorum ama farklı şekilde üslmeyin diyorum.

Çok sağolun hocam, ürün direkt olarak fabrikadan geleceği için fiyat bu şekilde oldu, bugün öğrendim ki esasında ürün şu imiş;

RAS 22S3KV-TR iç ünite
RAS 22S3AV-TR dış ünite.

Toplamda da fiyat olarak 3800'e düştü fiyat. Tek çekincem odaya eve büyük olur mu? fazla enerji tüketir mi? gibi sorulardı aslında.
Bir de vakum vs bakır boru gibi diğer yorumlarda okuduğum ince işçilik detayları var, bilemedim :)

merhaba kardeşim.suzumi serisi bu.fiyat çok güzel.şahsen ben kaçırmayın diyorum.vakum ve kurulumda sıkıntı olmaz.toshiba bu konuda profesyoneldir.öyle birşey olursada firma ilgileniyor.ama siz tabiki baştan hatırlatmanızı isteklerinizi belirtin.normal fiyatı 6000 nin üzerinde.

odaya mutlaka büyük gelecektir ama öyle yakıt yönünden size tesir edecek kadar sıkıntı olmaz.kışın ısıtmada çok sık dur kalk yapar o kadar.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60

Arkadaşlar selamün aleyküm. Hayırlı akşamlar. 
Bir akrabam için 18.000 btu bir klima alacağız. 2500 - 3250 tl aralığında hangi marka/modelleri tavsiye edersiniz?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Mümkünse hocam lütfen, akıl vermek gibi olmasın bu çok sorulan sorulardan aslında bir rehber oluşturmak lazım, benim aklım sonradan gelir olayı yaşadıktan sonra düşünürüm o yüzden baştan ince eleyip sık dokuyorum ki sonradan onu neden öyle yaptım dememek için. 

Aklıma bir soru daha geldi, soracağım soruyla ilgili en bariz fark ef sersinde olduğu için ef serisini seçtim örneğin 35-42 modellere bakalım 35'in soğutma performası 1.4 - 4kw arası, 42'nin ise 0.9-4.6, bu konuyla ilgili size iki sorum olacak.

1)En düşük değer neyi temsil ediyor ben 3.5 klima aldım 0.9'da nesi başlangıçta performansı veya kendini kıstığındaki değerler falan mı yada girdiği performans düşüklüğünün alt basamağı mı?

2)Belki cevabı birinci sorudadır ben yinede belirteyim, 42 model aldım 35 göre daha güçlü ama 35'de 1.4 en düşük değerken 42 neden 0.9'dan başlıyor, bu kompresör hakkında yazınız var onu okumadan önce bende diyordum ki yakın modellerde aynısı kullandıklarından mı böyle bir sonuçla karşılaşılıyor en azından öyle olmadığını biliyorum.

hocam yok Estafurullah akılvermek değil teşekkür ederim.  :ok:
daha geçen gün bir arkadaş yazdım burada bu sistem üzerinde hem forum olarak hemde kendim çalışma yapıyoruz ama çok ağır ilerliyor. benim burda yazdığımın haricinde 2 forumum var sözde ilk forum 2. foruma taşıyacaktı ilk forumu ansiklopedik bilgi forumu gibi kaynak yapacaktım bin bir türlü iş çıkıyor yetiştiremedim birde 2. forumda hata meydana geld hazır forum olduğu için düzelmiyor sağolsun @ghostkiller hocamın eski bir forumu vardı onu aldım oray taşıyyaım dedim onunda şifresini unuttum şimdi şifre istiyorum şifre gelmiyor. yani durmlar hep aksi gitti =)

zaten klavye deseniz sıfır bende bir yazıyı 2 saatte zor yazıp birde düzeltmekle uğraşıyorum =(

sorularınıza gelirsek.
kendiniz 1. sorumu doru demişsiniz..  cevap - evet. 

o değerler kısabildiği btu manasına geliyor kafanız çok takmayın. onlara kafayı takanların çoğu kafayı yiyor biriside @sota (sota me gazı gönderdimi sana ghost yanına harbi birnide al gazdan iyi anlar o çok kaçak yapmıştı zamanında kliması. prdon sanzungu  )

affedin dahada beter kafayı bozanlara vardı kurtulduk hamd olsun bir çoğundan. 

btu hesabını bulmak için watt değerlerini btu değerlerine çeviriyoruz için sabit sayı 3412 dir. 

çok fazla rakamları ve terimleri bilmem yanlız.

1.4x3412=4476 btu kısıyor

0,9x3412=3070 btu ,,

hiç kafanızı takmayın zamanında daikin ururu sararalar 5500 btu min değerliyken en yüksek cop değeri gene ondaydı.

bu durumları prof kesilenler ahkam kessede açıklıyamıyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt