Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ataseven' Alıntı:
bundan 12 yıl önce beko  klima almıştım servis elktrik bağlantısını yapmıştı.şimdi tavsiye üzerine midea-uğur yada Mitsubishi heavy klima alacağım.bu 3 den birini seçeceğim acaba elktrik bağlantısını servismi yapacak yoksa ben daha önceden elktrikçiye  klima hattını çektirecekmiyim.teşkkürler.

merhaba kardeşim.malesef bizim yerlilerin verdiği bu hizmeti diğer markalar vermiyor.elektirikçiye de para verdiriyorlar.ama hangi markada karar kılacaksanız kablo ve sigortayı sorarak taktırın.bazı markalar farklı kablo kesiti kullanıyorlar.

eskiden arçelik sigortasına kadar gönderiyordu.şuan hala gönderiyormu bilemiyorum.keşke kaçılan bu hizmeti hermarka verse.mecburen ya elektirikçiye gidiyoruz yada elimizden geliyorsa bizler yapıyoruz.eksiklikmi tabiki eksik hizmet.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

stbatuhan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.sizin oda için 9000 btu hayli hayli yeterli gelecektir.eli ayağı dügün klima dersek örnek linkler vereyim siz değerlendirin araştırmanızı yapın.

https://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

bu klima türkiyede bu fiyata bu performansta tek klimadır.yaz kış asla sizi üzmez rahat ettirir.az bütçenizi aşıyor tabi.

bir diğer seçenek:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-Blanc-MSMAAU-09HRDN1-9000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-200.html

orta halli yaz kış kullanabileceğiniz klimadır.

sadece soğutma ön planda derseniz şu klima da işinizi görecektir ancak en alt seridir:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-09-9000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-210.html

siz değerlendirin kardeşim herhangi bir şey takılırsa kafanıza bizler gene herzaman sizler için burdayız

Teşekkür ederim, hoşbuldum. İlk seçeneği tercih edebilirim gibi geldi bir an ama firmanın İzmir'de olması sıkıntılı olan kısım. İstanbul açısından modernklima üzerinden baktığımda Arda Klima'yı gördüm Maltepe'de. 

Aslında bugün sadece değerlendirme açısından Beko'dan bir rezervasyon aldım zira yakınımda satış yeri bile var daha önceden de alışveriş yaptığım. İnternet alışverişine bayılan biri olarak klimada yakınımda ve güzel bir ürün olması tercihim. Yine listemde bulunacağı kesin p.tesiye kadar. Mitsubishi ile ilgili biraz sitesinde bakındım ama satış açısından doğru düzgün fiyatlar göremedim bir yerde. M Heavy'nin var ya da kodlarını tam olarak oturtamadım sitesindekilerle. Normal satış yerleri belirtilmiş ve Maltepe'de Arda klima buna da hizmet veriyor ama yarın açık olur mu ya da oraya kadar dayanır mıyım bilemiyorum :) Bu konuda bilgisi olan var mı ya da İstanbul dahilinde sağlam bir satıcı, ürün önerisi?

Linkler örnek amaçlı kardeşim.bayiyle görüşmeden almayın zaten.zira bayide güzel fiyat verir o zaman bayiden almak mantıklı.modern klima artık herkesin sattığı midealara kurulum hizmeti vermiyor.netde sadece bayilerin sattığı klimalara hizmet veriyor.

Ege ticaret olarakta aşırı alanlar oldu hiçbirsıkıntı yaşamadı.modern klima artık böyle bir kural koyduğuna göre moderni arayıp aldığınız yerin bayisi olduğunu teyit etmeden alınmaz malesef.

S Çevrimdışı

stbatuhan

Yeni Üye
5 Ağu 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
stbatuhan' Alıntı:
Teşekkür ederim, hoşbuldum. İlk seçeneği tercih edebilirim gibi geldi bir an ama firmanın İzmir'de olması sıkıntılı olan kısım. İstanbul açısından modernklima üzerinden baktığımda Arda Klima'yı gördüm Maltepe'de. 

Aslında bugün sadece değerlendirme açısından Beko'dan bir rezervasyon aldım zira yakınımda satış yeri bile var daha önceden de alışveriş yaptığım. İnternet alışverişine bayılan biri olarak klimada yakınımda ve güzel bir ürün olması tercihim. Yine listemde bulunacağı kesin p.tesiye kadar. Mitsubishi ile ilgili biraz sitesinde bakındım ama satış açısından doğru düzgün fiyatlar göremedim bir yerde. M Heavy'nin var ya da kodlarını tam olarak oturtamadım sitesindekilerle. Normal satış yerleri belirtilmiş ve Maltepe'de Arda klima buna da hizmet veriyor ama yarın açık olur mu ya da oraya kadar dayanır mıyım bilemiyorum :) Bu konuda bilgisi olan var mı ya da İstanbul dahilinde sağlam bir satıcı, ürün önerisi?

Linkler örnek amaçlı kardeşim.bayiyle görüşmeden almayın zaten.zira bayide güzel fiyat verir o zaman bayiden almak mantıklı.modern klima artık herkesin sattığı midealara kurulum hizmeti vermiyor.netde sadece bayilerin sattığı klimalara hizmet veriyor.

Ege ticaret olarakta aşırı alanlar oldu hiçbirsıkıntı yaşamadı.modern klima artık böyle bir kural koyduğuna göre moderni arayıp aldığınız yerin bayisi olduğunu teyit etmeden alınmaz malesef.

Anladım, haliyle modernklima sitesinden baktığım için midea için ortak bir servis/bayi gibi görünüyor. Yani Mitsubishi de direkt göstermiş orayı. Peki midea dışında öneriniz var mı 9000 lik? Midea'ya dair önceden bilgim olmaması ve çevremde de hiç görmemem biraz ön yargı gibi oluşuyor üzerimde.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ghostkiller1' Alıntı:
ErenEvren' Alıntı:
Merhaba foruma yeni katıldım, sizlerin yazdıklarını gün boyunca okudum. Çünkü uzunca bir süre Nibe Isı Pompası kullanıp klimalardan uzak kaldım. 

Ancak ev değişikliği sebebi ile tekrar klima monte etmek zorunda kalacağım bir eve taşınıyorum. Evim İzmir'de gündüz güneşini alıyor ve ısıtma merkezi doğal gaz ile karşılanacak. Bu sebeple klimayı sadece İzmir'de soğutma amaçlı kullanacağım. Salonum 35 m2, 

Gönlüm ME Krigamine Zen ya da Deluxe Power'dan yana ancak sadece soğutma amaçlı olarak kullanacağım için bu kadar yüksek fiyatlı klimalara ihtiyaç duyar mıyım ? 

Önceliklerim 

1- Soğutma
2- Elektrik sarfiyatı
3- Sessizlik

Bana ne önerirsiniz acaba ? Sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var. 

Şimdiden teşekkürler

hoigeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.35 m2 için 12 lik az gelebilir.ara btu klima lağzım oraya.ama ara btu klimada her markada yok.ayrıca düşük bütçelilerde yok.

me tabiki kaliteli klimadır sizi asla üzmez.ama sadece soğutma amaçlı bu para verilirmi derseniz parası olmayan için verilmez.olan için verilir.bizler dar gelirli insanlar şahsen zor veririrz.

alt katagori klimadada 18 lik almanız gerekecektir.buda tüketimi bir miktar arttıracaktır.me de sf42-ve var tam buranın harçı ama fiyatlar yukarıda.

iklimsanın sattığı mhı klimalar var.onlarda ara btu var alt katagorisinde.onada bakın derim.örnek link:

https://www.ege-ticaret.com/Mitsubishi-SRK45ZMP-S-16000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-110.html

bunların dışında  18 lik derseniz örnek link:

http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-18-u-smart-plus-18-inverter-klima.html#.WYYYcFVJbIU

yalnız uğur klima montaj borularını aliminyum kullanıyor.bakır için 200-250 tl ayriyetten vermek gerekecek.o yüzden fiystları ona göre değerlendirin.

tam isabet dersek 18 likte uygun bütçeli iş yapar:

https://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-202.html

linkler örnek amaçlıdır.araştırmanızı ona göre yapın kardeşim.

dahada uygun derseniz:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-18-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-212.html

9köy hocam cevapladı fakat siz 35 metre kareye 4.2 önerince yine kafamda soru işaretleri oluştu, benim salon 25 metre kare ama bir de balkon vardı 3 metre kare orasını içeri kattık bütün duvarlar açılmadı tam mekanın parçası değil  o yüzden belirtiyorum birde salonun kapısı yok 6 metre kare giriş var, 154. sayfada salonun fotoğrafı var size zahmet bakabilir misiniz, me fh 35 almak istiyorum sizce oraya nasıl olur  krigamine 4.2 almak orası için daha mı iyi olur, o modeli pek istemiyorum ama.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ghostkiller1' Alıntı:
ErenEvren' Alıntı:
Merhaba foruma yeni katıldım, sizlerin yazdıklarını gün boyunca okudum. Çünkü uzunca bir süre Nibe Isı Pompası kullanıp klimalardan uzak kaldım. 

Ancak ev değişikliği sebebi ile tekrar klima monte etmek zorunda kalacağım bir eve taşınıyorum. Evim İzmir'de gündüz güneşini alıyor ve ısıtma merkezi doğal gaz ile karşılanacak. Bu sebeple klimayı sadece İzmir'de soğutma amaçlı kullanacağım. Salonum 35 m2, 

Gönlüm ME Krigamine Zen ya da Deluxe Power'dan yana ancak sadece soğutma amaçlı olarak kullanacağım için bu kadar yüksek fiyatlı klimalara ihtiyaç duyar mıyım ? 

Önceliklerim 

1- Soğutma
2- Elektrik sarfiyatı
3- Sessizlik

Şimdiden teşekkürler

hoigeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.35 m2 için 12 lik az gelebilir.ara btu klima lağzım oraya.ama ara btu klimada her markada yok.ayrıca düşük bütçelilerde yok.

me tabiki kaliteli klimadır sizi asla üzmez.ama sadece soğutma amaçlı bu para verilirmi derseniz parası olmayan için verilmez.olan için verilir.bizler dar gelirli insanlar şahsen zor veririrz.

alt katagori klimadada 18 lik almanız gerekecektir.buda tüketimi bir miktar arttıracaktır.me de sf42-ve var tam buranın harçı ama fiyatlar yukarıda.

iklimsanın sattığı mhı klimalar var.onlarda ara btu var alt katagorisinde.onada bakın derim.örnek link:

https://www.ege-ticaret.com/Mitsubishi-SRK45ZMP-S-16000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-110.html

http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-18-u-smart-plus-18-inverter-klima.html#.WYYYcFVJbIU

yalnız uğur klima montaj borularını aliminyum kullanıyor.bakır için 200-250 tl ayriyetten vermek gerekecek.o yüzden fiystları ona göre değerlendirin.

https://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-202.html

dahada uygun derseniz:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-18-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-212.html

9köy hocam cevapladı fakat siz 35 metre kareye 4.2 önerince yine kafamda soru işaretleri oluştu, benim salon 25 metre kare ama bir de balkon vardı 3 metre kare orasını içeri kattık bütün duvarlar açılmadı tam mekanın parçası değil  o yüzden belirtiyorum birde salonun kapısı yok 6 metre kare giriş var, 154. sayfada salonun fotoğrafı var size zahmet bakabilir misiniz, me fh 35 hevesle almak istediğim model sizce oraya nasıl olur, ef 4.2 almak orası için daha mı iyi olur, o modeli pek istemiyorum ama.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

merhaba arkadaşlar nasılsınız? aralıklarla yazıyorum ama işler çok yoğun oluyor havalarda bu aralar berbat nem çok yüksek evde klima olmasa durulmaz. nese  konumuza gelecek olursa yine yoğun klima kullanımlı bir ay sonrası faturam geldi  50-55 gelen faturam 70 tl gelerek midea bizleri  bu ayda yine üzmedi  :)
midea'ya devam ;)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

ayhangunay' Alıntı:
merhaba arkadaşlar nasılsınız? aralıklarla yazıyorum ama işler çok yoğun oluyor havalarda bu aralar berbat nem çok yüksek evde klima olmasa durulmaz. nese  konumuza gelecek olursa yine yoğun klima kullanımlı bir ay sonrası faturam geldi  50-55 gelen faturam 70 tl gelerek midea bizleri  bu ayda yine üzmedi  :)
midea'ya devam ;)

Boşa Midea Demıyoruz Parasının Hakkını Verıyor :rock:

Tenekelere Selam Mıdea Devam...  :)eh:

N Çevrimdışı

nameless44

Yeni Üye
3 Ağu 2017
2

ghostkiller1' Alıntı:
nameless44' Alıntı:
Kısaca herkesin istediği gibi ucuz ama elde kalmayacak sağlam sorunsuz 12.000Btu verimli bir inverter split klima arıyorum.

Bütçem maksimum 3500TL ama 3000tl civarı tercih ederim, önümüz bayram. Ne kadar az ödersem o kadar iyi olur. 12.000BTU klima arıyorum. Marka tercihim Mitsubishi Electiric ama bulunduğum ilde satış bayisini bulamadım sadece Mitsubishi Heavy satıcısını ve iklimsa buldum. En büyük öncelik sorunsuz sağlam olması. Hem soğutma Hem de ısıtmada sorun çıkarmaması. Maksimum verimlilikte olması. Geçmiş mesajları okusam belki cevap bulurdum ama çok fazla mesaj var ve hepsini okuyacak zamanım yok. En son bulamazsam toshibanın kampanyasını yaptığı multi klimayı 5400e alacağım.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.isteklerinizi karşılayabilecek klima öncelikle me dir.kalitesi performansı hizmeti herşeyi ile on numara marka ve firmadır.bu bağlamda önceliğinizi me ye vermeniz sizi hertürlü kara geçirecektir.şayet nikinizdeki il ise var gözüküyor siz genede aşağıdaki siteden teyit ediniz..

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/bayi-ve-servisler/yetkili-satici-ve-satis-noktalari/malatya.aspx

sf-35ve klimayı alın rahatınıza bakın.kafanızda cebinizde ailenizde rahat etsin.en son bir arkadaş 3800 e almıştı.pazarlığı güzel yapın.olaki nasip olmadı canınız sağolsun diyelim.

midea mission fiyatına göre de on numara klimadır.şu ana kadar skıntı görmedik ve çok tavsiye ediyoruz.stok sıkıntısı var bundada ama şansınıza belki sizin ordaki bayide vardır.onada burdan bakın bayilerine:

http://www.modernklima.com.tr/satici

bir diğer seçenek ise örnek link.:

https://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-12000BTUH-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

bunların dışında iklimsayada bakabilirsiniz ama zmps serisinin değil bir üstünü alın derim.

toshibanın multisi fiyat olarak uygun gözüküyor ama zayıf klima.kışın ısıtmada iki iç ünite çalışırsa sıkıntı çıkması kaçınılmazdır çünki yetersiz kalır.sooğutmada sıkıntı çıkmaz.ama ısıtmada olacağı için sizin tavsiye etmem şahsen.alınır ama iklimi daha hafif olan iller için olabilir.orta ve sert iklimlerde üzer alanları

Mitsubishi electric'in adreste yazılı yerine gittim kapıda 1-2 ay içinde asılmış gibi duran kiralık yazısı vardı. Taşındımı 1km çevresine baktım yoktu. Midea şubesini buldum oradada stok kalmamıştı. Panasonic vardı sadece.
Toshibanın multi klimasını 5400e aldım nakit 5250di kredi kartına 7 taksit ile 5400 oldu. 1i 16.000 diğeri 9.000 btu civarı Isıtmada şu şekilde kullanacağım bulunduğum apartmanda merkezi sistem var ve kasımdan önce açılmıyor ve  merkezi sistem klima aldığım odaları ısıtmada yetersiz kalabiliyor.  2 iç ünite yazında kışında aynı anda pek çalışmaz genelde 2 odadan sadece 1ini kullanıyoruz kışın büyük olan salonu ısıtmaya petekler yetmediğinden yazında güneş alıp fazla sıcak olduğundan oraya klima almaya niyetliydim en az 15.000 btu lazımdı o seviyeye çıkınca fiyatlar cidden artıyordu. az daha verip multi alalım dedik. Zaten genelde oda sıcaklığı 31 °C  oluyor ve 28 °C düşürmek bize yetiyor. Kışında genelde 21.5-23 °C  arası oluyor onuda bazı günler 25-26 °C  yapmak için klima istiyorduk. Ufo tipi IR ısıtıcıların etkileri malum ya petek büyütecektik yada ek ısıtıcı alacaktık petek büyütmeninde verimliliği sınırlı olduğundan onuda klima ile halletmeye karar verdik. Çarşambaya montaj ekibi gelecek.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Benim klimalar 2 gun haric nonstop devam ediyo
Tum eve vurduk bu ay klimalari
Nrkadarhz  degisecek fatura

ErenEvren Çevrimdışı

ErenEvren

Yeni Üye
5 Ağu 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
ErenEvren' Alıntı:

Önceliklerim 

1- Soğutma
2- Elektrik sarfiyatı
3- Sessizlik

Şimdiden teşekkürler

dahada uygun derseniz:

Çok teşekkürler bilgi için, yoğunluktan bakamamıştım cevaplara. 
ME'den keşif için geldiler mutlaka 18.000'lik yazdılar. EF ya da FH alın dediler hatta FH'ı baya bir övdüler. iki klima alacaktım. Tek bir dış ünite ve iki multi iç ünite verirsek FH ile EF arasındaki fiyat farkı çok düşer vs dediler. Biri 18 diğer 9'luk iki klima için toplamda 11.000 TL civarında bir bütçe çıktı. 

Kafam çok karıştı. 

Toshiba baktım. Suzumi iki klima 6500 TL. Ancak forumlarda özellikle suzuminin önerilmediğini gördüm. 

Uğur'a bakarım. Evde boru tesisatı hazır. 

Midea'yı gerçekten de dikkate almalı mıyım ? Düşük bir bütçe ile sorunsuz bir şekilde soğutma sağlayabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ErenEvren kardeşim me için fiyat harbiden uçuk rakam olmuş.sadece soğutma için bu para verilmez yazıktır günahtır.ısıtma olsa eywallah derim.şahsen ben vermem bu parayı

mideayı dikkate alın.forumda memnuniyetleri göreceksiniz.alım gücü düşük ve orta sınıf klimalar.işinide çok güzel yapar.

Toshiba alt seridir.hani derlerya gülmezde güldürmezde sınırda kalan dış ünite performansı düşük seri.insanları 18 lik iç ünüte ve 9 luk iç ünite olarak etkilemesi güzel ama dış ünite vasat yetersiz olduktan sonra isterlerse iç ünitelerin ikisinide 24 lük versinler hiçbir işe yaramaz.işi yapacak olan dış ünitedir.dış ünite çalışır iç ünite yer bu durum böyle.şahsen öneremiyorum fiyat iyi olsada.

ErenEvren Çevrimdışı

ErenEvren

Yeni Üye
5 Ağu 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
ErenEvren kardeşim me için fiyat harbiden uçuk rakam olmuş.sadece soğutma için bu para verilmez yazıktır günahtır.ısıtma olsa eywallah derim.şahsen ben vermem bu parayı

mideayı dikkate alın.forumda memnuniyetleri göreceksiniz.alım gücü düşük ve orta sınıf klimalar.işinide çok güzel yapar.

Toshiba alt seridir.hani derlerya gülmezde güldürmezde sınırda kalan dış ünite performansı düşük seri.insanları 18 lik iç ünüte ve 9 luk iç ünite olarak etkilemesi güzel ama dış ünite vasat yetersiz olduktan sonra isterlerse iç ünitelerin ikisinide 24 lük versinler hiçbir işe yaramaz.işi yapacak olan dış ünitedir.dış ünite çalışır iç ünite yer bu durum böyle.şahsen öneremiyorum fiyat iyi olsada.

Çok teşekkürler, gerçekten de en azından aklımda soru işareti kalmadı.

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

Merhaba arkadaşlar.. Önceden de yazdım burada.. Temmuz ayında güney cephe 36 m2  en üst kat ama yalıtımlı daireme UGUR 24 BTU luk klima almıştım.. 
İstanbulun bu cehennem sıcaklarında deli iş görüyor inanın.. Evet 24 lük lklima az değil belki ama 24 derecede ve nem alma modunda resmen usutuyor.. .. İnsan 24 derecede üşürmü..  Valla üşüyormuş.. 
Ugur klimanın performansından  çok ama çok memnunum.. Fiyat oarak ta iyi bence .. diğer klima fiyatlarına bakınca UGUR klima almakla mantıklı seçim yapmısım diyorum.. Sogutması çok çok iyi beni bile şaşırttı diyebilirim .. 36 m2 salonu 15 dakikada  sogutuyor ,  24 derecede nem alma moduna alıyorum çalışıyormu çalışmıyormu belli bile olmuyor ama içieriyi buzhane yapıyor ......... Enteresandır bu seferde evde üşüyorsunuz...
Klima alma arifesindeki arkadaşlara tavsiye ederim.. Ben çok çok memnunum...
Herkese soğuk yaz günleri dilerim ..................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt