Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a sota ghost 9köy hocam nasılsınız 

klimamda çekilen güç artmaya başladı aynı set edilen derecede 0,6 kw  600 watt çekiyor sürekli kısmaya başladıktan sonra hava biraz daha serin iken  0,3 kw 300 kw ortalamada çekiyordu 

hava çok ısındı 40 dereceler görülüyor  şimdi o yüzden mi artmaya başladı

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

hakan1965' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.. Önceden de yazdım burada.. Temmuz ayında güney cephe 36 m2  en üst kat ama yalıtımlı daireme UGUR 24 BTU luk klima almıştım.. 
İstanbulun bu cehennem sıcaklarında deli iş görüyor inanın.. Evet 24 lük lklima az değil belki ama 24 derecede ve nem alma modunda resmen usutuyor.. .. İnsan 24 derecede üşürmü..  Valla üşüyormuş.. 
Ugur klimanın performansından  çok ama çok memnunum.. Fiyat oarak ta iyi bence .. diğer klima fiyatlarına bakınca UGUR klima almakla mantıklı seçim yapmısım diyorum.. Sogutması çok çok iyi beni bile şaşırttı diyebilirim .. 36 m2 salonu 15 dakikada  sogutuyor ,  24 derecede nem alma moduna alıyorum çalışıyormu çalışmıyormu belli bile olmuyor ama içieriyi buzhane yapıyor ......... Enteresandır bu seferde evde üşüyorsunuz...
Klima alma arifesindeki arkadaşlara tavsiye ederim.. Ben çok çok memnunum...
Herkese soğuk yaz günleri dilerim ..................

Sizin adınıza sevindim. 36m2 salon için fazla değil mi 24 klima?  Eğer fazla cam yoksa 18.000 çok tahat işinizi görecektir diye düşünüyorum. Kendi evimde 22m2 salonda eski nesil on-off bosch 18.000 klima var. 25 C bütün evi soğutuyoruz geceleri. Gündüz herkes çalıştırğı için ancak akşamları açıyoruz. güzel tüketiyor ama güzel ve hızlıca soğutuyor. 

Sizin klimanız tüketim değerleri nasıl acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Turbocum Mıdea Mıssıon Klımamız Golgede 44 Dereceyı Gosterıyor

Normal Yanı 35 Derece Sonra Tuketım Artmaya Baslar

O Çevrimdışı

obdormul

Yeni Üye
7 Ağu 2017
1

merhabalar klima konusunda seçme konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum. bu konuda bilgisi olan sizlere sormak daha doğru olacağını düşündüm.

evimiz Antalya Kumluca'da yaklaşık 130 metrekare yatak odasında samsung ar7500 09mssdcw klima var. evin diğer tarafında salon yaklaşık 28 metre kare. iki taraftan açıp evin yazın sıcağını kışın soğuğunu kıracak şekilde çalıştırmayı düşünüyorum.

sorularım şunlar yardımcı olursanız çok sevinirim. salona 18binlik mi 24 binlik mi almalıyım?

bir de önereceğiniz klimalar neler olur?
aynı klimanın 18 ya da 24 lüğünü alıyım mı? telefon ve tablet hediye durumu da var.

samsung alma derseniz yine benzer fiyatlarda hangi marka hangi modeli almam gerekir?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

C Çevrimdışı

c.volkan

Yeni Üye
8 Ağu 2017
1

selamlar herkeze
öncelikle formunuz çok güzel baya bi okudum ama son kez yinede bi sormak istedim.
evim güney cephe salonum 20m2 toplamda 80m2 evim bu midea marka klimayı baya olumlu yorumlar almış ben bu klimanın 12.000 btu sunu  almak istiyorum da bana bu konuda bilgi verirmisiniz acaba kısa da olsa.
şimdiden çok teşekkür ederim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

c.volkan' Alıntı:
selamlar herkeze
öncelikle formunuz çok güzel baya bi okudum ama son kez yinede bi sormak istedim.
evim güney cephe salonum 20m2 toplamda 80m2 evim bu midea marka klimayı baya olumlu yorumlar almış ben bu klimanın 12.000 btu sunu  almak istiyorum da bana bu konuda bilgi verirmisiniz acaba kısa da olsa.
şimdiden çok teşekkür ederim

Foruma Hoşgeldiniz 20 m2 içinmi Soruyorsunuz.

80 m2 Tek Klima Olmaz.

Tüm Ev Çizim Yaparsan Yardımcı Oluruz.

12000 Btu 20 m2 Güneye Tam geliir.

Bütçe IYıse Mission Modeli Bakın Kısıtsa Blanc Modeli Yeter.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

obdormul' Alıntı:

Hoş geldiniz

Kazayla Bana MüSteri Gelir Diye Kimseye İyi Polis Kötü Polis OynaMıyoruz.

Kendimızı Cici Gösterme Pesinde Değiliz Kusura Bakmayın.

Diğer Taraf Gibi Satıcı Değiliz.

Forumumuzun Kuralları Var Kurallar Okunmak Için.

Bir Yerde Kalmanı Rica Ederiz.

Sormuşsunuz Bilememişsiniz Diye Bir kez Cevap Verecem.

Salon Ve Yatak Odası Koridor Dar Soğutma Biraz Olur.

Isıtma Çok Zayıf Olur. Hem Evinİz Büyük Çünki.

Salona 18000 Btu almalısın Kapı karşı duvara takılmalı.

Midea Ve Uğur Markalara bakabilirsin.

Çıtayı Yukseltirsen Alarko Carrier Bakabilirsin.

Gree Ve Gree Üretimi York Sigma Markaları Önermiyoruz.

Bunları Alacam Diyorsan Alma Arçelik AL Vestel Al.

Samsunglar Aliminyum Onermiyoruz.

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

emin616' Alıntı:
hakan1965' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.. Önceden de yazdım burada.. Temmuz ayında güney cephe 36 m2  en üst kat ama yalıtımlı daireme UGUR 24 BTU luk klima almıştım.. 
İstanbulun bu cehennem sıcaklarında deli iş görüyor inanın.. Evet 24 lük lklima az değil belki ama 24 derecede ve nem alma modunda resmen usutuyor.. .. İnsan 24 derecede üşürmü..  Valla üşüyormuş.. 
Ugur klimanın performansından  çok ama çok memnunum.. Fiyat oarak ta iyi bence .. diğer klima fiyatlarına bakınca UGUR klima almakla mantıklı seçim yapmısım diyorum.. Sogutması çok çok iyi beni bile şaşırttı diyebilirim .. 36 m2 salonu 15 dakikada  sogutuyor ,  24 derecede nem alma moduna alıyorum çalışıyormu çalışmıyormu belli bile olmuyor ama içieriyi buzhane yapıyor ......... Enteresandır bu seferde evde üşüyorsunuz...

Sizin adınıza sevindim. 36m2 salon için fazla değil mi 24 klima?  Eğer fazla cam yoksa 18.000 çok tahat işinizi görecektir diye düşünüyorum. Kendi evimde 22m2 salonda eski nesil on-off bosch 18.000 klima var. 25 C bütün evi soğutuyoruz geceleri. Gündüz herkes çalıştırğı için ancak akşamları açıyoruz. güzel tüketiyor ama güzel ve hızlıca soğutuyor. 

Sizin klimanız tüketim değerleri nasıl acaba?
klima henüz çok yeni. tüketim değerlerini fatura geldikçe öğrenecegiz artık...24.000 btu  olmasının sebebine gelince.. Kısın terleyen insanım gerisini hesap edin artık.. Ayrıca ev güney cephe güneş sabahtan akşama kadar evde, birde en üst kat... bina  yalıtımlı ama yinede ara kat gibi olmaz haliyle ... Önceki klimam da yer tavan tipiydi oda 24 lüktü... Zaten keşif için gelen arkadaşlar bile direk 24 lük klima önermişlerdi zamanında... Ugur klimadan çok çok memnunum evi hemen sogutuyor sonrasındada  donduruyor ...  
Herkese serin günler dilerim ......

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Sota' Alıntı:

sıcak havalarda geç kısmaya başlıyor normal mi bu hava 33 derece iken 1,5 saat sonunda 0,04 / 0,05 kw kısıyorsa hava ısınınca 37 dercelerde 3 saat te 0,05 / 0,06 kw kısıyor 23 dercede set edilmiş halde

15 / 17 saat klima kullanımda hava 33 derecelerde iken günlük 24 saatte 10 kw tüketim yapıyordu tüm ev

hava sısınmaya başlayınca bu günlerde 15 kw günlük tüm ev tüketim yapıyor

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

bir az önce mitsubishi elktrik klimaları yerinde inceledim çok güzel klimalar fakat büttçemi çok aşıyor.fakat bütçemi bir az zorlayıp
COMFORT PLUS INVERTER DUVAR TİPİ(3000 tl)
bu modelini alabilrim.hem ısıtmada hem soğutmada kullanacağım.elk sarfiyatı nasıldır.birde izmirde 2500 tl 12lik midea misson buldum.sizce hangisini almalıyım.teşekkürler.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ataseven' Alıntı:
bir az önce mitsubishi elktrik klimaları yerinde inceledim çok güzel klimalar fakat büttçemi çok aşıyor.fakat bütçemi bir az zorlayıp
COMFORT PLUS INVERTER DUVAR TİPİ(3000 tl)
bu modelini alabilrim.hem ısıtmada hem soğutmada kullanacağım.elk sarfiyatı nasıldır.birde izmirde 2500 tl 12lik midea misson buldum.sizce hangisini almalıyım.teşekkürler.

ME asa plastiği dayanıklılık ve servis açısında hepsini öldürür ama comfort serileri zayıf değerli ürünler ve devamlı çalıması gereken ürünler ısıtmada. soğutmada en kral klimaya nal toplatırlar tabiri caizse.

millet açtığım an ısıınayım istiyor o zaman haliye deerleride düşük ve tasarrufa programlı olduğundan klima yavaş ısıtıyor. bu yüzden comfort almayın bilyorumki aç kapa kullanacaksınız. =)

bu yüzden misson alın.

birde comfort olan hangisi acaba  hj mi, dm mi yeni çıkan vn mi.   Vn serisini incelemedim henüz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

hakan1965' Alıntı:

güle güle kullanın memnuniyetinize sevindik.

nem alma modu evet dondurur çünkü nem yüksek  :ok:

@Ado dostumuzuda ekleyelim nemalma modu hakkkında ayrı görüşlerimiz var :=)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
Sota' Alıntı:

sıcak havalarda geç kısmaya başlıyor normal mi bu hava 33 derece iken 1,5 saat sonunda 0,04 / 0,05 kw kısıyorsa hava ısınınca 37 dercelerde 3 saat te 0,05 / 0,06 kw kısıyor 23 dercede set edilmiş halde

15 / 17 saat klima kullanımda hava 33 derecelerde iken günlük 24 saatte 10 kw tüketim yapıyordu tüm ev

hava sısınmaya başlayınca bu günlerde 15 kw günlük tüm ev tüketim yapıyor

Turbo kardeşim herşey normal seyrinde problem yok hava çok sıcak çünkü.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
 sıcak havalarda  geç kısmaya başlıyor normal mi bu  hava 33 derece iken 1,5 saat sonunda 0,04 / 0,05 kw kısıyorsa hava ısınınca 37 dercelerde 3 saat te 0,05  / 0,06 kw kısıyor 23 dercede set edilmiş halde

hava sısınmaya başlayınca bu günlerde 15  kw günlük tüm ev tüketim yapıyor

Turbo kardeşim herşey normal seyrinde problem yok hava çok sıcak çünkü.

DIŞ SICAKLIK  34,8 DERECE DE NEM  % 48 DE 

ODA SICAKLIĞI 24,1 DERECE DE  

SET EDİLEN  SICAKLIK 23 DERECE 

ÇEKİLEN 0,7 KW YANİ 700 WATT

GECE KAPATIYORUM KLİMAYI ODA 24 DERECE İKEN 

SABAH ODA SICAKLIĞI 29 DERECE ÇALIŞIYOR

1,9 KW İLE BAŞLADI SAAT 9 DA AÇTIM  HALA  0,7 KW ÇEKİYOR BU KADAR KISIYIOR HAVA 31 / 32 DERECELERDE İKEN  0,3 / 0,4 KW KISIYORDU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt