Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

ghostkiller1' Alıntı:
Serhan01' Alıntı:
Selamın aleyküm samsung ar9500 tek seri varmış bu modelde 12 btu olarak nasıldır bu klima fiyat gayet makul geldi 2100 tl tekabül ediyor fiyat nasıl alınırmı?

a.s. hoşgeldiniz.samsung klimaların vasatlıkları ortada.kaldıki en sorunlu seri ar serisi.anlayamadığım nokta şu lütfen beni yanlış anlamayın.sizde sanırım insanların yaygaralı anlatımlarından etkilenip samsunga yöneldiniz.bakınız klimaları rezalet,servisi rezalet heleki samsung bir sorun karşısında rezalet kelimesi tek kelimeyle hafif kalır.araştırırsanız detaylıca aslında herşeyi göreceksiniz.

anlayamadığım nokta gerçek klima varken neden çakma klima alıyorsunuz kafam almıyor gerçekten.bakınız bu fiyata alın size mis gibi klima ar yi kalitede 10 katlar:

https://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMABU-12HRDN1-INVERTER-KLIMA,PR-201.html

hatta ve hatta alın bu fiyata çakma klima olmayan klima fiyatınada iyi bakın:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-12-12000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-211.html

bunlara ek uğur klima var.linkler örnek amaçlı daha uygun satan yerlerde var.lütfen bana bu işin mantığını açıklayın bende anlama zorluğu çekmeyim.

araştırmayı sevmiyoruz millet olarak.biri önden başı çekiyor hoppa peşinden dökülüyoruz.yüzlerce defa yazdım insanların gazına gelmeyin şu çakma naylon klimaları almayın beş para etmeyen klimaları evinize sokmayın.klima dediğiniz görüntüden ibaret değildir.bunları alacağınıza gidin yerli markaları alın diyorum.yahu bana çıksın birisi samsungun arçelikten üstünlüğünü ıspatlasın.kahroluyorum şu insanların aldanışlarına kandırılışlarına.

bakınız regal klima 12 liğini daha yeni bimde 1500 tl ye sattılar.bayilerdede bu fiyatlra yakındır.ha regal ha samsung ar serisi.lütfen arkadaşlar uyanın artık ya lütfen.bana getirin samsungun kralını zorlu iklim şartlarında zorlu evlerde görelim marifetini.kaliteden eser yok bu klimalarda.para kolaymı kazanılıyor Allah aşkına gidip bu beş para etmez klimalara para veriyorsunuz.kaşılığında sıkıntıyı derdi evinize sokuyorsunuz.

samsungun eline düştümü yolunuz belli mahkeme yolları taştan samsung yuvarladı beni baştan diye diye yıllarca gider gelirsiniz.şu an piyasanın en kötü en rezalet hizmetini veren firma.insanlara insan olarak bakmayan sömürge yöntemini uygulayan bir firma.

şimdik serhan kardeşim tabiki bu yazdıklarım size hitaben değildi.sizin bahanenizle yazma fırsatı oluştu.gelinim sana söyleyim kızım sen anla misali yaptık yani bu işi :yerlerde:

bakınız şimdik yukarıdaki aynı fiyata mis gibi bakır klima varken nasıl gidipte çakma klima alınır.akıl var mantık var.size tek diyebileceğim kaybedenlerden yana olmayın.şimdik karar sizindir kardeşim.

Şimdi üstadım adana büyükşehir belediyesi Aski  de çalışıyorum ordada samsung ar sınıftı klima kullaniyoruz 2adet 12btu bir sikintisini gormedim isitmadada sogutmadada yalniz ucgen modeli degil o klima 2 senedir hic duraksiz calisiyor geceler haric servis konusunda bir sıkıntı yaşanmadı kafam 1 milyon oldu desem yeridir anlayacağın

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Fatih35' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba
Antalya Konyaaltı'na taşındım 25 m2 salonuma klima almayı düşünüyorum. 3000 civarı bütçem var. Salonu soğutma ve ısıtmada kullanıcam. Eski kiracı 12000 lik kullanıyomuş, sorduğumda memnundum dedi. Mitsubishinin [font=Roboto, Arial]SRK35ZMP-S modeli 2870 lira. Bunu almayı düşünüyorum ama emin de değilim. Siz değerli arkadaşların tavsiyesini almak istiyorum. Ayrıca ilk 5 yıl içinde 2 kere  daha ev değiştiricem yani sök tak olayı da olucak. Şimdiden teşekkürler.

fatşh kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.antalya için ve o m2 için yeterli olabilir 12 lik.ama başka illerde her evde yeterli olmaz.zmps serisi biraz vasat seri.plastik genleşme sesinden duramazsınız ısıtma modunda bunu ilk olarak bilin.ama salonda oturulacağı için rahatsız etmez derseniz bu sıkıntı ok dur.diğer sıkıntısı son dönemlerde kart yakma ve motor yanma sorunları biraz fazla gibi geldi.ama sizdede olur hepsinde olur demek doğru olmaz.

bunlardan sonra klima iyidir.tabi adının mitsubishi olması sizi çok büyük umutlara bağlamasın.çünki en alt seridir.ama gene şuan piyasadaki birçok klimaya on basar.dış ünite oldukça sessizdir.antalyada size hayli hayli yeterli gelir.

listenize birde midea missionu ekleyin.bu klima şuan fiyat-kalite-performansta  piyasada tek.ama gel gelelim stok sıkıntısı var o yüzden.siz genede bir araştırın şayet bulursanız hiç düşünmeden alın geçin bizede dua edin inşallah.midea servis ağı yaygındır.başka ilede gitseniz sorun olmaz ama bilinki sonradan yapılacak sökme takma işlemleri her firmada ücretli olacaktır.garanti kapsamı yılları içerisinde servisine yaptırmak zorundasınız diğer yıllarda zaten sorun yok.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Serhan01' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
a.s. hoşgeldiniz.samsung klimaların vasatlıkları ortada.kaldıki en sorunlu seri ar serisi.anlayamadığım nokta şu lütfen beni yanlış anlamayın.sizde sanırım insanların yaygaralı anlatımlarından etkilenip samsunga yöneldiniz.bakınız klimaları rezalet,servisi rezalet heleki samsung bir sorun karşısında rezalet kelimesi tek kelimeyle hafif kalır.araştırırsanız detaylıca aslında herşeyi göreceksiniz.

anlayamadığım nokta gerçek klima varken neden çakma klima alıyorsunuz kafam almıyor gerçekten.bakınız bu fiyata alın size mis gibi klima ar yi kalitede 10 katlar:

https://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMABU-12HRDN1-INVERTER-KLIMA,PR-201.html

hatta ve hatta alın bu fiyata çakma klima olmayan klima fiyatınada iyi bakın:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-12-12000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-211.html

bunlara ek uğur klima var.linkler örnek amaçlı daha uygun satan yerlerde var.lütfen bana bu işin mantığını açıklayın bende anlama zorluğu çekmeyim.

araştırmayı sevmiyoruz millet olarak.biri önden başı çekiyor hoppa peşinden dökülüyoruz.yüzlerce defa yazdım insanların gazına gelmeyin şu çakma naylon klimaları almayın beş para etmeyen klimaları evinize sokmayın.klima dediğiniz görüntüden ibaret değildir.bunları alacağınıza gidin yerli markaları alın diyorum.yahu bana çıksın birisi samsungun arçelikten üstünlüğünü ıspatlasın.kahroluyorum şu insanların aldanışlarına kandırılışlarına.

bakınız regal klima 12 liğini daha yeni bimde 1500 tl ye sattılar.bayilerdede bu fiyatlra yakındır.ha regal ha samsung ar serisi.lütfen arkadaşlar uyanın artık ya lütfen.bana getirin samsungun kralını zorlu iklim şartlarında zorlu evlerde görelim marifetini.kaliteden eser yok bu klimalarda.para kolaymı kazanılıyor Allah aşkına gidip bu beş para etmez klimalara para veriyorsunuz.kaşılığında sıkıntıyı derdi evinize sokuyorsunuz.

samsungun eline düştümü yolunuz belli mahkeme yolları taştan samsung yuvarladı beni baştan diye diye yıllarca gider gelirsiniz.şu an piyasanın en kötü en rezalet hizmetini veren firma.insanlara insan olarak bakmayan sömürge yöntemini uygulayan bir firma.

şimdik serhan kardeşim tabiki bu yazdıklarım size hitaben değildi.sizin bahanenizle yazma fırsatı oluştu.gelinim sana söyleyim kızım sen anla misali yaptık yani bu işi :yerlerde:

bakınız şimdik yukarıdaki aynı fiyata mis gibi bakır klima varken nasıl gidipte çakma klima alınır.akıl var mantık var.size tek diyebileceğim kaybedenlerden yana olmayın.şimdik karar sizindir kardeşim.

Şimdi üstadım adana büyükşehir belediyesi Aski  de çalışıyorum ordada samsung ar sınıftı klima kullaniyoruz 2adet 12btu bir sikintisini gormedim isitmadada sogutmadada yalniz ucgen modeli degil o klima 2 senedir hic duraksiz calisiyor geceler haric servis konusunda bir sıkıntı yaşanmadı kafam 1 milyon oldu desem yeridir anlayacağın

siz hala anlatmak istediğimi anlamamışsınız kardeşim.diyorumki mis gibi bakır ve olması gereken bu varken neden gidip çakma klima aliminyum klima alıyorsunuz.aliminyum bu kaç yılda erir delinir belli olmaz.verim performans herzaman düşük olur bakırdan.desenizki fiyatı uygun o zman tamam alın diycem ama o fiyata bakın birçok seçenek varken alınmaz.daha ne deyim kardeşim karar sizindir.bizim görevimiz bildik doğruları yazmak sizleri uyarmak.geriside sizlerin yüce takdirine kalmıştır.hayırlısı neyse o olsun sizin için

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ghostkiller1' Alıntı:
Serhan01' Alıntı:

siz hala anlatmak istediğimi anlamamışsınız kardeşim.diyorumki mis gibi bakır ve olması gereken bu varken neden gidip çakma klima aliminyum klima alıyorsunuz.aliminyum bu kaç yılda erir delinir belli olmaz.verim performans herzaman düşük olur bakırdan.desenizki fiyatı uygun o zman tamam alın diycem ama o fiyata bakın birçok seçenek varken alınmaz.daha ne deyim kardeşim karar sizindir.bizim görevimiz bildik doğruları yazmak sizleri uyarmak.geriside sizlerin yüce takdirine kalmıştır.hayırlısı neyse o olsun sizin için

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az, siz bilginizi aktardınız tartışmaya girip kendinizi hırpaladığınıza değmez, marka algısı işte bilmeyen insanlar kanıp gidiyor peşine, bir de sabit fikirli biriyse gelip bileni bile sorgulatır dönmez yolundan, ben klimayı bırak evime samsung etiketli hiç bir ürün sokmamaya özen gösteriyorum ancak isteyen istediğini alsın açıkladıktan sonra bize ne.

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

ghostkiller1' Alıntı:
Serhan01' Alıntı:

Samsung ve beko klima eledim üstad 
Vessen  klima veya rota climate bunlarda midea üretimi deniliyor daikin servis güvencesi ile bakır boru bakır dış ünite fiyatta makul

B Çevrimdışı

Bayoned

Yeni Üye
27 Tem 2017
4

ghostkiller1' Alıntı:
Bayoned' Alıntı:
Daha çok şöyle düşünüyorum ben gündüzleri sadece salonda (belki küçük odada) olunuyor diğer odalar kapalı duracak, gece yatarken de yatak odası açık dururken diğer odaların kapısı kapalı olacak. Bu şekilde kullanım en fazla 30-35 m2 olarak düşündüm ben ama ne derecede verimli olur o merakım. Asıl olarak merak ettiğim bu şekilde çalışma için  Mitsubishi Elektric MSV SF42/SF50  klima mı olması daha uygun olur ya da Baymak elegant plus 18 iş görebilir mi? Arada 2 kat fark var.

@t.taha kardeşim sağolsun size gerekli bilgileri yazmış.hol kısmına kurulursa klima çabuk kısar kendini çünki dar alan m2 az.diğer odalara faydası olur olmaz değil ama ne kadar olur onu bilemiyoruz.bu tip durumlar klima mantığına çok ters oluyor malesef.hol denilen yer bazı evlerde bir oda gibi oluyor işte o zman olabilir.ama dar hol sıkıntı çıkarır.tabikide elektirik tüketimi fazladan cabası olmuş olur.

sadece soğutma için yüksek mevla para bağlamak doğru değil ama alt katagori klimalarda ocağınıza incir ağacını diker.heleki baymağa asla ve asla bulaşmayın.yoksa faturaya çalışır kullanmaya korkarsınız.midea balanc,uğur klimalar bakın.alabiliyorsanız midea mission alın tüketim açısından fark edecektir mutlaka.tabiki me yi almak iyi olur ama para durumunuz bilir.
yalnız şunu hiç unutmayın ister istemez faturanız yüksek gelecektir ve bu tip durumlarda klimayı kapatma lüksünüz yok.taha kardeşimde güzel değinmiş bu konuya çok teşekkür ediyorum kendisine.

Teşekkür ederim hocam dün  2 me bayisinden fiyat aldım  birisi sf35 modelininde yeterli olabileceğini söyledi sizin düşünceniz nedir? Midea bayisi bakıyorum şimdi  bakalim mission modeline ne fiyat verecekler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Bayoned' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
@t.taha kardeşim sağolsun size gerekli bilgileri yazmış.hol kısmına kurulursa klima çabuk kısar kendini çünki dar alan m2 az.diğer odalara faydası olur olmaz değil ama ne kadar olur onu bilemiyoruz.bu tip durumlar klima mantığına çok ters oluyor malesef.hol denilen yer bazı evlerde bir oda gibi oluyor işte o zman olabilir.ama dar hol sıkıntı çıkarır.tabikide elektirik tüketimi fazladan cabası olmuş olur.

sadece soğutma için yüksek mevla para bağlamak doğru değil ama alt katagori klimalarda ocağınıza incir ağacını diker.heleki baymağa asla ve asla bulaşmayın.yoksa faturaya çalışır kullanmaya korkarsınız.midea balanc,uğur klimalar bakın.alabiliyorsanız midea mission alın tüketim açısından fark edecektir mutlaka.tabiki me yi almak iyi olur ama para durumunuz bilir.
yalnız şunu hiç unutmayın ister istemez faturanız yüksek gelecektir ve bu tip durumlarda klimayı kapatma lüksünüz yok.taha kardeşimde güzel değinmiş bu konuya çok teşekkür ediyorum kendisine.

Teşekkür ederim hocam dün  2 me bayisinden fiyat aldım  birisi sf35 modelininde yeterli olabileceğini söyledi sizin düşünceniz nedir? Midea bayisi bakıyorum şimdi  bakalim mission modeline ne fiyat verecekler.

Bayoned kardeşim aynen bize aktardığınız gibi durumu me bayisine aktardınızmı.yada karşınızdakiler sizi anlamamış.35 lik küçük gelir oraya.en kötüsü sf42 olması gerekir.tek oda olsa amenne ama 35 lik tuhaf kaçmış biraz.gözle görmeleri makul olur yoksa yanlış olaylar cereyan edebilir.

Missin 18 lik bulabilirsiniz gibime geliyor.stok sıkıntısı var bu modelde.inşallah şansınıza denk gelir.

Belki bayiler şayet olayı anlamışsa şunuda düşünmüş olabilir.tüketim açısından küçük klima mantıklı olabilir görüşünde olabilirler.tamam bu mantıklı ama 35 likte az gelir.olmazmı olur ama konforu yakalamak önemli burda

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Serhan01' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
Samsung ve beko klima eledim üstad 
Vessen  klima veya rota climate bunlarda midea üretimi deniliyor daikin servis güvencesi ile bakır boru bakır dış ünite fiyatta makul
Hayırlısı olsun.fiyatları ve klimalar içinize sindiyse problem kalmamıştır.

A Çevrimdışı

adriano123

Yeni Üye
30 Tem 2017
4

Evim binanın son katı. Çatıda sandviç panel kullanılmış. Bina mantolamalı. Evimde klima boru tesisatı hazır. dış üniteler çocuk odasının olduğu balkonda. Salon klima ile dış ünite arasında tahminim 17 metre boru var. Ve salondaki 15000btu Vestel klima ile sadece salonu soğutabiliyorum. Evde 2 tane çocuk var ve ben salon dışında yatak odası ve çocuk odasını da soğutmak istiyorum. Vestel in elektrik sarfiyatı fazla olduğu için onu çıkarıp yeni 2 tane inverter klima düşündüm.
Biri yine salona İkinci klimayı yatak odasında veya çocuk odasında sarı ile çizdiğim yerlere koyabilirim.
Evde doğalgaz var ısıtma için düşünmüyorum.
Mitsubishi Electric
Salona 14000btu yatak odasına 9000btu alırsam işi hallederim diye düşündüm ama 9500TL gibi bir fiyat çıktı.

Mitsubishi Heavy, Daikin, Toshiba veya Panasonic ile bu işi daha uygun fiyata çözebilirmiyim?
ME nin diğerlerinden artısı nedir?
Panasonic kullanan arkadaşlarım çok memnun. Elektrik sarfiyatı konusunda aralarında çok fark olurmu?
Uygun fiyatlı önerilerinizi bekliyorum? Marka model artıları eksileri vs..
Şimdiden çok teşekkürler.

1g0rmB.jpg

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

adriano123' Alıntı:
Evim binanın son katı. Çatıda sandviç panel kullanılmış. Bina mantolamalı. Evimde klima boru tesisatı hazır. dış üniteler çocuk odasının olduğu balkonda. Salon klima ile dış ünite arasında tahminim 17 metre boru var. Ve salondaki 15000btu Vestel klima ile sadece salonu soğutabiliyorum. Evde 2 tane çocuk var ve ben salon dışında yatak odası ve çocuk odasını da soğutmak istiyorum. Vestel in elektrik sarfiyatı fazla olduğu için onu çıkarıp yeni 2 tane inverter klima düşündüm.
Biri yine salona İkinci klimayı yatak odasında veya çocuk odasında sarı ile çizdiğim yerlere koyabilirim.
Mitsubishi Electric
Salona 14000btu yatak odasına 9000btu alırsam işi hallederim diye düşündüm ama 9500TL gibi bir fiyat çıktı.

Mitsubishi Heavy, Daikin, Toshiba veya Panasonic ile bu işi daha uygun fiyata çözebilirmiyim?
Panasonic kullanan arkadaşlarım çok memnun. Elektrik sarfiyatı konusunda aralarında çok fark olurmu?

1g0rmB.jpg

Evinizde zaten uygun fiyatlı klimalar takılı onları çıkarıp yine ucuz modellerle değiştirmenin bir manası yok, panasonic, daikin, toshiba iyi klimalardır fakat ucuz değillerdir, m.heavy o yukarıda yazdığın ligde bir klima değil amatör spor olur anca, iyi olupta ucuz olan bir şey görmedim bugüne kadar paranızı bir tık iyisi için harcayacağınıza biriktirip iyi bir şey almak daha mantıklı duruyor.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

adriano123' Alıntı:
Mitsubishi Electric

1g0rmB.jpg

şu kampanya bakabilirsin mesela

A Çevrimdışı

adriano123

Yeni Üye
30 Tem 2017
4

t.taha' Alıntı:
adriano123' Alıntı:
Mitsubishi Electric

1g0rmB.jpg

Evinizde zaten uygun fiyatlı klimalar takılı onları çıkarıp yine ucuz modellerle değiştirmenin bir manası yok, panasonic, daikin, toshiba iyi klimalardır fakat ucuz değillerdir, m.heavy o yukarıda yazdığın ligde bir klima değil amatör spor olur anca, iyi olupta ucuz olan bir şey görmedim bugüne kadar paranızı bir tık iyisi için harcayacağınıza biriktirip iyi bir şey almak daha mantıklı duruyor.

Merhabalar
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Fakat siz yazdığımı tam anlamadınız sanırım. Benim evimde şu an 2 değil 1 klima mevcut. O da salonda ve Vestel marka. Diyorum ki onu çıkartıp 2 tane kaliteli inverter takıp 3 odayı soğutayım.
Toshiba kampanyasını biliyorum. Ama ben kampanyadan ziyade bu markalar hakkında teknik bilgi istiyorum. Yani Mitsubishi Heavy amatör deyip geçmeniz bana bir şey ifade etmiyor. Sebep ne?

Sıcak fırsatlar konusuna yazmadım. Amacım sadece fiyat almak değil. Toshibanın uygun fiyatlı ürününü buldum split olarak ama ME ile arasında 4000TL fark oluştu neredeyse. Ben onu tercih ederek ne kaybederim.?
Elektrik sarfiyatları nasıldır? Hangi fonksiyonları vardır?

Paranızı bir tık için harcayacağınıza biriktirip iyi bir şey almak daha mantıklı demişsiniz.
Ben de diyorum ki ME tamam zirvede ama Toshiba veya Panasonic alsam ne kaybederim. ME den eksileri neler? Daikin in N serisi neden alınmaz. ME de COmforf ile Deluxe POWER arasındaki farklar nelerdir? Kullanıcılardan ziyade bu işi apan çalışanlar yardımcı olursa sevinirim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

@Adriano123 arkadaşım kullanıcalar değil işi yapanlar yardımcı olurlarsa sevinirim demişsiniz.

@t.taha arkadaşta bizde klimacı değiliz. 

işi yapan  adamlar gibi kimseyi işimize geldiği gibi yönlendirmekten Allah sığınırız.  (iyiler tenzih ederek)

diğer forum sahibi gibi olaki bir klima satarım satamazasamda yazdığımla yücelirim bir başkası aa ne güzel yazıyor der sonrası için beni önerir gibi derdimiz yok. 

o yüzden size demeyiz en pahalısı demek en iyisi demek değildir vs mercedes bmw felan etkileyici sözler kullanmak aklımıza bile gelmez. zaten yetşebilirsek yazabiliyoruz bu işin ticaretini yapmıyoruz. amacımız sizi kırmakta değildir emin olunuz. yazdıklarımız biraz sert gözükebilir üzüyorsakta özür dileriz.

benim şahsen gördüğüm Taha arkadaş işin mantığına göre gidiyor.  :ok:

sormuş olduğunuz klimaların birbirlerinde farkları forumda zaten çeşitli bölümlerde yazılı. arkadaşların vakti olursa tekrar yazabiliyorlar bu yüzden affınızı rica ediyoruz. zira aynı soruların sık sık sorulmasıyla ilgili bir cevap sistemi oluşturmay açalışıyoruz ama henüz kuramadık.

şimdi elimden geldiğince sizin sorularınızdan koyu renkle alıntılayıp yazmaya çalışayım.

Ben de diyorum ki ME tamam zirvede ama Toshiba veya Panasonic alsam ne kaybederim.

panasonic etherea ve toshiba n3kvp alırsanız bir şey kaybetmezsiniz. 

n3kv toshiba bu ürnlerler aynı segmentte değildir ama alınabilir. 

Daikin in N serisi neden alınmaz. 

orj daikin değildir onun için alınmaz en aşağı shira serisi almanız lazım. 

ME de COmforf ile Deluxe POWER arasındaki farklar nelerdir? 

comfort serisi HJ DM ve VN olarak geçer. değerleri sf serisnden düşüktür. 

vestel klimanız ne kadar elektrik faturası getiriyor ayda. illede söktürmeniz şart değil bence inverter olmasada önce bir fatura bilgisi verin. 

vesteli söktürüpte yerine daylux gree york vs tavsiye edenlerin tavsiyesi vestele göre ayda ne kadar size kazandıracak. çünkü o kişi demiş vestelin 15 lik makinesi 12lik bile değildir demiş. o kişi vestelin 18lik makinesinede 9luk diyor ama klimanın resmini işlemdeiği için incelemedim bile. hatta @ado dostumuza bu konuda sorularım olacaktı ama bir türlü yazamadım. (hoş olsada olmasada zaten 18liğe kadar 9luk kompresör kullanıyor.)
şuan sizin klimayada 9luk demek istiyor sizn klima 9luk klimaysa çok affedin bi yerlerini yırtsa yakacağı saatte 6-700 wattır bu sıcakta inverter olsa bile o tavsiye ettiği klimalarda çok fazla tasarruflu çalışmayacak eğer 9luk olursa. e haliylede size 12lik tavsiye edilecek salon için. onun için siz hesabınızı iyi yapın. 

Kullanıcılardan ziyade bu işi apan çalışanlar yardımcı olursa sevinirim.  

bu işi yapmıyoruz ama elden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ufak tefek yanlış anlamalar olursa affola..  :bye:

foruma satıcı giremez felanda demiyoruz buyursun bilgi verecek olan klimacılarında başımızın üstünde yeri var satışınıda yapsın hiç sorun değil. ama bilgisini hinlik yapmak için kullanmasın.

A Çevrimdışı

adriano123

Yeni Üye
30 Tem 2017
4

9köy çok teşekkür ederim.
Ben vesteli alırken maddi olarak imkanım yoktu vantilatör alacağıma taksit sayısı fazla diye klima alırım dedim. Taksit sayısı fazla olmasa emin olun almazdım. 

Ben de kimseyi kırmak istemedim ama arkadaş okumamış sanırım. Evde klimalarınız var diyor. Ben de bir klima var. Daha ucuzunu takmaya gerek yok diyor. Ben zaten Daha kalitelilerini seçeneklere yazmışım. Neyse uzatmak istemiyorum. Özür dilerim.

Benim klima öncesi 80TL gelen faturam. Ayda 20 gün falan günde tahmini 10 saat klima çalıştırarak 190TL ye fırladı. Yani 110TL falan oynadı. Ama bir arkadaşım Panasonic Etherea 2 klima ile bütün evini soğutup o parayı vermiyor. 90 TL falan fatura gelmiş kendisine. Ben akşamları klimamı açamıyorum. klima arka odalara etki etmiyor.

Peki Salona 15000btu yatak odasına 9000btu taktırsam işimi görürmü?

Salondaki uzun borulama performansı nasıl etkiler?

Mitsubishi Heavy ye hiç bulaşmayayım mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt