Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hknsngl44' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Çok acil olarak sizden yardım istiyorum. 
Adana'daki iș yerimizde yer alan salon tipi klima bozuldu. Yeni bir tane alacağız. F/p olarak 24.000 btu ve 45.000 btu ve üzeri hangi klimaları tavsiye edersiniz? On/off ve inverter olarak ayrı ayrı tavsiyede bulunursanız sevinirim. Bütçemize uygun olanı alacağız. Şimdiden teşekkür ederim.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.öcelikle geçmiş olsun klimalarınız için.bütün markalarda salon tipi bulunuyor aşşa yukarı.burda önemli olan para tabiki.isim yapmış markaların fiyatları uçuk biraz.alt katagorilerde pek güven olmuyor.size tavsiyem midealara bakın.hem klasik hemde inverter olarak modelleri mevcut.fiyat konusunda bilgim yok .orta kalite güvenilir cihazlardır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

yscacekli' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.alanınız çok büyük ve krokiye göre iki tarafcam.buda demek oluyorki camlardan dolayı çok sıcak olur.

Bütçeniz çok az gerçekten.biraz zor gibi bu bütçeyle.verdiğiniz linkteki klima iyidir fazla şikayete rastlamadım.ancak satışı yok gözüküyor linkte.bu bütçeye göre bulunurmu bu klima bilemiyorum.

Bana kalırsa yerlilere bakın derim.çünki bütçeniz nazarında onlarda bulabilirsiniz.yanlış hatırlamıyorsam regalin yada vestelinmiydi gerçi ikiside vestel sadece soğutma yapan modelini biryerde bu bütçeye göre görmüştüm.normal şartlarda 18 lik çok zor bu fiyatlara.

Hoşbulduk yorumunuz için çok teşekkürler, biliyorum bütçem kısıtlı ama artık dayanılmaz hale geldi idareten bir şeyler düşündüm oyüzden.Birkaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.
1)Vestel markasının biraz kötü yorumlarını okudum fakat şu ürün fiyat açısından çok iyi https://www.vestel.com.tr/vestel-bio-cool-plus-inverter-18-a nedersiniz?
2)12000 Btu alsam hiç mi soğutma yapmaz?
@t.taha kardeşim gerekli bilgileri yazmış çok sağolsun.bende aynılarını diyebilirim malesef.12 lik çok mu çok zor.vestel konusunda şikayetler var evt ama bu bütçeylede yerli markalar harici klima almak çok zor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Bayoned' Alıntı:
t.taha' Alıntı:
O aç kapayı nasıl yapacaksın gün içerisinde birini soğutayım o soğuyunca kapayıp diğerini açayım dersen klimanın vurmadığı o odalar tekrardan ısınmaya başlayacak ısınan odayı tekrardan soğutmak belirli bir dereceye gelmiş alan için çalışan klimadan daha zor olacak yani yine 50 metre kara alanla baş etmen gerekecek daha bile masraflı ve zor olacak, ancak şunu dersen bazı gün orayı soğuturum bezen orayı o zaman verim daha artar tabi.
Daha çok şöyle düşünüyorum ben gündüzleri sadece salonda (belki küçük odada) olunuyor diğer odalar kapalı duracak, gece yatarken de yatak odası açık dururken diğer odaların kapısı kapalı olacak. Bu şekilde kullanım en fazla 30-35 m2 olarak düşündüm ben ama ne derecede verimli olur o merakım. Asıl olarak merak ettiğim bu şekilde çalışma için  Mitsubishi Elektric MSV SF42/SF50  klima mı olması daha uygun olur ya da Baymak elegant plus 18 iş görebilir mi? Arada 2 kat fark var.

@t.taha kardeşim sağolsun size gerekli bilgileri yazmış.hol kısmına kurulursa klima çabuk kısar kendini çünki dar alan m2 az.diğer odalara faydası olur olmaz değil ama ne kadar olur onu bilemiyoruz.bu tip durumlar klima mantığına çok ters oluyor malesef.hol denilen yer bazı evlerde bir oda gibi oluyor işte o zman olabilir.ama dar hol sıkıntı çıkarır.tabikide elektirik tüketimi fazladan cabası olmuş olur.

sadece soğutma için yüksek mevla para bağlamak doğru değil ama alt katagori klimalarda ocağınıza incir ağacını diker.heleki baymağa asla ve asla bulaşmayın.yoksa faturaya çalışır kullanmaya korkarsınız.midea balanc,uğur klimalar bakın.alabiliyorsanız midea mission alın tüketim açısından fark edecektir mutlaka.tabiki me yi almak iyi olur ama para durumunuz bilir.
yalnız şunu hiç unutmayın ister istemez faturanız yüksek gelecektir ve bu tip durumlarda klimayı kapatma lüksünüz yok.taha kardeşimde güzel değinmiş bu konuya çok teşekkür ediyorum kendisine.

K Çevrimdışı

kumiyumi

Yeni Üye
27 Tem 2017
2

Merhaba Arkadaşlar, 
Öncelikle herkesin ilgi ve alakası için şimdiden teşekkürler.
Yardımınıza ihtiyacım var.

Bütçem 2000 tl civarı ve hesaplarıma göre evime 12000 BTU klima yeterli oluyor. 
Bu doğrultuda aşağıdaki klimalar arasında hangisini tercih etmeliyim? çok kararsız kaldım. midea, vestel, baymak ve lg arasında. Bunlar haricinde ki önerilere açığım.
Evde Bebek olduğu için kısa sürede almam gerekiyor. 

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1
https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-12-a++-klima
http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-ucretsiz-montaj-pm-evbaymelegplus12
http://www.hepsiburada.com/lg-as-w126j1r0-sirius-deluxe-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVLGSIRIASW126J1R0

K Çevrimdışı

kumiyumi

Yeni Üye
27 Tem 2017
2

ghostkiller1' Alıntı:
kumiyumi' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar, 
Öncelikle herkesin ilgi ve alakası için şimdiden teşekkürler.
Yardımınıza ihtiyacım var.

Bütçem 2000 tl civarı ve hesaplarıma göre evime 12000 BTU klima yeterli oluyor. 
Bu doğrultuda aşağıdaki klimalar arasında hangisini tercih etmeliyim? çok kararsız kaldım. midea, vestel, baymak ve lg arasında. Bunlar haricinde ki önerilere açığım.
Evde Bebek olduğu için kısa sürede almam gerekiyor. Bu yüzden nem alma modu da önemli.

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1
https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-12-a++-klima
http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-ucretsiz-montaj-pm-evbaymelegplus12
http://www.hepsiburada.com/lg-as-w126j1r0-sirius-deluxe-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVLGSIRIASW126J1R0

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.listenizde alınabilecek klimalar öncelikli olarak midea ve lg dir.bu seriyi carrefoursa 12 liği 2300  tl ye satıyor.bulunduğunuz ilde varsa bakabilirsiniz.şahsen lg ye içim ısınamadı birtürlü.aliminyum bakır olaylarını artık iyice karıştırdılar ve akıldaki şüpheler gitmek bilmiyor.sota admin kullanıyor memnun ve çevresindekilerede aldırdı onlarda memnunmuş.

teknik verilere göre lg önde.yalnız linkteki modelin üretimi kore ve 9 luklarıyla 12 likleri sesli çalıştığı söyleniyor.gerçi soğutmada çok ses yapmaz yapsa bile birkaç dakika yapar sonra normale döner ama ısıtmada yapar kaçış olmaz.

midea blanc ta iyidir.sürekli tavsiye ediyoruz ve sorun yaşayan olmadı genel olarak herkes memnun gibi.sizi daha fazla etkilemek istemem o yüzden seçiminizi bu ikisi arasında yapın derim.ayrıca bu fiyatlar yüksek midea için internetde ucuza bulunur biraz daha hiç olmedı bayiden bile bu fiyatlara alabilirsiniz.

birde bütçe sıkıntınız var seçeneklerinize uğur klimayı ekleyin derim mutlaka.fiyat olarak ta klima olarakta güzeldir.sürekli tavsiye ediyoruz alanlardan şikayet almadık.yalnız uğur klimada kurulum boruları aliminyum kullanılıyor bakır olmak şartıyla olur.ama bakır boru ücretini sizden tahsil ediyorlar.siz klima fiyatının üstüne en az 200 tl koyun borular için ve diğerleriyle fiyat karşılaştırmasını ona göre yapın

Hoşbuldum ve İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

İstanbul avcılar da yaşıyorum. Midea için servis ve garanti hakkında pek bir bilgi bulamadım. Bilginiz var mı?
Birde Lg de bu model haricinde yönelebilecek başka bir model var mı?

Y Çevrimdışı

yscacekli

Yeni Üye
26 Tem 2017
4

ghostkiller1' Alıntı:
yscacekli' Alıntı:
Hoşbulduk yorumunuz için çok teşekkürler, biliyorum bütçem kısıtlı ama artık dayanılmaz hale geldi idareten bir şeyler düşündüm oyüzden.Birkaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.
1)Vestel markasının biraz kötü yorumlarını okudum fakat şu ürün fiyat açısından çok iyi https://www.vestel.com.tr/vestel-bio-cool-plus-inverter-18-a nedersiniz?
2)12000 Btu alsam hiç mi soğutma yapmaz?
@t.taha kardeşim gerekli bilgileri yazmış çok sağolsun.bende aynılarını diyebilirim malesef.12 lik çok mu çok zor.vestel konusunda şikayetler var evt ama bu bütçeylede yerli markalar harici klima almak çok zor.

Çok sağolun yorumlarınız için,  Hepsiburada.com'dan Vestel Bio cool plus 18A kargodahil 1799TL'ye sipariş verdim.Ürünüm monte edilince gerekli yorumları,şikayetleri buraya yazarım.

K Çevrimdışı

kılıç.20

Yeni Üye
27 Tem 2017
3

Arkadaşlar merhaba. Ben de klima alma arefesindeyim. ve çok kararsız kaldım. bütçe sınırlı. dün babama bir tanıdık  daıkın atxn35 tavsiye etmiş. daıkın alt serisi olduğu için almak istemedim. yorumlarda Baymak elegant plus kullananların çok memnun olduğunu okudum. siz ne tavsiye edersiniz. şimdiden teşekkürler

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

kılıç.20' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Ben de klima alma arefesindeyim. ve çok kararsız kaldım. bütçe sınırlı. dün babama bir tanıdık  daıkın atxn35 tavsiye etmiş. daıkın alt serisi olduğu için almak istemedim. yorumlarda Baymak elegant plus kullananların çok memnun olduğunu okudum. siz ne tavsiye edersiniz. şimdiden teşekkürler

merhabalar hoş geldiniz. 
daikin atxn ve baymak fiyatları nedir bilmiyorum ama 5-600 tl pahalı olsa bile daikin almak daha mantıklı baymak çok zayıf duruyor görüp incelediğimce. 

mutlaka daikinde orj. daikin değil daikinin satın aldığı  OYL grup teknolojisi kullanılarak üretilen bir ürün. asıl marka olarak mcquay ve acson dur oyl grubun ürünleri. ama o grubunda bir geçmişi var. baymak aux a göre daha iyidir. 

siz bütçenizi belirtin diğer arkdaşlar size yardımcı olurlar yine.

F Çevrimdışı

Fatih35

Yeni Üye
27 Tem 2017
1

Arkadaşlar merhaba
Antalya Konyaaltı'na taşındım 25 m2 salonuma klima almayı düşünüyorum. 3000 civarı bütçem var. Salonu soğutma ve ısıtmada kullanıcam. Eski kiracı 12000 lik kullanıyomuş, sorduğumda memnundum dedi. Mitsubishinin [font=Roboto, Arial]SRK35ZMP-S modeli 2870 lira. Bunu almayı düşünüyorum ama emin de değilim. Siz değerli arkadaşların tavsiyesini almak istiyorum. Ayrıca ilk 5 yıl içinde 2 kere  daha ev değiştiricem yani sök tak olayı da olucak. Şimdiden teşekkürler.

K Çevrimdışı

kılıç.20

Yeni Üye
27 Tem 2017
3

9köy' Alıntı:
kılıç.20' Alıntı:

merhabalar hoş geldiniz. 
daikin atxn ve baymak fiyatları nedir bilmiyorum ama 5-600 tl pahalı olsa bile daikin almak daha mantıklı baymak çok zayıf duruyor görüp incelediğimce. 

mutlaka daikinde orj. daikin değil daikinin satın aldığı  OYL grup teknolojisi kullanılarak üretilen bir ürün. asıl marka olarak mcquay ve acson dur oyl grubun ürünleri. ama o grubunda bir geçmişi var. baymak aux a göre daha iyidir. 

K Çevrimdışı

kılıç.20

Yeni Üye
27 Tem 2017
3

9köy' Alıntı:
kılıç.20' Alıntı:

merhabalar hoş geldiniz. 

baymak fiyatı 2000 lira ve kullananların çoğunun memnun olduğunu duydum.daıkın atxn35 2735 lira. ben en fazla bu fiyata kadar çıkabilirim. ama bu ürünü kullananan yorum yapan duymadım görmedim.

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Selamın aleyküm samsung ar9500 tek seri varmış bu modelde 12 btu olarak nasıldır bu klima fiyat gayet makul geldi 2100 tl tekabül ediyor fiyat nasıl alınırmı?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Serhan01' Alıntı:
Selamın aleyküm samsung ar9500 tek seri varmış bu modelde 12 btu olarak nasıldır bu klima fiyat gayet makul geldi 2100 tl tekabül ediyor fiyat nasıl alınırmı?

a.s. hoşgeldiniz.samsung klimaların vasatlıkları ortada.kaldıki en sorunlu seri ar serisi.anlayamadığım nokta şu lütfen beni yanlış anlamayın.sizde sanırım insanların yaygaralı anlatımlarından etkilenip samsunga yöneldiniz.bakınız klimaları rezalet,servisi rezalet heleki samsung bir sorun karşısında rezalet kelimesi tek kelimeyle hafif kalır.araştırırsanız detaylıca aslında herşeyi göreceksiniz.

anlayamadığım nokta gerçek klima varken neden çakma klima alıyorsunuz kafam almıyor gerçekten.bakınız bu fiyata alın size mis gibi klima ar yi kalitede 10 katlar:

https://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMABU-12HRDN1-INVERTER-KLIMA,PR-201.html

hatta ve hatta alın bu fiyata çakma klima olmayan klima fiyatınada iyi bakın:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-12-12000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-211.html

bunlara ek uğur klima var.linkler örnek amaçlı daha uygun satan yerlerde var.lütfen bana bu işin mantığını açıklayın bende anlama zorluğu çekmeyim.

araştırmayı sevmiyoruz millet olarak.biri önden başı çekiyor hoppa peşinden dökülüyoruz.yüzlerce defa yazdım insanların gazına gelmeyin şu çakma naylon klimaları almayın beş para etmeyen klimaları evinize sokmayın.klima dediğiniz görüntüden ibaret değildir.bunları alacağınıza gidin yerli markaları alın diyorum.yahu bana çıksın birisi samsungun arçelikten üstünlüğünü ıspatlasın.kahroluyorum şu insanların aldanışlarına kandırılışlarına.

bakınız regal klima 12 liğini daha yeni bimde 1500 tl ye sattılar.bayilerdede bu fiyatlra yakındır.ha regal ha samsung ar serisi.lütfen arkadaşlar uyanın artık ya lütfen.bana getirin samsungun kralını zorlu iklim şartlarında zorlu evlerde görelim marifetini.kaliteden eser yok bu klimalarda.para kolaymı kazanılıyor Allah aşkına gidip bu beş para etmez klimalara para veriyorsunuz.kaşılığında sıkıntıyı derdi evinize sokuyorsunuz.

samsungun eline düştümü yolunuz belli mahkeme yolları taştan samsung yuvarladı beni baştan diye diye yıllarca gider gelirsiniz.şu an piyasanın en kötü en rezalet hizmetini veren firma.insanlara insan olarak bakmayan sömürge yöntemini uygulayan bir firma.

şimdik serhan kardeşim tabiki bu yazdıklarım size hitaben değildi.sizin bahanenizle yazma fırsatı oluştu.gelinim sana söyleyim kızım sen anla misali yaptık yani bu işi :yerlerde:

bakınız şimdik yukarıdaki aynı fiyata mis gibi bakır klima varken nasıl gidipte çakma klima alınır.akıl var mantık var.size tek diyebileceğim kaybedenlerden yana olmayın.şimdik karar sizindir kardeşim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

kılıç.20' Alıntı:
9köy' Alıntı:
merhabalar hoş geldiniz. 

baymak fiyatı 2000 lira ve kullananların çoğunun memnun olduğunu duydum.daıkın atxn35 2735 lira. ben en fazla bu fiyata kadar çıkabilirim. ama bu ürünü kullananan yorum yapan duymadım görmedim.

kılıç kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.bir üstteki mesajı lütfen okuyun.samsung neyse baymak ondanda rezalettir.oyuncak klima vasat klima.adı klima kendi teneke.aynı fiyata bir üstteki mesajda örnekler verdim midea ,uğur klima varken neden gidip te kaybedenlerden yana şansınızı zorluyorsunuz.yahu millet klima kullanıyormu.günde 3-5 saatlik kullanımlarla yada cahennnem sıcaklarında iki serinlemeyle hiçbir zaman çöp kalite olamaz.

en adi çinli aux üretimi klimalar.fiyatlara bakın birde utanmaz reziller kendilerini kalite sınıfına sokuyorlar.baymak kim klima kim kalite kim.daıkının o klimasıda en vasat seridir.piyasayla mücadele adına çıkarılmış serilerden yani.ama bu haliyle baymağa on çeker.ya lütfen bakın sizde diyorum avanak insanların laklaklarına yaygaralarına kanmayın aldanmayın.baymak klima klima değildir cebinize yazık beyninize yazık.idda da ediyorum arçelik bile baymağa on basar.bana baymağı öven avanaklar çıksın şimdik baymağın arçelikten üstün olduğunu ıspatlasın.ve ben gene idda ediyorum arçelik klimalar baymaktan çok verimli ve performanslı çalışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt