Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ataseven' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
ataseven kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.15 m2 normal şartlarda 9 luk klima yeterli gelir.ama çatı olması ve yalıtım da yoksa çok soğuklarda alt katagori klimalar sıkıntı çıkarabilir.o yüzden 12 lik alın diyorum ama içimede sinmiyor açıkcası.15  m2 ye normalde 12 lik fazla.ama çatı katları hem soğuk hemde sıcak oluyor.oyüzden tereddütte kalmamak için 12 lik garanti olmuş olur.genede alacağınız markadan bilgi isteyin bu konuda.

9 luk alın derim yeterli gelmez bayide sonradan kabullenmez sıkıntı çekersiniz.ama baştan konuşur bayi ok derse taşın altına elini koymuş demektir.

öncceliğiniz uğur klima olsun.fiyatları araştırın uygun oluyor.ama bakır boru farkınıda koyun fiyatların üzerine.200-300 arası değişebilir.çünki uğur aliminyum boruyla montaj yapıyor.

ikinci olarak midea blanc modelini araştırın.şayet uğurla midea arasında fiyat farkı yoksa blanc alın derim.aynı kapasite klima.

üçüncü olarak şayet bulabilirseniz ki biraz zor gibi duruyor midea mission alın.missionda özellikle ısrar ediyorum.fiyatıda performansıda çok güzel klimadır.bu klimanın 9 luğu size yeterli gelir görüşündeyim.şayet ben almış olsam mission 9 luk alırım.ama genede siz etkilenmeyin bayi fikrini alın mutlaka.

bakınız malum forumdaki size önerilen klimaların bizim yerli markalardan bir artısı yok.tek farkı fiyatlarının fazla olması.onları alana kadar gidin yerli marka alın hizmetinizide on numara alın bakın keyfinize.malum forumdakilerin etkisinde kalmadan konuyu değerlendirin ve araştırmanızı ona göre yapın.sonrasında canınız yandığında etrafınızda kimse bulamazsınız sıkıntıyı siz çekeceksiniz.size öneri yapan o forumdaki şahıs size önerdiği markaların satışını yapıyor.haliylede gazlıyor millete.paranızla derdi evinize sokmayın.bizden uyarması sizden değerlendirmesi.
cevap için teşekkürler.midea klimayı internetten almak istemiyorum.acaba izmirden en uygun nerden alabirim.hem cihazı görür hemde montaj konusunda konuşurum(vakumlama yapıyormsunuz gibi).

https://www.ege-ticaret.com/Duvar-Tipi-Inverter-Klimalar,LA_4-2.html#labels=4-2

bu forum dan çok alışveriş yapan oldu.izmir bayisidir.birçok çeşit satıyorlar.telefondan ulaşırsanız ona göre gider birebir görürsünüz klimaları.fiyat olarakta uyguna satıyorlar.

http://www.nisanklima.com/

http://www.galeribeyaz.com/

bu ikiside izmirde.şimdilik aklıma gelen bunlar.

S Çevrimdışı

Seferi

Yeni Üye
23 Tem 2017
8

Merhabalar. Bugün uğur klima almak için bayiye gittim 12'lik kalmamış. Bayi hem bosch hemde uğur satıyormuş. Bana Bosch B1Zmı12100 modelini 2400tl e önerdiler. Şuan bu klima nette 2170tl gibi fiyatlarda satılıyor. 
Soruma gelecek olursak; tam Uğur'a kanım kaynamışken satıcı abinin bosch önermesiyle  bir daha sorayım dedim.
Bosch B1Zmı12100(1170tl) ile  Uğur USMARTPLUS 12(1900tl) arasında bir kıyaslama yapacak olursak birbirlerine göre artı eksileri nelerdir?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Seferi' Alıntı:
Merhabalar. Bugün uğur klima almak için bayiye gittim 12'lik kalmamış. Bayi hem bosch hemde uğur satıyormuş. Bana Bosch B1Zmı12100 modelini 2400tl e önerdiler. Şuan bu klima nette 2170tl gibi fiyatlarda satılıyor. 
Soruma gelecek olursak; tam Uğur'a kanım kaynamışken satıcı abinin bosch önermesiyle  bir daha sorayım dedim.
Bosch B1Zmı12100(1170tl) ile  Uğur USMARTPLUS 12(1900tl) arasında bir kıyaslama yapacak olursak birbirlerine göre artı eksileri nelerdir?

seferi kardeşim boschların hakkında bilgim yok.serilerinin hiç birini bilmiyorum desem yeridir.ama bildiğim bosch larıda midea üretiyor.enerji etiketi olarak düşük gözüküyor bu seri.soğutma için alınır neden alınmasın.arada ciddi fiyat farkı var.

C Çevrimdışı

cashamca

Yeni Üye
26 Tem 2017
7

Selamun aleyküm ahali aranıza yeni katıldım.
General ashg12lltb/cc nasıl bir klimadır. Çok ii bi fiyat aldım aşşa yukarı 2500 e gelecek.
Yada lg sirius delüx 12000 lik oda 2400 civarına gelecek. 
Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

cashamca' Alıntı:
General ashg12lltb/cc nasıl bir klimadır. Çok ii bi fiyat aldım aşşa yukarı 2500 e gelecek.

aleyküm selam hoşgeldiniz seflar getirdiniz kardeşim forumumuza.listenizdeki iki klimada iş yapar nitelikte klimalar.general alt seriside olsa fiyat güzel gibi duruyor.lg içinde güzel fiyat verilmiş.ama lg de işler biraz karışık gibi.nasıl derseniz iki modeli var birisi türkiye üretimi diğeri kore üretimi.türkiye üretimlerinin 9 luk ve 12 likleri sesli çalışıyor.kore üretimlerinde böyle bir şikayet olmadığı yönünde bilgiler aldık.

ESNW kodlu olan türkiye üretimi  ,ASVW kodlu olanı kore üretimi.büyük ihtimal size türkiye üretiminin fiyatını vermişlerdir.tamda size yazacakken sota kardeşim bir bilgi geçti.şu an carreforsada türkiye üretiminin 2300 tl olduğunu söyledi.ve bu rakam güzel rakam lar.taksitte yapıyor tabiki carrefoursa.

sizi etkilemek istemem şahsi fikrim generale daha yakındır.lg yi sota kullanıyor aynı zamanda etrafındakilerede aldırdı memnunlar.generalden belki tekniz ve özellik olarak üstün olsada nedense bu aliminyum olaylarından sonra ısınamıyorum lg ye.hep şüpheli gözlerle bakıyorum.diyceksiniz general çokmu kaliteli eski kalitesi yok o açık ve net.ama en azından karşımda profesyonel bir üretici var.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

ghostkiller1' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
birisi bi sitede yazmış güleceğim geldi vallahi

sigma 12,000 btu plus klima varmış günde 15 saat çalışmış 155 tl ekeltrik parası geldiğini çok güzelmiş seviniyor

benimde beko hemde 18,000 btu bana 133 tl elektrik parası geldi üstelik 15 / 17 saat çalışmada 5 / 6 günde 24 saat çalışmıştı

OLz1Wz.png

zBpPWO.png

G048qN.png

turbo kardeşim o arkadaş ağlanacak haline seviniyor.aklı olsa sigmaya o parayı zaten vermezdi.onun yerine gider arçelik,beko,vestel,regal klima alırdı aynı işi görürdü ve hizmetinide on numara alırdı.ne yazıkki insanlarımız york,sigma gibi bizim yerlilerden farkı olmayan ve fiyatlarıda pahallı olan bu klimalara yönlendirilerek kandırılıyor.bunu yapan kişi belli sadece bir kişi bir satıcı ve bir forum yapıyor.york ve sigmadan başka klima yokmuş gibi insanlara lansediyor.

gerçi bizim insanımız araştırmayı sevmiyor.iyi bir araştırma ile bu klimaların beş para etmediğini görecekkler ama nerdee.sanki faturalarını yada herhangi bir sıkıntı karşısında bu klimaları aldıran haramzade yardımcı olacak yada ödeyecek.yok ya bu insanoğlu çok tuhaf gerçekten.yalan konuşursan bir ikide süsleme yaparsan hooop atlıyor hemen.bas bas bağırıyoruz burda bu markalara boşa fazladan para ödemeyin ödemeyin.yerlilerden farklı yönleri yok.en dip klimalardır.o zaman ne gerek var bu kadar para vermeye sıkıntıya girmeye.

12 lik regali yakın zamanda bim 1500 tl ye sattı.zaman zaman güzel kampanylar oluyor bu tip markettlerde.belki bayilerdede buna yakın fiyatları vardır bilemiyorum.ama tek bildiğim bu paraya bu klimalar alınır alınır.rakamlar çok güzel.sonuçta o klimada soğutuyor bu klimada soğutuyor.servis hizmetide cabası.

ayrıca turbo senin son kat o yüzden faturan çok çok iyi durumda.

bunlardan başka klima yokmu acaba piyasada Sigma plus, Gree Lomo, York Sierra airfell daylux

tamam beko arç vestel regal çöp klimalar olabilir katılıyorum buna me nin yanında

eğer bu klimalarda çok çok kaliteli ise neden fiyatları çöp klimalardan aynı diyordum ona eğer bişey kaliteli ise fiyatları fazla olmalı

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Turbo k.arza78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
turbo kardeşim o arkadaş ağlanacak haline seviniyor.aklı olsa sigmaya o parayı zaten vermezdi.onun yerine gider arçelik,beko,vestel,regal klima alırdı aynı işi görürdü ve hizmetinide on numara alırdı.ne yazıkki insanlarımız york,sigma gibi bizim yerlilerden farkı olmayan ve fiyatlarıda pahallı olan bu klimalara yönlendirilerek kandırılıyor.bunu yapan kişi belli sadece bir kişi bir satıcı ve bir forum yapıyor.york ve sigmadan başka klima yokmuş gibi insanlara lansediyor.

gerçi bizim insanımız araştırmayı sevmiyor.iyi bir araştırma ile bu klimaların beş para etmediğini görecekkler ama nerdee.sanki faturalarını yada herhangi bir sıkıntı karşısında bu klimaları aldıran haramzade yardımcı olacak yada ödeyecek.yok ya bu insanoğlu çok tuhaf gerçekten.yalan konuşursan bir ikide süsleme yaparsan hooop atlıyor hemen.bas bas bağırıyoruz burda bu markalara boşa fazladan para ödemeyin ödemeyin.yerlilerden farklı yönleri yok.en dip klimalardır.o zaman ne gerek var bu kadar para vermeye sıkıntıya girmeye.

12 lik regali yakın zamanda bim 1500 tl ye sattı.zaman zaman güzel kampanylar oluyor bu tip markettlerde.belki bayilerdede buna yakın fiyatları vardır bilemiyorum.ama tek bildiğim bu paraya bu klimalar alınır alınır.rakamlar çok güzel.sonuçta o klimada soğutuyor bu klimada soğutuyor.servis hizmetide cabası.

ayrıca turbo senin son kat o yüzden faturan çok çok iyi durumda.

bunlardan başka klima yokmu acaba piyasada Sigma plus, Gree Lomo, York Sierra airfell daylux 

tamam beko arç vestel regal çöp klimalar olabilir katılıyorum buna me nin yanında 

eğer bu klimalarda çok çok kaliteli ise neden fiyatları çöp klimalardan aynı  diyordum ona  eğer bişey kaliteli ise fiyatları  fazla olmalı 
malesef turbo kardeşim o şahış bunlardan başka klima satmıyor elimizde bu var deyip veriyor çoşkuyu. :yerlerde:

bizim yerlilerin en büyük kayıbı fiyat politikası.ha gene türkiyede en çok satılanlar yerliler o başka.örneğin bim 12 lik klimayı 1500 tl ye sattı yeni.şahsen ihtiyaç olsa ben bile alırdım soğutma için.sonuçta üretim-kalite-fiyat doğru orantılı.böyle olduğu sürece hiçbir markaya laf söylemem.ama siz bana horoz diye tüyleri yonulmuş hastalıklı tavuk satacaksınız birde buna yüksek fiyat çekeceksiniz işte orda duracaklar kusura balmasınlar.

C Çevrimdışı

cashamca

Yeni Üye
26 Tem 2017
7

ghostkiller1' Alıntı:
cashamca' Alıntı:

aleyküm selam hoşgeldiniz seflar getirdiniz kardeşim forumumuza.listenizdeki iki klimada iş yapar nitelikte klimalar.general alt seriside olsa fiyat güzel gibi duruyor.lg içinde güzel fiyat verilmiş.ama lg de işler biraz karışık gibi.nasıl derseniz iki modeli var birisi türkiye üretimi diğeri kore üretimi.türkiye üretimlerinin 9 luk ve 12 likleri sesli çalışıyor.kore üretimlerinde böyle bir şikayet olmadığı yönünde bilgiler aldık.

ESNW kodlu olan türkiye üretimi  ,ASVW kodlu olanı kore üretimi.büyük ihtimal size türkiye üretiminin fiyatını vermişlerdir.tamda size yazacakken sota kardeşim bir bilgi geçti.şu an carreforsada türkiye üretiminin 2300 tl olduğunu söyledi.ve bu rakam güzel rakam lar.taksitte yapıyor tabiki carrefoursa.

sizi etkilemek istemem şahsi fikrim generale daha yakındır.lg yi sota kullanıyor aynı zamanda etrafındakilerede aldırdı memnunlar.generalden belki tekniz ve özellik olarak üstün olsada nedense bu aliminyum olaylarından sonra ısınamıyorum lg ye.hep şüpheli gözlerle bakıyorum.diyceksiniz general çokmu kaliteli eski kalitesi yok o açık ve net.ama en azından karşımda profesyonel bir üretici var.

Tercihimi generalden yana kullanıcam sadece ısıtma da enerji verimliliği A olması kafamı karıştırıyo.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

cashamca' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Tercihimi generalden yana kullanıcam sadece ısıtma da enerji verimliliği A olması kafamı karıştırıyo.

bana kalırsa çok takılmayın.çünki lg nin bu değerleri ne ye göre kime göre hangi kuruluşa göre verdiği meçhul.ama general dünya standartlarını kullanıyor.tabi insanın kafası karışıyor şüpheler oluşuyor.kolay değil bütçenize göre iyisini almak için uğraşıyorsunuz.hayırlısı neyse o olur inşallah sizin için.herhangi birşey takılırsa kafanıza bizler buradayız elimizden geldiğince cevaplarız kardeşim.

C Çevrimdışı

cashamca

Yeni Üye
26 Tem 2017
7

ghostkiller1' Alıntı:
cashamca' Alıntı:

bana kalırsa çok takılmayın.çünki lg nin bu değerleri ne ye göre kime göre hangi kuruluşa göre verdiği meçhul.ama general dünya standartlarını kullanıyor.tabi insanın kafası karışıyor şüpheler oluşuyor.kolay değil bütçenize göre iyisini almak için uğraşıyorsunuz.hayırlısı neyse o olur inşallah sizin için.herhangi birşey takılırsa kafanıza bizler buradayız elimizden geldiğince cevaplarız kardeşim.
General varken lg almak pek mantıklı gelmedi generalin siparişini verdim. Bilgilendirme için çok saolun 
 Montoj resimleri ilk kullanım verilerni vs paylaşıcam. İnşallah Uzun ömürlü sıkıntısız arızasız verimli bir ürün olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Ghost Adminim Duzeltme Yapalim
9 ve 12lik
Kore Uretimi LG Ilk Calismada Sesli Calismakta Dis Unite
10-15  dk sonra yerini Sessizlige Birakiyor
18lik LG Ses Sorunu Yoktur

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Sota' Alıntı:
Ghost Adminim Duzeltme Yapalim
9 ve 12lik
Kore Uretimi LG Ilk Calismada Sesli Calismakta Dis Unite
10-15  dk sonra yerini Sessizlige Birakiyor
18lik LG Ses Sorunu Yoktur

bi ses yok benim klimamda lg arçelik türkiye üretimi  18 lik lerde ses olmuyor demek ki

klimayı almadan demekki adamlar sezsiz ve enerji konusunda kafan rahat our demişlerdi  100 tl faturada fark eder demişlerdi

Y Çevrimdışı

yscacekli

Yeni Üye
26 Tem 2017
4

Kullanılacak Yerin Alan (m2): 45
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.30
Bölge/Şehir/İlçe: Marmara İstanbul
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Güney,Batı
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Ara kat
Ev /İş yeri: İş yeri
Kişi Sayısı: 3
Öncelikle merhabalar herkese, klima hakkında bilgilerim bugün forumdan okuduklarımla sınırlı.Ofisimize klima bakıyorum.Krokisini ekledim, sadece büyük odayı soğutsa yeterli. Bütçem 2500TL'dir.(Biraz az biliyorum.) Önerileriniz benim için önemli.
bu model nasıldır?

jWrNJJ.jpg

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

İnsanlar her şeyin iyisini istiyorlar fakat aynı zamanda cebimden de para çıkmasın diyorlar, dev gibi yere klima takacaksın yüksek hacimli olacak, kaliteli olacak ve 2 liraya olacak üstüne nasıl diye sormanın bir anlamı yok, verdiğin bedel kadar kardeşim, isteyen istediğini yapsın kimseyi yargılayamam ancak insanda durur bir düşünür, o kadar iyi ki 5-10 bin liraya satılan klimaları aldığımızda aslında biz firmalara bağış yapıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt