Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

benim klima beko 31830 modeli ben çok memnunum klimamdan elektrik tüketim gayet az geliyor günde 15 / 16 saat sürekli kullanımda 60  / 70 tl civarlarında elektrik yaktı 1 ayda  hiç kapatmadan 100 tl yakar 

BEKO 31840 prosmart iyonizer* inverter klima wifi dahil modeli benim aynı modelin wifi olanıdır 

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Sota' Alıntı:
Serhan01' Alıntı:
selamın aleyküm adanada havalar malum sıcak bir yandan nem bir yandan klima almaya niyetlendik koçtaş gittik beko klima önerdi oradaki eleman "BEKO 31840 prosmart iyonizer* inverter klima wifi dahil" bu klima nasıl bir klimadır
LG Kompressör kullandığını bakır olduğunu 10m bakır boru servis tarafından karşılandığı vs vs nasıl bir klimadır kullanan varsa bizleri bilgilendirse ne güzel olur :)

Merhaba hosgeldın hemso vallahı yanıyoruz bıllahı yanıyoruz azonce evden cıktım duygunun orda ev
hastane kavsagına kadar yurudum sırılsıklam oldum
golgede yurudum bırde  :)uvar:

beko kullanan forumda turbo arkadasımız var kendısı memnun yazılarında belırtıldıgı uzere

zaten beko bakınca lg klımayı goruyorum :)

neyse lg sırıus smart serısını onerırım ,komsuma, ablama,anneme, enısteye, ısyerınde arkadasa varana kadar aldım

18lık olanı kuzu sessızdır
12lık olanı ılk calısmada bıraz degıl bayagı seslı 15/20dk sonra oda sesı kesıyor

koctas 3650 yazıyor 18lık beko ıcın

ustune 150/200 daha ekle rustunu ıspatlamıs bır klıma al ( ısıtmada sogutmada sıkıntı cıkarmamıs tuketımı fazla yapmayan )

sen sagdan soldan bır fıyat al bakalım
hiç sorma toprağım bugün başka bir sıcaklık var piştik resmen  :oops: 

ev krokisi vardı resim yükleme yapılamıyor sanırım foruma göremedim yada bende yok yeni olduğum için

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Serhan01' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Merhaba hosgeldın hemso vallahı yanıyoruz bıllahı yanıyoruz azonce evden cıktım duygunun orda ev
hastane kavsagına kadar yurudum sırılsıklam oldum
golgede yurudum bırde :)uvar:

beko kullanan forumda turbo arkadasımız var kendısı memnun yazılarında belırtıldıgı uzere

zaten beko bakınca lg klımayı goruyorum :)

neyse lg sırıus smart serısını onerırım ,komsuma, ablama,anneme, enısteye, ısyerınde arkadasa varana kadar aldım

18lık olanı kuzu sessızdır
12lık olanı ılk calısmada bıraz degıl bayagı seslı 15/20dk sonra oda sesı kesıyor

koctas 3650 yazıyor 18lık beko ıcın

ustune 150/200 daha ekle rustunu ıspatlamıs bır klıma al ( ısıtmada sogutmada sıkıntı cıkarmamıs tuketımı fazla yapmayan )

sen sagdan soldan bır fıyat al bakalım
hiç sorma toprağım bugün başka bir sıcaklık var piştik resmen :oops:

ev krokisi vardı resim yükleme yapılamıyor sanırım foruma göremedim yada bende yok yeni olduğum için

MvB116.jpg

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Turbo k.arza78' Alıntı:
benim klima beko 31830 modeli ben çok memnunum klimamdan elektrik tüketim gayet az geliyor günde 15 / 16 saat sürekli kullanımda 60  / 70 tl civarlarında elektrik yaktı 1 ayda  hiç kapatmadan 100 tl yakar 

BEKO 31840 prosmart iyonizer* inverter klima wifi dahil modeli benim aynı modelin wifi olanıdır 

kompresör denildiği gibi bakırmı yoksa aliminyummu kardesim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Serhan01' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

Turbodaki Model Alüminyum Kondenserli Olması Lazım.

Çiziminde Sormak Istediğin Nedir Hemşo.

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Sota' Alıntı:
Serhan01' Alıntı:

Turbodaki Model Alüminyum Kondenserli Olması Lazım.

Çiziminde Sormak Istediğin Nedir Hemşo.
Şimdi oraya nasıl bir sistem olsa daha güzel olur antre koymayı düşündüm mutfak kapısı üzerine salon kapısından salonu soğutur hemde antre soğur yatak odası da soğur gibime geldi hemso çocuk odası hariç orası kapalı kalacak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Tam olarak guney ok isareti koydugun yere kurdur
Direk kapiyi gorsun
Salon + mutfak + hol + yatak odasi
Hepsi nasiplenir
7/24 kapatmadan kullanirsan
Terlemeden evde rahatca oturursun

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Antren cok kucuk klima
Uflemesiyle kendini kismasi bir olur
Diger odalar soguyamaz

Dikkat et buna

En guzel yer salonda direk kapi karsisina

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Sota' Alıntı:
Antren cok kucuk klima
Diger odalar soguyamaz

Dikkat et buna

Yüreğirde afetevlerinde oturuyorum antre biraz küçük evet o zaman perde kornejini aşağıya alıp klimayı üst e takmak lazım sen klima isimi yapiyorsun kardeşim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Serhan01' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Antren cok kucuk klima
Diger odalar soguyamaz

Dikkat et buna

Yüreğirde afetevlerinde oturuyorum antre biraz küçük evet o zaman perde kornejini aşağıya alıp klimayı üst e takmak lazım sen klima isimi yapiyorsun kardeşim
Bizimkisi Hobi Desemde Inanma
Klima Manyakligi

Bir Kurumda Teknisyenim
Makina + Elektrik Hakkinda Kendimize Yetecek Kadar Bilgi Sahibiyim :korsan:
Az Birazda Elektronik

Bende diyecektim bukadar kucuk ev
Ya ptt evleri
Yada afet evlerinde olur
Senin oralar gene esiyor
Ya barajyolu ESMIYORRRR

Krokiye pencerelerin oldugu yerleride eklermisin

T Çevrimdışı

tatlici

Yeni Üye
4 Tem 2017
9

Sayın @Sota senin yegenin midea teknik servisligi mi yapıyor? Aldığım yer üç teknik servisin numarasını verdi.

S Çevrimdışı

Serhan01

Yeni Üye
23 Tem 2017
13

Sota' Alıntı:
Serhan01' Alıntı:
Bizimkisi Hobi Desemde Inanma
Klima Manyakligi

Bir Kurumda Teknisyenim
Makina + Elektrik Hakkinda Kendimize Yetecek Kadar Bilgi Sahibiyim :korsan:
Az Birazda Elektronik

Bende diyecektim bukadar kucuk ev
Ya ptt evleri
Yada afet evlerinde olur
Senin oralar gene esiyor
Ya barajyolu ESMIYORRRR

Krokiye pencerelerin oldugu yerleride eklermisin
Anladım kardeşim ne mutlu sanada bizlerede bilmediğimiz bir konuda bizleri aydınlatıyorsun

4MVOP7.jpg

her odada 1 pencere var salonda 2 kanat diğer odalarda tek kanat mutfakta sadece balkon kapısı var zaten ev 2 oda 1 salon
cocuk odası olan bölüm kapısı kapalı kullanılmıyor su an için orayı hesaba katma ilk öncelik yatak odası salon

aGNRpd.jpg

bu resim salondan mutfağa doğru cektim

7N1Zpm.jpg

buda mutfaktan salon cektim

MvB4Za.jpg

buda giriş kapısı tarafından cektim karsı kapı banyo wc soldaki kapı mutfak sağdaki kapı salon banyo kapısı sağına dogru yatak odası soldaki tarafta cocuk odası var

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

Merhaba arkadaşlar... 36 M2 güney cephe salonuma aldıgım 24 lük Ugur klimayı iki haftadır kullanıyorum.. Gelelim cihazın performansına .. Sogugu seven insanım.. yarım saat 24 derecede çalıstırıp yeni keşfettiğim DRY moduna alınca evi adeta buzhane yapıyor ve üşüyorsunuz.. DRY modunda nerdeyse üfleme ve ses hiç yok gece sessizliğinde bile duyamıyorsunuz ama ev resmen çivi oluyor.. Elektrik tüketimi DRY modda ne alemde olur bilmiyorum... Makine çalısmıyor gibi sessiz sakın ama ev buzhane..
İlk açtgımda hızlı TURBO modunu kullanıyorum, evde herşey ucusuyor adeta üfleme şiddeide sogutmasıda çok çok iyi.. Ama DRY mod deli birşeymiş.. Onu keşfettim..
Araştırıp aldım UGUR klımayı .. İnanın çok ama çok memnunum .. Tavsiye ederim.. Bilginiz olsun istedim ...

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

Merhaba .yer izmir odam 15 m2 fakat çatı katı.buraya hem ısıtma için hem soğutmada kullanılacak bir klima takmak istiyorum.mitsubishi gibi markalara gücüm yetmiyor bu nedenle maksimum 2500 tl civarında bir klima bakıyorum.meşhur başka bir forumda gre lomo-sigma plus-york tavsiye ettiler.fakat birde bu forumdaki ustalara sorayım dedim siz ne tavsiye edersiniz acaba teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt