Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

yscacekli' Alıntı:
Kullanılacak Yerin Alan (m2): 45
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.30
Bölge/Şehir/İlçe: Marmara İstanbul
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Güney,Batı
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Ara kat
Ev /İş yeri: İş yeri
Kişi Sayısı: 3
Öncelikle merhabalar herkese, klima hakkında bilgilerim bugün forumdan okuduklarımla sınırlı.Ofisimize klima bakıyorum.Krokisini ekledim, sadece büyük odayı soğutsa yeterli. Bütçem 2500TL'dir.(Biraz az biliyorum.) Önerileriniz benim için önemli.
bu model nasıldır?

jWrNJJ.jpg
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.alanınız çok büyük ve krokiye göre iki tarafcam.buda demek oluyorki camlardan dolayı çok sıcak olur.

Bütçeniz çok az gerçekten.biraz zor gibi bu bütçeyle.verdiğiniz linkteki klima iyidir fazla şikayete rastlamadım.ancak satışı yok gözüküyor linkte.bu bütçeye göre bulunurmu bu klima bilemiyorum.

Bana kalırsa yerlilere bakın derim.çünki bütçeniz nazarında onlarda bulabilirsiniz.yanlış hatırlamıyorsam regalin yada vestelinmiydi gerçi ikiside vestel sadece soğutma yapan modelini biryerde bu bütçeye göre görmüştüm.normal şartlarda 18 lik çok zor bu fiyatlara.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Seferi' Alıntı:
Merhabalar. Bugün uğur klima almak için bayiye gittim 12'lik kalmamış. Bayi hem bosch hemde uğur satıyormuş. Bana Bosch B1Zmı12100 modelini 2400tl e önerdiler. Şuan bu klima nette 2170tl gibi fiyatlarda satılıyor.
Soruma gelecek olursak; tam Uğur'a kanım kaynamışken satıcı abinin bosch önermesiyle bir daha sorayım dedim.
Bosch B1Zmı12100(1170tl) ile Uğur USMARTPLUS 12(1900tl) arasında bir kıyaslama yapacak olursak birbirlerine göre artı eksileri nelerdir?
Her klimanında kendince avantajları, dezavantajları var. Bosch isim yapmış bir marka ama A sınfı enerji sınıfında olması beni düşünmeye yöneltti. Evimde eski nesil on-off 18.000 bosch var saate 1.7kw 25C de tüketim yapıyor. İşini çok güzel yapıyor ama ay sonu elektrik faturası gelince beni bi zıplatıyor. Şimdi yukarıdaki interter bir model ama A sınıfı olması dolasıyla bu örneği verdim. Ha fark çok olur mu dersen olmaz 10 TL bi fark olur :yerlerde:

S Çevrimdışı

Seferi

Yeni Üye
23 Tem 2017
8
emin616' Alıntı:
Seferi' Alıntı:
Merhabalar. Bugün uğur klima almak için bayiye gittim 12'lik kalmamış. Bayi hem bosch hemde uğur satıyormuş. Bana Bosch B1Zmı12100 modelini 2400tl e önerdiler. Şuan bu klima nette 2170tl gibi fiyatlarda satılıyor.
Soruma gelecek olursak; tam Uğur'a kanım kaynamışken satıcı abinin bosch önermesiyle bir daha sorayım dedim.
Bosch B1Zmı12100(1170tl) ile Uğur USMARTPLUS 12(1900tl) arasında bir kıyaslama yapacak olursak birbirlerine göre artı eksileri nelerdir?

Her klimanında kendince avantajları, dezavantajları var. Bosch isim yapmış bir marka ama A sınfı enerji sınıfında olması beni düşünmeye yöneltti. Evimde eski nesil on-off 18.000 bosch var saate 1.7kw 25C de tüketim yapıyor. İşini çok güzel yapıyor ama ay sonu elektrik faturası gelince beni bi zıplatıyor. Şimdi yukarıdaki interter bir model ama A sınıfı olması dolasıyla bu örneği verdim. Ha fark çok olur mu dersen olmaz 10 TL bi fark olur :yerlerde:

Anladım hocam teşekkür ettim yalnız link çalışmıyor gibi.

B Çevrimdışı

Bayoned

Yeni Üye
27 Tem 2017
4

Merhabalar Cümleten
Evime klima taktırma konusunda siz değerli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Resimde evimi genel hatları ile çizdim. Kırmız ile işaretlediğim yere 18,000 BTU klima taktırmayı düşünüyorum.Normalde ev serinliği yeterli olabiliyor ama bulunduğumuz konumda taş ocakları mevcut olduğundan dolayı ciddi manada toza maruz kalıyoruz ve 6 aylık bir bebeğim var onu korumak adına camları mümkün oldukça kapalı tutarak evde serilik sağlamak istiyorum. Evim İstanbul'da kuzey cephe, mavi ile işaretli kısım izolasyonlu. Sizce tek klima ile kapı kapat/aç ile 2 oda soğutması(Y.Odası+ K.Oda ya da Salon+ K.Oda gibi) gerçekleşebilir Mi? Birde bu tarz kullanım için hangi marka klima tavsiyeniz olur? Baymak veya Midea tarzında ekonomik bir klima mı ya da Mitsubishi Electric veya Daikin gibi maliyetli klima mı? Elektrik sarfiyatı açısından hangisi daha verimli olur?
Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

62baf2123453b9b737c837a43ab7e724.jpg

Y Çevrimdışı

yscacekli

Yeni Üye
26 Tem 2017
4

ghostkiller1' Alıntı:
yscacekli' Alıntı:
Kullanılacak Yerin Alan (m2): 45
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.30
Bölge/Şehir/İlçe: Marmara İstanbul
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Güney,Batı
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Ara kat
Ev /İş yeri: İş yeri
Kişi Sayısı: 3
Öncelikle merhabalar herkese, klima hakkında bilgilerim bugün forumdan okuduklarımla sınırlı.Ofisimize klima bakıyorum.Krokisini ekledim, sadece büyük odayı soğutsa yeterli. Bütçem 2500TL'dir.(Biraz az biliyorum.) Önerileriniz benim için önemli.
bu model nasıldır?

jWrNJJ.jpg
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.alanınız çok büyük ve krokiye göre iki tarafcam.buda demek oluyorki camlardan dolayı çok sıcak olur.

Bütçeniz çok az gerçekten.biraz zor gibi bu bütçeyle.verdiğiniz linkteki klima iyidir fazla şikayete rastlamadım.ancak satışı yok gözüküyor linkte.bu bütçeye göre bulunurmu bu klima bilemiyorum.

Bana kalırsa yerlilere bakın derim.çünki bütçeniz nazarında onlarda bulabilirsiniz.yanlış hatırlamıyorsam regalin yada vestelinmiydi gerçi ikiside vestel sadece soğutma yapan modelini biryerde bu bütçeye göre görmüştüm.normal şartlarda 18 lik çok zor bu fiyatlara.

Hoşbulduk yorumunuz için çok teşekkürler, biliyorum bütçem kısıtlı ama artık dayanılmaz hale geldi idareten bir şeyler düşündüm oyüzden.Birkaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.
1)Vestel markasının biraz kötü yorumlarını okudum fakat şu ürün fiyat açısından çok iyi nedersiniz?
2)12000 Btu alsam hiç mi soğutma yapmaz?

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Bayoned' Alıntı:
Merhabalar Cümleten
Evime klima taktırma konusunda siz değerli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Resimde evimi genel hatları ile çizdim. Kırmız ile işaretlediğim yere 18,000 BTU klima taktırmayı düşünüyorum. Normalde ev serinliği yeterli olabiliyor ama bulunduğumuz konumda taş ocakları mevcut olduğundan dolayı ciddi manada toza maruz kalıyoruz ve 6 aylık bir bebeğim var onu korumak adına camları mümkün oldukça kapalı tutarak evde serilik sağlamak istiyorum. Evim İstanbul'da kuzey cephe, mavi ile işaretli kısım izolasyonlu. Sizce tek klima ile kapı kapat/aç ile 2 oda soğutması(Y.Odası+ K.Oda ya da Salon+ K.Oda gibi) gerçekleşebilir Mi? Birde bu tarz kullanım için hangi marka klima tavsiyeniz olur? Baymak veya Midea tarzında ekonomik bir klima mı ya da Mitsubishi Electric veya Daikin gibi maliyetli klima mı? Elektrik sarfiyatı açısından hangisi daha verimli olur?

Şimdi kafanızdaki fikir bir uygulamayla evin tüm soğutma sorunu çözmek, bu şekilde olursa karşımıza ne tür problemler çıkar bildiğim kadarıyla yazayım, oraya 18.000 bin btu klima takılırsa evin derecesi elbet düşecek ancak bunu yaparken işin verimlilik boyutundan bakmakta gerekiyor bir noktadan tüm evi eşit şekilde soğutmak mümkün değil, hol 18btu için dar bir alan en çok orası soğuyacak soğuyunca klima beklemeye geçecek bunu aşmak için dereceyi en düşüğe almak gerekecek ki çalışmaya devam edip soğuk hava içerileri etkilesin, elektrik masrafı klimanın bir odada bulunmasına göre daha fazla olacak ve evdeki toplam alan tek bir mekanda toplansa bile o alana 18btu az kalıyor buradaki üstadlar daha iyi bilecektir ben de yazmak isredim durum aşağı yukarı bu şekilde

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

yscacekli' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hoşbulduk yorumunuz için çok teşekkürler, biliyorum bütçem kısıtlı ama artık dayanılmaz hale geldi idareten bir şeyler düşündüm oyüzden.Birkaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.
1)Vestel markasının biraz kötü yorumlarını okudum fakat şu ürün fiyat açısından çok iyi https://www.vestel.com.tr/vestel-bio-cool-plus-inverter-18-a nedersiniz?
2)12000 Btu alsam hiç mi soğutma yapmaz?

Şimdi her işin bir oluru vardır, bir de uydurma çözümler vardır, oraya en az 18 btu klima takılacak ki klima yapılış amacındaki görevini yerine getirsin, oraya 12 takarsan elbette serinletir ne olur sürekli çalışır belirli derecenin altına düşüremez, en kötü yakın bir konumda oturup serinlersin ama dediğin gibi düzgün olmaz geçici bir çözüm olur.

B Çevrimdışı

Bayoned

Yeni Üye
27 Tem 2017
4

t.taha' Alıntı:
Bayoned' Alıntı:
Merhabalar Cümleten
Evime klima taktırma konusunda siz değerli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Resimde evimi genel hatları ile çizdim. Kırmız ile işaretlediğim yere 18,000 BTU klima taktırmayı düşünüyorum. Normalde ev serinliği yeterli olabiliyor ama bulunduğumuz konumda taş ocakları mevcut olduğundan dolayı ciddi manada toza maruz kalıyoruz ve 6 aylık bir bebeğim var onu korumak adına camları mümkün oldukça kapalı tutarak evde serilik sağlamak istiyorum. Evim İstanbul'da kuzey cephe, mavi ile işaretli kısım izolasyonlu. Sizce tek klima ile kapı kapat/aç ile 2 oda soğutması(Y.Odası+ K.Oda ya da Salon+ K.Oda gibi) gerçekleşebilir Mi? Birde bu tarz kullanım için hangi marka klima tavsiyeniz olur? Baymak veya Midea tarzında ekonomik bir klima mı ya da Mitsubishi Electric veya Daikin gibi maliyetli klima mı? Elektrik sarfiyatı açısından hangisi daha verimli olur?

Şimdi kafanızdaki fikir bir uygulamayla evin tüm soğutma sorunu çözmek, bu şekilde olursa karşımıza ne tür problemler çıkar bildiğim kadarıyla yazayım, oraya 18.000 bin btu klima takılırsa evin derecesi elbet düşecek ancak bunu yaparken işin verimlilik boyutundan bakmakta gerekiyor bir noktadan tüm evi eşit şekilde soğutmak mümkün değil, hol 18btu için dar bir alan en çok orası soğuyacak soğuyunca klima beklemeye geçecek bunu aşmak için dereceyi en düşüğe almak gerekecek ki çalışmaya devam edip soğuk hava içerileri etkilesin, elektrik masrafı klimanın bir odada bulunmasına göre daha fazla olacak ve evdeki toplam alan tek bir mekanda toplansa bile o alana 18btu az kalıyor buradaki üstadlar daha iyi bilecektir ben de yazmak isredim durum aşağı yukarı bu şekilde

Öncelikle değerlendirmen için teşekkür ederim. Buradaki kullanımı 2 oda açık 2 oda kapalı şekilde düşünüyorum tüm evi aynı anda soğutmak değil amacım. Ayrıca evim kuzey cephe olduğu için yıllık soğutma süresi fazla olmuyor serinlemek için cam açmam gerekiyor ve ciddi derecede toza maruz kalıyoruz maalesef. Bu nedenle üstatlardan bilgi/tavsiye almak istedim bende bu şartlarda baymak gibi ucuz klima ile mi bu durumu çözebiliriz yoksa me gibi maliyetli klima ile mi?

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Bayoned' Alıntı:
t.taha' Alıntı:
Şimdi kafanızdaki fikir bir uygulamayla evin tüm soğutma sorunu çözmek, bu şekilde olursa karşımıza ne tür problemler çıkar bildiğim kadarıyla yazayım, oraya 18.000 bin btu klima takılırsa evin derecesi elbet düşecek ancak bunu yaparken işin verimlilik boyutundan bakmakta gerekiyor bir noktadan tüm evi eşit şekilde soğutmak mümkün değil, hol 18btu için dar bir alan en çok orası soğuyacak soğuyunca klima beklemeye geçecek bunu aşmak için dereceyi en düşüğe almak gerekecek ki çalışmaya devam edip soğuk hava içerileri etkilesin, elektrik masrafı klimanın bir odada bulunmasına göre daha fazla olacak ve evdeki toplam alan tek bir mekanda toplansa bile o alana 18btu az kalıyor buradaki üstadlar daha iyi bilecektir ben de yazmak isredim durum aşağı yukarı bu şekilde

Öncelikle değerlendirmen için teşekkür ederim. Buradaki kullanımı 2 oda açık 2 oda kapalı şekilde düşünüyorum tüm evi aynı anda soğutmak değil amacım.  Ayrıca evim kuzey cephe olduğu için yıllık soğutma süresi fazla olmuyor serinlemek için cam açmam gerekiyor ve ciddi derecede toza maruz kalıyoruz maalesef. Bu nedenle üstatlardan bilgi/tavsiye almak istedim bende  bu şartlarda baymak gibi ucuz klima ile mi bu durumu çözebiliriz yoksa me gibi maliyetli klima ile mi?

O aç kapayı nasıl yapacaksın gün içerisinde birini soğutayım o soğuyunca kapayıp diğerini açayım dersen klimanın vurmadığı o odalar tekrardan ısınmaya başlayacak ısınan odayı tekrardan soğutmak belirli bir dereceye gelmiş alan için çalışan klimadan daha zor olacak yani yine 50 metre kara alanla baş etmen gerekecek daha bile masraflı ve zor olacak, ancak şunu dersen bazı gün orayı soğuturum bezen orayı o zaman verim daha artar tabi.

Y Çevrimdışı

yscacekli

Yeni Üye
26 Tem 2017
4

t.taha' Alıntı:
yscacekli' Alıntı:
1)Vestel markasının biraz kötü yorumlarını okudum fakat şu ürün fiyat açısından çok iyi https://www.vestel.com.tr/vestel-bio-cool-plus-inverter-18-a nedersiniz?
2)12000 Btu alsam hiç mi soğutma yapmaz?

Şimdi her işin bir oluru vardır, bir de uydurma çözümler vardır, oraya en az 18 btu klima takılacak ki klima yapılış amacındaki görevini yerine getirsin, oraya 12 takarsan elbette serinletir ne olur sürekli çalışır belirli derecenin altına düşüremez, en kötü yakın bir konumda oturup serinlersin ama dediğin gibi düzgün olmaz geçici bir çözüm olur.
Doğru diyorsunuz, peki attığım linkteki klimaya ne diyorsunuz?

B Çevrimdışı

Bayoned

Yeni Üye
27 Tem 2017
4

t.taha' Alıntı:
Bayoned' Alıntı:
Öncelikle değerlendirmen için teşekkür ederim. Buradaki kullanımı 2 oda açık 2 oda kapalı şekilde düşünüyorum tüm evi aynı anda soğutmak değil amacım.  Ayrıca evim kuzey cephe olduğu için yıllık soğutma süresi fazla olmuyor serinlemek için cam açmam gerekiyor ve ciddi derecede toza maruz kalıyoruz maalesef. Bu nedenle üstatlardan bilgi/tavsiye almak istedim bende  bu şartlarda baymak gibi ucuz klima ile mi bu durumu çözebiliriz yoksa me gibi maliyetli klima ile mi?

O aç kapayı nasıl yapacaksın gün içerisinde birini soğutayım o soğuyunca kapayıp diğerini açayım dersen klimanın vurmadığı o odalar tekrardan ısınmaya başlayacak ısınan odayı tekrardan soğutmak belirli bir dereceye gelmiş alan için çalışan klimadan daha zor olacak yani yine 50 metre kara alanla baş etmen gerekecek daha bile masraflı ve zor olacak, ancak şunu dersen bazı gün orayı soğuturum bezen orayı o zaman verim daha artar tabi.
Daha çok şöyle düşünüyorum ben gündüzleri sadece salonda (belki küçük odada) olunuyor diğer odalar kapalı duracak, gece yatarken de yatak odası açık dururken diğer odaların kapısı kapalı olacak. Bu şekilde kullanım en fazla 30-35 m2 olarak düşündüm ben ama ne derecede verimli olur o merakım. Asıl olarak merak ettiğim bu şekilde çalışma için  Mitsubishi Elektric MSV SF42/SF50  klima mı olması daha uygun olur ya da Baymak elegant plus 18 iş görebilir mi? Arada 2 kat fark var.

K Çevrimdışı

kumiyumi

Yeni Üye
27 Tem 2017
2

Merhaba Arkadaşlar, 
Öncelikle herkesin ilgi ve alakası için şimdiden teşekkürler.
Yardımınıza ihtiyacım var.

Bütçem 2000 tl civarı ve hesaplarıma göre evime 12000 BTU klima yeterli oluyor. 
Bu doğrultuda aşağıdaki klimalar arasında hangisini tercih etmeliyim? çok kararsız kaldım. midea, vestel, baymak ve lg arasında. Bunlar haricinde ki önerilere açığım.
Evde Bebek olduğu için kısa sürede almam gerekiyor. Bu yüzden nem alma modu da önemli.

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1
https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-12-a++-klima
http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-ucretsiz-montaj-pm-evbaymelegplus12
http://www.hepsiburada.com/lg-as-w126j1r0-sirius-deluxe-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVLGSIRIASW126J1R0

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60

Arkadaşlar merhaba. Çok acil olarak sizden yardım istiyorum. 
Adana'daki iș yerimizde yer alan salon tipi klima bozuldu. Yeni bir tane alacağız. F/p olarak 24.000 btu ve 45.000 btu ve üzeri hangi klimaları tavsiye edersiniz? On/off ve inverter olarak ayrı ayrı tavsiyede bulunursanız sevinirim. Bütçemize uygun olanı alacağız. Şimdiden teşekkür ederim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

kumiyumi' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar, 
Öncelikle herkesin ilgi ve alakası için şimdiden teşekkürler.
Yardımınıza ihtiyacım var.

Bütçem 2000 tl civarı ve hesaplarıma göre evime 12000 BTU klima yeterli oluyor. 
Bu doğrultuda aşağıdaki klimalar arasında hangisini tercih etmeliyim? çok kararsız kaldım. midea, vestel, baymak ve lg arasında. Bunlar haricinde ki önerilere açığım.
Evde Bebek olduğu için kısa sürede almam gerekiyor. Bu yüzden nem alma modu da önemli.

http://www.hepsiburada.com/midea-blanc-msmabu-12hrdn1-inverter-klima-p-HBV0000042YI1
https://www.vestel.com.tr/vestel-nature-plus-buzz-inverter-12-a++-klima
http://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-a-12000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-ucretsiz-montaj-pm-evbaymelegplus12
http://www.hepsiburada.com/lg-as-w126j1r0-sirius-deluxe-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVLGSIRIASW126J1R0

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.listenizde alınabilecek klimalar öncelikli olarak midea ve lg dir.bu seriyi carrefoursa 12 liği 2300  tl ye satıyor.bulunduğunuz ilde varsa bakabilirsiniz.şahsen lg ye içim ısınamadı birtürlü.aliminyum bakır olaylarını artık iyice karıştırdılar ve akıldaki şüpheler gitmek bilmiyor.sota admin kullanıyor memnun ve çevresindekilerede aldırdı onlarda memnunmuş.

teknik verilere göre lg önde.yalnız linkteki modelin üretimi kore ve 9 luklarıyla 12 likleri sesli çalıştığı söyleniyor.gerçi soğutmada çok ses yapmaz yapsa bile birkaç dakika yapar sonra normale döner ama ısıtmada yapar kaçış olmaz.

midea blanc ta iyidir.sürekli tavsiye ediyoruz ve sorun yaşayan olmadı genel olarak herkes memnun gibi.sizi daha fazla etkilemek istemem o yüzden seçiminizi bu ikisi arasında yapın derim.ayrıca bu fiyatlar yüksek midea için internetde ucuza bulunur biraz daha hiç olmedı bayiden bile bu fiyatlara alabilirsiniz.

birde bütçe sıkıntınız var seçeneklerinize uğur klimayı ekleyin derim mutlaka.fiyat olarak ta klima olarakta güzeldir.sürekli tavsiye ediyoruz alanlardan şikayet almadık.yalnız uğur klimada kurulum boruları aliminyum kullanılıyor bakır olmak şartıyla olur.ama bakır boru ücretini sizden tahsil ediyorlar.siz klima fiyatının üstüne en az 200 tl koyun borular için ve diğerleriyle fiyat karşılaştırmasını ona göre yapın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt