Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
2cdbf3522d6f226f55375af6bfeb9005.jpg

arkadaşlar cumanız mübarek olsun

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gurur' Alıntı:
Cevap için teşekkürler.Hocam hitachi 18lik büyük olmaz mı?

rica ederim.hitachi 18 lik değil 14 lük ara btu klima.ama gene diyorum alış fiyatı önemli.yani burda olduğu fiyatsa gerekte yok almaya.

http://www.boraklima.com/urun.asp?Urun=533

D Çevrimdışı

dogank

Yeni Üye
22 Mar 2017
13

ghostkiller1' Alıntı:
dogank' Alıntı:
6ok41l.jpg

Merhaba ustalarım,
Sizleri uzun zamandır üye olmadan takip ediyorum ama yazmak şart oldu çünkü kafam karışıyor gitgide. Isıtma ve soğutma amaçlı kullanılacak yakıtı düşük ama performansta yüksek iç dış üniteleri sessiz klima önerilerinizi almak istiyorum. Çizimde görünen evin tam anlamıyla olmasa da iklimlendirmesini sağlayabilecek en azından salon ve yatak odasının ısısını ayarlayabilecek bir klima var mı ?
Midea mission 12 düşündüm özellikle wifi olması çok işime yarayabilir ama bu cihaz benim ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın teşekkürler şimdiden.
Edit: Şehir izmir, evde sürekli yaşayacak kişi sayısı 2 tabi misafirleri de düşünmek lazım, zemin kat üstte ev var, yalıtım yok, güney cephe olmasına rağmen önümüzdeki yüksek binadan dolayı güneşimiz biraz kesiliyor ve bütçe ise 2500-3000 malum evlilik hazırlıkları olduğundan kısılıyo bütçe.
merhaba kardeşim hoşgeldin.öncelikle salon+grişin olduğu hol+yatak odasının m2 lerini yazarsanız iyi olur .güzel şeyler yazmak isterdim ama tek klimayla bu istekleriniz çok zor olur.klima çalışma pransibine ters bir durum.klimayı ister istemez büyük btu alacaksınız.yatak odasını ısıtmak yada soğutmak için 24 saat kapatmayacaksınız artısı ısıtırmı hep sorun bunlar.yetmedi hem faturada hemde klimayı alış fiyatınızda cebinize zarar olacak.bu işin mantıklı olanı küçük klima al ama en azından iki klima al ki kafanda bedeninde cebinde rahat etsin.

birkere klimayı kapatma lüksünüz asla olamaz.kapatırsanız o evi rejime sokması günler alır elektirik saatinin başı döner cebinizi deler.hadi kapatmadınız yatak odası ile oturduğunuz odanın iklimi birbirinden ayrılır aynı asla olmaz tabi yatak odasına ne kadar faydası olabilir kimse bilemez kestiremez garantide vermez.klimanın salona takılış şekli salon kapısına bakarsa bir nebze iyi olur.ama dediğiniz yere takılırsa iş zaten zor dahada zorlaşır.şahsen ben size ne önerisem önereyim asla garanti vermem.sonradan demeyin şöyle oldu böyle oldu.nasılki kombi sisteminde tek petekle evi ısıtamazsanız klimada aynen böyledir.ısıtmaya kalkarsanız iklim bozukluğu ve faturayı göze alacaksınız.

Şuan tam ölçme şansım yok ama aklımda kalan rakamlarla 8m2 hol 13m2 yatak odası var. O işaretlediğim klima yerinde ufak bir delik var hortum vs geçebilsin diye önceki klimadan kalma arkası merdiven boşluğuna açılıyo ordan da dış üniteye ulaşılabiliyo. Ankastre montaj olacak yani tabiri caizse. Yeri değiştirmek istemiyorum. Sizin de dediğinize göre tek klimayla zor olacaksa sadece salon için düşünelim madem yani 16m2 için midea mission 12 nasıldır? Bir de İzmirde ege ışıl ticaret dışında modern klima bayisi olarak görünen bi kaç yer daha var oralarda uygun fiyata mission bulsam taktırayım mı yoksa 2017 modelleri beklemeli miyiz fiyat artar mı yada wifi kitinin kasa içine girmesi dışında başka yenilik iyileştirme var mı ?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@dogank  kardeşim en mantıklı olanı ve doğru olanıda budur yani tek klima.sadece salon için 16 m2 için 12 lik almayın 9 luk klima yeterlidir.12 lik büyük gelir çok sık dur kalk yapar normal havalarda.soğutmada zaten 9 luk bile fazla gelecektir o yüzden içiniz rahat olsun.missin 9 luk alın rahatınıza bakın yaz kış.salon için zaten montaj işinde sıkıntı yok neresi uygunsa oraya takılır.

2016 model missionlarda zaten wifi kiti kasa içerisinde.yani 2017  modelinde yeni girmeyecek.bunun dışında ne gibi değişikler olur bilemiyoruz.çok fazla  bir değişiklik olmaz olursada fiyata aynen yansır.gerçi değişiklik olmasa bile fiyatlara yansıyacağını düşünüyorum.hem yeni model hemde sezon başlangıcı o yüzden farklılık olur mutlaka az yada çok.bana göre uygun bulabilirseniz alın tabi neden olmasın.sonuçta gelecek olanla arada dağlar farklılık olmaz .şayet köklü değişime giderse midea ki çok zor o zaman fiyatlarıda köklü değişime girer.

D Çevrimdışı

dogank

Yeni Üye
22 Mar 2017
13

Kaç tane klimacıyla görüştüysem 9 yetmez 12 dediler hocam satış politikası mı bu kendilerini korumak için mi öyle diyorlar acaba çünkü öyleyse ve gerçekten beni üzmeden hem fatura hem ısı anlamında yeterli gelecekse alım maliyetini düşürüp 9luk alayım o zaman

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

O Klimacıların Taaaaa ....   :hayır: :deli:

Neyse Olaya Dönelim
Midea Mission 9luk 16m2
Hamama Cevirmezse Hicbirsey Bilmiyorum

Midea Mission 12lik
27m2 Yalitimli Yerde
Fazla Bile Geliyor
Icerisi 26.5 Derece Stabil Sekilde Aylardir Calisiyor :cigara:

N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25

Sota' Alıntı:
O Klimacıların Taaaaa ....   :hayır: :deli:

Neyse Olaya Dönelim
Midea Mission 9luk 16m2
Hamama Cevirmezse Hicbirsey Bilmiyorum

Midea Mission 12lik
27m2 Yalitimli Yerde
Fazla Bile Geliyor
Icerisi 26.5 Derece Stabil Sekilde Aylardir Calisiyor :cigara:
:ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

Arkadaslar bu forumun kurulus felsefesi
Zaten son kullanici yani bizlerin
Klimacilar tarafindan duduklenmesini
Engellemek

Sana 9luk Mission yeter artar bile
Hadi hayirli olsun simdiden...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

dogank' Alıntı:
Kaç tane klimacıyla görüştüysem 9 yetmez 12 dediler hocam satış politikası mı bu kendilerini korumak için mi öyle diyorlar acaba çünkü öyleyse ve gerçekten beni üzmeden hem fatura hem ısı anlamında yeterli gelecekse alım maliyetini düşürüp 9luk alayım o zaman

değerli kardeşim herzaman söylerim klima piyasası sırtlan ların cirit attığı ,yalanların havada taklalar attığı ...bir piyasa.adam gibi gerçekten bu işi hakkıyla yapan dürüstü çok zor bulursunuz.böyle bir şey olabilirmi.16 m2 12 lik klima yuh walla.sanki bu klimayı son katta sıfır yalıtımlı bir evde ve çok soğuk iklimde kullanacaksınız.

inanma kardeşim bunların hepsi satış oyunları.sana 9 luk paşa paşa yata yata o klima yeterli gelir.onu söyleyen salağada söyleyin acaba sattığı klimanın özelliklerinden bihabermi saftirik.sakın ola kanmayın düşürün maliyeti alın 9 luğu yatın aşşa bakın keyfinize.

sota kerdeşiminde dediği gibi halt etmiş o klimacılar.ayrıca mission kullanıcısı kendiside.kaldıki çok aşırı bir dış etkenler olmadığı sürece her 9 lukta yer yani.mission ise öttürür.

D Çevrimdışı

dogank

Yeni Üye
22 Mar 2017
13
http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html
Fiyat nasıldır ve yukarıda bahsettiğiniz gelmesi sorun olan bu hediye wi Fi kiti mi ? Alsak biz de bekleriz yani?
Çok soru soruyorum kusura bakmayın huyum bu alana kadar çok didiklerim bana en uygun f/p ürününü bulmak tek derdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt