Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25

esungu80' Alıntı:
Hocam 23 m2 oda en üst kat çatılı doğu güney cephe manisada 4 m2 cam 3 kişi 2 led ampul (sanırım etki etmez) soğutma amaçlı klima düşünüyorum. 2500 tl bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum.

Bir de midea fairwind, modernstar, mission, oasis ve blanc arasında hangilerini eleyeyim

İlk seçiminiz oasis olsun. Ne kadara buldunuz oasis i ?
Fairwind üretimden kalktı. Ama bulabiliyorsanız modernstar yerine tercih ediniz. 

Oasis>Mission>Blanc>Fairwind> Moderstar

12 lik oraya yeter. Hatta sürekli çalıştıracaksanız 9 luk bile alabilirsiniz. 

Oasis 12 lik alırsanız ısıtmada bile kullanabilirsiniz. Ha diğerleri de ısıtır mı tabii ısıtır. Ama segment yükseldikçe klimadan alacağınız verim artıyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

esungu80' Alıntı:
Hocam 23 m2 oda en üst kat çatılı doğu güney cephe manisada 4 m2 cam 3 kişi 2 led ampul (sanırım etki etmez) soğutma amaçlı klima düşünüyorum. 2500 tl bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum.

Bir de midea fairwind, modernstar, mission, oasis ve blanc arasında hangilerini eleyeyim

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.nnick inde dediklerine aynen katılıyorum.siz hertürlü ihtimale karşı genede 12 lik alın.çatı katındasınız artı camlar büyük size verimli klima olursa daha iyi olur.yalnız mission ve osais sizin bütçenizi aşıyor 250-300 gibi.artısı mission şuan piyasada bulmak çok zor gibi.ama aynı paraya şuan bir üst modeli osais satılıyor.dersenizki eklerim üstüne biraz daha olabilir.ekleyemem derseniz o zaman blanc 12 lik alın.

modernstarda iş yapmazmı yapar ama blanc daha doğru seçim olmuş olur sizin konumunuzda..fairwind üretimi bitti bilmiyorum elinde olanlar varmı şayet varsa ve fiyatıda blanc modelinin aşağısında ise alınır.fairwindi çok aşırı önerdim dh de yazarken çok şükür hiç şikayet gelmedi.

yalnız şu konudada uyarmak isterim modernstar,fairwind,blanc modellerinde dış ünite biraz sesli çalışır.tabi bu ses kavramı kişiden kişiye değişeceğinden genede uyarmak istedim.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Nnick' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Selamün aleyküm millet

Warrior hocam kaçma gel ME den çok memnunsun demi. Ah ulen böyle klimam olacaktı. Normal elektrik faturam bile 85₺ geliyor.
Ben SF ye kitlenince kampanya kataloğunda gözüm başka bir şey görmedim. Klimayı taktırdım bir hafta sonra bir baktım kriginami zen serisi için 150 ila 350 TL fark versem alırmışım. Kısmet değilmiş, Mitsubishi electric sfden memnunum Allah nazar değdirmesin. [emoji3]
Daha güzelleri sizlerin olsun arkadaşlar.

d359c7d3dbd9abf43a6ba96ff87659ba.jpg

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

esungu80' Alıntı:

Ghostkiller üstad gerekli bilgilendirmeyi yapmış altını çizmek isterim. Çatı katı olmanız nedeniyle mutlaka 12 lik tercih edin derim gun gelir ısıtmada da kullanirsiniz. Ayrıca feirwind şiddetle tavsiye ederim internetten bulamazsanız dahi yaşadığınız şehre komşu sehirlerin bayilerini arayıp feirwind sorun muhakkak elinde olan vardır mission ve oasise çok fazla fark vermenize gerek yok bence. İşinizi feirwind hayli hayli görür kullanıcı memnuniyeti bir hayli fazla ve fiyatında uygun olur kanısındayım. Şimdiye kadar hiç şikayet duymadım .

N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25
Cvp:

warrior33' Alıntı:
Nnick' Alıntı:
Warrior hocam kaçma gel ME den çok memnunsun demi. Ah ulen böyle klimam olacaktı. Normal elektrik faturam bile 85₺ geliyor.
Ben SF ye kitlenince kampanya kataloğunda gözüm başka bir şey görmedim. Klimayı taktırdım bir hafta sonra bir baktım kriginami zen serisi için 150 ila 350 TL fark versem alırmışım. Kısmet değilmiş, Mitsubishi electric sfden memnunum Allah nazar değdirmesin. [emoji3]
Daha güzelleri sizlerin olsun arkadaşlar.

d359c7d3dbd9abf43a6ba96ff87659ba.jpg

Olsun be hocam senin yaşadığın yer ılık zaten. 5-10₺ den fazla tasarruf olmazdı. Soğuk olsa tamam da. Güle güle kullan klimanı bende de o klima olsa otururum çıtır çıtır Antep fıstığı yerim keyif yaparım. Baya da komiksiniz montaj örneği gayet güzel ?

D Çevrimdışı

dogank

Yeni Üye
22 Mar 2017
13
Ege ışıl ticaretten 2400/9 taksitle 9000 midea mission aldım yarın montaj olacak inşallah. Wi-fi kitleri yeni gelen partiyle yani nisan sonu gibi gelecek alamayan müşterilerimize dağıtacağız dediler bu özelliği hemen kullanmaya başlamayacağım için dert etmedim. Vakumlama konusunu özellikle sordum dert etmeyin servislerimiz titiz bu konuda zaten cihaz bizim cihazımız her türlü arkasındayız dedi. 2016 model gelecek onu kesin teyit ettik gelince kutu üzerine de bakacağım. Başka dikkat etmem gereken bişey var mı yada sormam gereken ? Yarın bol bol foto çekmeyi düşünüyorum sonra da deneyimlerimi paylaşırım artık. Bu karar aşamasında bana yardım eden yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim iyi ki böyle bir forum var da doğru bilgiye zahmetsizce ulaşabiliyoruz çakala kurda muhtaç olmuyoruz...

N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

dogank' Alıntı:
Ege ışıl ticaretten 2400/9 taksitle 9000 midea mission aldım yarın montaj olacak inşallah. Wi-fi kitleri yeni gelen partiyle yani nisan sonu gibi gelecek alamayan müşterilerimize dağıtacağız dediler bu özelliği hemen kullanmaya başlamayacağım için dert etmedim. Vakumlama konusunu özellikle sordum dert etmeyin servislerimiz titiz bu konuda zaten cihaz bizim cihazımız her türlü arkasındayız dedi. 2016 model gelecek onu kesin teyit ettik gelince kutu üzerine de bakacağım. Başka dikkat etmem gereken bişey var mı yada sormam gereken ? Yarın bol bol foto çekmeyi düşünüyorum sonra da deneyimlerimi paylaşırım artık. Bu karar aşamasında bana yardım eden yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim iyi ki böyle bir forum var da doğru bilgiye zahmetsizce ulaşabiliyoruz çakala kurda muhtaç olmuyoruz...

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ne demek arkadaşım. Biz bunun için varız. Allah razı olsun demeniz yeter de artar bize. Çok güzel bir klima aldınız.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

Evet bügün kargolanması gereken wifi kit hala kargolanmadı ve Ege ticaret Yasin bey konuya cevap vermiyor telefona bakmıyor modern klimayı arayıp bildirdim böyle olmaması gerekiyordu dedim ürünle birlikte teslim etmeniz gerekiyordu haklısınız diyor çok zaman geçti temin etmeye çalışacagız. Ben satın alırken böyle eksik satmamları gerekiyordu bir ikinci enayi gibi hissetiriyor 1.5 ay evvel alınan klimaya olması gerken parçasını teslim etmemek he olmayınca wifi kit makina çalışmayacak degil gayet iyi ve menunum ama ama sen sonradan almak istersen çatır çatır parasını ödüyorsun ben baştan parasını ödeyip ürünü teslim etmemesi  bayi olarak eksik malzeme ve ardına cevap vermemek güvenilir satıcı konumundan çıkarıyor gözümde firmayı. Kötü satıcı diyebilirim artık.

N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25

ayhangunay' Alıntı:
Evet bügün kargolanması gereken wifi kit hala kargolanmadı ve Ege ticaret Yasin bey konuya cevap vermiyor telefona bakmıyor modern klimayı arayıp bildirdim böyle olmaması gerekiyordu dedim ürünle birlikte teslim etmeniz gerekiyordu haklısınız diyor çok zaman geçti temin etmeye çalışacagız. Ben satın alırken böyle eksik satmamları gerekiyordu bir ikinci enayi gibi hissetiriyor 1.5 ay evvel alınan klimaya olması gerken parçasını teslim etmemek he olmayınca wifi kit makina çalışmayacak degil gayet iyi ve menunum ama ama sen sonradan almak istersen çatır çatır parasını ödüyorsun ben baştan parasını ödeyip ürünü teslim etmemesi  bayi olarak eksik malzeme ve ardına cevap vermemek güvenilir satıcı konumundan çıkarıyor gözümde firmayı. Kötü satıcı diyebilirim artık.
Gerçekten hoş olmayan durum. Üzüldüm yani çok yazık olmuş. Ama tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz hakkınızı arayın bu konuda. Biz de size yardımcı oluruz. Çok ayıp yapmışlar inşallah kazanırsınız.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Nnick' Alıntı:
ayhangunay' Alıntı:
Gerçekten hoş olmayan durum. Üzüldüm yani çok yazık olmuş. Ama tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz hakkınızı arayın bu konuda. Biz de size yardımcı oluruz. Çok ayıp yapmışlar inşallah kazanırsınız.
Arkadaşlar modern klimanın ilk vukaatı değil bu, eminim ki sonda olmayacak. Mideanın Türkiye distribütörü olduğu 2014 yılında da Modern klimanın kurumsallaşma yı beceremediği ve bu gibi olayların yaşanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu dile getirilmişti. Maalesef Mideanın Dünya pazarlarında distribütörlük verdiği firmaları inceleyip belli kalite ve standartlarda olmalarına kurumsallaşmış firmalarmı değillermi iyice araştırıp ona göre değerlendirip distribütörlük vermeleri ve devamlı surette denetlemeleri gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt