Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25

Sota' Alıntı:
Ankaradan geçmiş kandiliniz mübarek olsun klima forumu. :bye:

Nerdesin yuh be insan bi gözükür kaçma durrr. Yakaladım seni. Şaka bi yana senin de kendine iyi bak ailen de iyidir inşallah:).

Y Çevrimdışı

yesinemre

Yeni Üye
2 Nis 2017
1

İyi forumlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım uzun süredir üye olmadan takip eidyordum sizleri  . Forumunuzu çok yararlı gerçekçi buldum herkese yardımcı oluyorsunuz ne mutlu sizlere  .Anladığım kadarıyla yasak yok hertürlü düşünceye fikre karşı  .Çok bilgiler  öğrendim bu forumdan gerçek anlamda hepinize teşekkür ediyorum  .Donanım haberi takip ediyorum birsüredir  .İnsan birşey sormaya yorum yazmaya korkuyor ne şekil bir işleyişi var o forumun herşey yasaklanmış  .Sözüm ona yönetici nikiyle olan birisi insanların herşeyine karışıyor müthiş baskı yapıyor sanırım  o forumun sahibi bu adam  .
23 m2 salonum için ısıtma soğutma klima arıyorum bütçem 3500-4000 arasında   . Bana az yakan çok iş yapan tavsiyeler verirseniz sevinirim   .Ev arakat yalıtımlı yeni evlerden

O Çevrimdışı

onderonder

Yeni Üye
1 Nis 2017
1

Merhaba klima arastiriyorken bu site ile tanıştım ve işin uzmanlarından bir tavsiye almak istiyorum.

Ev Antalya Kumluca da güney doğu 36 m2 ara kat Salona 18000 btuluk klima dusunuyorum. Bütçe 4000 e kadar.

Araştırma yaparken elektrik faturasıni düşünerek Scop Seer değerlerini on plana aldım. Aşağıdaki klimalar sizce nasildir yada başka marka tavsiyeniz varmidir.ilk veri scop diğeri seer.bu degerlerin gerçeklik durumu nedir. Tesekkurler

Samsung ar7500 3.81 6.70
Bosch b1zmi 18604 4.2 6.50
LG Sirius Deluxe v18K 4.2 7.0
Daikin N Serisi ATXN50NB7 4.0 5.79

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

onderonder' Alıntı:
Merhaba klima arastiriyorken bu site ile tanıştım ve işin uzmanlarından bir tavsiye almak istiyorum.

Ev Antalya Kumluca da  güney doğu 36 m2 ara kat Salona 18000 btuluk klima dusunuyorum. Bütçe 4000 e kadar.

Araştırma yaparken elektrik faturasıni düşünerek Scop Seer değerlerini on plana aldım. Aşağıdaki klimalar sizce nasildir yada başka marka tavsiyeniz varmidir.ilk veri scop diğeri seer.bu degerlerin gerçeklik durumu nedir. Tesekkurler

Samsung ar7500                                  3.81        6.70
Bosch b1zmi 18604                             4.2          6.50
LG Sirius Deluxe v18K                         4.2           7.0  
Daikin N Serisi ATXN50NB7               4.0          5.79
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.btu doğru karar ama malesef seçimler çok kötü olmuş kardeşim.samsungu hafızanızdan tamamen silin dost tavsiyesidir.şu konuya göz atın gerçi forumda bilgiler çoktur bu samsung la ilgili

https://tavsiyeforumu.com/konu-uzun-garanti-savsatasi.html

aynı şekilde lg dende uzaklaşın samsung eşittir lg aynı kapının dış mandalları

bosch büyük ihtimal midea üretimidir kodlarını karıştırıyorum boshda

daıkın ise tam rezalet bu seri.piyasada arçelik gibi markalarla yarışabilmek adına arçelikten beter olan vasatında vasatı bir klimadır.yazıktır günahtır hak değildir o parayı o klimaya vermek.

ha listenizden en iyi işi yapacak olanda daıkındır ama o para o mala verilmez kardeşim.

bu bütçeyle orta sınıf canavar gibi klimalar alırsınız gözünüz arkada kalmaz

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-18-inverter-klima.html  (bu klimanın fiyatı şaka gibi birdaha bu fiyat asla bulunmaz.midea missionun bir üst modeli)

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html  (bu fiyata böyle klima türkiyede yok hiçbirmarkada)

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV050H-INVSPLIT-KLIMA,PR-100.html

bunlar fiyatına ve diğer teknik değerlere göre on numara klimadır.samsung bunların yanından bile asla geçemez.bakınız samsung ve lg nini şişirme kataloglarına kanmayın lütfen kandırılıyorsunuz resmen.

ona bakarsanız arçelikte olan değerler hiçbirinde yok.bunların alayı kendileri çalıp kendileri oynayan bu değerleri kafalarına göre test aşamasından geçirip kataloğlara basan firmalardır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

yesinemre' Alıntı:
İyi forumlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım uzun süredir üye olmadan takip eidyordum sizleri  . Forumunuzu çok yararlı gerçekçi buldum herkese yardımcı oluyorsunuz ne mutlu sizlere  .Anladığım kadarıyla yasak yok hertürlü düşünceye fikre karşı  .Çok bilgiler  öğrendim bu forumdan gerçek anlamda hepinize teşekkür ediyorum  .Donanım haberi takip ediyorum birsüredir  .İnsan birşey sormaya yorum yazmaya korkuyor ne şekil bir işleyişi var o forumun herşey yasaklanmış  .Sözüm ona yönetici nikiyle olan birisi insanların herşeyine karışıyor müthiş baskı yapıyor sanırım  o forumun sahibi bu adam  .
23 m2 salonum için ısıtma soğutma klima arıyorum bütçem 3500-4000 arasında   . Bana az yakan çok iş yapan tavsiyeler verirseniz sevinirim   .Ev arakat yalıtımlı yeni evlerden

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.güzel düşünceleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim şahsım ve forum adına.siz zaten herşeyi çözümlemişsiniz helal olsun.işte tüketici böyle uyanık olmak zorunda.kim dost kim düşman kim para için taklalar atıyor bunları görmek zorunda.bizim amacımız belli insan kazanmak.diğerleri ise paranın peşinde.onlar için insanın bir gr değeri yoktur.heleki dh bu ülkenin tek sahibi gibi davranan para kazanmak için yapmadıkları olmayan bir forumdur.

diğer ado nikli arkadaş oranın sahibi değil normal sizin bizim gibi yazar.ha maddi olarak karı varmıdır bilemem çokta ilgilenmem.diğer davranışları hakkında yorum yapmıyorum sizlerin takdiri herşeyi anlatıyor zaten.

kardeşim bu bütçeyle size nokta atışı önerim mitsubishi elektiriktir.öncelik olarak iyi bir araştırma yapın olmadı ücretsiz keşif ekibi çağırın herşeyiyle sizin sorularını kafanızı aydınlatsınlar.büyük ihtimal bu bütçeyle sf serisini alabilirsiniz.

ayrıca:

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-12-inverter-klima.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

bu klimalarda fiyatlarına göre on numara klimadır.linkler örnektir.tabiki me asla olamazlar ama paralarına göre kendi sınıflarında iyiler.

U Çevrimdışı

uturum

Yeni Üye
2 Nis 2017
4

İyi geceler :)

5x5 : 25 m2 bir salonumuz var. Sadece soğutma amaçlı kullanmak için bir klima arıyoruz. Salon güney ve doğu cepheli. Bina 5 yıllık, yalıtımlı. Bütçem maalesef düşük 2000 TL'ye kadar bakıyorum. Ne önerirsiniz? Ya da bu fiyata öneri gelir mi? :) Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

uturum' Alıntı:
İyi geceler :)

5x5 : 25 m2 bir salonumuz var. Sadece soğutma amaçlı kullanmak için bir klima arıyoruz. Salon güney ve doğu cepheli. Bina 5 yıllık, yalıtımlı. Bütçem maalesef düşük 2000 TL'ye kadar bakıyorum. Ne önerirsiniz? Ya da bu fiyata öneri gelir mi? :) Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.geç cevap için özür dilerim şehirdışı işlerde çalıştığım için zamanım olmayabiliyor bazen böyle.size 12 lik klima yeterli gelir.bütçeniz nazarında örnek linkler:

http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-12-u-smart-plus-12-inverter-klima.html#.WOOvFFXyiM8(bakır boru kurulumu şartıyla alınır)

http://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-12-12000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-211.html  (uğur klimaya göre iç ünite tipsiz duruyor.ikiside midea üretimi.çok kişiye aldırdım sorun yok.ama ne varki bunlar alt kademe klima)

bütçenizi arttırma şansınız var ise 150-200 gibi :

http://www.galeribeyaz.com/midea-blanc-12000-btu-inverter-klima-msmaau-12.html#.WOOvNFXyiM8  (diğerlerinden bir tık ileridedir.)

U Çevrimdışı

uturum

Yeni Üye
2 Nis 2017
4

Tesekkur ederim, bilgiler icin. Yarin galeribeyaz'i arayip midea blanc siparis vereyim.

Bir kac gundur forumu okudugumda da midea cok ovulmus. Benim icin en iyi secenek gibi gorunuyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

uturum' Alıntı:
Tesekkur ederim, bilgiler icin. Yarin galeribeyaz'i arayip midea blanc siparis vereyim.

Bir kac gundur forumu okudugumda da midea cok ovulmus. Benim icin en iyi secenek gibi gorunuyor.

rica ederim ne demek.keşke daha fazla yardımcı olabilsek.blanc evet nokta atışı olmuş olur.bayilerede sorun gene fiyatları bulunduğunuz ilde.gerçi burunlarından kıl aldırmıyorlar.anlamak çok zor bu gibi siteler uyguna verirken ve kar ederken neden bayiler bu kadar açgözlü oluyor anlamıyorum kardeşim.
Herşey gönlünüzce olur inşallah.durumlardan bizleride haberdar edebilirseniz  seviniriz.hayırlı akşamlar

U Çevrimdışı

uturum

Yeni Üye
2 Nis 2017
4

Çok teşekkür ederim. İzmir'deyim. Dün Ege Ticaret'i aradım. Midea Blanc için 2250 TL dedi. Baymak da önerdi. Forumdaki yazılardan hareketle kabul etmedim. 

Yarın ararım. Buraya da yazarım.

Her şey için teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. DH ile sınırlı olsaydım, garanti sürelerine de kanıp maalesef Baymak, Kumtel, vb. alıp geçecektim. Midea'dan haberim bile olmayacaktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt