Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

farkettim baktım yasaklısın dedi çunku önce  nese hallettiysen sorun yok arkandayız sen yürü kardeşim ;)

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

Bilgilendirme amacı ile tekrar ediyorum Ege ısıl klimadan aldıgım Midea Mission 12000 btu klimam için söyledigi  tarihte wifi kiti yollamamıştır ve 2 ay geçmiştir  ısrarla Modern klimayı arayıp şikayet etmem neticesinde bir tane temin ettiklerini ve bana ulaştıracaklarını söyleyip bir gün sonra kargo ile teslim edilmiştir. Moder klimaya teşekkur eder satış yapan bayisi tutarsız ve ilgisiz davrandıgını belitmeliyim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

ayhangunay' Alıntı:
farkettim baktım yasaklısın dedi çunku önce  nese hallettiysen sorun yok arkandayız sen yürü kardeşim ;)

Kamu yarari için kurup gelistirip buyuttugumuz bu forumu

Baltalamaya calisan
Onunu kesmeye calisan
Kim ne sekilde olursa olsun

Misliyle hakettigi cevabi alır
Bundan supheniz olmasin

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
64bcc57617fda93e828680e83b0ab768.jpg

Hayırlı cumalar arkadaşlar

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Selamın aleyküm.. bayadır yazamıyordum.. ikitane 9 luk midea mission klima almıştım. Biri 12 diğeri 13 metre kare odaya kuruldu.. adanada kışın hava sıcaklığı tahminen en fazla ( - 5 veya -6 dereceye düştü ) bir ay boyunca sadece tek klima kullandım ve gündüz 21 derece gece 25-26 derecede kullandım elektiriğe etkisi 210 - 220 lira oldu tavsiye üzerine böyle çalıştırdım ve sonuç bence kötü.. ertesi ay iki klimayı akşam 8 gibi açıp sabah 8 - 9 gibi kapattım elektirik faturasına etkisi yine 210 - 220 lira oldu.. yani neymiş gece gündüz hiç kapatmadan çalıştırmanın bi artısı yokmuş.. ve sizce 9 luk klima gündüz 21 gece 26 derece hiç kapatmadan kullanımda faturaya 220 lira farkettirmesi fazla değilmi

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Ve şimdi pturma odasıyla mutfak arasındaki duvarı kırıp amerikan mutfak tarzı yapacam tahminen en fazla 20 mt 2 olacak. İki pencereli olacak iki katlı evin ikinci katı adana malum aşıro sıcak ve çatısız fakat damda odanın üstüne denk gelen kısımda asma var yani güneşi büyük oranda engelliyor yani.kısmen çatı gibi.. şiödi.ben buraya kaçlık klima alayım 12 lik yeterlimi yoksa 14-15 likmi almalıyım ve tavsiye edeceğiniz marka model hem ısıtma hem soğutma için

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gakgom23' Alıntı:
Selamın aleyküm.. bayadır yazamıyordum.. ikitane  9 luk midea mission klima almıştım. Biri 12 diğeri 13 metre kare odaya kuruldu.. adanada kışın hava sıcaklığı tahminen en fazla ( - 5 veya -6 dereceye düştü ) bir ay boyunca sadece tek klima kullandım ve gündüz 21 derece gece 25-26 derecede kullandım elektiriğe etkisi 210 - 220 lira oldu tavsiye üzerine böyle çalıştırdım ve sonuç bence kötü.. ertesi ay iki klimayı akşam 8 gibi açıp  sabah 8 - 9 gibi kapattım elektirik faturasına etkisi yine 210 - 220 lira oldu.. yani neymiş gece gündüz hiç kapatmadan çalıştırmanın bi artısı yokmuş.. ve sizce 9 luk klima gündüz 21 gece 26 derece hiç kapatmadan kullanımda faturaya 220 lira farkettirmesi fazla değilmi

A.slm hemşo bende akvaryum odamda
12lik mission kullaniyorum
26 metrekarede
24 derece 3 aydir calisiyor buay 23 cektim

Ocak Ayinda 220
Subat 210
Mart ayinda 136 geldi

Bunun 100 lirasi klima calismasada surekli
Gelen fatura motor filtre vss calisiyo 7/24

Surekli dereceyle neden oynadin o kismi anladim
Gunduzleri 21
Geceler 26

Alirsin 22-23 ornegin hic kapatmazdan kisi gecirirsin
Ben adanada 23 ustunu dusunemiyorum

Salon 23
Yatak odasi 21 derece calisir bende

2 klima  + ev max 230 geldi bana eve...

Avaryum odasi evden ayri onu belirtyim
Kafaniz karismasij

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gakgom23' Alıntı:
Selamın aleyküm.. bayadır yazamıyordum.. ikitane  9 luk midea mission klima almıştım. Biri 12 diğeri 13 metre kare odaya kuruldu.. adanada kışın hava sıcaklığı tahminen en fazla ( - 5 veya -6 dereceye düştü ) bir ay boyunca sadece tek klima kullandım ve gündüz 21 derece gece 25-26 derecede kullandım elektiriğe etkisi 210 - 220 lira oldu tavsiye üzerine böyle çalıştırdım ve sonuç bence kötü.. ertesi ay iki klimayı akşam 8 gibi açıp  sabah 8 - 9 gibi kapattım elektirik faturasına etkisi yine 210 - 220 lira oldu.. yani neymiş gece gündüz hiç kapatmadan çalıştırmanın bi artısı yokmuş.. ve sizce 9 luk klima gündüz 21 gece 26 derece hiç kapatmadan kullanımda faturaya 220 lira farkettirmesi fazla değilmi

aleyküm selam gakkom kardeşim.öncelikle şunu sormak isterim 210-220 tl sadece klimanın etkisimi yoksa evin tüm elektirik faturasımı böyle.yani bir klima tek başınamı yaktı bu fiyatı.

forumda bakın aşırı kullanıcısı var.böyle bir yakıtı olsa burda herkes isyan eder bizde dahil bu klimayı tefe koyar çalardık.bakın sota kardeşimde kullanıyor ve birçok testlerden geçirdi bu klimayı.rtı şuanki kullandığı yer ev bile değil.akvaryum odası.

demem oki kardeşim bu işin üstüne teknik olarak eğilelim.en iyi anlamının yolu watmetre edinmeniz.bir watmetre takarak klimanın tüketimini takip ederseniz ona göre değerlendirelim derim.kanlı canlı test yapalım.olmaz diye birşey yok bu kul yapısı dır.varsa gerçekten klimada bir sıkıntı bunu bu şekilde çözeriz firmayada yükleniriz rahatlıkla.

9 luk mission asla sizin m2 nizde birde adanada bu tüketimi yapmaz.bırakın midea missionu yerlileride koysanız gene yapmaz.biryerde aksak giden terso bir durum sözkonusu bana göre.

gelelim 24 saatlik kapatmadan kullanım sorununna.yazılarımda bilmiyorum rastladınızmı ama çok sık yazmaya çalışırım.her ilde,bölgede,mekanda,kullanım şartlarında,evin fiziki yapısı,şu su busu bir olmadığı gibi 24 saatlik kapatmadan kullanım yarar değil zarar getirebilir.ben kendi testlerimde klima başı 2,3 kw fazladan yakıt yaktığını gördüm.kendim konfor olayı hariç tüketime faydası olur diye böyle kullanmam şahsen.ama konfor için kapatmadığım günler haftalar olabiliyor.
ama tabiki bu fazla tüketim benim evime ve kullanım şartlarına göre.ben klimayı açtığımda dönüşü bana hızlı oluyor.ama birbaşkasının evinde dönüşler çok geç olur o zaman değerlendirilir.demem oki bu karara kendinizde deneyimlediğiniz gibi  kullanıcı kendisi karar versin.iklim soğuk olur,ev sıkıntılı olur,dönüşler geç olur ozaman 24 satlik kapatmama olayı olabilir.

size gelirsek atıyorum fazladan 2 kwh yaksın ayda 60 kwh yapar.buda göreceğiniz gibi faturaa bu denli yük bindirmez.sadece cebinizden fazladan 20-30 tl arası birşey çıkabilir buda maxsimum.

servise şuan durumu bildirin desem bile birşey yapmazlar.ama watmetreyi alır takar e gözlemlerseniz elinizde kanıtda olur ozman gelen herkim olursda olsun konuşmaya hakkı olmaz dinlemeye olur.

ayrıca sotanında değinmiş olduğu gibi gündüzle gece arası bu kadar derece farkı kullanmanızın sebebi gündüz evde kimse yok ondanmıdır yoksa başka sebebmidir bilemiyorum.ama sürekli çalıştırıyor ve evde sürekli duran var ise alın atıyorum 23-24 sürekli çalışsın aynı hizada.ama duran yok ise gündüz dereceyi o zaman 21 değilde  19 yapın.olmadı 20 yapın.her 1 derece artı demek fatura fazlalığı demek.ama 13 m2 de orayı hamam yapar bu klima ve fazla geldiği için kısar kendini sürekli.bu şekilde süpriz fatura getirmez size.burda ciddi bir açık  sözkonusu.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

bende 210 tl konusunda @ghostkiller1 ve @sota arkadaşlara katılıyorum.

@gakkom23 arkadaşım bu klimanın faturaya bukadar yük getirmesi imkansız piyasada haier gibi kafasına göre çalışan bir klima olmasının mümkünü yok mideanın zira mideanın en dandik modeli bende kullanıyorum.

tamam okeydir benim klima en basit serisi zibro tarafından mideaya ürettirilmiş çok tasarruflu çalışmıyor zaten çalışmasınıda beklemek mümkün değil. dış ünite desek zaten traktör. ama bu hliyle bile o faturayı benim klima tek başına getiremez. sizin klimaysa mission en bab serisi şuan için mideanın.

bakın bendekide 9luk. geçen sene ben bir test yayınlamıştım önceki yazdığım forumda. bende birde 9luk daikinin giriş seviyesi klima var. (ama orj daikin ha porj olmasıda kalite olması manasında demiyorum. zira kompresör her an gidebilir kompresöre kadar daikinn ne halt ettiği belli değil artık. ama şuda varki bu firmalar tabir caizse kaliteye bile sıçsalarda ellerindeki teknolojiyi konuşturuyorlar. knohow sattıkalrı firmalara aynı teknolojiyi vermiyorlar. sözüm bunun üzerine olacak. )

devam edersem parantez sonrası geçen kış dış üniteleri aynı yerde yan yana olan daikin ve midea tüketimleri denedim. arada çok büyük fark çıkmıştı. klimacı olduğu için ve haliyle pratik bilgisine dair ortalığı karıştıran mbirol isimli şahıs durumu inkar etti. (bana bu adam yüzünden lafta demeyiniz. sonrasında çekişmeyelim sizle. zira ben aydınlatma amaçlı yazıyorum. kimseyede bukadar uzun yazı yazma mecburiyetim yok affınıza sığınarak.)

arkadaşım sonuç ortadaydı daikin koklarken midea sünger gibi içiyordu. normalmidir bence gayet normal segmenti belli olan bir ürün dh deki Ado arkadaşımızda her ne kadar zora geldiğinde mutlak fark var desede.. çoğu zaman  bir çok elektronik parçalar aynı illa hepsi bozlacak vs desede.  bu sözler rafta kalıyor kasıt var... Ado arkadaşımızın şahsınada burdan selam olsun artık haber maber vermeyeceğim hemen dh ye yazıyor =)

şimdi benimde size söyleyebileceğim söz diğer arkadaşların dediği gibi faturaayrımını yapmanız.  çok soğuk havalarda klima kendi başına 100-120 tl arası getirdiyse bunada çok diyemeyiz.

izolasyonunuz yoktur klima soğuk hissediyordur gazlıyordur vs bu normal.

çünkü sota arkadaşın akvaryum odası oldukça iyi yalıtımlı ayrıca nem oranından dolayıda klima sıcak hisdderek kendisini daha çok kısıyor olabilir.

ama tabikide her nekadar mission mideanın en yüksek modeli olsada şuan ülkemizdeki ürünlerine göre. sonuçta belirttğim olaylar geçerli bi me kadar daikin (kesinlikle daikin övmüyorum kompresör kalitesinden dolayı) kadar az tüketmesini bekleyemeyiz. haksızlık olur sonuçta harcı alem bir klimadır.

tam gün çalışmayla aç kapa çalışmayla arasında fark yok vs şeklindeki hükümlerde yanlış tamamen. ölçüler izolasyon zaman mekan herşey farklı olduğu sürece ben her ne olursa olsun klimaların kapatılmaması tarafındayım. izolasyon tam olmadıkça. ha benimde izolasyonum var ama keşke akvaryum odası gibi komple içten olsa. buda düşünülmeli =)

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
öncelikle ilginiz için teşekkürler.. Bakın arkadaşlar normalde gelen elektirik faturası klima çalışmadığında 80-100 lira arası ama tek klimayı gündüz odada kimse olmadığı için 21 dercede odada gecede yattığım için 25-26 derecede kullandım ve gelen fatura 310 lira yani ortalama klimanın faturaya katkısı 210 lira.. bir ayda iki tane 9 luğu birden kullanarak denedim gece 7-8 açıp sabah 8-9 ikisini kapattım bir ay sonrası gelen fatura 305 lira falandı yani yine sonuç mission için vahim bence... şimdi ben ne yapmalıyım annemde 12lik üçgen şeklindeki samsung var yazın günde 13-15 saat kullandığı halde faturaya artısı 60-70 lira olmuştu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt